Pradžia » Maisto papildai » L-Karnitinas: riebalus deginantis anabolikas?

L-Karnitinas: riebalus deginantis anabolikas?

L-Karnitinas: riebalus deginantis anabolikas?
4.56 (91.11%) 9

Riebalus deginančių priemonių paieškas šiuolaikiniame kultūrizme ir fitnese galima palyginti su skambančio telefono paieškomis damos rankinuke. Dažnai tenka stebėti, kaip damutė krapštosi, stengdamasi perrinkti krūvą rankinuke esančių nereikalingų daiktų ir veltui stengiasi spėti laiku atsiliepti į skambutį. Ir kuo svarbesnis skambutis, tuo mažesni šansai atsiliepti laiku. Viskas labai panašiai vyksta bandant kaip galima greičiau atsikratyti bereikalingų kilogramų. Blaškymosi daug – naudos mažai. Kai kuriems pavyksta atsikratyti maksimumo per trumpą laiko tarpą. Tačiau, kuo greičiau svoris prarandamas, tuo didesnė tikimybė, kad jis taip pat greitai ir sugrįš. Išvada: laikykite telefoną po ranka. Patikslinimas: Kontroliuokite savo kūno riebalines atsargas nuolatos. Kaip tai padaryti? Dieta, treniruotės, nekenksmingas sveikatai bet efektyvus riebalų degintojas.

L-Karnitino veikimas arba šiek tiek teorijos

Pagal riebalus deginančias savybes, skirtingų preparatų poveikis nevienodas. Nuo šių savybių priklausys ir visa kita: dieta (mitybos režimas kuriame figūruoja ir riebalus deginančios priemonės vartojimas), treniruotės, psichologinis tonusas. Kaip pati saugiausia ir viena iš efektyviausių priemonių praktikoje pripažintas karnitino chloridas (liaudiškai „karnitinas“). Kodėl jis užsitarnavo išskirtinį dėmesį ir išskiriamas iš kitų riebalus deginančių medžiagų? Priežastis tokia: sporto praktikoje naudojami preparatai skistomi į anabolizuojančius (pagreitinantys raumeninio audinio augimą, baltymo sintezę ir atsistatymą) ir riebalus deginantys (turintys katabolinių savybių, dažniausia naikinantys netik riebalus, bet ir „mėsą“). Todėl susiformavo nuomonė, kad auginti raumeninę masę ir tuopat metu deginti riebalus neįmanoma. Dėl šios priežasties treniruočių ciklas skirstomos į periodus: masės auginimo ir riebalų deginimo. Bet, gana dažnai, augindami raumeninę masę, sugebame užsiauginti būtent riebalus, o ne tai, ko mes visi čia susirinkę taip trokštame.

Tačiau panašu, kad būti nuolat ryškiam įmanoma! Pasirodo riebalų degintojas gali vadintis „anaboliku“! Pasirodo, riebalus deginantis anabolikas sugeba kaupti energija, stiprinti imunitetą ir protines savybes, mažinti cholesterolio ir trigliceridų lygį, teigiamai profilaktiškai veikti kraujotakos sistemą… Dėl kokių priežasčių pasireiškia tokios stebuklingos šio preparato savybės?

L-Karnitinas – aminorūgštinė, panaši į vitaminą medžiaga, dalyvaujanti riebalų apykaitoje (riebiųjų rūgščių apykaitos kofermentas). Tai natūralios kilmės medžiaga, esanti beveik visose organizmo ląstelėse. Jis sudarytas iš dviejų aminorūgščių: lizino ir metionino. L-Karnitinas patenka į organizmą su maistu bet gali būti ir sintezuojamas paties organizmo. Natūralūs L-Karnitino šaltiniai yra gyvulinės kilmės produktai, pagrinde raudona mėsa (šis faktas gana svarbus vegetarams). Sintetinimui pačiame organizme reikalingos 6 maistinės medžiagos: aminorūgštys, vitaminai bei geležis. Pagrindinis šios medžiagos sintetinimas vyksta kepenyse ir inkstuose. Esant dideliems krūviams, sumažėjusią karnitino koncentraciją raumenyse sunku kompensuoti vien subalansuota mityba.

L-Karnitinas veikia kaip receptorius ir celiuliariniame metabolizme aktyvuotų riebiųjų rūgščių kaupiklis. L-Karnitinas begalo svarbus riebalų skaidymo ir vertimo energija procesui. Iš esmės, riebalas sudarytas iš trijų riebiųjų rūgščių sujungtų izopropiline molekule. Kad pagaminti energijos iš riebalo, reikia, kad riebiosios rūgštys būtų pristatytos iš ląstelės citozolės į mitochondrijas β-oksidacijai. Šioje vietoje pabandykime smulkiau pasiaiškinti, kas tai mitochondrijos ir β-oksidacija.

Mitochondrija – ląstelės dalis, kurią dažnai vadina „elektros stotimi“ arba „ląstelės varikliu“. Būtent joje iš esmės ir vyksta energijos gamyba. Kalbant paprasčiau, β-oksidacija, tai riebiosios rūgšties skaidymo procesas arba „riebalo deginimas“. Nors riebiosioms rūgštims, kad įvyktų β-oksidacijos procesas reikia patekti į mitochondriją, jos pačios to padaryti negali. Štai čia į pagalbą ir ateina L-Karnitinas. Transportinė sistema, sudaryta iš L-Karnitino bei dar trijų fermentų, įleidžia riebiąsias rūgštis į mitochondriją. Tokiu būdu, viena iš svarbiausių L-Karnitino funkcijų yra riebiųjų rūgščių transportavimas į mitochondriją. Mitochondrijos viduje riebiosios rūgštys suskaidomos ir pagaminama energija. Vadinasi, L-Karnitinas būtinas riebalų metabolizmui ir energijos gamybai!

Karnitino naudojimas sąlygoja svorio sumažėjimą riebalinio audinio sąskaita. Klinikiniuose tyrimuose nustatyta, kad L-Karnitinas sąlygojo bendros kūno masės, kūno masės indekso bei riebalinio audinio sumažėjimą. Karnitinas taipogi efektyvus naudojant jį su kitais dietiniais papildais, kaip pavyzdžiui chromo pikolinatas (chromas) ir dietinė ląsteliena. Jo poveikis pasireiškia riebalų skaidymo greičio padidinimu, padidinant likutinį metabolizmo greitį (greitis, kuriuo organizmas degina kalorijas, kad palaikytų organizmo funkcijas), užtikrinant baltymo sintezę ir šiek tiek sumažinant apetitą.

Viena iš ypač įdomių karnitino savybių yra tai, kad jis turi ir anabolizuojančių savybių. Anabolinės šio preparato savybės pasireiškia tuom, kad jis užtikrina geresnį baltymo sintezės proceso aprūpinimą energija. Be to, jis gali pristabdyti riebalo kaupimąsi po riebalus deginančių, beangliavandenių dietų. Nepaslaptis, kad po ilgalaikio riebalus deginančio režimo, varginančių dietų sportininką dažniausia „išnešioja“ į visas puses, ir išlaikyti bent kiek normalesnę formą įmanoma tik tęsiant dietą arba didinant aerobinį krūvį. Šią užduotį gali palengvinti L-Karnitino vartojimas.

Kaip vartoti Karnitiną?

Geriausia karnitiną leistis į veną su papildomu kiekiu cholino. Apie tai plačiau nekalbėsime. Jeigu kalbėti apie maisto papildų parduotuvėse platinamus buteliukus su kapsulėmis arba skystas šios medžiagos formas, tai standartinė dozė būtų 1000mg (1gr) 20-40min (priklausomai nuo formos, skystas pasisavinamas greičiau) iki aerobinio krūvio. Iš esmės „laimės nebūna per daug“ ir karnitino galima suvartoti iki 6gr. Šį kiekį geriausia paskirstyti į tris dalis ir vartoti pusvalandis prieš valgį. Vienas iš valgių, prieš kurį vartojamas karnitinas, turėtų būti prieš treniruotę.

Bendros rekomendacijos

Karnitinas vartojamas ryte prieš pusryčius, esant tuščiam skrandžiui bei dieną, prieš pietus. Nerekomenduojama jo vartoti prieš naktį, nes paspartėjusi energijos gamyba gali trikdyti miegą. Tyrimai parodė, kad papildas nekenksmingas. Ilgalaikis didelių karnitino dozių vartojimas (iki 15gr per dieną) nesukėlė jokių šalutinių simptomų.

Karnitino vartojimo kursas svyruoja 4-6 svaičių diapazone. Po to daroma dviejų savaičių pertrauka, po kurios karnitino vartojimą galima vėl atnaujinti. Pertrauką reikia daryti dėl tam tikros priežasties. Organizme egzistuoja dvi karnitino formos, D ir L, kurios kontroliuoja viena kitos aktyvumą. Būtent L-Karnitinui priskiriamos visos aukščiau išvardytos teigiamos savybės. L-Karnitino vartojimas ilgiau nei 6 savaites gali iššaukti proporcingą D formos karnitino kiekio padidėjimą kraujyje, kas sumažins L-Karnitino teikiamą naudą.

 • Siekiant atsikratyti bereikalingo svorio bei sustiprinti imunitetą vartojama 500-2000mg L-Karnitino
 • Esant kraujotakos sutrikimams, kepenų bei inkstų ligoms, ūmioms infekcijoms, AIDS pakanka 500-1000mg
 • Profesionaliame sporte – 1000-3000mg, priklausimai nuo sporto rūšies, sportinio pasirengimo ir individualių organizmo savybių.
 • Dirbantiems sunkų fizinį darbą, kariams, patiriantiems didelį stresą – 500-2000mg

Su kuo derinti šį „gėrį“?

Kaip bebūtų keista, tačiau kombinacija su termogeniniais preparatais nėra gera, todėl kad pastarieji pagrinde veikia per lipolizę – neutralaus riebalo skaidymą, padidindami laisvų riebiųjų rūgščių kiekį kraujyje. Tuo tarpu karnitinas veikia priešingai, jis mažina laisvųjų riebiųjų rūgščių kiekį kraujyje. Riebalų deginimas gali vykti dviem būdais: neutralaus riebalo skaidymas ir riebiųjų rūgščių, esančių kraujyje naikinimas. Karnitinas dirba antruoju principu.

Geriausia jį derinti su tokiais pat lipotropikais, sustiprinančiais jo poveikį: cholinas, chromo pikolinatas, kambodžinė garcinija.

Cholinas viena iš pagrindinių taip vadinamų lipotropinių medžiagų, blokuojančių arba mažinančių riebalų infiltraciją kepenyse. Cholinas – panaši į vitaminą medžiaga. Randamas lecitino ir tulžies rūgščių sudėtyje. Cholinas paspartina riebalų metabolizmą, normalizuoja tulžies išsiskyrimą, tuo palengvindamas maisto pasisavinimą.

Piruvatas gamtoje randama medžiaga, kuri esant intensyvioms apkrovoms greitai pristato papildomą energiją organizmui. Eksperimentais nustatyta, kad esant fizinėms apkrovoms jis gali padidinti riebalų praradimo greitį iki 48%. Jis suteikia tiek pat energijos kaip ir angliavandeniai, tačiau patenka į ląsteles be insulino pagalbos ir neturi neigiamos įtakos riebalų apykaitai, kas paprastai vyksta suvartojus didesnius kiekius angliavandenių. Piruvatas sąlygoja amoniako kiekio sumažėjimą raumenyse, kas leidžia padidinti aerobinį ištvermingumą.

Chromo pikolinatas sugeba padidinti ląstelės membranos pralaidumą, ko pasekoje karnitinas ir kiti lipotropikai lengviau patenka į mitochondrijas.

Kambodžinė garcinija randama kelete augalų, ypač gausiai medžio Garcinia cambogia vaisiuose. Ši medžiaga nėra termogeninis agentas, tačiau įtakoja trigliceridų sintezę kepenyse, blokuodama citrat-lipazės fermentą. Kada citrat-lipazės aktyvumas prislopintas, gliukozės lygis plazmoje išlieka pakilęs ir to pasekoje blokuojamas apetitas.

Acetyl-L-Karnitinas

Kogero derėtų išskirti modifikuotą karnitino formą – Acetyl-L-Karnitiną (ALC).Tai įpatinga karnitino forma, sugebanti optimizuoti smegenų veiklą. ALC pagal savo sandarą ir funkcijas gana panaši į aminorūgštį karnitiną, nes taip pat dalyvauja į organizmą patekusių maistinių medžiagų pavertime energija. ALC daug efektyviau nei įprastas karnitinas patenka į smegenis. To pasekoje, ALC daug geriau užtikrina smegenų ląstelių funkcionavimą nei įprastas karnitinas. Su metais, natūraliai smegenyse esančio ALC kiekis mažėja, todėl iškyla poreikis vartoti jo papildomai. Tiems, kam jau virš keturiasdešimties, ALC labiau tinkanti karnitino forma.

Acetyl grupė, esanti ALC sudėtyje, dalyvauja neurotransmiterio acetylcholino sintezėje. Klinikiniai tyrimai įrodė, kad ALC pristabdo Alsheimerio ligos vystymasi ir pagerina atmintį. Šie rezultatai išryškėja naudojant būtent ALC o ne įprastą L-Karnitiną.

ALC apsaugo nuo smegenų funkcijų pažeidimų esant dideliam stresui. ALC rekomenduojamas jaučiantiems nuovargį. Jis gerina senstančių smegenų veiklą. ALC taipogi apsaugo nervines ląsteles esant deguonies trūkumui smegenyse. Patyrę insultą asmenys, geriau atsistato vartodami po 1500mg ALC.

Acetyl-L-Karnitinas visiškai saugus ir netoksiškas. Tik labai retais atvejais gali atsirasti odos pabėrimų arba gali padidėti apetitas. Vienintelis jo trūkumas – brangumas. Tačiau, kaip žinote, sveikatos sąskaita geriau netaupyti. JAV dauguma vyresnių nei keturiasdešimties metų žmonių prieš pusryčius vartoja po 500mg ALC.

Išvados

Taigi, kaip kiekvieną laišką pasirašydavo Senovės Romos aristokratai – „Gyvenkite ir būkite sveiki“. Mitybos papildymas karnitinu:

 • Padidina organizmo ištvermingumą
 • Gerina širdies darbą
 • Pagerina energetinę organizmo būsena bei imunitetą
 • Pristabdo aterosklerozės vystymasi ir šiektiek sumažina arterinį spaudimą esant hipertenzijai
 • Mažina poodinių riebalų kiekį

Sąlygoja greitesnį atsistatymą po krūvių, nes spartina medžiagų apykaitą ląstelėse, kurios metu vitaminai, mineralai ir kitos būtinos medžiagos sparčiau patenka į jas o iš jų sparčiau pašalinami toksinai.

Visos šios savybės daro karnitiną nepamainomu pagalbininku gražaus kūno statyboje. Pagreitindamas riebiųjų rūgščių patekimą į ląsteles bei jų pavertimą į energiją, karnitinas perjungia organizmą į riebalų naudojimo energijai režimą netgi esant mišrioms aerobinėms-anaerobinėms apkrovoms. Tai padeda taupyti raumeninį glikogeną, tokiu būdu apssisaugojant nuo raumens praradimo deginant riebalus. Šio papildo dėka padidintas baltymo sintezės proceso aprūpinimas energija leidžia jį priskirti netik prie riebalus deginančių papildų, tačiau ir prie anabolizuojančių papildų grupės.

Tačiau, kad pasiekti maksimalių rezultatų, kaip ir bet kuris kitas papildas, taip ir L-Karnitinas turi būti vartojamas kartu su gerai subalansuota dieta ir treniruočių programa. Prie karnitino nepriprantama, tačiau, kaip ir kitus papildus, taip ir jį rekomenduojama vartoti cikliškai.

Karnitinas turi eilę savybių, kurios gali labai praversti, net jei jūsų tikslas nėra riebalų deginimas.

Karnitinas ir širdis

Karnitinas labai efektyvus širdies pagalbininkas, nes būtent širdis du trečdalius jai reikiamos energijos gauna iš riebalų deginimo. Širdis turi nuolat dirbti ir nuolat gauti energijos, todėl, sergantiems širdies-kraujotakos ligomis labai praverstų karnitinas. 1gr per dieną karnitino suvartojimas ženkliai pagerina jų savijautą, sumažina širdies nepakankamumo pojūčius, sumažina kitų širdies darbą palengvinančių vaistinių preparatų poreikį.

Karnitinas ir kraujagyslės

Karnitinas padeda sumažinti blogojo cholesterolio lygį bei trigliceridų perteklių. Būtent šios medžiagos yra vienas iš pagrindinių įvairias kraujagyslių ligas sukeliančių faktorių.Karnitinas pristabdo aterosklerozės vystimąsi ir šiektiek sumažina arterinį spaudimą esant hipertenzijai.

Karnitinas ir AIDS

Sergantiems AIDS, ypač vartojantiems azidotimidiną (zidovidiną), taip pat reikalingas karnitinas. Ši liga iššaukia karnitino trūkumą organizme, kas ženkliai sumažina ląstelių aprūpinimą energija. AIDS simptomai – raumenų silpnumas, nuovargis, susilpnėjęs imunitetas – analogiški karnitino trūkumo simptomams. Todėl, sergantiems AIDS rekomenduojama vartoti karnitiną.

Karnitinas irkepenų- inkstų nepakankamumas

Natūraliai karnitinas išskiriamas kepenyse, inkstuose ir galvos smegenyse. Daugiausia jo išskiria kepenys. Sergantiems ūmiomis kepenų-inkstų ligomis, ypač sumažėja natūralus karnitino išskyrimas. Todėl, sergančiųjų kepenų-inkstų ligomis racione būtinas karnitinas.

Karnitinas ir infekcijos

Įvairias ūmias infekcines ligas lydi intoksikacija ir temperatūros padidėjimas iki kritinių ribų. Tai sąlygoja labai sunkų vidaus organų darbą. Vienu laipsniu pakilusi temperatūra padidina širdies susitraukimų dažnį net dešimčia kartų per minutę. Širdžiai dirbant padidintomis apkrovomis būtina papildoma energija. Būtent karnitinas, įtrauktas į tokių ligonių racioną gali padėti išspresti su energijos trūkumu susijusias problemas.

Karnitinas ir sportas

Karnitinas – mėgstamas papildas ir profesionalių sportininkų, ir mėgėjų tarpe. Kaupdamasis raumenyse ir padėdamas skaidyti riebalus, jis aprūpina raumenis galingu energijos užtaisu. Tai padeda išsaugoti pagrindinį energijos šaltinį – glikogeną., kuriam skylant raumenyse kaupiasi sunkiai pašalinama pieno rūgštis. Karnitino vartojimas padidina ištvermę. Ypač jis efektyvus tose sporto šakose, kur reikalingas ilgas fizinis krūvis ties maksimalia riba. Dažni atsiliepimai apie tai, kad karnitinas pagerino sportininkų ištvermę bei atsistatymą.

Karnitinas ir karinės pajėgos

Vykstant įvairioms karinėms pratyboms ir mokymams, kariškiai patiria milžiniškas fizines ir emocines apkrovas. Tai sąlygoja tiek fizinį, tiek protinį išsekimą, gali sukelti depresiją, nervinius protrūkius, sumažinti ištvermę. Tai pagrinde įvyksta dėl energijos trūkumo. Netgi didelio kaloražo mityba negali ilgą laiką išlaikyti kariškio sugebėjimus aukštame lygmenyje. Po tokių krūvių prireikia daug laiko atsistatymui. O laiko karinių pratybų metu nėra per daug. Čia taipogi gali padėti karnitinas, kurio kasdienis vartojimas padidins kariškio energetinius resursus pratybų metu bei sutrumpins atsistatymo laiką.

Karnitinas ir ypatingos situacijos

Stihinės nelaimės, plačių mąstų katastrofos, teroristiniai aktai lydimi ilgalaikio masinio streso. Stresas smarkiai apsunkina širdies darbą, pakelia arterinį spaudimą kas reikalauja padidintų energijos išteklių. Asmenims, patyrusiems panašų stresą pasireiškia nuovargis, apatija, sutrinka miegas bei apetitas. Tai iššaukia organizmo apsauginių funkcijų susilpnėjimą. Todėl į tokių asmenų racioną, gydomuoju-profilaktiniu tikslu verta įtraukti karnitiną, kuris padidins energetinius organizmo resursus degindamas riebalus ir išsaugodamas taip svarbius kitoms funkcijoms baltymus bei angliavandenius, sustiprins imunitetą ir padės lengviau pakelti stresą.

This entry was posted in Maisto papildai. Bookmark the permalink.

Haya Labs Acetyl-L-Carnitine 100 kaps.Haya Labs Acetyl-L-Carnitine 100 kaps.Haya Labs Acetyl-L-Carnitine - sudėtyje geriausiai įsisavinama L-karnitino forma Acetil-L-karnitinas (ALC).Sužinok daugiau!

36 Responses to L-Karnitinas: riebalus deginantis anabolikas?

 1. Robse says:

  Cia straipsnio autores fotografijos:
  http://www.ironworld.ru/photogallery/379/

 2. Andrius says:

  patiko išsamus straisnis apie L-Karnitina .
  As net nezinojau ,kas karnitinas turi tiek daug geru savybių .
  as iki šiol esu vartojes karnitin 1000 ,tai nelabai jautesi efektas , bet manau dabar reiks pavartoti stipresni ,kaip draugas sake jam L-Karnitin 1500 yra pats tas ir matesi jam veikia tikrai gerai

 3. Erlandas says:

  nemazai negirdetu bei naudingu dalyku perskaiciau cia apie ji,tikrai pravers sitas straipsnis.

 4. donatas says:

  na reiks pabandyti ji nes jau pusantru metuku sportuoju be nieko,ir dideliu pasekimu nesimato

 5. medis says:

  koke kaina 1ml? kiek pradzei reiktu pasiimti jo kas kelinta diena leistis jeigu kalbama apie ledze l karnitina.

 6. egidukas says:

  as jy vartoju jau 2 savaites kazkur ir tikrai jauciasi, kad padidejo istverme. geras papildas

 7. mantas says:

  o jo tik i vena leidziamo buna? ar yra ir kokiu nors geriamu? nes i vena leistis kaskaip nesinori tris kartus i diena..

 8. bodybuilding says:

  is kur jus apie ta leidziama istrauket.. yra jis tabletemis ir miltukais ir skystas – geriamas. Pigiausia miltukais pirkti

 9. Meškius says:

  as vartoju miltukus L-Karnitina kartu su Arginine AKG Taurine Beta Alanine valanda iki treneruotes,rezultatai po keturiu savaiciu puikus

 10. dainorike says:

  o tai kur as galeciau uzsisakyti to L-Kanitino?

  • ... says:

   Pilnos pardutuves to karnitino

 11. dainorike says:

  geriausia butu injekcijos,bet kiek ziuriu internete tai daugiausiai kapsulemis…

 12. belenkas says:

  buvau nusipirkes to l-karnitino,nu kad riebalu nedegino man tai tikrai,gal per trumpa laika ir per mazai vartojau,bet jegos ir energijos tai kazkiek tikrai dave,vienu metu vartojau tribulus,kreatina,l-karnitina tai nuejus i sale tikrai jautesi.nustojus vartoti jautesi kad maziau energijos iskart.sportuoju jau pusantru metu bet niekaip pilvo nenudeginu ir dar ant krutines riebalu yra.o pats visas tikrai kad nesu stambus.gal zinot kaip nukaitint ta pilva?

 13. belenkas says:

  nu mityba pas mane tokia- valgau kokius 5-6 kart per diena ir dar pora proteino kokteiliu geriu bet maistas tai naminis ka zmona padaro:)

  • cukrinis says:

   nu, jei žmona gera virėja ir tave myli, tai to pilvo niekaip ir neišdeginsi :)
   O šiaip, karnitinas – tikrai geras dalykas. Kai svorį mečiau, ėmiausi reikalo visais frontais – rimtos treniruotės, maisto derinimas, karnitinas. Tai sportuojant jausmas buvo toks, kad lyg tirpčiau kaip snieguolė – prakaitais taškiaus į visus šonus :) Po pusantro mėnesio teko eit į parduotuves nauyjų kelnių, nes visos jau gerokai per plačios buvo

 14. ar paaugliams galima jį vartoti says:

  Ar paaugliams galima jo vartoti, ir kokiais kiekiais. Gimnastėms 13 – 16 metu?

 15. būn i tep says:

  geras straipsnis (o ne kaip dauguma copy paste variantu). perskaitai ir bent ka nors suzinai

 16. Peteris aus DE says:

  Vis straipsnis apie karnitino nauda sportui istveremei ir lieknejimui neteisingas. Klininkiniais tyrimais neirodyta kad veikia. O cia tik reklaminis tirukas. Parasyk bodybuilderiu kad raumens uzsivarysi istvermens igausi ir dar riebaliuka sudeginsi tai tuoj saujom jis rys viska. Taip karnitinas butinas organizmui bet sveikas organizmas gauna viska su maistu + pats sintetina. Jei nesi vegetaras nereikia jo vartoti papildomai. Dazniau naudoja karnitina prie sirdies ligu, diabetiniu neuropatiju, erekcijos sutrikimu, nevaisingumo. Jis placiai istirinetas bet dar ne iki galo.

 17. open says:

  Ar galima gerti L-Karnitina ir Beta Analina kartu?

 18. open says:

  Isgeriau kartu ryte pries valgi,supykino, tai gavau viska isvemti.

 19. Deimantė says:

  ar galima jį vartoti kartu su geležies tabletėmis?

 20. as says:

  ar galima vartojant L-karnitina kartais vartoti alchogoli ? ta prasme per progas

  • noname says:

   galima, tačiau rinkis arba griežtą discipliną, arba abejotinus rezultatus.

 21. matas says:

  Pritarciau l-karnetinas nera labai naudingas, jis pradeda veikti tik po 28 dienu, o stipriausei veikia po 6 men naudojimo

  • noname says:

   informacijos šaltinis?

 22. as says:

  kl ar galima vartoti L-karnitinas sportuojant namuose, darau pratimus šlaunims ir sėdmenims , naudoju svorius 3kg bet esu mama ir namu seimininke ar galima vartoti L-karnitina neinant y sporto sale.Ir ar pades sumazinti riebaliuku apimti ties sedmenims ir slaunimis.
  aciu uz atsakyma

  • noname says:

   tikrai galima, juk nėra skirtumo kur sportuosi, svarbu sportuoti.

 23. Irmantas says:

  Sveiki, cia prisiskaiciau komentaru iki valios. Na cia tiems kas ryja bele ka ir paskui sako kad man tas LK nepadejo tai jis ir nepades, o seip jis tikrai naudingas dalykas, as asmeniskai ji pradejau gerti pries 2 metus ir geriu nepastoviai o ciklais menesi per menesi, kai nevartoju LK gežriu baltimini proteina, tezultatas nuo 135 kg iki 90-95 kg mano ugis 191cm, pirmi 15 kg nuktito per men paskui pakeiciau spotrtavimo programa i pasivesne. Aisku jei zmogus niekada nesportaves ir nori numesti greitai ir be pastangutai neimanoma. Seip is maisto taip pasijami praktiskai visas medziagas, tik yra vienas Bet ar sis maistas yra tikrai pilnavertis, ar jis yra ekologiskas, ar mesoja yra mesos? T.ada ir reikalingi tampa papildai.

 24. Bee says:

  Ar galima naudoti žindančiai mamai?

  • noname says:

   galima. suderinus žindymą ir l-karnitino vartojimą, bus galima efektyviau prarasti priaugtą svorį.

 25. Zaraza says:

  Ar galima ji naudoti kartu su Liopo 6 ?

 26. Greta says:

  Sveiki:)) ar galima ji vartot pradedant sportot?:) ir po kiek pradziui galima milteliais imt? ir ar galima su vandeniu maisyt? aciu uz atsakyma.

  • noname says:

   galima vartoti, tai natūrali amino rūgštis. vartojimo ir poricjų kiekiai priklauso nuo konkretaus produkto.

Parašykite komentarą

Amix Nutrition maisto papildai
MPP apranga