Pradžia » Mityba ir dietos Sveikata » Patarimai riebalų deginimui
Patarimai riebalų deginimui

Patarimai riebalų deginimui

Patarimai riebalų deginimui
4.45 (89.09%) 11

Dažnai riebalų deginimas atrodo labai sunkus ir nelinksmas. Galvoji, kad tik laikantis itin griežtos dietos ir labai intensyviai treniruojantis pasieksi savo rezultatų? Iš dalies taip, tačiau rezultatas vertas sunkaus darbo. Štai ką jums reikia žinoti:

   • Valgyk 5-6 mažus patiekalus per dieną
   • Išlaikyk didelį baltymų suvartojimą
   • Išlaikyk mažą angliavandenių suvartojimą
   • Per dieną išgerk daug vandens
   • Nevalgyk angliavandenių prieš miegą
   • Įtrauk kardio į savo savaitinę treniruotę
   • Neužkandžiauk tarp valgio
   • Pakankamai miegok kiekvieną naktį (įskaitant savaitgalius)

Prieš metant svorį ir deginant riebalus, būtina suprasti, riebalų deginimo (ryškinimosi ciklas), tai ciklas kuomet tu turi šalinti savo riebalų perteklių, kad suteiktum raumenims reljefą ir išdirbtų raumenų išvaizdą. Kai ryškiniesi tu nori pašalinti riebalus kuo greičiau neprarasdamas raumenų dydžio. Tai reiškia, kad tau teks naudoti kitokią treniruotę ir kitokią dietą. Todėl šiame straipsnyje pateiksime keletą svarbiausių patarimų deginant nereikalingus riebalus.

Riebalų deginimas

Riebalų metimas nėra lengvas dalykas, net patyrę treneriais sako, kad tai sunkesnis dalykas nei raumenų auginimas. Bet jei tu tuo užsiimsi rimtai tuomet rezultatai bus fantastiški.

Kardio pratimai

Kardio pratimai tai vienareikšmiškai geriausias būdas deginti riebalus. Net jei tu naudoji geriausią iš visų įmanomų dietų tu vis vien nematysi ryškių pokyčių jei neatlikinėsi kardio pratimų. Kai ryškiniesi atlikinėt kardioji 4 kartus į savaitę. Pradėk savo kardio treniruotes nuo 20 minučių ir dirbk savo kelią iki valandos ar dar ilgesnių treniruočių. Kai atlikinėji kardio pratimus tau reikia stengtis būti „riebalų deginimo zonoje“, ji yra maždaug 65-70% maksimalaus tavo širdies ritmo. Kad nustatyti „riebalų deginimo zoną“ tau reikia atimti tavo metus iš 220 ir padauginti iš 0.65. Toks širdies ritmas turi būti deginant riebalus.

Valgyti mažus patiekalus, bet dažnai

Šių dienų žmonės lėtai juda tolyn nuo tradicinio valgymo 3 kartu per dieną ir tam yra daug gerų priežasčių. Tuoj pat kai pradėsi valgyti tavo metabolizmas pradės suskaidyti maistą. Tai pasiims viską ko reikią iš maisto įskaitant maistines medžiagas ir energiją.

Kai valgai tik 3 kartu per dieną tavo metabolizmas turi šansą sulėtėti tarp maitinimosi. Tai nėra gerai jei tu nori deginti riebalus. Tau reikia palaikyti greitą metabolizmą visą dieną. Kuo greičiau veikia tavo metabolizmas, tuo daugiau riebalų ir energijos tu sudeginsi. Palaikyti didelį metabolizmą yra būtina metant svorį ir išlaikant jį.

Dažnai gera idėja yra naudoti baltimų papildus ar baltimų batonėlius tarp maisto, kad palaikyti metabolizmą ir jaustis „pilnam“. Nes kai kurie žmonės neturi laiko gamintis tiek daug maisto į dieną, tad baltymų kokteilis tikrai geras pasirinkimas.

Nevalgyti prieš miegą

Kai eini miegoti tavo metabolizmas sustoja akimirksniu. Jei valgai prieš miegą (ypač angliavandenius) yra didelis šansas, kad tavo kūnas nesudegins energijos ir viską išsaugos kaip riebalus. Stenkitės nevalgyti angliavandenių bent 2-3 valandas prieš einant miegoti. Baltymų kokteilis prieš miegą būtų pats tas nes tavo kūnas neišsaugotų jo kaip riebalų.

Palaikyti  baltymų suvartojimą

Jei tu nori išsaugoti sunkiai „uždirbtus“ raumenis ( tu to tikrai nori!) kol degini riebalus yra labai svarbu išlaikyti savo baltymų suvartojimą kuo didesnį. Todėl angliavandeniai yra pagrindinis kūno energijos šaltinis ir tu visada turi juos naudoti pirmus. Kai nebeliks angliavandenių tavo kūnas pereis prie jo riebalų. Jei tu nesuvartosi pakankamai baltymų per dieną tuomet tavo kūnas pradės imti baltymus iš raumenų, ko pasekoje rezultatas bus katabolizmas (raumenų audinio mažėjimas).

Gerti daug vandens

Vandenį gerti būtina visada, net kai ir nenori numesti svorio. Žmogaus kūnas sudarytas iš 70% vandens. Tad gan akivaizdu, kad per dieną reikia išgerti gan nemažai vandens, kad kūnas veiktu efektyviai. Vanduo padeda pernešti per kūną maistines medžiagas kurias tu suvalgai. Taip pat nuo išgerto vandens kiekio priklauso kaip tavo ląstelės panaudos gautas maistines medžiagas. Jei tu nesuvartoji pakankamai vandens per dieną tuomet tu pilnai neišnaudoji reikiamų maistinių medžiagų savo dietoje. Iš kitos pusės vanduo taip pat padeda kūnui pašalinti toksinus ir bakterijas. Vanduo labai svarbus šalinant toksinus iš tavo kūno. Tad kaip jau supratai vanduo atlieka labai svarbų vaidmenį visose kūno funkcijose, tad nenuvertink jo.

Sumažinkite angliavandenių kiekį

Kaip jau buvo minėta prieš tai tavo kūnas degina angliavandenius todėl, kad angliavandeniai yra pagrindinis kūno maisto šaltinis. Tad jei tu nesumažinsi angliavandenių suvartojimo tavo kūnas degins tik juos ir tu nepastebėsi jokio riebalų deginimo. Iškart kai tik baigiasi tavo angliavandenių atsargos kūnas pradeda deginti riebalus. Tad išlaikyk žemą angliavandenių kiekį ir tavo kūnas pradės deginti riebalus greičiau. Stenkis valgyti visus savo dienos angliavandenius ryte. Tuomet angliavandeniai bus sudeginti dienos metu ir tavo riebalai bus pradedami deginti greičiau.

Venkite užkandžiavimų

Jei tu užkandžiausi dienos metu tuomet tu pats prašaisi bėdos. Žinoma yra ir sveikų užkandžių, bet dauguma užkandžių yra pilni riebalų, druskos ir cukraus. Jei jau planuoji savo dienos valgius tuomet tu neturėtum jaustis alkanas ir neturėtum turėti noro užkandžiams. Jei tau neužtenka laiko paruošti pakankamai valgio visai dienai tuomet vartok baltymų kokteilius arba baltymų šokoladukus tarp valgio.

This entry was posted in Mityba ir dietos, Sveikata and tagged . Bookmark the permalink.

6PAK Light Whey 700 g / 2000 g6PAK Light Whey 700 g / 2000 g6PAK LIGHT WHEY yra aukštos kokybės išrūgų baltymų proteinas, su minimaliu kiekiu laktozės ir gerosiomis bakterijomis (Lactobacillus acidophilus).Sužinok daugiau!

Parašykite komentarą

Amix Nutrition maisto papildai
MPP apranga