Sveiki atvykę į Kulturizmas.net diskusijų forumą!

Šis diskusijų forumas geriausia vieta rasti patarimą visais Jus dominančiais klausimais kultūrizmo tema - raumenų auginimas, riebalų deginimas, kūno formų tobulinimui, sveikatos priežiūra! Bendraukite su žmonėmis, kurie jaučia aistrą kultūrizmui, fitnesui ir geroms kūno formoms. Dalinkitės savo įspūdžiais, patirtimi ir patarimais!

Nors galite naršyti forumuose be registracijos, norint pasinaudoti visomis galimybėmis kurias mes siūlome, Jūs turite užsiregistruoti. Registracija trunka vos 30 sekundžių ir Jūs gaunate pilną priėjimą prie visko įskaitant nuosavo profilio, bendravimo asmeniniais pranešimais, temų kūrimo ir atsakymo rašymų, balsavimo, treniruočių žurnalų skelbimo, nuotraukų įkėlimu ir specialių pasiūlymų.

Tapkite Kulturizmas.net diskusijų forumo nariu šiandien visiškai nemokamai – tai užtruks viso labo 30 sekundžių! Registruotis dabar!

Prisijungti arba Registruotis

RobertasDainys
Kalbus dalyvis
Registravosi: 2016-04-30
Žinutės: 74
Įspėjimai: 2
Atsiliepimai: 0

#1 2016-05-12 07:18

Patarkit

Sveiki, vartoju proteiną ir amino, ryte suvartoju porcija amino, prieš treniruotę porciją ir po treniruotės porciją proteino, gerai vartoju ar patartumet kitaip?Dėkui už normalius atsakymus.

Neprisijungęs

 
selukas
Naujas dalyvis
Vietovė: Lietuva
Registravosi: 2016-04-19
Žinutės: 43
Atsiliepimai: 0

#2 2016-05-12 07:24

Re: Patarkit

BCAA amino rūgštis vartoti ganėtinai paprasta, tereikia žinoti keletą principų, kuriais vadovaujantis jūs žinosite kiek ir kada šių amino rūgščių suvartoti. Žinoma, galite vartoti aklai ar naudodamiesi gamintojo rekomenduojama vartojimo schema, tačiau norėdami sulaukti geresnio poveikio arba suvartojamą kiekį išnaudoti efektyviau, BCAA vartojimą reikia pritaikyti prie savo mitybos, tuo pačiu atsižvelgiant į treniruočių intensyvumą bei raumenų atsistatymą.
BCAA vartojimo principai
BCAA vartokite netik augindami raumenų masę, bet ir degindami riebalus. Deginant riebalus BCAA padės išsaugoti daugiau raumenų masės (jeigu atsistatymas prastas, deginant riebalus raumenų masė mažėja);
BCAA vartoti reikia kiekvieną dieną, kadangi tai raumenų statybinė medžiaga, o raumenys atsistato ir auga netik treniruočių dienomis;
Jeigu jūsų finansai finansai riboti ir negalite sau leisti BCAA vartoti kasdien, tuomet vartokite tik treniruočių dienomis, tuo metu, kuriuo šios amino rūgštys yra reikalingiausios: prieš ir po treniruotės, bei prieš miegą arba tarp valgių vakare;
Kuo intensyviau (sunkiau) sportuojate, tuo didesnis poreikis BCAA;
Nevartokite didelių BCAA dozių vienu metu, geriau dienos normą išskaidykite į kelias dalis ir suvartokite skirtingu laiku. Optimali dozė nuo 3 iki 8g, priklausomai nuo jūsų svorio, treniruočių intensyvumo, mitybos ir laiko kada vartojate, pvz.: prieš ir po treniruotės BCAA poreikis didesnis, negu kitu metu, taigi tuo metu galite gerti didesnėmis dozėmis, o kitu metu – mažesnėmis;
Jeigu jūsų mityboje labai dominuoja baltymai gaunami iš maisto ir tik mažą dalį baltymų surenkate su išrūgų proteino (pvz. 20%) – jums reikės suvartoti daugiau BCAA, negu tuo atveju, kuomet jūsų mityboje baltymų dalis gaunama su išrūgų proteinu yra didesnė (pvz. 40%). Taip yra dėl to, kad išrūgų baltymai pasižymi didesne biologine verte – geriau įtakoja raumenų atsistatymą.
Treniruočių dienomis
BCAA labiausiai reikia treniruočių metu, kuomet patiriamas didelis fizinis stresas. Suvartokite porciją BCAA 20-30min prieš treniruotę ir porciją iškart po jos, taip užtikrinsite efektyvesnę liesos raumenų masės apsaugą nuo irimo, greitesnį atsistatymą po fizinio krūvio ir mažesnį raumenų nuovargį treniruotės metu. Taipogi galite vartoti ir kitokiu būdu, sumaišydami prieštreniruotinę ir potreniruotinę porcijas kartu ir visą gėrimą gurkšnodami treniruotės metu. Kurį būdą rinksitės – skirtumo poveikyje nebus, taigi darykite taip kaip jums patogiau ir svarbiausia sugerkite reikiamą dozę BCAA tuo metu kai treniruojatės.
Sekantis pagal svarbą metas – laikas po treniruotės. Išgerkite dar vieną porciją BCAA vakare tarp valgių arba prieš miegą.
Treniruočių dienomis iš viso suvartokite nuo 10 g iki 20 g BCAA.
Laisvomis nuo treniruočių dienomis
Šiuo metu vis dar vyksta atsistatymas ir raumenų augimas, tad raumenims vis dar reikia statybinių medžiagų, o tarp jų ir BCAA. Laisvomis dienomis suvartokite 2-3 porcijas BCAA rytais ir tarp valgių. BCAA vartokite tuo metu, kai skrandis yra tuštesnis – tokiu būdu įsisavinimas bus geresnis. Suvartoję BCAA valgyti galite po 30min. Laisvomis dienomis suvartokite nuo 10 g iki 15 g BCAA.
Kaip žinoti kiek man reikia suvartoti BCAA per dieną?
Eksperimentuokite:  suvartokite pradžiai 10 g BCAA per dieną ir stebėkite savo atsistatymą. Jeigu atsistatymas ženkliai pagerėjo – puiku, 10 g BCAA jums pakanka. Jeigu jaučiate, jog atsistatymas dar nepakankamas – padidinkite dozę iki 15 g per dieną ir vėl stebėkite savo atsistatymą.
Taip pat galite pabandyti naudotis su praprastinta schema, vartodami po 5 g ant 30 kg kūno masės per dieną. Taigi jeigu sveriate 60 kg – suvartokite 10 g per dieną. Jeigu sveriate 90 kg – suvartokite 15 g per dieną. Žinoma, svoris tik nedidelis rodiklis, nes BCAA poreikis labai kinta nuo jūsų treniruočių intensyvumo ir mitybos ypatumų, tačiau tai visgi gali būti neblogas orientyras nusistatyti reikiamam kiekiui.
Patarimai ir pastebėjimai
Kad ir kokioje formoje BCAA bebūtų (skystos, milteliai, tabletės, kapsulės) – poveikis nesiskiria, vartojant tiek kapsulėmis , tiek ir milteliais – jums reikės suvartoti tą patį kiekį BCAA;
Skystos BCAA – pati neekonomiškiausia BCAA forma. Tabletės ir kapsulės – šiek tiek pigesnė forma. Milteliai – dažniausiai tai pigiausia forma. Taigi, jeigu jūsų finansai riboti – BCAA pirkite miltelių formoje;
Skystos BCAA yra lygiai tokios pačios kaip ir BCAA milteliais, supiltos i vandenį ir ištirpintos, taigi nusipirkę BCAA milteliais galite patys pasidaryti skystas. Štai dėl ko pirkti skystas BCAA yra neekonomiškas sprendimas bet kokiu atveju;
Neapsigaukite, jeigu matote kad porcijos dydis 10 g ar panašiais, tai dar nereiškia kad tiek BCAA ten yra. Prieš pirkdami BCAA, atkreipkite dėmesį į sudėtį. Jeigu perkate miltelius su skoniais arba skystas BCAA, tuomet pažiūrėkite kiek % viso mišinio sudaro BCAA (leucinas, valinas ir isoleucinas kartu sudėjus). Jeigu  BCAA sudaro 70% mišinio, tuomet suvartoję 10 g jūs gaunate 7 g BCAA. Vartodami kapsulėmis ar tabletėmis, pažiūrėkite sudėtyje kiek BCAA vienoje kapsulėje/tabletėje ir pagal tai galėsite nusistatyti kiek tablečių per dieną reikia išgerti;
Yra produktų, kurie turi patobulintas BCAA chemines sudėtis (pvz. BCAA-ethyl-ester arba BCAA-alpha-ketoglutarate). Atkreiptike dėmesį, ar jūsų turimas produktas susideda iš paprastų BCAA, ar iš patobulintos sudėties. Dažniausiai patobulintos sudėties BCAA vartoti reikia keletą kartų mažesnėmis dozėmis, tik vartojimo laikas ir dažnis lieka toks pat.
BCAA galite vartoti su visais maisto papildais kartu (proteinu, geineriais, kreatinu, amino rūgščių kompleksais, energetikais ir t.t.), nevartokite kartu su maistu;
BCAA galite gerti su vandeniu arba sultimis,  tik negerkite su pienu. Porciją vartokite su mažiausiai 100 ml skysčių, didesnis kiekis nėra svarbus – svarbiausia, kad dienos bėgyje  suvartotumėte pakankamai skysčių;
BCAA galite vartoti nuolatos, pertraukų daryti nereikia.
Straipsnyje aptarti suvartojami BCAA kiekiai tinka tiems, kurie užsiima natūraliu sportu (t.y. nenaudoja steroidų). Vartojantiems steroidinius preparatus BCAA poreikis yra didesnis, kaip ir kitų maistinių medžiagų.
Nurodyti kiekiai yra apytikriai, taigi eksperimentuokite ir atraskite kiekį kuris jums labiausiai tinka. Nepamirškite – vien BCAA vartojimas nelems gero atsistatymo, jeigu jūsų mityba bus prasta, nes tai tik nedidelė dalis jūsų mitybos. Siekiant geriausio rezultato, svarbu gerai suderinti visą mitybą.
Atliktų tyrimų metu buvo nustatyta, jog netgi vartojant didesnėmis negu 1 g/kg BCAA dozėmis, nėra jokio toksiškumo. BCAA yra saugus papildas, kurį galite vartoti didesniais kiekiais nei nurodyta, tačiau nepamirškite saiko – daugiau nebūtinai bus geriau.

Neprisijungęs

 
Arnoldas
buvęs ArnoldasWFF
Registravosi: 2009-04-21
Žinutės: 1682
Atsiliepimai: 4

#3 2016-05-12 07:24

Re: Patarkit

RobertasDainys rašė:

Sveiki, vartoju proteiną ir amino, ryte suvartoju porcija amino, prieš treniruotę porciją ir po treniruotės porciją proteino, gerai vartoju ar patartumet kitaip?Dėkui už normalius atsakymus.

gerai

Neprisijungęs

 
RobertasDainys
Kalbus dalyvis
Registravosi: 2016-04-30
Žinutės: 74
Įspėjimai: 2
Atsiliepimai: 0

#4 2016-05-12 07:27

Re: Patarkit

Dėkui, Selukai, grįžęs iš mokyklos perskaitysiu.

Neprisijungęs

 
vytis92
Naujas dalyvis
Registravosi: 2015-10-23
Žinutės: 1
Atsiliepimai: 0

#5 2016-09-26 18:11

Re: Patarkit

sveiki metu svori esu 1.82 ir sveriu 100 na neatrodau toks lasiningas nes turiu kojas stambias bet noriu patarimo ar tinka vartoti proteina isolate 100 ir kada ji butu geriausia vartoti plius deginancias riebalus tabletes panasias i l-karnitina bet ten kitokios.

Neprisijungęs

 
ATjr
Dažnas senbūvis
Registravosi: 2011-10-02
Žinutės: 7399
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 21

#6 2016-09-26 18:16

Re: Patarkit

O ka ant pakuotes raso, vyti?

Neprisijungęs

 
zenklas123
Dažnas dalyvis
Registravosi: 2015-12-11
Žinutės: 428
Atsiliepimai: 1

#7 2016-09-26 20:13

Re: Patarkit

vytis92 rašė:

sveiki metu svori esu 1.82 ir sveriu 100 na neatrodau toks lasiningas nes turiu kojas stambias bet noriu patarimo ar tinka vartoti proteina isolate 100 ir kada ji butu geriausia vartoti plius deginancias riebalus tabletes panasias i l-karnitina bet ten kitokios.

Proteina visada tinka vartot nepriklausomai nuo tikslu,  tik kam izoliatas, jis labai brangus.
O del to kito preparato tu suzinok kas ten tiksliai, nes jei L-karnitinas yra vienoks vartojimas, o jei fat burneris tai dazniausiai buna ryte ir/arba pries treniruote

Neprisijungęs

 
emexas
Dažnas senbūvis
Vietovė: Vilnius
Registravosi: 2007-01-30
Žinutės: 15137
Atsiliepimai: 45

#8 2016-09-26 21:08

Re: Patarkit

vytis92 rašė:

sveiki metu svori esu 1.82 ir sveriu 100 na neatrodau toks lasiningas nes turiu kojas stambias bet noriu patarimo ar tinka vartoti proteina isolate 100 ir kada ji butu geriausia vartoti plius deginancias riebalus tabletes panasias i l-karnitina bet ten kitokios.

proeinas po treniruociu gerk visada + papildomai dienos begyje galima mitya papildyti baltymais, geriant rytais ar tarp valgiu
del to kito papildo tai pasiziurek ka ten konkreciai turi

Neprisijungęs

 

Prisijungti arba Registruotis

Kopijuoti draudžiama © 2005 - 2020 Kulturizmas.net