Sveiki atvykę į Kulturizmas.net diskusijų forumą!

Šis diskusijų forumas geriausia vieta rasti patarimą visais Jus dominančiais klausimais kultūrizmo tema - raumenų auginimas, riebalų deginimas, kūno formų tobulinimui, sveikatos priežiūra! Bendraukite su žmonėmis, kurie jaučia aistrą kultūrizmui, fitnesui ir geroms kūno formoms. Dalinkitės savo įspūdžiais, patirtimi ir patarimais!

Nors galite naršyti forumuose be registracijos, norint pasinaudoti visomis galimybėmis kurias mes siūlome, Jūs turite užsiregistruoti. Registracija trunka vos 30 sekundžių ir Jūs gaunate pilną priėjimą prie visko įskaitant nuosavo profilio, bendravimo asmeniniais pranešimais, temų kūrimo ir atsakymo rašymų, balsavimo, treniruočių žurnalų skelbimo, nuotraukų įkėlimu ir specialių pasiūlymų.

Tapkite Kulturizmas.net diskusijų forumo nariu šiandien visiškai nemokamai – tai užtruks viso labo 30 sekundžių! Registruotis dabar!

Prisijungti arba Registruotis

lorenzo
Moderatorius
Registravosi: 2011-01-17
Žinutės: 3726
Atsiliepimai: 15

#1 2013-05-07 13:04

Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

Sveiki, tai straipsnis apie papildų suderinamumą, vartojimą ir pagrindinius bruožus. Kritika ir klaidų, bei informacijos papildymas visada laukiamas wink

Vitaminai ir Mineralai
Vitaminai ir mineralai papildas Nr.1 sportininko gyvenime. Visų pirma, nuo jų reikėtų pradėti lipdyti papildų racioną. Šiuo metu rinkoje gan nemažas vitaminų kompleksų pasirinkimas, kuomet visi reikiami komponentai sudėti į vieną/kelias tabletes, todėl nereikia sukti galvos, perkant pavienius vitaminus. Svarbus dalykas tas, kad sportuojant vitaminų poreikis išauga kelis kartus, lyginant su nesportuojančiais žmonėmis, todėl vitaminuose, skirtuose sportuojantiems, veikliųjų medžiagų kiekiai yra kelis kartus didesni.
Rūšys:
Vitaminas A, Vitaminas B, Vitaminas C, Kalcis, Magnis ir t.t. Kaip ir minėjau, nusipirkus vitaminų mineralų kompleksą, nereiks sukti galvos perkant pavienius vitaminus.
Tinka vartoti:
Tiek auginant, tiek metant svorį.
Vartojimas:
Ant visų vitaminų mineralų kompleksų pakuočių yra nurodytas vartojimo laikas ir kiekiai. Tereikia nepatingėti pasiskaityti. Dėl vartojimo laiko, teigiama, kad geriau vitaminus vartoti kartu su maistu, pvz.: prieš pusryčius, pusryčių metu, po pusryčių, vienu žodžiu pavalgius, nes vitaminai gali šiek tiek dirginti skrandį. Yra šaltinių, teigiančių, jog kelis mėnesius pavartojus vitaminus, reiktų padaryti kelių savaičių pertrauką.
Suderinamumas:
Tinka vartoti su visais maisto papildais.
Pastabos:
Plačiau apie kiekvieną vitaminą ir mineralą atskirai: Vitaminai Ir Mineralai
http://www.kulturizmas.net/svarbiausiej … ziagos/80/
Neišsigąskite, jei pradėjus vartoti vitaminus, šlapinatės ryškiai geltona, žalsva spalva, tai dėl didelio vitamino B kiekio.

Žuvų taukai, Sėmenų aliejus
Tai kitas svarbus maisto papildas. Žuvų taukuose ir sėmenų aliejuje esančios Omega 3/6/9 riebiosios rūgštys ypač naudingos mūsų organizmui, todėl juo būtina įtraukti į vartojamų papildų sąrašą.

Žuvų taukuose yra mūsų organizmui svarbių nepakeičiamų riebalų rūgščių omega – 3, jų, mūsų organizmas negali pasigaminti, tik pasisavina iš žuvų ar žuvų taukų produktų. Riebalų rūgštys omega – 3 būtinos nervų sistemos, regos bei imuninės sistemos brendimui.. Jos padeda gamintis prostaglandinams – medžiagoms, turinčioms priešuždegiminių savybių. Jos taip pat padeda teisingai įsisavinti riebalus. Yra svarbios sergant širdies kraujagyslių ligomis, aterosklerozės profilaktikai.

Rūšys:
Omega 3, Omega 6, Omega 9
Tinka vartoti:
Tiek auginant, tiek metant svorį. Ypač naudinga svorio metimo/ryškinimosi periodu, nes padidina riebalų oksidaciją riebalų ląstelėse, dėl ko kūnas efektyviau degina riebalus.
Vartojimas:
10g. per dieną (arbatinis šaukštelis - 5g.). Metant svorį reikėtų šiek tiek daugiau - ~20g. per dieną. Šiuose kiekius paskirstykite į 2-3 kartus per dieną. Vartokite su maistu. Yra šaltinių, teigiančių, jog pavartojus kelis mėnesius, reiktų padaryti kelių savaičių-mėnesio pertrauką.
Suderinamumas:
Tinka vartoti su visais maisto papildais.
Pastabos:
Plačiau: Omega 3/6 riebalų rūgštys

Baltymai (Proteinas)
Visų pirma, norėčiau pabrėžti, kad mistinis žodis Proteinas, kuris daugeliui pradedančiųjų reiškia, kažką tokio, kas „pučia“ raumenis, tėra angliškas žodžio „Baltymai“ vertinys (paskaitykite angliškas etiketes ant kasdieninių maisto produktų ir tikrai rasite – „Protein: X g.“). Baltymai yra pagrindinė raumenų statybinė medžiaga. Svarbus akcentas šiam papildui – mitybos planas. Proteinas vartojamas, norint užkamšyti mitybos skyles, jei kasdieninėje mityboje trūksta baltymų arba kai nėra laiko pavalgyti. Taip pat, jis svarbus po treniruotės, kai raumenis reikia greitai aprūpinti kokybišku baltymu. Gaminamas iš pieno išgryninant ir priklausomai nuo rūšies pašalinant laktozę (aktualu laktozės netoleruojantiems žmonėms).
Rūšys:
Išrūgų hidroizoliatas – greičiausiai pasisavinama (tai reiškia, kad suvartojus greičiausiai skyla į aminorūgštis) proteino rūšis. Ypač naudingas po treniruotės, praktiškai nėra laktozės. Trūkumas – brangi proteino rūšis. Pasižymi skysta koncistencija.
Išrūgų izoliatas – šiek tiek lėčiau skyla į aminorūgštis (1-2val.). Mažas laktozės kiekis.
Išrūgų koncentratas – „lėtesnis“ nei izoliatas. Pigesnė proteino rūšis, nes nėra toks „grynas“, kaip anksčiau išvardinti.
Kiaušinio albuminas – jei tikėti tam tikrais šaltiniais, įsisavinamas/virškinamas iki 3 valandų. Baltymas gaunamas iš kiaušinių, todėl nėra toks populiarus (juk galima tiesio suvalgyti paprasčiausių kiaušinių).
Kazeinas – „lėčiausias“ baltymas. Įsisavinimas trunka iki 7 valandų, todėl visuotinai priimta, kad tinka prieš miegą, kad miego metu raumenys ilgą laiką būtų aprūpinami baltymais. Pastaba – net 80% varškėje esančio baltymo sudaro kazeinas. Pasižymi tiršta konsistencija.
Baltymų mix‘as – asmeniškai mėgstamiausia proteino rūšis – jame susijungia įvairių rūšių proteinas, todėl tinka ir po treniruotės ir dienos metu, kai nėra laiko pavalgyti, ir prieš miegą. Paprastai tirštos konsistencijos.
Tinka vartoti:
Vienareikšmiškai – po treniruotės. Po to jau reikia žiūrėti į dienos mitybą ir kur reikia/jei reikia papildyti proteinu.
Vartojimas:
Parašyta ant pakuotės. Bet reiktų orientuotis į 25g-40g proteino po treniruotės(priklausomai nuo kūno masės). Vartojamas su vandeniu arba pienu(po treniruotės, metant svorį geriau vartoti su vandeniu). Asmenine nuomone, maišant su pienu, proteinas praranda savo pliusus (juk buvo gaminamas iš tų pačių pieno išrūgų, pašalinant laktozę, o sumaišius su pienu, gauname tą patį, kaip ir prieš gaminimą).
Suderinamumas:
Tinka vartoti su visais maisto papildais. Yra išimčių, jei proteinas maišomas su pienu ir kartu norima vartoti tam tikrus maisto papildus (kreatinas, BCAA..).
Pastabos:
Iš esmės tie pasisavinimo greičiai įtakos neturės, vartokite mėgstamą proteiną ir nesukite per daug galvos. Šiaip ar taip, poveikis priklausys nuo bendros mitybos. Visgi didžioji paros suvartojamų baltymų dalis turėtu ateiti iš maisto, o ne kokteilių. Taip pat atsiminkite, jog per dideli baltymų kiekiais trikdo kepenų veiklą.
Taip pat pasiskaitykite čia: Ką reiktų žinoti renkantis proteiną

Aminorūgštys
Tai pagrindinė baltymų sudedamoji dalis. Aminorūgštys skatina baltymų sintezę, dėl to pagerėja raumenų atsistatymas po treniruotės.
Rūšys:
BCAA - Leucinas, Isoleucinas, Valinas. Galingas baltymų sintezės skatintojas, šios aminorūgštys priskiriamos esminėms (organizmas pats jų neapsigamina). Plačiau: BCAA
EAA - Leucinas, Isoleucinas, Valinas, Histidinas, Lizinas, Metioninas, Fenilalaninas, Treoninas, Triptofanas. Veiksmingiausias aminorūgščių kompleksas. Ypač skatina baltymų sintezę, raumens auimą ir atsigavimą po fizinio krūvio.
Kompleksinės aminorūgštys – daugelio vadinamas „presuotu baltymu“. Jų indėlis baltymų sintezėje daug mažesnis, todėl patarčiau vietoj jų rinktis BCAA ar EAA.
Tinka vartoti:
Tiek auginant tiek metant. Metant svorį neįmanoma išvengti ir raumeninės masės mažėjimo, bet vartodami aminorūgštis, maksimaliai sumažinsite jų praradimą.
Vartojimas:
BCAA – 5gr. prieš treniruotę (30min), 5gr. Po treniruotės, 5gr. Prieš miegą. Galimas kitas variantas – 10gr. treniruotės metu, 5gr. prieš miegą. Kiekvienam individualiai, jei jaučiate, kad raumenų atsistatymas netenkina, galite didinti dienos suvartojamų aminorūgščių kiekį. Tyrimų duomenimis, perdozavimo nebuvo pastebėta net su dideliais suvartojamų aminorūgščių kiekiais (visgi siūlyčiau apsiriboti iki 25gr. per dieną, nes per dideli kiekiai gali trikdyti normalią kepenų veiklą). Vartojant BCAA svarbu jas vartoti tuščiu skrandžiu. Ne treniruočių dienomis galite (nebūtina) vartoti 5gr. iš ryto, ar 5 gr. prieš miegą. Kaip ir sakiau, svarbu vartoti tuščiu skrandžiu.
EAA – 7gr.-8gr. prieš treniruotę, tiek pat po, arba jungti abi porcijas ir vartoti treniruotės metu. Taip pat vartokite tuščiu skrandžiu.
Suderinamumas:
Tinka su visais maisto papildais, galima dėti į bendrą kokteilį su kreatinu, AAKG, CM, proteinu/geineriu (jei vartojama su vandeniu).
Pastabos:
Vienas naudingiausių papildų sportuojantiems. Siūlyčiau rinktis BCAA arba EAA, o ne kompleksines aminorūgštis. Yra skysto pavidalo, miltuku ir tablečių formos BCAA. Skirtumas tarp jų – pasisavinimo greitis (įtakos praktiškai neturi, į tai mažiau reiktų kreipti dėmesį).
Kelios naudingos forumiečių citatos:

Trumpai tariant yra taip:
Grynos BCAA - pigu, neskanu, nepatogu vartoti.
BCAA su skoniais: brangiau, skaniau, vartoti patogiau.
BCAA tabletėmis/kapsulėmis: dar brangiau, vartoti labai patogu, jokių problemų dėl skonio.
Pačios BCAA dažniausiai visur vienodos, 2.1.1 santykiu. Tai vienoda dozė vartojant, poveikis bus vienodas visais atvejais.

Gerumas susideda iš kainos, vartojimo komforto, kokybės.
Ir tas gerumas kiekvienam skirtingas, viena nori kad būtų pigu, kitas nori kad būtų patogu, trečias gražios bonkutės nori ir priklausyti pvz.: "animal" klubui..

Tad gryžtant prie esmes: gryni papildai nėra geriausi - jie yra ekonomiškiausi/pigiausi ir turi daug trūkumų.

Pridurčiau dar esminį dalyką, kai perkate su skoniu žiūrėkit veikliosios medžiagos kiekį, o ne pakuotės.
Nes tie suradimai BCAA 1kg Xtende jau tampa legenda, ten oi oi kaip toli iki tokių kiekių.
Nemaža dalis BCAA su skoniais yra primesta glutamino ir t.t.
Tad žiūrekitės atidžiai ką perkat, o ne bonkutės skonį skaičiuokit(aut.pastaba: norėta pasakyti, kad skaičiuokit veikliosios medžiagos kiekį bonkutėje, o ne saldiklių ir skonių stipriklių kiekį).

Plačiau: Aminorūgštys

Kreatinas
Jėga didinantis papildas - „žymiai didesni raumenų susitraukimai, didintys sprogstamą jėgą, didesnis raumenų atsistatymas, mažesnis nuovargis, geresnis svorio prieaugis ir raumenų apimčių padidėjimas“. Tai nereiškia, kad pavartoję kreatino, padidinsite štangos spaudimą 10 – 20kg, tačiau kelis kg pridėti gali.
Rūšys:
Monohidratas (kaupia vandenį), Kre-Alkalinas, Kreatino HCL, Kreatino Ethyl Esteris (CEE) – nekaupia vandens (arba kaupia nežymiai).
Tinka vartoti:
Tiek auginant tiek metant. Metant svorį, dėl nepageidaujamo vandens, siūlyčiau nesirinkti monohidrato. Kreatinas „kertasi“ su kofeinu, todėl kreatiną vartoti prieš 4h iki kofeino arba po 4h po kofeino vartojimo.
Vartojimas:
Monohidratas – 5gr, kiekvienam 30 kūno masės kg – jei sveriate 60kg – 10gr monohidrato per dieną, jei sveriate 90kg – 15gr monohidrato. Vartojimą skaidome į kelias dalis (10gr į 2 vartojimus po 5gr) ir vartojame tuščiu skrandžiu, užgerdami stikline vandens.
Kre-Alkalinas, CEE – 5gr per dieną. Jei sveriate virš 90kg, galima pridėti 1gr. Taip pat skaidome į kelias porcijas.
Kreatino HCL – 1,5g per dieną (siūlyčiau 3g per dieną). Taip pat vartojame tuščiu skrandžiu, suskaidydami normą į kelias porcijas.
Visos kreatino formos vartojamos ciklais, 8 savaitės ON, 4 savaitės OFF, arba 6 savaitės ON, 3 savaitės OFF.
Suderinamumas:
Tinka su visais maisto papildais, galima dėti į bendrą kokteilį su BCAA, AAKG, CM, proteinu/geineriu (jei vartojama su vandeniu). Vartojant kreatiną, padidinkite suvartojamo vandens kiekį dienos metu.
Pastabos:
Vartojant užkrovų daryti nebūtina, galutinis rezultatas būtų tas pats, tik mažiau „cackinimosi“.
Plačiau: Kreatinas - teikiama nauda ir galima žala
Beveik viskas apie kreatiną
Apie kreatino monohidratą

L-Karnitinas
Riebalus deginantis papildas. Šiek tiek teorijos:

L-Karnitinas - natūralus, į B grupės vitaminus panašus junginys, kuris padidina ląstelių membranų pralaidumą riebiosioms rūgštims. Karnitinas padeda transportuoti šias rūgštis į mitochondrijas, kuriose jos yra panaudojamos energijai gauti. Karnitinas tinka norintiems kontroliuoti kūno svorį. Vartojant karnitiną taip pat reikia mažinti suvartojamų kalorijų skaičių ir derinti tai su fizine veikla. Karnitinas tik paspartina maisto riebalų deginimą ir sumažina alkio pojūtį. Karnitinas pagerina kraujo apytaką ir raumenų aprūpinimą deguonimi. Po intensyvaus fizinio krūvio padeda greičiau atsigauti organizmui, skatina baltymų sintezę, raumenų masės formavimąsi.

Rūšys:
Skysto, tablečių, miltelių pavidalo.
Tinka vartoti:
Metant svorį, ryškinantis
Vartojimas:
Per dieną suvartokite apie 5gr. l-karnitino, vieną porciją išgerdami ryte, o kitą – 30min. prieš treniruotę. Vartokite tuščiu skrandžiu. Vartoti reikia kasdien, geriausia pirmoje dienos pusėje.
Suderinamumas:
Tinka su visais papildais, ypač su tais, kurie padeda skaidyti riebalus – green tea(žaliosios arbatos ekstraktas), Yohimbine.
Pastabos:
Visų pirma, reiktų įsidėmėti, kad tai ne greito veikimo papildas. Nauda gaunama vartojant 3 mėn. – 5 mėn., todėl iš anksto pradėkite jį naudoti, ruošdamiesi vasaros sezonui. Efektą gausite tik susitvarkę mitybą (kalorijų minusas). Vartojant reiktų pajungti cardio treniruotes, maksimaliam efektui gauti.

HMB
Tai viena iš leucino sudedamųjų dalių. Puikus papildas metant svorį ir norint išlaikyti raumenų masę. Daugelio kritikuojamas, tačiau yra atsiliepimų, jog tai tikrai naudingas papildas. Ypač jaučiasi raumenų atsistatymas po fizinio krūvio.
Rūšys:
Miltelių, tablečių pavidalo. Skonis ne iš maloniųjų, todėl gurmanams patarčiau rinktis tabletes.
Tinka vartoti:
Metant svorį, auginant liesą raumenų masę. Netinka bulkinimo periodu.
Vartojimas:
5gr.-6gr. per dieną. Skaidome į 3-5 porcijas. Vartojame ciklais (2 mėn. – 3mėn ON, 1 mėn OFF).
Suderinamumas:
Tinka su visais papildais, vertėtų jungti prie BCAA, kreatino.
Pastabos:
Forumiečio emexo citata apie HMB:

HMB poveikis labiausiai jaučiamas deginant riebalus, kuomet siekiama išsaugoti raumenų masę, taipogi bandant auginti liesą raumenų masę, kuomet kalorijos mityboje neretai būna deficite.

HMB esmė - saugoti raumenis nuo irimo, ne auginti, o tiesiog saugoti kad nemažėtų.

Taipogi svarbu vartoti tinkamai: 3-5 kartus per diena, mažomis porcijomis, kiekvieną dieną.

Na ir kritinis veiksnys - reikia sportuoti kaip priklauso. Jeigu treniruotės nėra progresyvios ir raumuo neįvedamas i katabolinę būseną - tai ir HMB neturi ką veikti iš esmės.

Tema apie HMB: http://www.kulturizmas.net/forumas/view … 874#p17874
Plačiau: http://www.kulturizmas.net/faktai-apie- … south/682/

N.O. skatintojai ir energetikai
Papildas, suteikiantis jėgų, noro, energijos, motyvacijos, užpumpuojantis raumenis. Dėka jų, salėje jaučiamės stipresni, ištvermingesni, pajėgiame atlikti keliais pakartojimais daugiau. Svarbu – tai ne maistas ir nereikia jo ryti šaukštais. Pasižymi stipria sudėtimi, todėl neperdozuokite, vartokite saikingai. Sudėtyje dažnai būna kofeino, medžiagų, pagerinančių kraujotaką ir sustiprinančių raumenų užpumpavimą (AAKG, Citrulino Malatas). Kol nebuvo uždraustas Europoje, į sudėtį dažnai įeidavo DMAA.
Rūšys:
Tokių kaip rūšių nėra, tiesiog pagal sudėtį būtų galima skirstyti į pump‘o efektą suteikiančius, energijos/jėgų suteikiančius, motyvacijos duodančius energetikus.
Tinka vartoti:
Metant, auginant svorį.
Vartojimas:
Parašytas ant kiekvienos pakuotės. Pradėkite nuo pusės mažiausios dozės, t.y.: jei ant pakuotės rašo 1-3 scoop, jūsų pačių labui pirmus kelis kartus vartokite po 0,5 scoop, o tik tada kelkite iki 1 scoop. Nevartokite bent 5val. iki miego ir apskritai nepiknaudžiaukite, o naudokite tik kai tikrai reikia.
Suderinamumas:
Tinka su visais papildais.
Pastabos:
Kaip ir minėjau – vartokite tik kai reikia (sunkiomis dienomis, kai nėra nei noro, nei jėgų), jei jums atrodo, kad reikia kiekvieną treniruotę – apmastykite ar išvis tada verta sportuoti, jei sportas be kažkokio papildomo spyrio į užpakalį negalimas. Apskritai energetikai pavojingas dalykas neprotingai vartojant, nejaučiant saiko. Po kurio laiko, poveikis silpnėja, todėl daugelis kelia dozes. Protingiau būtų padaryti pertrauką, po kurio vėl jausite papildo veikimą. Bet kuriuo atveju vartoti ištisai negalima, būtinos pertraukos.
Tema:    
Azoto skatintojai ir energetikai

AAKG
Pagrindinė N.O (azoto skatintojo) medžiaga. AAKG  (L-Arginine-alpha-ketoglutarate) – viena iš dalinai pakeičiamų aminorūgščių, skatinantis kraujo apytaką, kuris savo ruožtu padeda pratampyti raumenų fasciją, todėl atsiranda daugiau vietos raumenims augti. Kraujo apytakos suaktyvėjimas pasireiškia vadinamuoju „PUMP‘O“ efektu – kai į raumenis priteka kraujo, jie šiek tiek išsipūčia, ypač jei treniruotė intensyvi, pajungiate dropset‘us. Gali būti vartojamas potencijai gerinti.
Rūšys:
Milteliais, tabletėmis, taip pat skysto pavidalo (prekyboje yra ir vadinamieji „shot‘ai“).
Tinka vartoti:
Metant, auginant raumenų masę, lytinio susijaudinimo gerinimui.
Vartojimas:
Dvi porcijos per dieną, porcija 3g.-4g (arbatiniame šaukštelyje apie 3g.). Vartojamas tuščiu skrandžiu. Tarkime, porcija ryte tik atsikėlus, porcija 30min.–40min prieš treniruotę ar prieš maistą. Svarbu, kitą porciją išgerti ne anksčiau, nei 4val. po pirmos, nes maždaug tiek trunka N.O ciklas. Vartojamas 6sav.-8sav., po tokio ciklo darome 4sav. pertrauką.
Suderinamumas:
Tinka su visais papildais, ypač su Citrulino Malatu (CM), kuris pratęstų AAKG poveikį. Tokiu atveju, užtektų abiejų papildų porcijas sumažinti per pusę (AAKG 2x1,5gr., CM 2x1,5g). Maksimaliai naudai gauti, į tokį cikliuką patartina įtraukti kreatiną, beta alaniną. AAKG galima gerti kartu sumaišius proteiną, kreatiną, CM, beta alaniną.
Pastabos:
Naudingas, gan nebrangus papildas.
Tema: AAKG
Azoto skatintojai ir energetikai

Citrulino Malatas (CM)

Įrodyta, kad citrulino malatas pagerina raumens darbą, nes padidina aerobines energijos gaminimąsi ir nutolina nuovargį. Citrulino malatas sumažina pieno rūgšties ir amoniako kaupimąsi bei paspartina raumens atsistatymą, pagreitindamas kreatino fosfato ir ATP resintezės ciklą. Be to, citrulino malatas padidina arginino lygmenį organizme. Jūs žinote, kad argininas turi įtakos NO (azoto oksidas) lygiui - tai geresnės treniruotės, be to, raumenis pasiekia didesnis kiekis deguonies ir maistinių medžiagų.

Azoto skatintojas, gerinantis kraujo apytaką. Organizme skatina išsiskirti AAKG. Kaip ir daugelis aminorūgščių, skyla kepenyse.
Rūšys:
Milteliais, tabletėmis, taip pat skysto pavidalo (prekyboje yra ir vadinamieji „shot‘ai“).
Tinka vartoti:
Metant, auginant raumenų masę, lytinio susijaudinimo gerinimui.
Vartojimas:
Dvi porcijos per dieną, porcija 3g.-4g (arbatiniame šaukštelyje apie 3g.). Vartojamas tuščiu skrandžiu. Tarkime, porcija ryte tik atsikėlus, porcija 30min.–40min prieš treniruotę ar prieš maistą. Svarbu, kitą porciją išgerti ne anksčiau, nei 4val. po pirmos, nes maždaug tiek trunka N.O ciklas. Vartojamas 6sav.-8sav., po tokio ciklo darome 4sav. pertrauką.
Suderinamumas:
Tinka su visais papildais, ypač su AAKG, kuris pratęstų CM poveikį. Tokiu atveju, užtektų abiejų papildų porcijas sumažinti per pusę (AAKG 2x1,5gr., CM 2x1,5g). Maksimaliai naudai gauti, į tokį cikliuką patartina įtraukti kreatiną, beta alaniną. CM galima gerti kartu sumaišius proteiną, kreatiną, AAKG, beta alaniną.
Pastabos:
Naudingas, gan nebrangus papildas.
Tema:  Azoto skatintojai ir energetikai
CM

Beta Alaninas (BA)
Neesminė aminorūgštis, organizme verčiama į karnoziną. Jis dalvauja ištvermės, raumenų, jėgos stiprinime. Naudingas darant trumpas pertraukas tarp priėjimų, padeda greičiau atsigauti.

Sportininkai, kurie sportuoja lengvu ar vidutiniu rėžimu, gali nepajusti žymaus beta-alanino poveikio: dėl mažo fizinio krūvio, vandenilio jonai kaupiasi mažiau (susidaro mažesni pieno rūgšties kiekiai).

Taip pat forumiečio Robšės atsiliepimai apie BA:

Senokai apie ji buvau domėjesis, bet išbandžiau tik kai vienas pardavėjas pradėjo vežtis, nes kažkaip niekas juo nesidomėjo ir brandinių niekas nesiūlė (nebuvo paklausos matyt). Jei trumpiau, nesigilinant i biocheminius procesus, tai padidėjusi karnozino koncentracija padeda atitolinti raumens "atsijungimo" momentą, t.y. vietoj 8 pakartojimų, su tuo pačiu svoriu gali jau padaryti 9 ar net 10. Pas mane jis jau kuris laikas kaip pastovus papildėlis, eina i mano mišinuką su kreatinu ir taurinu ir atsisakyt jo kolkas nežadu.  Mano nuomone, tai vienas iš tų papildų, kuris realiai duoda naudos. Ir tarkim, jei pas kažką su kreatino pasisavinimu ir yra problemos ir dėlto nepavyksta pajusti jo poveikio, tai beta alaninas panašu, kad puikiai pasisavinamas, ką nusako dilgčiojantys delnai jau po minutės ar dviejų tik jo išgėrus.

Rūšys:
Milteliais, tabletėmis.
Tinka vartoti:
Metant, auginant raumenų masę, siekiant padidinti ištvermę.
Vartojimas:
Trys porcijos per dieną, porcija 2g. Vartojamas tuščiu skrandžiu. Tarkime, porcija ryte tik atsikėlus, porcija 30min.–40min prieš treniruotę ar prieš maistą, porcija vakare. Vartojamas iki 12sav., po tokio ciklo darome 4sav.-6sav. pertrauką.
Suderinamumas:
Tinka su visais papildais, ypač jungiant kartu kreatiną, CM, AAKG. Gautųsi toks kaip savadarbis pre-workout‘as, N.O skatintojas.
Pastabos:
Vartojant jaučiamas adatėlių dilgčiojimas, tai visiškai normalu, tik ne visiems priimtina.
Tema:  Beta Alaninas
Plačiau: www.mpe.lt/lt/mpe/medziagos,id,Alaninas
http://www.mpe.lt/lt/mpe/medziagos,id,Karnozinas

Fat Burneriai
Papildai, skirti padėti deginti riebalus, mesti svorį.  Pasižymi apetitą slopinančiu, termogenetiniu, energijos ir motyvacijos suteikiančiu, riebalus deginančiu poveikiu.
Rūšys:
Skysto, tablečių, miltelių pavidalo.
Tinka vartoti:
Metant svorį, ryškinantis.
Vartojimas:
Esminis dalykas – nepradėti vartoti nuo didžiausios dozės. Kiekiai nurodyti ant kiekvieno papildo pakuočių, tačiau rekomenduojama pradėti nuo mažesnių dozių ir kelti palaipsniui. Vartojami ~ 40min. prieš fizinį/aerobinį krūvį, tuščiu skrandžiu, dažniausiai 2 kartus per dieną. Jei vartojate N.O, fat burnerio porcijas mažinti.
Suderinamumas:
Tinka su visais papildais, ypač su tais, kurie padeda skaidyti riebalus – green tea(žaliosios arbatos ekstraktas), Yohimbine, l-karnitinu.
Pastabos:
Nevartoti bent 5 valandas iki miego, neviršyti dozių, padarius ciklą, daryti pertrauką (ciklas ~1mėn.). Kaip ir energetikai, tai gan pavojingas papildas, todėl nepiknaudžiaukite. Norint rezultatų būtina suderinti mitybą (kalorijų minusas), kitaip pinigai bus išmesti į balą. Rekomenduojamos cardio treniruotės. Taip pat, šis papildas nėra širdies draugas.
Tema: http://www.kulturizmas.net/forumas/t107 … skinimui/1

Testosterono skatintojai
Papildai, didinantys natūralaus testosterono gamybą, dėl šios priežasties, vartoti reiktų asmenims, sulaukusiems tokio amžiaus, kai natūralaus testosterono gamyba yra sumažėjusi (rekomenduojama vartoti turintiems ne mažiau 25metų). Testosteronas svarbus veiksnys raumenų auginime. Aukštas jo lygis padidina ištvermę, energiją, baltymų sintezę. Taip pat turi teigiamą poveikį azoto balanso palaikymui. Mažina nuovargį po treniruočių, gali padidinti liesą raumenų masę (pasėkmė padidėjusios energijos ir mažesnio riebalinio audinio kaupimosi).
Rūšys:
Kapsulės, milteliai.
Tinka vartoti:
Kai testosterono gamyba sumažėjusi, tiek auginant tiek metant svorį.
Vartojimas:
Nurodyta ant pakuotės, vartojama prieš valgį.
Suderinamumas:
Tinka su visais maisto papildais.
Pastabos:
Tema: Testosterono skatintojai
http://www.kulturizmas.net/testosteronas/854/

Neprisijungęs

 
mzslave
Enciklopedija
Registravosi: 2012-08-21
Žinutės: 4083
Įspėjimai: 3
Atsiliepimai: 50

#2 2013-05-11 14:34

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

nice!

Neprisijungęs

 
Skindear
Naujas dalyvis
Registravosi: 2013-06-10
Žinutės: 34
Atsiliepimai: 0

#3 2013-07-01 19:24

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

Kas yra pre-workoutai ir ką jie daro?

Neprisijungęs

 
Tiomis
Dažnas senbūvis
Vietovė: Kaunas
Registravosi: 2011-09-26
Žinutės: 4392
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 9

#4 2013-07-01 19:29

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

Skindear rašė:

Kas yra pre-workoutai ir ką jie daro?

pucia raumeni...

Neprisijungęs

 
Privatus
Išmestas
Registravosi: 2013-07-01
Žinutės: 405
Įspėjimai: 2
Atsiliepimai: 3

#5 2013-07-04 23:01

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

All in one produktai. Ka manome apie juos? smile

Neprisijungęs

 
eslife
Dažnas senbūvis
Vietovė: Vilnius
Registravosi: 2008-01-07
Žinutės: 5190
Atsiliepimai: 53

#6 2013-07-04 23:03

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

Privatus rašė:

All in one produktai. Ka manome apie juos? smile

Tokiems produktams duodu vaizdinga pavyzdi: Demisezonines padangos (M+S) , ant popieriaus atrodo pigu-gerai-efektyvu, realybei nei jos ziema gerai, nei vasara. Manau supranti, ka turiu omeni wink

Neprisijungęs

 
olegaskimanas
1 gramas gyvuliniu baltymu...
Registravosi: 2008-06-06
Žinutės: 6087
Atsiliepimai: 26

#7 2013-07-04 23:05

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

big_smile

Neprisijungęs

 
Privatus
Išmestas
Registravosi: 2013-07-01
Žinutės: 405
Įspėjimai: 2
Atsiliepimai: 3

#8 2013-07-04 23:07

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

eslife rašė:

Privatus rašė:

All in one produktai. Ka manome apie juos? smile

Tokiems produktams duodu vaizdinga pavyzdi: Demisezonines padangos (M+S) , ant popieriaus atrodo pigu-gerai-efektyvu, realybei nei jos ziema gerai, nei vasara. Manau supranti, ka turiu omeni wink

Supratau smile

Neprisijungęs

 
Artyi
Motyvuotas atletas
Registravosi: 2011-01-03
Žinutės: 6443
Atsiliepimai: 27

#9 2013-07-05 07:56

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

.

Paskutinį kartą taisė Artyi (2013-12-18 17:30)

Neprisijungęs

 
lexusrx
Dažnas senbūvis
Registravosi: 2007-12-16
Žinutės: 7330
Atsiliepimai: 74

#10 2013-07-05 09:39

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

eslife rašė:

Privatus rašė:

All in one produktai. Ka manome apie juos? smile

Tokiems produktams duodu vaizdinga pavyzdi: Demisezonines padangos (M+S) , ant popieriaus atrodo pigu-gerai-efektyvu, realybei nei jos ziema gerai, nei vasara. Manau supranti, ka turiu omeni wink

Labai teisingas pastebejimas as padangas taipogi visad duodu kaip vaizdini pavyzdi siam atvejui
nykstysalah

Neprisijungęs

 
Pelesis
Šaltibarštinis
Registravosi: 2011-12-15
Žinutės: 12895
Atsiliepimai: 37

#11 2013-07-05 10:03

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

lexusrx rašė:

eslife rašė:

Privatus rašė:

All in one produktai. Ka manome apie juos? smile

Tokiems produktams duodu vaizdinga pavyzdi: Demisezonines padangos (M+S) , ant popieriaus atrodo pigu-gerai-efektyvu, realybei nei jos ziema gerai, nei vasara. Manau supranti, ka turiu omeni wink

Labai teisingas pastebejimas as padangas taipogi visad duodu kaip vaizdini pavyzdi siam atvejui
nykstysalah

visad su M+S varau big_smile utiutiu yra big_smile nestumkit big_smile

Neprisijungęs

 
olegaskimanas
1 gramas gyvuliniu baltymu...
Registravosi: 2008-06-06
Žinutės: 6087
Atsiliepimai: 26

#12 2013-07-05 10:39

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

Jei rimtai tai reiktu pirma ziuret kas tame all in one produkte yra+tikslai. wink

Neprisijungęs

 
159159
Rusų ambasados apmokamas komentatorius
Registravosi: 2010-11-18
Žinutės: 10805
Įspėjimai: 3
Atsiliepimai: 24

#13 2013-07-05 13:48

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

b12 berods su ecdysteronu patartina varyt ar visą b grupę?

Neprisijungęs

 
Bodze
Atkaklus dalyvis
Vietovė: Dublin
Registravosi: 2008-09-19
Žinutės: 176
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 0

#14 2013-07-06 11:38

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

Sveiki. Ar atskirinejat papildus,
Ta prasme ar verta po teniruotes pirmiau isgerti gliutamina , po duso Bcaa ir isejus is sales proteina?

Neprisijungęs

 
Power777
Dažnas dalyvis
Registravosi: 2010-06-04
Žinutės: 210
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 0

#15 2013-07-06 12:08

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

Bodze rašė:

Sveiki. Ar atskirinejat papildus,
Ta prasme ar verta po teniruotes pirmiau isgerti gliutamina , po duso Bcaa ir isejus is sales proteina?

As viska kartu geriu.

Neprisijungęs

 
Cipo
Naujas dalyvis
Registravosi: 2013-07-07
Žinutės: 2
Atsiliepimai: 0

#16 2013-07-07 12:38

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

Sveikas! Noreciau jusu patarymo).Vadinasi taip,situacija tokia:nusipirkau proteina Myofusion Elite 1.8kg,bet nezinau,kada ji gert,ar tik po trenkes,ar kiekviena diena. Dirbu 4 dienas,4 laisvas.tai pvz buna trenke pirmadienis,antradienis ir ketvirtadienis,po to 4 dienas dirbu,kita savaite pvz.  antradieni,ketvirtadieni penktadieni vel trenke,kas savaite va taip slenkasi dienos,buna sportas ir 2 kartus per savaite tik,krc nestabiliai.Sportuoju  3-cia menesi. Tai gal patartumet kada ji gert,arba su tokiu grafiku gal reiketu kitokiu papildu?

Neprisijungęs

 
waifajus
Išmestas
Vietovė: UK
Registravosi: 2013-04-25
Žinutės: 1615
Atsiliepimai: 7

#17 2013-07-07 12:42

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

Sveikas, kada man reiketu valgyt vistiena ar varske? Dirbu 5 dienas po 7.5h? big_smile Geras klausimas?
Proteina reikia vartot pagal poreikius, kada tau truksta baltymu. Po treniruotes ir seip tarp valgiu kisk kada tau reikia baltymo.
Turiu tau liudna zinia. Proteino banke neuzaugins tau raumenu. Reikia susiderint mityba pradzioj smile

Neprisijungęs

 
Cipo
Naujas dalyvis
Registravosi: 2013-07-07
Žinutės: 2
Atsiliepimai: 0

#18 2013-07-07 13:30

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

Tai as zinau gi,is jo nera nieko magisko:-) svoris mano 85,tai reikia parai kazkur 170g baltymu ane?:-) tai tiesiog ir klausiau,nes pas mane ilgas laiko tarpas tarp trenkiu,tai ar apsimoketu gert butent tas 4 dienas kai darbe?

Neprisijungęs

 
mzslave
Enciklopedija
Registravosi: 2012-08-21
Žinutės: 4083
Įspėjimai: 3
Atsiliepimai: 50

#19 2013-07-07 14:41

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

ziurint koks tavo tikslas sporte. jei nori mase augint tai zinoma tau reikia vien 170gr baltymo. bei jei tiesiog sportuoji del saves ar ryskumui tai 1-1,5gr/1kg svoriui pilnai pakanka, tai tavo atveju 100-110gr baltymo kurio surinkti is maisto ir pats gali. wink

Neprisijungęs

 
Sarun4kas
Dažnas dalyvis
Vietovė: Vilnius
Registravosi: 2009-04-14
Žinutės: 741
Atsiliepimai: 2

#20 2013-07-19 09:38

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

Varau rytais, pries pusrycius pabegiot, BCAA kalt pries begiojima, ar po?

Neprisijungęs

 
eslife
Dažnas senbūvis
Vietovė: Vilnius
Registravosi: 2008-01-07
Žinutės: 5190
Atsiliepimai: 53

#21 2013-07-19 09:39

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

Pries svarbiausia, gali ir po 5-10g. smile

Neprisijungęs

 
Artyi
Motyvuotas atletas
Registravosi: 2011-01-03
Žinutės: 6443
Atsiliepimai: 27

#22 2013-07-19 09:40

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

.

Paskutinį kartą taisė Artyi (2013-12-18 16:47)

Neprisijungęs

 
zaliasss
Dažnas senbūvis
Vietovė: Klaipeda
Registravosi: 2008-10-12
Žinutės: 8130
Atsiliepimai: 54

#23 2013-07-19 09:40

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

pries begiojima jau 10gr butinai sauk

Neprisijungęs

 
Sarun4kas
Dažnas dalyvis
Vietovė: Vilnius
Registravosi: 2009-04-14
Žinutės: 741
Atsiliepimai: 2

#24 2013-07-19 09:47

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

Operatyviai jus cia, Dekui smile

Neprisijungęs

 
zookyto
Dažnas senbūvis
Vietovė: Siauliai
Registravosi: 2009-05-11
Žinutės: 2261
Atsiliepimai: 1

#25 2013-07-19 09:47

Re: Maisto papildų apžvalga, derinimas, vartojimas

Artyi rašė:

Naujausi tyrimai atsirado, kas liecia BCAA... Tai pardavejams, tai nieko gero nesako big_smile

tai pasakok pasakok ;D

Neprisijungęs

 

Prisijungti arba Registruotis

Kopijuoti draudžiama © 2005 - 2023 Kulturizmas.net