- Mantas86
- Dažnas senbūvis
- Registravosi: 2009-07-20
- Žinutės: 2238
- Atsiliepimai: 1
#1 2010-11-04 11:12
Argininas
Argininas tai viena iš dalinai pakeičiamų amino rūgščių (vaikams iki 12 metų tai nepakeičiama amino rūgštis). Teigiamas arginio poveikis žmogaus sveikatai buvo atskleistas gana nesenai, apie 1990 metus (Lietuvoje jis mažai žinomas iki šiol). Argininas plačiausiai naudojamas kardiologijoje, bei, dabar taip sparčiai pasaulyje populiarėjančiose atjauninimo programose (argininas natūraliai skatina organizme gamintis augimo hormonui somatotropinui, nuo jo priklauso gera savijauta, žaizdų gijimas, vaisingumas ir t.t.). Su šiuo produktu atliekama daugybė klinikinių tyrimų, čia pateiksime plačiausiai maisto papildų terapiją taikančio daktaro Roberto Atkinsono mintis iš jo knygos Maisto papildai atleranatyva sintetiniams vaistams.
Dar dešimt metų atgal mokslininkai nežinojo, kad argininas reguliuoja nuostabaus junginio azoto oksido (NO) lygį organizme. Kuris atsakingas už kraujo apytaka organizme, imunitetą, komunikaciją tarp nervinių ląstelių, kepenų funkciją, kraujo krešėjimą ir net lytinį susijaudinimą (ypatingai veiksmingas moterims). Neveltui 1992 metai mokslo žurnalas Science šiam junginiui suteikė metų molekulės vardą.
Fiziologai azoto oksidą dažnai vadina endotelialiniu atsipalaidavimo faktoriumi. Ši medžiaga vaidina pagrindinę rolę kraujo indų atsipalaidavime ir kraujospūdžio sumažėjime.
Iki to laiko kai mokslininkai atrado arginino ryšį su NO, niekas negalėjo net pagalvoti apie praktinį arginino panaudojimą. Dabar, pats paprasčiausias maisto papildas, kurį galima surasti kiekvienoje specializuotoje papildų parduotuvėje, mūsų organizmui suteikia galimybę geriau kontroliuoti daugybę ląstelinių procesų.
Kita vertus, taip kaip ir su geležimi, papildomas arginino naudojimas pakankamai sudėtingas ir ne toks jau nekaltas reikalas kaip paprastų multivitaminų naudojimas. Kaip ir su kitomis maistinėmis medžiagomis, medicininiam arginino panaudojimui reikia ištirti optimalias jo koncentracijas kraujyje. Tiek NO deficitas, tiek ir jo perteklius yra pavojingas sveikatai. Nežiūrint į visas teigiamas NO savybes, ši medžiaga laisvasis radikalas ir gali pažeisti audinius. Idealu būtų jei ateities medikai nustatytų azoto oksido koncentraciją kraujo serume, tam, kad nuspręstų ar pacientui reikia papildomos jo dozės. Jei taip, tokiu atveju ligoniui bus skirtos papildomos dozės arginino, bet būtinai su antioksidantų kompleksu, tame tarpe kofermentu Q10 ir lipoine rūgštimi, neutralizuojančių potencialią laisvojo radikalo grėsmę.
Galingas kardiologų ginklas
Žinoma daugybė teigiamų arginino poveikių organizmo sveikatai ir beveik visi jie buvo atrasti per paskutinius keletą metų. Medikams, net didžiausiems maisto papildų naudojimo medicinoje šalininkams, dar teks priprasti skirti šią amino rūgštį širdies ir kraujagyslių sistemos ir kitų ligų gydymui, bet priprasti reikės, ir štai kodėl: pats argininas (ne azoto oksidas kuris susidaro iš jo) cholesterolio kiekį mažina žymiai efektyviau nei bet kuri kita amino rūgštis.
Mokslininkai nustatė, jog naudojant po 6-17g arginino kasdien, pradeda mažėti blogojo cholesterino kiekis (MTL), o gerojo (DTL) nemažėja, kitų pašalinių poveikių taip pat nebuvo. Be to, argininas palaiko normalią koronarinę mikrocirkuliaciją žmonėms su dideliu kiekiu cholesterino ir neleidžia susidaryti rombams, kurie gali būti infarkto, arba insulto priežastimi.
Azoto oksidas, kuris susidaro iš arginino, turi dar stipresnį poveikį. Jis atpalaiduoja arterijų sieneles, sudarydamas sąlygas geresnei kraujo cirkuliacijai ir gerina ligonių, kurie kenčia nuo kraujotakos sutrikimų: koronarinės širdies ligos, stenokardijos, pasikartojančio šlubavimo (kraujotakos sutrikimas kojų kraujo induose) ir hipertonijos. Kai kuriais duomenimis azoto oksidas efektyvus ir sergantiems kai kuriomis smegenų kraujotakos sutrikimų ligomis. Arginino poveikis kraujagyslių praplėtimui pastebimas netgi jauniems vyrams, paprastai nesiskundžiantiems kraujagyslių susiaurėjimu. Pastebėta, kad arginino injekcijos padeda esant širdies nepakankamumui. Japonų ir Graikų kardiologai, esant aštriems stenokardijos priepuoliams, argininą leido tiesiog į koronarines arterija, kas radikaliai pagerino kraujo cirkuliaciją šiuose kraujo induose. Izraelio mokslininkai valandos laikotarpyje lašino 20g arginino žmonėms su širdies nepakankamumu, tai labai pagerino širdies darbą.
Daugiafunkcinė priemonė
Žinoma, arginino vaidmuo organizme neapsiriboja vien NO gamyba. Kai kuriais atvejais (pavyzdžiui aktyvaus augimo periodu, atsigaunant po traumų ir žaizdų gijimui arba bet kuriuo atveju, kai reikia galingo stimulo imuninei sistemai) organizmas pats nebėra pajėgus užpildyti arginino poreikius, tada ši amino rūgštis tampa nepakeičiamąja.
Kaip ir kitos baltymų dalys, argininas dalyvauja formuojant raumenis ir kitus neriebalinius organizmo audinius. Dar viena arginino funkcija tai tapti žaliava kitai amino rūgščiai ornitinui. Be to argininas stimuliuoja mūsų jaunystės faktorių natūralų augimo hormono ir insulininio augimo faktoriaus (IGF 1) gaminimąsi organizme.
Raumeninio audinio išsaugojimas. Remiantis vienu tyrimu, kuriame dalyvavo 45 pagyvenusio amžiaus žmonės, kasdieną gaunant tonizuojantį gėrimą kuriame buvo 17g arginino, buvo apsaugotas raumeninis audinys (kuris senstant nyksta), padidėjo insulininio augimo faktoriaus išsiskyrimas (šis dydis nurodo žmogaus augimo hormono gamybos dydžius) ir sumažėjo blogojo cholesterino kiekis kraujyje. Tuo tarpu kontrolinėje grupėje, kuri negavo arginino buvo stebimas raumeninio audinio nykimas.
Imunitetas. Kai pakanka arginino, organizme padidėja ląstelių-žudikių, kurios yra pagrindinis imuninės sistemos komponentas, aktyvumas. Kaip įrodo vienas iš tyrimų, naudojant 30g arginino vienos dienos bėgyje, šių ląstelių aktyvumas padidėja net 91 procentu! Be to, kaip pastebėjo tyrėjai, labai pagerėjo T-ląstelių funkcijos. Imuninė sistema lyg atjaunėjo, kas gali būti labai svarbu sergant AIDS ir bet kuriomis kitomis virusinėmis infekcijomis, o taip pat onkologinėmis ligomis.
Papildomas arginino naudojimas teigiamai veikia užkrūčio liauką, kuri atsakinga už organizmo imunines funkcijas, o taip pat padidina neutrofilų antibakterinį aktyvumą. Tuo pat metu iš arginino susidarantis NO apsaugo virškinimo traktą, stabdydamas infekcijas ir neduodamas vystytis mieliniams grybeliams Candida albicans. Labai naudingas kovojant su recidyvinėmis infekcijomis, tokiu atveju tinkamiausia naudoti arginino ir lizino amino rūgščių mišinį (Nutrend kompanijos AMINO XXL, vert. past.).
Galima manyti jog kaip tik imuniteto padidėjimas, kaip tik ir duoda daugelyje tyrimu su arginiu pastebėtą susirgimų vėžiu sumažėjimą, o taip pat pačios onkologinės ligos tėkmės stabdymą.
Seksualinės vyrų funkcijos sutrikimai. Azoto oksidas pagrindinis geros erekcijos pasiekimo ir palaikymo faktorius. Kaip įrodo daugelis mokslinių tyrimų, kasdieninis 2,8 gramo arginino naudojimas plečia kraujagysles ir to pakanka erekcinės disfunkcijos korekcijai. Be to, moksliškai įrodyta, jog geresnis kraujo pritekėjimas į lytinius organus padidina moterų lytinį susijaudinimą.
Reguliarus arginino naudojimas padidina spermos gamybą. Mokslininkai pastebėjo, jog kasdieninis 3-4g arginino naudojimas, padidino aktyvių spermatozoidų kiekį ejakuliate. Kompleksiniam nevaisingumo gydymui mokslininkai rekomenduoja kartu naudoti argininą, cinką, karintiną ir kofermentą Q10.
Kaulų ir kitų audinių traumos. Argininas yra nepakeičiama priemonė atstatant proteininį balansą po sunkių nudegimų. Kaip parodė tyrimai, ši amino rūgštis padeda labai greitai gyti lūžiams ir kitoms traumoms, o taip pat diebetinėms opoms ant kojų, ir netgi, remiantis kai kuriais tyrimais, nervinio audinio regeneracijai. Be to papildomos arginino dozės padeda gydyti osteoporozę. NO stabdo kaulinio audinio nykimą, o papildoma augimo hormono sekrecija gali padidinti kaulinį tankį.
Rekomendacijos
Aš neabejoju, jog arginino dozės, galinčios duoti jaučiamą teigiamą efektą, jums pasirodys per daug didelės: pabandyk, kad nori, nuryti vitaminų tabletę sunkesnę nei 1 gramas. Dozės dydis priklauso nuo pasirinkto tikslo: mano gydytojo praktikoje naudojamos dozės svyruoja nuo 1 iki 30g per parą. Žaizdų gijimui, seksualinio aktyvumo gerinimui ir imuniteto stiprinimui pakanka 1,5 4g arginino per parą. Esant širdies ir kraujagyslių susirgimams reikalingos žymiai didesnės dozės, iki 15g per parą ir netgi daugiau. Nei maiste nei įprastuose maisto papilduose tokiu dozių nerasite, todėl jums teks rinktis gryno arginino produktus milteliais arba kapsulėmis.
Siekiant maksimalaus terapinio efekto naudojant argininą (tai liečias ir visus kitus natūralius papildus) labai svarbu surasti balansą. Štai keletas rekomendacijų padėsiančių efektyviai ir saugiai naudoti arginino papildus:
Argininas skatina gamintis laisvuosius radikalus, todėl kartu naudokite pakankamą kiekį antioksidantų. Svarbiausi iš jų Q10 bei lipoinė rūgštis.
Vaikams ir paaugliams ilgesnį laiką negalima naudoti bent kiek didesnes nei keli gramai arginino dozes, kadangi tai padeda išskirti augimo hormoną, o tai gali neigiamai atsiliepti vaikams ir paaugliams.
Sergant artritu, ar kita aktyvia infekcija, argininą reikėtų naudoti atsargiai, todėl kad azoto oksido koncentracijos padidėjimas gali išprovokuoti infekcijos paūmėjimą.
Imuniteto stiprinimui Argininą geriausia naudoti kartu su lizinu. Argininas gali palengvinti sergančiųjų AIDS būklę ir esant kitoms imunodeficito priežastims, bet gali pabloginti būkle pacientams, kurie serga kai kuriomis virusinėmis ligomis, tame tarpe herpesu, todėl, kad argininas gali tapti puikia šių virusų gyvenimo terpe. Arginino ir lizino kombinavimas padeda išvengti šios problemos.
Štai kaip išsamiai R.Atkinson atsiliepia apie argininą. Manau mums daug ko vertėtu pasimokinti iš šio mokslininko darbų, jo siekių žmogų išgydyti natūraliomis priemonėmis, be sintetinių vaistų. Tačiau mūsų visuomenė vis dar sunkiai keičiasi, naudoti saują nekenksmingų papildų yra blogiau nei kelias vaistų tabletes net neskaitant apie pašalinius poveikius... Kita vertus... viskas po truputį keičiasi. Jei Amerikoje papildų naudojimo gydymui idėjos buvo pavadintos Revoliucija prieš gerus 20 metų, tai tikėkimės jog dar po kokių 5-10 metų tokios revoliucijos sulauksime ir mes.
Neprisijungęs
- Savas4u
- Dažnas senbūvis
- Registravosi: 2008-04-04
- Žinutės: 3246
- Atsiliepimai: 11
#2 2010-11-04 16:46
Re: Argininas
AAKG 3 kartus geriau pasisavina, tai taip iseina, kad iki 10gr jo galima vartoti. taip?
Neprisijungęs
- lexusrx
- Dažnas senbūvis
- Registravosi: 2007-12-16
- Žinutės: 7330
- Atsiliepimai: 74
#3 2010-11-04 16:53
Re: Argininas
Savas4u rašė:
AAKG 3 kartus geriau pasisavina, tai taip iseina, kad iki 10gr jo galima vartoti. taip?
Vienas geresniu straipsniu mano amtytu apie AAKG :
http://www.onsalesupplements.com/news/a … oglutarate
sakyciau iki 12gr , didzijai daugumai apie 9gr butu pakankama.
Neprisijungęs
- Savas4u
- Dažnas senbūvis
- Registravosi: 2008-04-04
- Žinutės: 3246
- Atsiliepimai: 11
#4 2010-11-04 16:59
Re: Argininas
skaiciau ta, geras, bet biski kartojasi ten kai kas po kelis kartus, reiktu biski apkarpyti tam tikras nereikalingas vietas
Neprisijungęs
- lexusrx
- Dažnas senbūvis
- Registravosi: 2007-12-16
- Žinutės: 7330
- Atsiliepimai: 74
#5 2010-11-04 17:04
Re: Argininas
Savas4u rašė:
skaiciau ta, geras, bet biski kartojasi ten kai kas po kelis kartus, reiktu biski apkarpyti tam tikras nereikalingas vietas
Sutinku, neuzhtenka laiko viskam deja ...
Kitas neblogas straipsnis apie AAKG ir konkreciai kuo jis pranashesnis nei L-Arginine, na ji esu imetes bent pora kartu, bet gal kam dar bus idomu.
http://www.onsalesupplements.com/product/52-aakg
Neprisijungęs
- 159159
- Rusų ambasados apmokamas komentatorius
- Registravosi: 2010-11-18
- Žinutės: 10805
- Įspėjimai: 3
- Atsiliepimai: 24
#6 2011-06-20 01:33
Re: Argininas
argininas jėgos didinime efektyvu ar ne?
Neprisijungęs
- lexusrx
- Dažnas senbūvis
- Registravosi: 2007-12-16
- Žinutės: 7330
- Atsiliepimai: 74
#7 2011-06-20 01:54
Re: Argininas
159159 rašė:
argininas jėgos didinime efektyvu ar ne?
AAKG versija taip, visgi daugioau jis duoda efekta VEIDRODYJE. grynai jegai creatinas
Neprisijungęs
- 159159
- Rusų ambasados apmokamas komentatorius
- Registravosi: 2010-11-18
- Žinutės: 10805
- Įspėjimai: 3
- Atsiliepimai: 24
#8 2011-06-20 02:05
Re: Argininas
lexusrx rašė:
159159 rašė:
argininas jėgos didinime efektyvu ar ne?
AAKG versija taip, visgi daugioau jis duoda efekta VEIDRODYJE. grynai jegai creatinas
tai taip. kreatinas kas be ko, dabar pas mane eina kreatinas+beta alaninas, ka dar galima būtų pajungti?
Neprisijungęs
- lexusrx
- Dažnas senbūvis
- Registravosi: 2007-12-16
- Žinutės: 7330
- Atsiliepimai: 74
#9 2011-06-20 02:13
Re: Argininas
159159 rašė:
lexusrx rašė:
159159 rašė:
argininas jėgos didinime efektyvu ar ne?
AAKG versija taip, visgi daugioau jis duoda efekta VEIDRODYJE. grynai jegai creatinas
tai taip. kreatinas kas be ko, dabar pas mane eina kreatinas+beta alaninas, ka dar galima būtų pajungti?
AAKG+ CM
Neprisijungęs
- 159159
- Rusų ambasados apmokamas komentatorius
- Registravosi: 2010-11-18
- Žinutės: 10805
- Įspėjimai: 3
- Atsiliepimai: 24
#10 2011-06-20 02:27
Re: Argininas
lexusrx rašė:
159159 rašė:
lexusrx rašė:
AAKG versija taip, visgi daugioau jis duoda efekta VEIDRODYJE. grynai jegai creatinastai taip. kreatinas kas be ko, dabar pas mane eina kreatinas+beta alaninas, ka dar galima būtų pajungti?
AAKG+ CM
aišku.
Neprisijungęs
- emexas
- Dažnas senbūvis
- Vietovė: Vilnius
- Registravosi: 2007-01-30
- Žinutės: 15147
- Atsiliepimai: 46
#11 2011-06-20 16:21
Re: Argininas
159159 rašė:
argininas jėgos didinime efektyvu ar ne?
jei ir padides ta jega, tai nereiksmigai.. ne jegai sitas papildas skirtas.
Neprisijungęs
- 159159
- Rusų ambasados apmokamas komentatorius
- Registravosi: 2010-11-18
- Žinutės: 10805
- Įspėjimai: 3
- Atsiliepimai: 24
#12 2011-06-20 16:50
Re: Argininas
emexas rašė:
159159 rašė:
argininas jėgos didinime efektyvu ar ne?
jei ir padides ta jega, tai nereiksmigai.. ne jegai sitas papildas skirtas.
aišku.
Neprisijungęs
- eimis74523
- Atkaklus dalyvis
- Registravosi: 2011-06-05
- Žinutės: 139
- Atsiliepimai: 0
#13 2011-09-14 20:23
Re: Argininas
Kur sito papildo rast? Niekur nerandu, kaip vadinasi?
Neprisijungęs
- emexas
- Dažnas senbūvis
- Vietovė: Vilnius
- Registravosi: 2007-01-30
- Žinutės: 15147
- Atsiliepimai: 46
#14 2011-09-14 20:25
Re: Argininas
skelbimu skiltyje. AAKG patariu pirkti (cia efektyvesne forma), paprastas argininas mazai naudos duoda.
Neprisijungęs
- straikeriss
- Naujas dalyvis
- Registravosi: 2008-06-26
- Žinutės: 34
- Atsiliepimai: 0
#15 2011-09-17 20:01
Re: Argininas
emexas rašė:
159159 rašė:
argininas jėgos didinime efektyvu ar ne?
jei ir padides ta jega, tai nereiksmigai.. ne jegai sitas papildas skirtas.
o kam?
Neprisijungęs
- straikeriss
- Naujas dalyvis
- Registravosi: 2008-06-26
- Žinutės: 34
- Atsiliepimai: 0
#16 2011-09-17 20:35
Re: Argininas
ARGININAS
(vertimas iš rusų kalbos)
Argininas yra nepamainomas medžiagų apykaitos komponentas ir priskiriamas prie dalinai nepakeičiamų aminorūgščių. Dėl šiuolaikinės mitybos ypatumų, įsisavinamo arginino kiekis nepatenkina padidėjusio arginino poreikio, kurio reikalauja dabartinis gyvenimo būdas.
Argininas vienas iš pačių efektyviausių somatotropinio hipofizės hormono (augimo hormono) gamybos stimuliatorių, padedantis palaikyti artimą maksimaliai normai kiekį.
Argininas yra natūralaus azoto donoras ir pernešėjas. Jis aprūpina fermentų, vadinamųjų NO-sintazių, kurie sintetina NO arba nitrozogrupę, sistemą azotu. Nitrozogrupė tai arterinio kraujospūdžio kapiliarų miorelaksacijos mediatorius, t.y. nitrozogrupė tai pagrindinė medžiaga, reguliuojanti arterinio kraujospūdžio kapiliarų tonusą, nuo kurio priklauso diastolinis kraujospūdis. Trūkstant arginino ir nesant pakankamai aktyviai NO, diastolinio kraujospūdžio sintezė sustiprėja.
Argininas dalyvauja peraminavimo ir pašalinimo iš organizmo baigtinio azoto, t.y. baltymų skilimo medžiagų, cikle. Nuo šio ciklo spartos priklauso organizmo gebėjimas gaminti šlapimą ir valytis nuo baltyminių šlakų.
Argininas yra citrulin ornitininio ciklo pirmtakas, t.y. dalyvauja riebalų apykaitos reguliavime.
Šiandien azoto oksidas sėkmingai naudojamas kardiologijoje, ginekologijoje, onkologijoje, stomatologijoje, darant rekonstrukcines-plastines operacijas, karo-lauko chirurgijoje, katastrofų medicinoje ir kitose medicinos srityse. Intensyviai kuriami ir įdiegiami nauji diagnostiniai ir terapiniai metodai bei preparatai, kurie remiasi azoto oksido tyrinėjimais ir kurie skirti įvairių susirgimų gydymui.
Tęsiamas efektyviausių priemonių, aprūpinančių organizmą azoto oksidu, tyrinėjimas ir kūrimas. Šiai dienai pasaulyje sukurti įvairūs prietaisai, būdai ir priemonės (aparatiniai metodai, peroraliniai būdai, injekcijos ir kita), aprūpinantys organizmą azoto oksidu. Tačiau visiems jiems reikalingos tam tikros sąlygos, kurios apriboja jų panaudojimą. Kai kurie jų reikalauja tam tikrų sąlygų, finansinių išlaidų, specialios papildomos aparatūros ir kvalifikuotų specialistų (Plazon tipo aparatai). Jie sprendžia tik siauras, lokalines problemas (pvz. skirti tik žaizdų gydymui). Yra metodai, kurie skirti spręsti problemas, susijusias su bendru organizmo gydymu. Jų poveikis yra labai efektyvus (ryškus išorinis ir vidinis organizmo atjauninimas, nebelieka jokių sveikatos problemų). Bet jie beveik nepasiekiami dėl didelių finansinių investicijų. Pvz. skysto D-arginino (sintetinės aminorūgšties) injekcijų kursas, kuris labai efektyviai atjaunina organizmą, JAV kainuoja ne mažiau 40 000 $, o Europoje daugiau kaip 72 000 ; ir tai sau gali leisti tik labai turtingi žmonės. Be to, yra ir minusas šiuo atveju argininas yra pagamintas cheminiu būdu. Peroralinės priemonės (tabletės, kapsulės, papildai) yra labiau prieinama kainos atžvilgiu, bet naudoti juos gali ne kiekvienas žmogus: dėl kai kurių ligų arba dėl pašalinio poveikio. Ir svarbiausia, patekusias į virškinamąjį traktą, šias priemones tiek mechaniškai, tiek chemiškai veikia pats organizmas, prarandamas milžiniškas azoto oksido kiekis, o tai reiškia, kad negaunamas reikiamas rezultatas.
Tokiu būdu azoto oksidas turi didžiulę įtaką palaikant žmogaus gyvybines funkcijas. Jis mums gyvybiškai svarbus.
Neprisijungęs
- straikeriss
- Naujas dalyvis
- Registravosi: 2008-06-26
- Žinutės: 34
- Atsiliepimai: 0
#17 2011-09-17 20:41
Re: Argininas
"bet naudoti juos gali ne kiekvienas žmogus: dėl kai kurių ligų arba dėl pašalinio poveikio" gal kas zino arginino salutinius poveikius?
Neprisijungęs
- gedemas
- Dažnas senbūvis
- Vietovė: norvegija
- Registravosi: 2010-12-29
- Žinutės: 2748
- Įspėjimai: 1
- Atsiliepimai: 4
#18 2011-09-17 22:11
Re: Argininas
straikeriss rašė:
"bet naudoti juos gali ne kiekvienas žmogus: dėl kai kurių ligų arba dėl pašalinio poveikio" gal kas zino arginino salutinius poveikius?
didziausias salutinis kad nenormaliai issipucia raumenys...oda gali plyst jei per daug uzpumpuosi
Neprisijungęs
- sporcmenas-2
- Dažnas senbūvis
- Registravosi: 2007-07-31
- Žinutės: 5666
- Įspėjimai: 2
- Atsiliepimai: 13
#19 2011-09-17 22:40
Re: Argininas
gedemas rašė:
straikeriss rašė:
"bet naudoti juos gali ne kiekvienas žmogus: dėl kai kurių ligų arba dėl pašalinio poveikio" gal kas zino arginino salutinius poveikius?
didziausias salutinis kad nenormaliai issipucia raumenys...oda gali plyst jei per daug uzpumpuosi
va tas salutinis man ir patinka:hanteliai:
Neprisijungęs
- straikeriss
- Naujas dalyvis
- Registravosi: 2008-06-26
- Žinutės: 34
- Atsiliepimai: 0
#20 2011-09-17 22:48
Re: Argininas
gal gana nusisnekinet? Laikas butu suprast, kad papildai nera jau tokie nekenksmingi, kaip apie juos snekama.
Neprisijungęs
- Loading
- Dažnas senbūvis
- Registravosi: 2011-05-28
- Žinutės: 10084
- Įspėjimai: 2
- Atsiliepimai: 20
#21 2011-09-17 22:49
Re: Argininas
vo ir vel prasideda as pastebejau, kad mazdaug kas 2 menesius atsiranda toks veikejas kaip straikeris, kuris tuoj uzves disksija kurios isvada bus, kad mes impotentai
Neprisijungęs
- gedemas
- Dažnas senbūvis
- Vietovė: norvegija
- Registravosi: 2010-12-29
- Žinutės: 2748
- Įspėjimai: 1
- Atsiliepimai: 4
#22 2011-09-17 22:53
Re: Argininas
straikeriss rašė:
gal gana nusisnekinet? Laikas butu suprast, kad papildai nera jau tokie nekenksmingi, kaip apie juos snekama.
bijei vilko neik y miska...
Neprisijungęs
- straikeriss
- Naujas dalyvis
- Registravosi: 2008-06-26
- Žinutės: 34
- Atsiliepimai: 0
#23 2011-09-17 22:56
Re: Argininas
Dar vienas reklamos auka. Gal papildai ir nepakenks taip kaip AS ir netapsi impotentu, bet sveikata sutrikdyt gali.
Neprisijungęs
- sporcmenas-2
- Dažnas senbūvis
- Registravosi: 2007-07-31
- Žinutės: 5666
- Įspėjimai: 2
- Atsiliepimai: 13
#24 2011-09-17 22:58
Re: Argininas
straikeriss rašė:
Dar vienas reklamos auka. Gal papildai ir nepakenks taip kaip AS ir netapsi impotentu, bet sveikata sutrikdyt gali.
aisku gali tai pat kai vitaminai,ir visa kita xernia,tai ka dabar siulai?
Neprisijungęs
- gedemas
- Dažnas senbūvis
- Vietovė: norvegija
- Registravosi: 2010-12-29
- Žinutės: 2748
- Įspėjimai: 1
- Atsiliepimai: 4
#25 2011-09-17 22:59
Re: Argininas
straikeriss rašė:
Dar vienas reklamos auka. Gal papildai ir nepakenks taip kaip AS ir netapsi impotentu, bet sveikata sutrikdyt gali.
jo cia gal ir gerai sakai... reikes atiduot savo proteino atsargas kreatino dar pora kg bcaa...ir optimeno kelias bankes... kazin ims kas nors?
Neprisijungęs