Prisijungti arba Registruotis
- Pradžia
- » Pradedantiems
- » Kultūrizmo pradžiamokslis
- TZR
- Dažnas senbūvis
- Vietovė: DK
- Registravosi: 2006-02-18
- Žinutės: 1529
- Atsiliepimai: 0
#1 2006-03-05 10:23
Kultūrizmo pradžiamokslis
Nusprendei pradėti užsiiminėti kultūrizmu. Tai šaunu! Bet dauguma tokių kaip Tu greitai praranda ryžta. Nueina į kokį klubą, apsidairo, o aplink tiek treniruoklių ir nei truputi neaišku kam kuris skirtas, bando skaityti kultūrizmo terminų žodynėlį, jame viskas parašyta lyg kokia užsienio kalba: kėlimas piramide, setai, supersetai, blokai.....pratimu pavadinimai taip pat nieko nesako: mirties trauka, prancūziškas spaudimas, plaktukas.....O dar kai pamato rimtu sportininkų treniruote entuziazmas kaip mat dingsta.
Bet juk tokiems kultūristams kaip Lee Priest, Ronnie Coleman, Dorian Yates.... taip pat kažkada buvo pirmas kartas kai jie prisilietie prie geležies. Jie taip pat buvo žali kaip Tu, bet pažiūrėk kokių rezultatų dabar yra pasiekę.
Taigi jeigu tvirtai esi pasiryžęs vartoti metalą geriausi linkėjimai iš mano pusės...
Nori priaugti masės, pagerinti raumenų tonusą arba numesti svorį - visa tai galima padaryti svorių treniruotėmis. Dabar yra sukurta aibė treniruočių programų, vienos geresnės už kitas. Bet nėra tokios treniruočių programos kuri tiktų absoliučiai visiems sportuojantiems, juk vieni sportuoja tik dėl sveikatos, antri dėl išvaizdos, treti dėl pinigų, kiti dėl dar kitų priežasčių... Taigi ir treniruočių programa vertėtų susikurti individualią. Tai nėra sunku, perskaitę šį straipsnį nesunkiai turėtumėte susidaryti savo treniruočių programą.
Pirma norėčiau pateikti tris punktus į kuriuos vertėtų atsižvelgti nusprendus kilnoti svorius:
1. Jei Tau 40+ arba anksčiau esi turėjęs traumų tikrai vertėtų nueiti pas daktarą, kad jis patikrintų tavo fizinę būklę.
2. Buk realistas, bet kartu ir optimistas. Įvertink savo esama buklę ir pagalvok kaip nori atrodyti po trijų mėnesių, metų, penkių metų. Susikoncentruok į rezultatus ir tu tikrai juos pasieksi.
3. Užsispyrimas ir pasiaukojimas yra svarbiausi kultūristo budo bruožai. Dauguma naujokų yra labai nekantrūs. Treniruokis bent tris mėnesius prieš pradedamas ieškoti klaidų tame ką darai. Mano manymu trys mėnesiai yra pakankamas laiko tarpas pajusti šiokį tokį progresą jėgoje ir masėje.
Na o dabar šiek tiek informacijos padėsiančios Tau susikurti treniruočių programą.
Kurdamas savo treniruočių programą pirmiausia turi žinoti dėl ko ją kuri. Tavo, kaip pradedančiojo pradinis tikslas padaryti pradžia vėlesnėms treniruotėms, užsiauginti kuo daugiau kokybiškos (raumenų) masės.
Kultūristai suskirstė pratimus pagal kūno dalis (pečiams, krūtinei, kojoms...) ir treniruoja kiekvieną raumenų grupę atskirai. Kiekvienai raumenų grupei reikia skirti 1-3 pratimus. Šis treniravimosi būdas yra pats efektyviausias auginti raumenis. Aišku jeigu yra laiko trūkumas gali treniruotis circuit būdu. Tada kaitaliodamas raumenų grupes darai priėjimus be pertraukų. pvz.: padarai rankų lenkimą, po to iškart pritupimus, po to spaudimą nuo pečių.. ir vėl ranku lenkimas ir t.t.
Kiekviena didelė raumenų grupė tūrėtų būti treniruojama norint išvengti atsiliekančių raumenų ir traumų. Prie didžiųjų raumenų grupių priskiriama: kojos, krūtinė, pečiai, nugara, pilvas ir rankos.
Pratimai. Gali rinktis pratimus skirtus konkrečiai raumenų grupei, bet pradedantiesiems norintiems priaugti masės vertėtų savo treniruočių pagrindui naudoti bazinius pratimus. Baziniai pratimai, priešingai nei izoliuoti, veikia dvi ar net daugiau kūno vietų ir dėl to atliekant pratimą turi prisijungti daugiau raumenų grupių. Dėl to pasiekiamas geresnis augimo efektas. Kai kurie baziniai pratimai gali būti atliekami keliais būdais. Pavyzdžiui, galima daryti spaudimą nuo krūtinės su štanga, hanteliais ir treniruoklyje. Bet kokia taisyklė be išimčių...tokiems raumenims, kaip bicepsas, tricepsas, blauzda treniruoti puikiai tinka ir izoliuoti pratimai.
Kartais du panašūs pratimai gali veikti raumenį skirtingai. Pavyzdžiui spaudimas nuo krūtinės yra geras pratimas didžiajai krūtinės daliai, o spaudimas kampu labiau veikia viršutinę krūtinės dalį. Geras variantas įtraukti abu šiuos pratimus į savo programą, tada Tavo krūtinė bus veikiama skirtingais kampais, ko pasekmėje pasieksi geresnių rezultatų.
Svoriai. Keletą pirmųjų treniruočių pratimus atlik su mažais svoriais, kad pajustum kaip taisyklingai atlikti pratimus. Kai jau išmoksi taisyklingai kilnoti svarmenis gali po truputį pradėti didinti svorį.
Net ir patyrę sportininkai tūrėtų daryti pirmąjį apšilimo priėjimą su minimaliu svoriu arba išvis be jo. Toks priėjimas reikalingas, kad į raumenį ir jungiamąjį audinį pribėgtų daugiau kraujo. Sekančiam priėjimui užsidėk šiek tiek svorio..Lengva? Jei taip dėk dar šiek tiek svorio.. Jeigu vis dar pajėgi atlikti dvylika pakartojimų dar didink svorį. (Šitoks svorio didinimas vadinamas treniruote piramide ir yra vienas saugiausių treniravimosi būdų). Didink svorį kol nebepajėgsi padaryti 8-12 pakartojimų. Tavo tikslas yra treniruotis taip, kad sunkai, bet padarytum 8-12 pakartojimų. Kai susirasi savo darbinį svorį nepamesk jo. Kai jau lengvai galėsi padaryti 12 pakartojimų žinok, kad atėjo laikas didinti svorį. Užsidek maždaug +10% nuo to svorio su kuriuo dirbai anksčiau. Tu jau nebesugebėsi atlikti 12 pakartojimų, bet vėl ateis laikas kai lengvai svorį iškelsi 12 kartų, ir vėl bus laikas užsidėti dar keletą kilogramų ant štangos.
Šitokios treniruotės pagrindas yra perkrova (perkrova ≠ pertreniravimas!!!) Jeigu nori gerų rezultatų turi reikalauti iš savo raumenų daugiau negu jie yra įpratę(raumenų auginimui turi treniruodamasis naudoti apie 70% savo maksimalios jėgos). Tavo raumenys kompensuoja per treniruotes gautą krūvį augdami ir stiprėdami(aišku, be geros dietos labai didelių rezultatų nereikia net tikėtis). Jeigu krūvis nebėra pakankamas, kad vyktų tolesnis progresas Tu privalai jį didinti. Tu privalai vis labiau didinti stimulą tenkantį tavo raumenims norėdamas progresuoti.
Stebėk savo darbinius svorius, žymėdamasis savo pakeliamą svorį, pakartojimus ir priėjimus šalia pratimų sąrašo.
Kai kurie kultūristai užsimeta svorius, kad galėtu daugiau iškelti, taip jie apgaudinėja save ir kitus. Prisimink! Mūsų žaidimas vadinasi bodybuildingas, o ne weightliftingas...
Setai(priėjimai). Setai yra bet kokio skaičiaus pakartojimų kombinacija vienam pratimui. Kaip pradedantysis turėtum daryti 1-2 apšilimo priėjimus prieš kiekvieną pratimą, po to 1-3 priėjimus su rimtesniais svoriais. Išviso vienam raumeniui 2-5 priėjimai.
Pakartojimai. Pakartojimas yra viena kartą pilnai atliktas pratimo judesys. Pavyzdžiui jei štangą nuo krūtinės spaudi 10 kartų, reiškia padarai 10 pakartojimų. Pirmąsias dvi savaites svoris kuriuo atlieki pratimus turėtų būti labai mažas, toks, kad lengvai padarytum 15 pakartojimų. Tai padės tau išmokti pajusti kaip dirba raumuo. Kas vėliau tau padės jausti ar treniruotė veikia Tavo raumenis, ar reikia kažką joje keisti.
Po pradinio periodo, jėgai ir masei auginti tūrėtum daryti 8-12 pakartojimų su darbiniu svoriu ir 15 pakartojimų apšilimo priėjime. Naudok tokį svorį, kad padarytum reikiamą skaičių pakartojimų, o paskutinis pakartojimas turi baigtis teigiama nesėkme. Sakydamas nesėkme turiu omenyje, kad nebegali padaryti daugiau pakartojimų. Tik nepamiršk pasilikti jėgų sekančiam priėjimui. Aišku nebūtina daryti pakartojimus iki nesėkmės kad augtum, bet kuo sunkiau padarai paskutinį pakartojimą - tuo intensyviau treniruojiesi, o kuo intensyviau treniruojiesi tuo didesniu rezultatų gali tikėtis pasiekti.
Po to kai užsiauginsi šiek tiek masės Tu turbūt norėsi eksperimentuoti su programa kurios metu kaitaliojasi periodai: 1.Periodas. Didelis pakartojimų skaičius(didina ištvermę); 2.Periodas. vidutinis pakartojimų skaičius(masės auginimui); 3.Periodas. Mažas pakartojimų skaičius.(didina jėgą) Praeini visus periodus ir viskas vėl iš naujo. Šitas treniruočių būdas vadinamas cycling, o jo prasmė pasiekti kuo didesnį progresą jėgoje kiekvieno ciklo metu. Jėgos atletai (powerlifteriai) naudoja panašius treniruočių metodus ypač panašus pakartojimų skaičius kuriuos atlieka kultūristai. Juk kuo daugiau raumenų tuo didesnė jėga, bet tai nereiškia kad kuo didesnė jėga tuo didesni raumenys, taip tikrai nėra.
Svarbu. Dar kartą sakau, kad geriau pratimus atlikti su lengvesniu svorių, kad galėtum juos atlikti taisyklingai, neverta sukčiauti su milžiniškais Tau svoriais, nes anksčiau ar vėliau tai Tau atsilieps trauma. Šita dalyką reikia kartoti ir kartoti, nes dažnai pradedantieji į jį nekreipia dėmesio!
Judesiai. Judėk tolygiai ir ramiai visose kėlimo fazėse. Šitoks apgalvotas kėlimo greitis duoda didelių rezultatų masės auginime. Labai greiti pakartojimai su staigiais judesiais gali būti žalingi raumenų audiniams, o lėtas kėlimas raumenims žalos beveik nedaro. Dažniausiai kultūristai skiria ~2sek. iškelti svorį, iškėlus ji palaiko vos akimirką ir vėl ~2sek. ji nuleisti.
Kvėpavimas. Dauguma žmonių negalvoja apie kvėpavimą kol nepradeda kilnoti svarmenų, nors ir tada viskas išeina natūraliai. Pradedi priėjimą giliu įkvėpimu, iškvėpi sunkiausioje kėlimo vietoje. Iškėlęs svorį vėl įkvėpi o nuleidęs iškvėpi.
Poilsis. Poilsis tarp priėjimų turėtų būti toks kad tavo raumenys būtų pasiruošę sekančiam priėjimui. Paprastai tai trunka 45 90 sekundžių. Didesnėms raumenų grupėms reikia skirti daugiau laiko atsistatyti, mažesnėms mažiau. Dažnai daroma klaida, kai tarp priėjimų ilsimasi 3-4 minutes. Per tokį laiką raumenys spėja atvėsti.
Pratimus atlik pilna amplitude. Taip pagerinsi treniruotės efektyvumą ir išvengsi traumų.
Dažnai pradedantiesiems kyla klausymas: kaip dažnai treniruotis?. Tavo kūnas privalo po treniruotės gauti bent 48 valandas poilsio, kartai dar daugiau. Be to poilsio metu neturėtum daryti apskritai jokio fiziškai sunkaus darbo, nes tai eikvos energiją reikalingą Tavo raumenų atsistatymui. Tavo kūnas yra pasiruošęs kitai tų pačių raumenų grupių treniruotei, kai tu nebejauti nei menkiausio skausmo raumenyse.
Jeigu jau esi šiek tiek pažengęs sportininkas ir treniruote esi išskirstęs į 2-3 ar daugiau dalių, tai treniruotis gali kasdien, kol nesikartoja treniruotė. Treniruotė gali kartotis tik po 96 valandų. Geriausia pradedantiesiems būtų treniruotis 2-3 kartus per savaitę.
Sudėjus laiką skirtą pratimams atlikti ir poilsiui Tavo treniruote turėtu trukti apie 1valandą, netgi yra mokslininkų nustatyta, kad po 45 minutės žymiai krenta treniravimosi intensyvumas. Ir nežiūrėk į tuos kurie klube praleidžia 2 ar net daugiau valandų.. Tu dar pradedantysis ir Tau to tikrai nereikia! Net gi ir kiti rimtesni kultūristai vienai treniruotei skiria ne daugiau kaip valandą. Tai optimaliausias laikas.
Neprisijungęs
- Simas
- Naujas dalyvis
- Registravosi: 2006-03-26
- Žinutės: 4
- Atsiliepimai: 0
#2 2006-03-26 10:23
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
as nzn nuo kiek metu man pradet sportuot. gal kas padesit? nuo kiek jauneusiai ir nuo kiek seneusiai?
Neprisijungęs
- Vitamin_C
- Administratorius
- Registravosi: 2006-01-25
- Žinutės: 1612
- Atsiliepimai: 2
#3 2006-03-26 10:46
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
Simas rašė:
as nzn nuo kiek metu man pradet sportuot. gal kas padesit? nuo kiek jauneusiai ir nuo kiek seneusiai?
Geriau aišku yra pradėti kai organizmas jau yra tam labiau pasiruošęs, tiksliau jau yra labiau suaugęs ir susiformavęs. Todėl kad jis savo vystymo resursus galės daugiau jau skirti ne tik bendram organizmo augimui, bet taip pat ir papildomiems darbams su svoriais. Amžius gali būti maždaug 17-18. Jei pradėti anksčiau, tai kaip ir minėjau, savo pagrindinius vystymo resursus organizmas skirs bendram augimui ir formavimui, o sportui su geležim iš to liks mažesnė dalis, kuri nesuteiks didelės įtakos. O kada būtų veliausiai, tai čia iš esmės niekada galima sakyti nėra velu, tik priklauso nuo to, ką tu tiksliau norėtum pasiekti, jei sustiprinti kūną ir pagerinti sveikatą, tai gali bet kada, tik reikia parinkti tinkamą krūvį, treniruotes, ir kt. režimus. O jei nori varžybinių tikslų, tai aišku čia jau reikėtų pradėti kuo anksčiau. Bet efektyviausiais augimo amžius šitos srities sportui būtų nuo 18 iki kažkur 25
Neprisijungęs
- Simas
- Naujas dalyvis
- Registravosi: 2006-03-26
- Žinutės: 4
- Atsiliepimai: 0
#4 2006-03-26 11:02
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
o pvz nuo kokiu 14 ar kiek negalima? =]
Neprisijungęs
- TZR
- Dažnas senbūvis
- Vietovė: DK
- Registravosi: 2006-02-18
- Žinutės: 1529
- Atsiliepimai: 0
#5 2006-03-26 11:04
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
Jo, kaip sakė vitamin_c jeigu siekti karjeros šitame sporte, pradėti reikia kuo ankščiau..
O dėl amžiaus kada geriausiai augama..tai čia reikėtų pabrėžti, kad tas 18 - 25 nėra ribos.. geriausiai augama kai tavo kūnas išskiria dagiausiai testosterono, o tai gali būti kaip ir su brendimu - vieniem prasideda labai anksti kitiem veliau (žymei)...
Tikiuosi supratot ką norėjau pasakyti...
Neprisijungęs
- TZR
- Dažnas senbūvis
- Vietovė: DK
- Registravosi: 2006-02-18
- Žinutės: 1529
- Atsiliepimai: 0
#6 2006-03-26 11:05
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
Simas rašė:
o pvz nuo kokiu 14 ar kiek negalima? =]
Žinoma, kad galima...tik nesitampyk su milžiniškais(Tau) svoriais ir viskas bus OK.
Neprisijungęs
- Simas
- Naujas dalyvis
- Registravosi: 2006-03-26
- Žinutės: 4
- Atsiliepimai: 0
#7 2006-03-26 11:05
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
nelabai supratau nu bet zodziu
Neprisijungęs
- Vitamin_C
- Administratorius
- Registravosi: 2006-01-25
- Žinutės: 1612
- Atsiliepimai: 2
#8 2006-03-26 11:10
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
Simas rašė:
o pvz nuo kokiu 14 ar kiek negalima? =]
Kodėl negalima, galima, juk ir nuo tiek buna pradeda. Bet kaip jau juk ir sakiau, tai būtų vistiek dar toks amžius, kuris dar labai stipriai reikalauja augimo ir vystymo, ir jei prie to dar pridėsi ir užsiemimus su svoriais, tai tą visą procesą papildomai apsunkinsi, todėl toks sportas nebus toks labai veiksmingas, kaip būtų tuo atveju jei pradedant organizmas jau būtų labiau susiformavęs ir suaugęs
Neprisijungęs
- Simas
- Naujas dalyvis
- Registravosi: 2006-03-26
- Žinutės: 4
- Atsiliepimai: 0
#9 2006-03-26 11:11
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
nu nzn bet wistiek sportuosiu kada noresiu
Neprisijungęs
- Vitamin_C
- Administratorius
- Registravosi: 2006-01-25
- Žinutės: 1612
- Atsiliepimai: 2
#10 2006-03-26 11:13
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
Simas rašė:
nu nzn bet wistiek sportuosiu kada noresiu
Tavo aišku reikalas O mūsų reikalas buvo tik perspėti
Neprisijungęs
- minis
- Administratorius
- Registravosi: 2006-01-25
- Žinutės: 2291
- Atsiliepimai: 5
#11 2006-03-26 14:34
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
Simas rašė:
nu nzn bet wistiek sportuosiu kada noresiu
Natūrali tokio amžiaus reakcija - atrodo jog pats viską žinai ir kad gali kalnus nuversti.
nelabai supratau nu bet zodziu
Pasportuosi surpasi ką norėjo pasakyti...
Neprisijungęs
- Snyder
- Naujas dalyvis
- Registravosi: 2006-02-06
- Žinutės: 37
- Atsiliepimai: 0
#12 2006-03-27 17:33
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
cia buvo su gilia mintim
Neprisijungęs
- Mankuzas
- Naujas dalyvis
- Registravosi: 2006-03-28
- Žinutės: 5
- Atsiliepimai: 0
#13 2006-03-28 22:13
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
sveiki, noreciau paklausti, ar kilnoti stangele nuo 31m ne per velu? nesiekiu sportiniu tikslu, o noriu tik svorio ir truputi raumenu prisiauginti,...satngute kilnojau , kai man buvo 18m..metelius laiko ...paskui isejau pas mergas mano ugis 184cm, o svoris 74kg....beje, daug ko nezinau apie kulturizma, todel vitamono -c noriu paklausti, ar visokie papildai nekenkia potencijai lytinei? kuo skiraisi anabolikai nuo papildu ir ar is viso skiriasi? nusigandau kiek cia chemijos yra..baisu, AR GALIMA NATURALIU TRUPUTI PRIAUGTI SVORIO, RAUMENUKU? ar sirdi sunkumu kilnojimas sustiprins/o kaip su kraujotaka?nebijau klausti, juk geriua pasiklasuti negu vaidinti ismananti, ane?
Neprisijungęs
- Vitamin_C
- Administratorius
- Registravosi: 2006-01-25
- Žinutės: 1612
- Atsiliepimai: 2
#14 2006-03-28 23:07
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
Mankuzas rašė:
sveiki, noreciau paklausti, ar kilnoti stangele nuo 31m ne per velu? nesiekiu sportiniu tikslu, o noriu tik svorio ir truputi raumenu prisiauginti,...satngute kilnojau , kai man buvo 18m..metelius laiko ...paskui isejau pas mergas mano ugis 184cm, o svoris 74kg....beje, daug ko nezinau apie kulturizma, todel vitamono -c noriu paklausti, ar visokie papildai nekenkia potencijai lytinei? kuo skiraisi anabolikai nuo papildu ir ar is viso skiriasi? nusigandau kiek cia chemijos yra..baisu, AR GALIMA NATURALIU TRUPUTI PRIAUGTI SVORIO, RAUMENUKU? ar sirdi sunkumu kilnojimas sustiprins/o kaip su kraujotaka?nebijau klausti, juk geriua pasiklasuti negu vaidinti ismananti, ane?
Taip, niekas negimė iškarto su žiniomis.
Jei tavo tikslas turėti gerą fizinę formą, pagerinti išvaizdą ir šiek tiek padidinti svorį, galiu sakyti drąsiai, kad tau tikrai dar ne per velu. Jei sportas, mityba, režimas bus teisingas, tai tikrai pakeis į tą pusę, į kurią labiau norėtum. Atsakau į klausimą dėl papildų, papildai tai yra beveik tas pats kaip ir maistinės medžiagos, tik skirtumas tame kad jų paskirtis yra suteikti daugiau ar kompensuoti tas medžiagas, kurias gal negali pakankamai gauti iš paprasto maisto, todėl jei kalbėti apie kenksmingumą, tai būtų panaši kalba kaip ir apie žalą kurį daro koks nors maistas. Jei kalbėti apie anabolikus, tai čia papildus būtų galima paliginti panašiai kaip vandenį su alkoholiu (turint omeny pagal tai kas gali pakenkti). Su chemija panašiai kaip ir su alkoholiu, jei padauginsi, gali turėti rimtus pašalinius poveikius, jei vartosi labai protingai, tai pašalinių poveikių tikimybė vistiek gali likti, bet minimali, ir žiūrint apskritai koks to visko yra pagrindinis tikslas (čia beje taip pat jau priklauso nuo kiekvieno individualiai, nes taip ne viskas ir ne visus vienodai gali veikti, kaip ir net chemija). Jei tikslai būtų panašūs apie kokius ir kalbėjei, tai bent iš mano nuomonės būtų kvaila griebtis chemijos, jei nėra rimtesnių kokių nors varžybinių tikslu ir pan. (bet čia tik mano nuomonė, aišku kiekvieno čia yra asmeninis reikalas, ir dėl kiekvieno savo pasirinkimo aš nesu prieš kažką nusiteikęs teisti). Vienu žodžiu kad daug nepasakoti, jei netingėsi pasiskaityk čia:
http://kulturizmas.net/index.php?catego … ticleid=15
http://kulturizmas.net/index.php?catego … ticleid=17
Natūraliai kaip ir sakiau irgi daug ką galima (aišku taip pat priklausomai ir nuo pačio pastangų, ir aišku turi įtakos ir pačio organizmo individualios savybės, ne viskas visiems gali kas nors veikti vienodai, bet jei turi tikslą, pabandyti ir pasistenkti tai niekas nedraudžia). Svarbiausiai sudaryti mitybą (paskirstyti maždaug kokius 6-7 vartojimus per dieną), vartoti daugiau kalorijų negu sudegini, mityboj turi būti pakankamai angliavandenių, žinoma taip pat ir baltymo, ir kažkiek riebalo (apie ~2g balt., ~5-6g angl., apie 1g rieb. 1 kūno kg svoriui per dieną). Domėkis kokie produktai ir kokias turi maistinės medžiagas, ir pirmiausiai sudaryk maždauk tinkamą mitybos planą.
Ar sustiprins sunkumų kilnojimas širdį - čia jau gali priklausyti taip pat ir nuo pačių treniruočių. Jei sportuosi savo galimybių ribose, bus pakankamai taip pat poilsio ir nepersitreniruosi, tai bus visada į naudą. Todėl ir daug yra sakoma apie tai, kad treniruotės turi būti intensyvios, ir stengtis kad būtų nelabai ilgo laiko, tam kad nepersistengti ir nepersitreniruoti.
Neprisijungęs
- DoonOR
- Naujas dalyvis
- Registravosi: 2006-03-29
- Žinutės: 1
- Atsiliepimai: 0
#15 2006-03-29 18:53
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
man 18 metu sveriu 100 kg, nesu nei apkunus nei sportiskas, pradejau sportuoti ir nzn pagal kokia programa sportuot. gal kas patartumet kokia programa ir kokiais svoriais man daryt kad kristu mase , o isrysketu konturai ??? Aciu
Neprisijungęs
- SKULL
- Dažnas dalyvis
- Vietovė: Alisos "Stebuklų šalis"
- Registravosi: 2006-01-27
- Žinutės: 347
- Atsiliepimai: 1
#16 2006-03-29 19:07
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
tai tu dar ugi parasyk :)nes gal tu 170cm ir 100kg o gal 210cm ir 100kg :>
Neprisijungęs
- Mankuzas
- Naujas dalyvis
- Registravosi: 2006-03-28
- Žinutės: 5
- Atsiliepimai: 0
#17 2006-04-01 11:57
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
Nuosirdziai dekoju VITAMINUI C uz labai man naudingus patarimus. matosi, kad esi kantrus, ismanantis sia sporto saka....man sunk kilnojimas patinka, nes per treniruotes gerai isprakaituoji ir kazkaip tai veliau geriau jautiesi(seniau as rukiau), norisi kazka daugiau nuveikti,sakyciua energijos tasiranda,,na as tikrai nelab tikiu, kad mano amziuje dar galima kazka kulturizme pasiekti. as paprasciausiai noriu atrodyti stambesnis, na platesniu truputi peciu ir jegos igauti...noriu dar paklausti, jeigu neikyresiu--- o jeigu as saziningai neziuresiu mitybos?aisku stengiuosi kuo daugiau baltymu, kaloriju,bet idealiai -ne, ar mano pastangos bus be rezultatu?o papildai ar jie lab brangus?(sarmata klausti tokiu dalyku, bet as cia zalias juodai)
ar galima priaugti truputi mases, raumenu, ypatingai nesilaikant mitybos?kiek suprantupapildai duotu iddziausios naudos.....o alkoholio vartojimas kenkia?(ar cia galima su saiku per sventes?)
jeigu gerb. vitaminui c nebutu sunku-gal galetum man parasyti nuorodu ar pan kur galeciau pasiskaityti del mitybos,papildu, ir efektyviausiu treniruociu..ir is vis ar galima be trenerio pasirinkti treniruociu rezima?is anksto dekoju
Neprisijungęs
- Vitamin_C
- Administratorius
- Registravosi: 2006-01-25
- Žinutės: 1612
- Atsiliepimai: 2
#18 2006-04-01 14:19
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
Mankuzas rašė:
Nuosirdziai dekoju VITAMINUI C uz labai man naudingus patarimus. matosi, kad esi kantrus, ismanantis sia sporto saka....man sunk kilnojimas patinka, nes per treniruotes gerai isprakaituoji ir kazkaip tai veliau geriau jautiesi(seniau as rukiau), norisi kazka daugiau nuveikti,sakyciua energijos tasiranda,,na as tikrai nelab tikiu, kad mano amziuje dar galima kazka kulturizme pasiekti. as paprasciausiai noriu atrodyti stambesnis, na platesniu truputi peciu ir jegos igauti...noriu dar paklausti, jeigu neikyresiu--- o jeigu as saziningai neziuresiu mitybos?aisku stengiuosi kuo daugiau baltymu, kaloriju,bet idealiai -ne, ar mano pastangos bus be rezultatu?o papildai ar jie lab brangus?(sarmata klausti tokiu dalyku, bet as cia zalias juodai)
ar galima priaugti truputi mases, raumenu, ypatingai nesilaikant mitybos?kiek suprantupapildai duotu iddziausios naudos.....o alkoholio vartojimas kenkia?(ar cia galima su saiku per sventes?)
jeigu gerb. vitaminui c nebutu sunku-gal galetum man parasyti nuorodu ar pan kur galeciau pasiskaityti del mitybos,papildu, ir efektyviausiu treniruociu..ir is vis ar galima be trenerio pasirinkti treniruociu rezima?is anksto dekoju
Prašom, nėra už ką.
Dabar kas liečia mitybos. Būtent joje ir galėtų būti kaip ir visas naudos pagrindas, ją tikrai reikėtų žiūrėti net pirmiausiai, mityba yra pats pagrindinis treniruočių kuras. Aišku gal ir nebūtina būtų iki kiekvieno miligramo viską skaičiuoti, bet sudaryti kažką tinkamiau ką per dieną turi suvalgyti, kas tiktų, kas ne, tai čia manau būtų tikrai labai būtina norint kažką pakeisti. To nedarant, net ir didelės pastangos sporte gali būti minimalesnės pagal savo naudą ir veiksmingumą. Sportuojant būtinai organizmui reikėtų duoti to, ko jis reikalautų ir dar šiek tiek daugiau. Valgyti geriau dažniau 6-7 kartai per dieną (nebūtinai labai didelėm porcijom), primeti kiek ir ko maždaug gautum per dieną, ir tada bus aiškiau kokia yra mityba ir kokiam tikslui ji gali tikti. Papildai brangus ar ne, čia gal irgi kiekvienam savaip, vienam gal labai net brangu, kitam normaliai, na kainas aišku kad turės, ypač koks nors produktas kuris būtų vertingesnio dėmesio, o juk ne kas nors panašaus į rusišką proteiną (vietoj kurio geriau maisto nusipirkti). Iš papildų pirmiausiai žiūrėčiau ką nors iš multivitaminų (konkrečiau jei kalbėti apie produktus, galėtų būti kas nors iš Universal "daily formula", ar "daily caps") toliau turbut labiau žiūrėčiau į kokį nors išrūgų baltymą (Cytogen "whey pro", Ultimate "prostar", Dymatize "elite whey", Universal "ultra whey pro"). Toliau ką nors iš angliavandenių retkarčiais gali prijungti (Ultimate "pure muscle carb), jei gali skirt daugiau šiek tiek išlaidų, nepakenktų taip pat geresniam atsistatymui ir kas nors iš aminų pvz BCAA ar gliutaminas, (nutrend "Amino BCAA High Effect", Universal BCAA stack (BCAA + gliutaminas), Ultimate "glutapure"). Veliau, kai pereitum prie normalesnės jau programos, gali pabandyti ką nors ir iš kreatino (scitec "transX', Universal "creatine", Ultimate "creapure"). Papildai neduotų pačios dydžiausios naudos, nes jie skirti tik papildyti o ne kažką pakeisti, todėl kaip ir minėjau, visas naudos pagrindas būtų mityboj. Dabar apie alkoholį. Kažkiek šnekėjom apie jį ir čia: http://kulturizmas.net/forumas/viewtopi … d=788#p788
Taip, jei jo vartojimą nekontroliuoti, jis tikrai labai gali pakenkti. Bet jei labai retai ir jo kiekis butų nedidelis (pvz max iki 1 butelio silpno kokio alaus (4,5%), tai retkarčiais gali būti net kaip tik į naudą, jis praples šiek tiek kraujagysles ir tt., per šventes saikingai galima. O jei daugiau ir dažniau, tada tokiu atveju reikėtų rinktis ką nors vieną, tiksliau tai arba jau sportuoji arba geri. Nes dar jei kas į tai neatkreipia pvz dėmesio ir daro, ateityje gali turėti taip pat pakankamai rimtas problemas su širdim, o čia jau yra tikrai ne juokai. (todėl nedarykit svetimų klaidų!) Ir jeigu kam netyčia jau nutiko toks atvejis kai teko neblogai išgerti, tada jokiu budu sekančia treniruote reikia neiti sportuoti pachmelingam, ir geriau net praleisti sekančias 2-3 treniruotes, kad duoti nors kažkiek išsivedinti alkoholiui. Straipsnis čia:
http://kulturizmas.net/index.php?catego … ticleid=27
Dabar dėl nuorodų, pirmiausiai galėtum (jei neperskaitei) tai peržiūrėti viską ką turime tituliniame, naudingos informacijos tikrai yra normaliai http://kulturizmas.net Gaila dabar artimiausiu laiku tikrai neturėsiu laiko ką nors peržiūrėti, paieškoti kitoje kalboje kokių nors straipsnių ir kažką maždaug paruošti. Gali taip pat ir čia užsukti, ką nors irgi peržiūrėti: treniruotės: http://www.maistassportui.lt/?page=54&mnl
Apie mitybą: http://www.maistassportui.lt/?page=6&mnl
Ar be trenerio būtų galima pasirinkti treniruočių režimą? Galima, ir dar kaip. Todėl kad buna net ir pačiu trenerių kurie patys visai nieko nežino, numestų kokią nors standartinę programą kad atsikabintų. Arba jei ko nors ir žino, tai ne viską visiems nusiteikę pasakoti ir ko nors dažnai patarti (tikrai tokių atvejų gali būti nemažai, ir net pakankamai gerus ir rimtus trenerius turbut galima būtų ant pirštų skaičiuoti). Tai va, kaip ir sakiau būtų galima, bet taip pat ir su vieną dar sąlygą, kad pats turi labai daug kuo domėtis, sugebėti pažinti savo kūną ir organizmą, suprasti kas jam gerai kas ne (taip pat ir derinant pratimus), ir stenktis viską daryti teisingiau
Neprisijungęs
- Mankuzas
- Naujas dalyvis
- Registravosi: 2006-03-28
- Žinutės: 5
- Atsiliepimai: 0
#19 2006-04-03 22:22
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
Nuosirdziai dekoju vitaminuic uz paskaita..ji man labai naudinga...ir uz kantrybe, kad zyziu su savo klausimais.....ziuresiu rimtai isi sporta ir tikiuosi bent atrodyti graziau ......aciu tau vitamine-c iki malonaus..o dabar einu gelezies pakilnoti....man tai malonu nezinau kaip kitiems... :
Neprisijungęs
- Vitamin_C
- Administratorius
- Registravosi: 2006-01-25
- Žinutės: 1612
- Atsiliepimai: 2
#20 2006-04-03 22:45
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
Mankuzas rašė:
Nuosirdziai dekoju vitaminuic uz paskaita..ji man labai naudinga...ir uz kantrybe, kad zyziu su savo klausimais.....ziuresiu rimtai isi sporta ir tikiuosi bent atrodyti graziau ......aciu tau vitamine-c iki malonaus..o dabar einu gelezies pakilnoti....man tai malonu nezinau kaip kitiems... :
Prašom, į sveikatą
Bus noro, kantrybės, nusiteikimo - bus ir rezultatai. Sėkmės
Neprisijungęs
- zmogus
- Naujas dalyvis
- Registravosi: 2006-04-04
- Žinutės: 4
- Atsiliepimai: 0
#21 2006-04-12 16:34
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
Jei sportuoji pvz 1 metus intensyvii o paskui padarai pertrauk 2 men ar daugiau kas su raumenimis atsitinka?
Neprisijungęs
- SKULL
- Dažnas dalyvis
- Vietovė: Alisos "Stebuklų šalis"
- Registravosi: 2006-01-27
- Žinutės: 347
- Atsiliepimai: 1
#22 2006-04-12 17:53
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
zmogus rašė:
Jei sportuoji pvz 1 metus intensyvii o paskui padarai pertrauk 2 men ar daugiau kas su raumenimis atsitinka?
Negerai. Per ilga pertrauka. Raumuo antropujasi. Traukiasi/tinza. Bet aisku jei jau taip atsitinka. tai bent ryte prisitraukimu, prisispaudimu ir pabegiot galetum . Tada puse velnio ir tos atostogos ;>
Neprisijungęs
- Vitamin_C
- Administratorius
- Registravosi: 2006-01-25
- Žinutės: 1612
- Atsiliepimai: 2
#23 2006-04-12 20:00
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
Taip, tokiu atveju pertrauka būtų kiek didelė. Kūno formos pastebimai palaipsniui pradės keistis (žinoma ne į gerą pusę), jėga taip pat pradės kristi, raumuo neturės ankstesnį tonusą.. Tinkamiausia pertrauka galėtų būti 1-2 savaitės, ir jei ne per ilgos, tada jos gali būti net naudingos. Bet jei aplinkybės kartais priverčia padaryti ir tokias pertraukas, ar net ir labai ilgas, tai pačios dydžiausios tragedijos nėra. Trūkumas tik kad daugiau prarandi laiko, ir dar jo sunaudojant taip pat ir atsistatimui. Raumuo turi savo vadinamą atmintį, ir pradedant vėl sportuoti, visi rezultatai ir viskas sugrįžta, kitaip sakant nereiškia kad pradėsi nuo nulio (apie tai net kažkur skaičiau smulkiau). Tik kol vėl palaipsniui atgausi ankstesnę gerą formą, gali būti tik kiek sunku psichologiškai. Bet jei kas jau turi ne iš pačio mažiausio stažą, manau dėl to labai nepergyvens.
Neprisijungęs
- TZR
- Dažnas senbūvis
- Vietovė: DK
- Registravosi: 2006-02-18
- Žinutės: 1529
- Atsiliepimai: 0
#24 2006-04-13 21:47
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
Jūs nepastebėjot ar nepastebėjot ką tas "zmogus" parašė...? :
Jei sportuoji pvz 1 metus intensyvii o paskui padarai pertrauk 2 men ar daugiau kas su raumenimis atsitinka?
Dėl tos pertraukos pritariu..žiauriai per ilga... bet tai visu pirma metus varyt intensyviai be jokios pertraukos tai irgi gerų rezultatų nelabai išeis pasiekti...Tiesiog nustosi augęs....
Neprisijungęs
- Vitamin_C
- Administratorius
- Registravosi: 2006-01-25
- Žinutės: 1612
- Atsiliepimai: 2
#25 2006-04-13 22:45
Re: Kultūrizmo pradžiamokslis
Viskas buvo gerai pastebėta. Bet jeigu bendrai kalbėti apie sportą 1 metų trūkmės, tai žinojimas kad per tą laiką turi būti pertraukos, tiesiog juk tai turėtų būti elementaru. Būtų panašiai kaip ir sportuoti visus metus, nekeisti programos ir nežinoti kad ją reikia keisti. (Arba ir iš tikrųjų pasitaikė toks klausimas, juk klausimai skirti pradedantiems). Na o dėl tokios trūkmės ir pertraukos, tai aišku kad panašiai sportuoti nebūtų labiau naudinga
Neprisijungęs
Prisijungti arba Registruotis
- Pradžia
- » Pradedantiems
- » Kultūrizmo pradžiamokslis