Sveiki atvykę į Kulturizmas.net diskusijų forumą!

Šis diskusijų forumas geriausia vieta rasti patarimą visais Jus dominančiais klausimais kultūrizmo tema - raumenų auginimas, riebalų deginimas, kūno formų tobulinimui, sveikatos priežiūra! Bendraukite su žmonėmis, kurie jaučia aistrą kultūrizmui, fitnesui ir geroms kūno formoms. Dalinkitės savo įspūdžiais, patirtimi ir patarimais!

Nors galite naršyti forumuose be registracijos, norint pasinaudoti visomis galimybėmis kurias mes siūlome, Jūs turite užsiregistruoti. Registracija trunka vos 30 sekundžių ir Jūs gaunate pilną priėjimą prie visko įskaitant nuosavo profilio, bendravimo asmeniniais pranešimais, temų kūrimo ir atsakymo rašymų, balsavimo, treniruočių žurnalų skelbimo, nuotraukų įkėlimu ir specialių pasiūlymų.

Tapkite Kulturizmas.net diskusijų forumo nariu šiandien visiškai nemokamai – tai užtruks viso labo 30 sekundžių! Registruotis dabar!

Prisijungti arba Registruotis

Water
Atkaklus dalyvis
Registravosi: 2007-12-01
Žinutės: 116
Atsiliepimai: 0

#1 2008-05-16 21:51

Akmenlige

Na ka gi, uzvakar buvau ligoninej, man prasidejo skausmo priepuolis, atskiles akmuo ikrito i slampitakius ir sukele baisu skausma, kad netgi nualpau is skausmo ir mane nuveze i klinikas, ir kentejau kelias valandas tol kol surado skausmo priezasti: inkstuose akmenys. Sake, kad skausmas yra panasus kaip moterims gimdymo, zodziu zveriskas, atrode, kad kazkas pjaustytu vidaus organus. As visada pakankamai sveikai maitinaus, labai retai valgydavau cipsus, popkornas, riebaus maisto ir kt. sudo, buvau sveikas kaip ridikas, retai sirgdavau, ligonineje nei vieno karto negulejau... Ir vis tiek manyje susidare akmenys, daktarai sake, kad tai senu zmoniu liga, o as jaunas - man tik 19 metu.. Ir pasirodo, akmenys susidare butent nuo MAISTO PAPILDU IR BALTYMU GAUSOS, nes ju beprotiskai daug vartojau, kadangi labai daug sportuoju ir norejau uzsiaugint raumenine mase.. Ir sake, kad sportininkams daznai susidaro akmenys inkstuose nuo papildu visokiausiu.. Bet geriausia tai, kad as pradejau vartoti vos tik 1 metus ir iskart problemos visos... Nu ka gi, daba laikaus grieztos dietos, jokiu baltymu, be jokiu papildu, tik kosytes, vaisiai ir darzoves...sad Ciuju belekaip nukris svoris, ir jau per vos pora dienu numeciau pora kilu. Taigi, visiems sakau, be reikalo neperdozuokit didziulius kiekius maisto papildu (baltymu, amino ir t.t.) nes galit ziauriai nukenteti, taip kaip as... Taigi, nekartokit mano klaidu ir be reikalo neperdozuokit maisto papildu !!

Neprisijungęs

 
Aleksandras
Dažnas dalyvis
Vietovė: Klaipeda
Registravosi: 2007-11-29
Žinutės: 301
Atsiliepimai: 0

#2 2008-05-16 22:19

Re: Akmenlige

Linkiu kuo greiciau pasveikt ir nekada ju daugiau neturet , sekmes.

Paskutinį kartą taisė Aleksandras (2008-05-16 22:19)

Neprisijungęs

 
Ingrida H2O
Varžybų dalyvė
Vietovė: Kaunas
Registravosi: 2006-09-20
Žinutės: 3571
Atsiliepimai: 2

#3 2008-05-16 22:34

Re: Akmenlige

Inkstu priepolis tai uuuuuuhhhh... zinau, paciai du kartus buvo, kai po LT cempo toliau tesiau pasiruosima i Europos cempa..ir kas abydniausia, kad vienas priepolis buvo gal pries pora sav kai ta kelione turejo ivykt, bet pasiraicisu greitosios pagalbos masinoj, gavus vaistu toliau tesiau.. na ir antrasis likus trim dienom pries kelione.. nu ir ka, viskas, daktarai pasake, arba baigt viska, arba pasekmes tokios, kad pakeliui i Italija uzeis, tada kazin kas pades.. + as buciau turejus dar labiau uzkelt baltymu bevaziuojant.. na vnz.. taip ir nutraukiau viska, nors ir labai buvo gaila, kad tik trys dienos like buvo.. o visa men po LT cempo dar droziausi salej ir sedejau dietoj.. nu bet ka padarysi, kai skausmelis sulig gimdymu, tai nesinori, kad jis vel pasikartotu.. o priezastis akmenliges, tai taipogi nera aiski, tiksliau aiski tik tiek, kad butent nuo kazkurio baltyminio maisto.. as atip itariu, kad nuo varskes.. arba gal nuo vitamino c dideles dozes, nes lb daug jo leidausi pasiruosimo metu..

Neprisijungęs

 
Ingrida H2O
Varžybų dalyvė
Vietovė: Kaunas
Registravosi: 2006-09-20
Žinutės: 3571
Atsiliepimai: 2

#4 2008-05-16 22:41

Re: Akmenlige

INKSTŲ AKMENLIGĖ
 
Inkstų akmenligė – tai liga, kurios metu inkstų taurelėse, geldelėse susidaro akmenų. Tai gana dažna, ypač paplitusi išsivysčiusiose šalyse, liga. Ja serga apie 4% visų gyventojų. Pastebėta, kad vyrai inkstų akmenlige serga dažniau. Paprastai akmenligė išryškėja 30-60-tais gyvenimo metais. Akmenų inkstuose gali būti tik vienoje pusėje ar abipus.


Ligos priežastys

Inkstų akmenligės priežastys nėra visiškai aiškios. Yra keletas faktorių, turinčių įtakos inkstų akmenligės išsivystymui.
Inkstų akmenlige dažniau serga žmonės šilto klimato kraštuose, manoma kad taip yra dėl gausesnio prakaitavimo, nes prakaituojant susidaro mažesnis šlapimo kiekis; be to, veikiant saulės spinduliams odoje gaminasi daugiau vitamino D, kurio pagalba iš žarnyno į kraują, o vėliau ir į šlapimą patenka kalcio, o taip pat turi įtakos akmenligės išsivystymui.
Labai svarbus per dieną išgeriamas skysčių kiekis, daug baltymų, druskos turinčio maisto vartojimas.

Inkstų akmenligė dažnesnė:•  esant tam tikroms paveldimoms inkstų ligoms, podagrai;
•  esant padidėjusiai prieskydinių liaukų funkcijai;
•  po stuburo traumų ar kitų ligų sutrinkus šlapimo nutekėjimui iš šlapimo pūslės;
•  esant lėtiniams viduriavimams;
•  po žarnyno operacijų.
Kai kurie medikamentai gali turėti įtakos akmenų susidarymui (pvz., sulfanilamidas).
Yra akmenų, kurie susidaro tik esant tam tikrai šlapimo takų infekcijai (Proteus, Pseudomonas, Klebsiella). Tokie akmenys būna koraliniai, labai greitai auga.
Taigi esant tam tikrų medžiagų pertekliui, šlapime iškrenta kristalai, kuriems augant susidaro akmenys.
Pagal cheminę sudėtį šlapimo takų akmenys gali būti uratiniai (iš šlapimo rūgšties), karbonatiniai (iš kalcio druskų), oksalatiniai (iš rūgšties druskų), fosfatiniai (iš fosfatų), cistininiai (iš cistino rūgšties). Tačiau dažniausiai akmenys būna mišrūs, susidarę iš kelių medžiagų.



Simptomai

•  Pykinimas
•  Karščiavimas
•  Vėmimas
•  Juosmens skausmas
•  Dažnas, skausmingas šlapinimasis
•  Juosmens maudimas
•  Dieglys šone
•  Kirkšnių, vidinių šlaunų paviršių skausmas
•  Kraujas šlapime
•  Akmenukas šlapime


Ligos eiga

Inkstų akmenligė – lėtinė liga. Inkstų akmenys susidaro per keletą metų. Ilgą laiką jokių simptomų gali nebūti. Atliekant pilvo organų sonoskopiją ar rentgenologinį tyrimą gali būti atsitiktinai nustatomi inkstų akmenys. Esant dideliam akmeniui inkste, gali pamausti juosmenį, ypač sunkiau padirbus, pasilanksčius, išgėrus alkoholio. Esant nedideliems akmenukams, jiems pajudėjus iš inksto į šlapimtakį, ligonį gali ištikti inkstų dieglio priepuolis. Priepuolis paprastai prasideda staiga, krestelėjus važiuojant nelygiu keliu, sunkiau padirbėjus ar net be jokios priežasties. Trunka nuo kelių minučių iki kelių valandų. Jo metu atsiranda stiprūs skausmai, pradžioje juosmenyje, vėliau akmenukui slenkant šlapimtakiu plinta į kirkšnis, lytinius organus, vidinį šlaunų paviršių. Skausmai būna labai stiprūs, ligonis blaškosi neranda sau vietos, jį išpila prakaitas, gali pykinti, vemti, gali būti žarnų nepraeinamumo reiškiniai. Dažnai inkstų dieglį lydi dažnas ir skausmingas noras šlapintis, tačiau išteka vos keli lašai šlapimo. Priepuolis gali trukti nuo kelių minučių iki keleto valandų. Kaip ir prasidėjęs, taip staiga priepuolis ir pasibaigia, akmenukui pasišalinus ar nepilnai užkimšus akmenukui šlapimtakį. Tačiau dar kelias dienas po priepuolio gali išlikti maudimas juosmenyje. Priepuolio metu ligonis gali stebėti kraują šlapime, taip pat gali rasti ir akmenuką šlapime (tai tikras inkstų dieglio įrodymas). Jei priepuolio metu ar jam praėjus,ligonis pradeda karščiuoti, reikia pagalvoti apie prisidėjusią šlapimo takų infekciją.
Jei akmenukas liko šlapimtakyje, dėl sutrikusio šlapimo nutekėjimo iš inksto, gali būti pakenkiamas ir inkstas, sutrinka jo funkcijos.




Komplikacijos

Inkstų akmenligė gali būti besikartojančių šlapimo takų infekcijų, urosepsio priežastimi.
Dėl sutrikusio ilgalaikio šlapimo nutekėjimo, pakenkiamas inkstas. Laiku neatstačius šlapimo nutekėjimo, inkstas gali nustoti funkcionuoti.




Tyrimai

Inkstų akmenligę padeda nustatyti inkstų sonoskopija, rentgenologiniai tyrimai. Šlapime galima stebėti kristalus, iš kurių ir formuojasi inkstų akmenys. Priepuolio metu šlapime gali būti eritrocitų, leukocitų. Prisidėjus šlapimo takų infekcijai šlapime randamos bakterijos. Norint išsiaiškinti akmenų kilmę, tenka atlikti kraujo tyrimus. Tiriama šlapimo rūgšties, kalcio, prieskydinių liaukų hormono koncentracija. Surinkus paros šlapimą, jame taip pat tiriama šlapimo rūgšties, kalcio, oksalatų, citratų koncentraciją. Tikslią akmenų sudėtį pavyksta nustatyti kristalografijos metodais, kai ištiriamas pasišalinęs akmenukas, tačiau kasdieninėje praktikoje tai retai taikoma.


Gydymas

Inkstų dieglio metu ar po jo reikėtų kreiptis į gydytoją, kad būtų galima stebėti ir tinkamai gydyti ligonį, nustatyti ar akmenukas tikrai pasišalino praėjus priepuoliui. Kitų pilvo organų ligų simptomai gali būti labai panašūs į inkstų dieglio simptomus, todėl nediagnozuokite sau ligos patys.
Priepuolio metu skiriami spazmolitikai, nuskausminantys medikamentai, rekomenduojama gerti daug skysčių, kartais padeda šilta vonia. Šilta vonia ne tik plečia šlapimtakius, bet ir sumažina skausmą.
Mažesni nei 5 mm akmenukai paprastai pasišalina savaime. Didesni kaip 8 mm akmenys dažniausiai „užstringa”. Jei akmenukas pats nepasišalina, gali tekti jį ištraukti iš šlapimtakio specialios kilputės pagalba ar atlikti akmenų šalinimo operaciją.
Ne priepuolio metu ligoniams rekomenduojama gerti daug skysčių (2-3 litrus per dieną), kad šlapimo per parą būtų daugiau kaip 2 litrai, riboti druskos (maksimaliai 2-3 g per dieną), baltymų kiekį dietoje, rekomenduojami citrusiniai vaisiai, uogos, daržovės. Labai tinka takažolių, beržų lapų, krapų arbata, spanguolių uogos.
Nustačius šlapimo takų akmenų cheminę sudėti, tam tikrais atvejais gydymas kiek skiriasi. Jei akmenys oksalatiniai – reikia riboti riešutų, šokolado, ankštinių daržovių kiekį racione.
Esant podagrai ir uratiniams akmenims – reikėtų mažiau valgyti mėsos patiekalų, ypač subproduktų (smegenų, inkstų, plaučių).
Akmenligės atveju dėl per didelio kalcio kiekio šlapime skiriami tiazidiniai diuretikai. Kadangi akmenys dažnai susidaro rūgščiame šlapime, tai šlapimo šarminimas gali sumažinti akmenų susidarymo tikimybę. Tam skiriamas kalio citratas.
Inkstų akmenys gali būti šalinami litotriptoriaus pagalba, kai tam tikromis bangomis suskaldomi akmenys, esantys inkstų geldelėje ar šlapimtakyje, o atskilę gabaliukai gali pasišalinti savaime.




Patarimai

Profilaktika


Svarbu išvengti akmenligės pasikartojimo. Todėl reikia išgerti pakankamą skysčių kiekį, riboti druską, baltymus maiste.
Neretai šių priemonių pagalba pakanka sumažinti akmenligės pasikartojimo tikimybę.

Mityba - pagal polinkį ligai
Jei žmogus turi polinkį sirgti akmenlige, gydytojas pataria daugiau gerti skysčių, ypač vasarą, kai gausiai prakaituojama. Galima pradžiuginti alaus mėgėjus - šviesus alus varo šlapimą, tad galima jo nevengti.
Jei akmenukas nedidelis, mažesnis nei 5 milimetrų, galima padėti jam pačiam pasišalinti - geriant vaistažolių arbatas, pagulint šiltoje vonioje, vartojant gydytojo nurodytus vaistus.
Saugokimės akmenų vartodami mažiau druskos, rūkyto, aštraus, baltyminio maisto.
Jei organizme susidaro fosfatiniai ar karbonatiniai akmenys - tokiam ligoniui draudžiama valgyti džiovintus vaisius, apelsinus, fermentinį sūrį, žuvies konservus su aliejumi. Jei oksalatiniai - nevalgykime rūgštynių, rabarbarų, špinatų, šparaginių pupelių, kuriuose gausu oksalo rūgšties. Jei jūsų organzime susidaro terpė augti uratiniams akmenims - draudžiamos vynuogės, saldumynai, raudonasis vynas, kakava, šokoladas, kepenys, širdis.


Vyrus vargina dažniau
Akmenys inkstuose ir šlapimo pūslėje susidaro sutrikus organizme rūgščių, druskų pusiausvyrai. Tačiau inkstų akmenligės priežastys, - papasakojo gydytojas, - dar nėra visiškai aiškios, iškeltos kelios jų teorijos.
Šia liga serga apie 4 proc. visų gyventojų. Vyrus dėl jų anatominių ypatumų ši liga užklumpa daug dažniau.
Pastebėti ir tam tikri dėsningumai: daug mažiau šia liga kažkodėl serga Islandijos, Pietų Afrikos ir Japonijos gyventojai. Daugiau - Viduržemio jūros, Baltijos šalyse, Skandinavijoje. Jei kalbėsime apie Lietuvą - tai inkstų akmenligė daugiau vargina gyvenančiuosius vietovėse, kurių dirvožemyje daugiau kobalto, kalcio, vario, o mažiau cinko, būtent - vidurio Lietuvoje.
Inkstų akmenligė dažnesnė šilto klimato kraštuose. Manoma, taip yra dėl gausesnio prakaitavimo, nes prakaituojant organizme būna mažiau vandens, ir tirštas šlapimas sudaro visas sąlygas druskoms kristalizuotis.
Be to, veikiant saulės spinduliams odoje gaminasi daugiau vitamino D, kuris iš žarnyno į kraują, o vėliau ir į šlapimą padeda patekti kalciui - taip šlapime atsiranda kalcio druskų.
Svarbi ir mityba
Pastebėta, jog inkstų akmenligė dažnesnė sergant paveldimomis inkstų ligomis, podagra, esant prieskydinių liaukų veiklos sutrikimams. Būna, kad ši liga išsivysto po stuburo traumų ar kitų ligų, kai žmogus priverstas ilgai gulėti ir tai sutrikdo šlapimo nutekėjimą iš šlapimo pūslės. Bemaž visi sutaria, kad reikšmės turi ir per dieną išgeriamas skysčių kiekis, per gausus druskos, baltymų vartojimas.
Kita akmenų susidarymo priežastis - lėtinis viduriavimas, kai organizmas nuolat netenka daug vandens. Išprovokuoti ligą gali ir kai kurie medikamentai (pvz., sulfanilamidas), šlapimo takų infekcijos.

Tokie bemaž po 100 gramų svėrę akmenys
paciento šlapimo pūslėje buvo rasti net trys

Kaip pagelbėti?
Diagnostikai pirmiausia pasitarnauja rentgeno nuotrauka. Bet... uratiniai akmenys praleidžia rentgeno spindulius, tad šie jų nefiksuoja. Tad ligoniai dar apžiūrimi echoskopu (ultragarsu), kuris padeda pamatyti, ar inkstų ertmės nėra išplėstos. Jei taip - vadinasi, akmenukas šlapimtakyje blokuoja inkstą ir neleidžia nubėgti šlapimui.
Papildoma diagnostikos priemonė - intraveninės nuotraukos, kurios daromos suleidus į veną kontrastinio skysčio. Ši nuotrauka akivaizdžiai parodys, kurioje vietoje įstrigęs akmenukas.
Laiku nepadėjus šlapimui nutekėti, inkstas gali nustoti funkcionuoti.
"Kai vaistai nepadeda, kankina skausmai, akmuo užstrigęs šlapimtaky, ligonį guldome ant operacinio stalo", - pasakoja gydytojas. Į šlapimtakį aukščiau užstrigusio akmens įkišamas plonas kateteriukas, padedantis nubėgti šlapimui. Dabar, nuslūgus skausmui, sprendžiama, ką daryti toliau. Dažniausiai specialiu aparatuku, įvestu į šlapimtakį ar net iki inksto, akmenukai suskaldomi.
Jei akmuo inkste ar šlapimo pūslėje
Jei akmuo "įsitaisęs" inkste, ligonis skausmo gali ir nejusti. Toks darinukas turi vietos judėti, neblokuoja šlapimo nutekėjimo. Būna, kad kankina maudulys, pakyla temperatūra, mat dažniausiai akmenligę lydi infekcija. Kitas simptomas - dažnesnis šlapinimasis.
Kita smėliuko ar akmenų susidarymo vieta - šlapimo pūslė. Čia akmuo arba nukrenta iš inksto ir toliau auga, ar pats savaime čia susidaro dėl blogo šlapimo nutekėjimo. Dažniau pasitaiko vyrams, kuriems gerai išsišlapinti trukdo prostata. Kai dalis šlapimo vis lieka pūslėje, gali susikristalizuoti akmenukas.
Urologijos centro vedėjas prisimena senyvo amžiaus vyriškį, kuriam iš pūslės buvo išoperuoti net trys bemaž po 100 gramų svėrę nugludinti akmenys. Vienas tų akmenų saugomas ir centro stende (žr. nuotrauką). Iki operacijos žmogui vaikštant ir akmenukams trinantis vienas į kitą buvo girdimas gurgždėjimas.
Atsargiai - vaistai
Operacijos metų iš organų pašalinti akmenys keliauja į laboratoriją - ištiriama jų cheminė sudėtis. Atsižvelgiant į tai, iš kokių druskų jie yra sudaryti, ligoniui pateikiamos rekomendacijos, kokio maisto vengti, kokį apriboti - kad akmenukai vėl nesusidarytų.
Tirpinimui, - pasakoja gydytojas G. Fabijonavičius, - pasiduoda tik uratiniai, t. y. iš šlapimo rūgšties susidarę akmenys. Tam skirtas vaistas blomarenas parduodamas vaistinėse. Kitokios sudėties akmenų jis neveikia, todėl be gydytojo rekomendacijos jį vartoti nepatartina.
Klaidą, pasak gydytojo, daro ir tie, kurie esant mažam pH, vartoja dar labiau jį mažinančius vaistus. Mat mažas pH kaip tik skatina rūgščių akmenų augimą.
Kenksmingas vitaminas
Sergantieji inkstų akmenlige turi laikytis dietos. Tačiau ne visiems ligoniams ji yra vienoda. Ką valgyti, lemia inkstuose esančių akmenėlių cheminė sudėtis. Norint išsiaiškinti svetimkūnių kilmę atliekami laboratoriniai tyrimai: tiriamas kraujas, nustatoma šlapimo rūgšties, prieskydinių liaukų hormono, kalcio koncentracija. Dažniausiai yra oksalatiniai - iš oksalo rūgšties druskų - akmenys. Jeigu šlapimo analizės grafoje “druskos” įrašoma “oksalatas”, vadinasi, sutrikusi mineralų apykaita. Ją sureguliuoti padės dieta. Svarbiausia - nevalgyti riešutų, špinatų, salotų, šokolado ir, žinoma, rūgštynių. Šie produktai yra kenksmingi turintiesiems oksalatinių akmenų. Taip pat nepatartina vartoti vitamino C, net ir susirgus ar persišaldžius, nes jis stimuliuoja kauptis rūgšties druskoms. Askorbo rūgšties yra citrusiniuose vaisiuose, serbentuose, kai kurių rūšių obuoliuose (pvz., antaniniuose), taigi sergant akmenlige, kai yra oksalatinių akmenų, šios uogos ir vaisiai veikiau pakenks, nei duos naudos. Reikia vartoti tuos produktus, kuriuose yra vitamino B6. Jis sunaikina rūgšties druskas. Daug šio vitamino yra juodoje duonoje, grikiuose, avižose. Naudinga valgyti pupeles, baklažanus, raudonuosius kopūstus, džiovintas slyvas, moliūgus.
Sveikiausia - košės
Jei akmenys yra uratiniai, t.y. susidarę iš šlapimo rūgšties, reikia valgyti tokius produktus, kad susidarytų šarminė aplinka, nes tada jie gali sutrupėti ir pasišalinti su šlapimu. Tai pasiekti galima tapus vegetaru. Reikia nevalgyti mėsos, žuvies, atsisakyti subproduktų - inkstų, kepenų, smegenų, plaučių patiekalų, rūkytų produktų. Gyvulinės kilmės baltymuose gausu purino, jo apykaitos produktas yra šlapimo rūgštis, iš kurios ir susidaro akmenys. Nepatartina vartoti grybų ir ankštinių daržovių. Pageidautina, kad ligonis valgytų įvairių košių, duonos, bulvių, medaus, įvairių džiovintų vaisių, neatsisakytų rūgščių pieno patiekalų. Taip pat svarbu, kokius skysčius gerti. Geriau būtų pamiršti kavą ir stiprią arbatą, bet pradėti vartoti boržomą ar kitą specialų mineralinį vandenį. Aišku, laikytis tokios dietos sunku, bet rezultatai būna puikūs. Uratiniai akmenys - vieninteliai, kurie gali ištirpti, jei tik bus tinkamai maitinamasi.
Turintieji fosfatinių akmenų - susidariusių iš fosfatų - turi atsisakyti visų rūšių pieno produktų, taip pat daržovių sriubos ir uogų sulčių, nes liga gali paaštrėti.

Liaudies medicina pataria

Atsiradusių inkstuose akmenų gana dažnai negalima priskirti nė prie vienos grupės - pagal savo cheminę sudėtį jie būna mišrūs. Visiems sergantiems inkstų akmenlige reikia gerti kuo daugiau vandens - 2-3 litrus per dieną, riboti druskos vartojimą. Natris sulaiko vandenį, o tai sergant akmenlige nepageidaujama. Liaudies medicinos žinovai pataria gerti takažolių, beržų lapų, krapų arbatas. Jei sutrikusi inkstų funkcija, beržų lapų arbatos negalima vartoti. Teigiama, kad erškėčio šaknų nuoviras padeda pašalinti akmenis. Be to, jis veikia kaip organizmą stiprinanti priemonė, apsaugo jį nuo uždegimo. 2 šaukštus kavamale sumaltų šaknų miltelių užpilti 0,5 litro virinto vandens ir ant silpnos ugnies virti 15 min. Kai atvės, perkošti ir po 1/3 stiklinės gerti 3 kartus per dieną dvi savaites. Jei reikia, po pusės metų kursą galima pakartoti.

LIAUDIES PATARIMAI:
Arbat. šaukštelį supjaustytų petražolės šaknų ir arbat. šaukštelį supjaustytų petražolės lapų užplikyti stikline verdančio vandens. 2-3 val. palaikyti šiltai. Gerti nedideliais gurkšneliais, po trečdalį stiklinės 3 kartus per dieną, prieš valgį. Žiemą galima gerti taip pat paruoštą džiovintų petražolių nuovirą.

Akmenys. Kokie būna ir kaip susidaro

Akmenys linkę susidaryti koncentruotame šlapime. Kuo daugiau tam tikrų medžiagų, tuo didesnė tikimybė, kad jos kristalizuosis ir iškris į nuosėdas.

Svarbi šlapimo jonų sudėtis, ji lemia, kokios druskos susidarys. Pvz., jei šlapime daug kalcio ir oksalatų jonų, susidarys kalcio oksalato druska.

Dažnai akmenis sudaro keletas medžiagų: baltymai, heksozaminai, druskos.

Kai kurios šlapime esančios medžiagos (magnis, citratas, fosfatas) slopina kristalų formavimąsi, o šlapimo takuose tyliai „tupinti“ infekcija – skatina.

Kalcio akmenys. 80–85 proc. inkstų akmenų turi kalcio. Akmenys gali susidaryti ir kai kalcio per daug, ir kai per mažai. Jei iš žarnyno blogai pasisavinamas kalcis (pvz., dėl žarnų uždegiminių ligų), iš žarnyno pašalinama mažiau, o pasisavinama daugiau oksalatų. Tačiau, pasisavinant per daug kalcio, daugiau patenka ir į šlapimą. Abiem atvejais akmenligės rizika didėja.Svarbios sąlygos – maža magnio, citratų koncentracija, rūgšti šlapimo terpė, mažas šlapimo kiekis.

Struvito akmenys. Sudaryti iš magnio, amonio ir fosfato. Dėl šių akmenų susidarymo kaltinami šlapalą skaidantys mikrobai. Struvitai susidaro šarminiame šlapime.

Šlapimo rūgšties (uratiniai) akmenys. Šie akmenys susidaro valgant daug mėsos, sergant podagra, kai šlapimo mažai ir jis rūgštus. Būna gryni arba su kalciu.

Cistininiai akmenys. Priežastis – cistinurija, kuri yra paveldima. Tačiau, gausiai vartojant skysčių, mažai natrio, šarminant šlapimą, akmenys susidaro rečiau.

Yra ir ksantininių, cholesterolinių bei kitų akmenų. Dažni mišrūs akmenys.


Bendros taisyklės, kaip išvengti akmenų susidarymo

Yra vos keletas svarbių dalykų, kurie pagelbės išvengti inkstų akmenligės. Deja, neretai akmenligę lemia kita organizmo liga, tada svarbu gydyti priežastį.

Gerkite pakankamai skysčių, kad susidarytų daug (apie 2–2,5 l) šlapimo. Kuo daugiau šlapimo, tuo jis mažiau koncentruotas. Mažai koncentruotas šlapimas yra šviesiai geltonas, toks jis turėtų būti visą parą. Dalis skysčių turi būti grynas vanduo. Patariama vengti greipfrutų sulčių, arbatos.

Normalaus šlapimo pH 5,0–7,0 (t.y. rūgštus), tačiau priklauso ir nuo mitybos. Dauguma inkstų akmenų susidaro rūgščioje terpėje, o struvitiniai, kalcio fosfatiniai ir karbonatiniai – šarminėje. Tai verta prisiminti: „mėsėdžių“ šlapimas rūgštus, vegetarų šarminis.

Renkantis mineralinį vandenį, būtina atkreipti dėmesį į
sudėtį, jis gali būti šarminis (pvz., „Borjomi“), rūgštinis, be to, geriau mažai mineralizuoti (<2 g/l).

Pakankamai vartokite maisto, turinčio skaidulų (vaisių, daržovių, bet ne kviečių sėlenų).

Vartokite mažiau gyvulinių baltymų (rūgština terpę, su šlapimu išsiskiria daugiau kalcio).

Venkite sūraus, „greito“ maisto, energetinių gėrimų sportuojantiems. Gaunant daug natrio (pagrindinis šaltinis – valgomoji druska), inkstuose išskiriama daugiau kalcio, rūgštėja šlapimas, mažėja citratų.

Atminkite, kad vitaminai ir papildai didelėmis dozėmis skatina akmenligę.

Dieta „pagal šlapimo takų akmenų sudėtį“

Jei akmenys fosfatiniai ir karbonatiniai, patartina dieta, rūgštinanti šlapimą (mėsa, žuvis, spanguolės). Nevartokite:

•   gazuotų gėrimų, kakavos, šokolado,

•   fermentinių sūrių,

•   žuvies konservų,

•   džiovintų vaisių, citrinų, apelsinų,

•   Rinkitės nerupią duoną, ribokite pieno, varškės, pupų, žirnių, ridikų, bulvių vartojimą.

Jei oksalatiniai, mažinkite svorį, vartokite maistą, šarminantį šlapimą (daržoves, vaisius, pvz., cukinijas, pomidorus, morkas, kriaušes, apelsinus), pakankamai lapinių daržovių (magnio šaltinis). Nevalgykite daug oksalatų turinčio maisto:
•   riešutų, rūgštynių, rabarbarų, šparaginių pupelių, brokolių,

•   kavos, kakavos, šokolado, vyno, likerio,

•   fermentinių sūrių,

•   konservuotos, rūkytos mėsos ir žuvies,

•   bananų, džiovintų ir konservuotų vaisių.

Nevartokite kalcio papildų, kai nebūtina. Tačiau atsisakyti maisto, turinčio kalcio, žalinga. Atsiminkite, kad didelės vit. A, D, C dozės didina oksalatų patekimą į šlapimą, o vit. B6 kovoja su oksalatiniais akmenimis.

Jei uratiniai, vartokite maistą, šarminantį šlapimą, mažinkite antsvorį. Venkite riebaus ir daug purinų turinčio maisto:

•   keptos ir rūkytos mėsos, žuvies, silkės, konservų,

•   saldumynų, ypač šokolado, kakavos, gazuotų gėrimų, likerio, raudono vyno,

•   saldžių, džiovintų ir konservuotų vaisių.

Neprisijungęs

 
Ingrida H2O
Varžybų dalyvė
Vietovė: Kaunas
Registravosi: 2006-09-20
Žinutės: 3571
Atsiliepimai: 2

#5 2008-05-16 22:46

Re: Akmenlige

cia ne tas pats, kas akmenlige, bet su inkstukais susije, ir ne ka nebaisiau...



LĖTINIS INKSTŲ FUNKCIJOS NEPAKANKAMUMAS



Lėtinis inkstų funkcijos nepakankamumas (LIFN) yra ilgai trunkantis abiejų inkstų kamuolėlių, kanalėlių, endokrininės funkcijos sutrikimas. Inkstai nesugeba pašalinti iš organizmo toksinių medžiagų, vandens pertekliaus, nesintetina tokių reikalingų medžiagų, kaip vitaminas D, eritropoetinas, kuris svarbus raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų) susidarymui.




Ligos priežastys

Daugelis įgimtų ir įgytų inkstų ligų gali sukelti lėtinį inkstų funkcijos nepakankamumą. Pastaruoju metu ypač daugėja dializėmis gydomų pacientų sergančių cukriniu diabetu.
Dažniausios LIFN priežastys:
• Pirminės ir antrinės inkstų kamuolėlių ligos (glomerulonefritai, cukrinis diabetas).
• Lėtinės inkstų kanalėlių ligos (pielonefritas, analgetikų sukelta nefropatija).
• Arterinė hipertenzija.
• Įgimta inkstų policistozė.
• Sisteminės ligos.
Šių ligų metu pasikeičia inkstų struktūra, normalius inkstų audinio elementus pakeičia randinis audinys. Tokie inkstai nebegali atlikti savo funkcijų, organizme pradeda kauptis nuodingos medžiagos ir gelbstint tokio žmogaus gyvybę tenka taikyti dializes ar atlikti inksto persodinimo operaciją.



Simptomai

•  Pykinimas
•  Apetito stoka
•  Aukštas kraujo spaudimas
•  Bendras silpnumas
•  Kaulų skausmai
•  Nemalonus kvapas iš burnos
•  Šlapimo pokyčiai
•  Šlapinimasis naktį
•  Niežulys
•  Psichikos sutrikimai


Ligos eiga

Esant lengvam inkstų funkcijos nepakankamumui, ligoniai neturi jokių skundų ar skundžiasi nuovargiu, darbingumo sumažėjimu. Esant toli pažengusiam LIFN, ligoniai skundžiasi apetito stoka, niežuliu, kaulų skausmais, virškinimo sutrikimais. Ligoniams su LIFN būdinga mažakraujystė. Mažakraujystės simptomai: greitas nuovargis, galvos svaigimas, dusulys, krūtinės angina (esant koronarinei širdies ligai). Ligoniams dėl besikaupiančių skysčių didėja kūno masė, atsiranda tinimai, padidėja arterinis kraujo spaudimas, vėliau mažėja šlapimo kiekis, kraujyje padaugėja kalio. Besikaupiančios kraujyje toksinės medžiagos, pažeidžia ir galūnių nervus. Tokiems ligoniams gali sutrikti jutimai, jie jaučia deginimą, „skruzdžių bėgiojimą” galūnėmis, ypač naktį. Vaikščiojant nemalonūs jutimai sumažėja (tai vadinama „neramių kojų” sindromu).
Pakinta ir ligonių psichika. Jiems būdinga greita nuotaikų kaita, nuovargis, apatija, sunku susikoncentruoti, sunku atlikti paprastas užduotis, sutrinka miegas, gali drebėti rankos. Ligonius labai dažnai vargina galūnių mėšlungiai.
Ligonių oda dažnai būna rudai geltonos spalvos, juos vargina niežulys, ypač niežti nugarą, rankas, veidą, iš burnos sklinda nemalonus šlapalo kvapas, jie neturi apetito, gali pykinti, vemti.
Ligoniai dažniau serga įvairiomis infekcinėmis ligomis, kadangi toksinės medžiagos slopina ir imunitetą.
Dėl inkstų funkcijos nepakankamumo, laiku nesuteikus pagalbos, galimi grėsmingi širdies ritmo sutrikimai, koma ir mirtis.
Daugelis inkstų ligų komplikuojasi lėtiniu inkstų nepakankamumu. Vienos ligos gali tęstis apie 10-20 metų, kol išsivysto lėtinis inkstų nepakankamumas. Yra ir tokių ligų, kurių metu jau per kelis mėnesius inkstai praranda savo funkcijas ir tenka taikyti dializes.
Šiuolaikinės dializės metodai ar organų transplantacijos operacijos leidžia ligoniams gyventi visavertį gyvenimą.



Tyrimai

Ligoniui tiriamas šlapimas, kuriame gali būti padidėjęs baltymo, eritrocitų ar leukocitų skaičius. Paprastai šlapimas būna labai praskiestas (nekoncentruotas). Kraujyje padidėja rodikliai, rodantys inkstų funkciją. Tai šlapalas, kreatininas, gali būti padidėjęs fosforas, kalis. Kraujyje gali būti sumažėjęs hemoglobino kiekis. Ligoniams, sergantiems inkstų ligomis, atliekama inkstų sonoskopija. Inkstai būna sumažėję, susiraukšlėję.


Gydymas

Gydymas, esant inkstų funkcijos nepakankamumui, priklauso nuo inkstų funkcijos nepakankamumo laipsnio. Svarbu nuolatinis šeimos gydytojo ar nefrologo stebėjimas, kad būtų išvengta greito inkstų ligos progresavimo ir grėsmingų komplikacijų.
Lėtinio inkstų funkcijos nepakankamumo gydymo principai:
1. Nepabloginti inkstų funkcijos (vengti inkstus toksiškai veikiančių medikamentų, mažinti vaistų, išsiskiriančių per inkstus, dozes).
2. Sulėtinti inkstų nepakankamumo progresavimą (apriboti valgomosios druskos vartojimą, mažinti padidėjusį kraujo spaudimą (ypač tinka angiotenzino konvertuojančio fermento inhibitoriai, diuretikai), riboti baltymo kiekį maiste, vengti sunkaus fizinio darbo).
3. Stebėti išgeriamų skysčių kiekį. Blogėjant inkstų funkcijai, organizme pradeda kauptis vanduo, todėl skiriami diuretikai, ribojami skysčiai.
4. Sutrikus inkstų funkcijai, sutrinka kalio išskyrimas per inkstus, todėl ribojami daug kalio turintys produktai (vaisiai, uogos, daržovės).
5. Kad būtų sumažintas fosforo kiekis kraujyje, ribojami daug fosforo turintys maisto produktai, skiriami medikamentai žarnyne surišantys fosforą (kalcio karbonatas).
6. Mažakraujystės gydymui skiriamas eritropoetinas, kuris vieną ar kelis kartus per savaitę yra švirkščiamas po oda.
7. Inkstų pakaitinė terapija (hemodializė, peritoninė dializė, inkstų persodinimas).



Patarimai


Profilaktika


Svarbu laiku gydyti inkstų ir kitas ligas, kurių metu gali būti pažeisti inkstai. Reguliariai gerti skiriamus medikamentus, laikytis visų gydytojo rekomendacijų.

Neprisijungęs

 
Water
Atkaklus dalyvis
Registravosi: 2007-12-01
Žinutės: 116
Atsiliepimai: 0

#6 2008-05-17 00:03

Re: Akmenlige

aleksandarai dekui dekui ir duok dieve, nenoreciau kad tai dar karta pasikartotu, tada nusisauciau is skausmo tai tikrai... ingrida,labai aciu uz apsvietima:) tikiuos kiek galima kuo greiciau pasveikt... pirmadieni eisiu pas urologa, uzsiregistravau. man labai svarbu kiek galima kuo greiciau pasveikti, nes nuo ketvirtad bus stovykla krepsinio, o po menesio vaziuosim i uzsienio sali, cempionata... nesinori praleisti tokio svarbiaus ivykio gyvenime, tai dabar sedau ant grieztos dietos, norisi kuo greiciau pasalinti tuos akmenis.. sake, pas mane nera labai dideli akmenys, tik akmeniukai mazyciai, kaip smeliukas, tik vienas buvo didesnis - 0,4mm dydzio, kuris ir ikrito i slampitakius (ziurejo ortoskopu..) ir juos galima pasalinti be jokios operacijos, tik mityba griezta.. galvojau esu balta varna, pasirodo, yra ir kitu, kuriem tai teko patirti... ingrida, matau ir tu turi nemazai patirties, tai gal glai pasakyti, per kiek laiko mazdaug akmeniukus galima pasalinti ir kada galima sportuoti? aciu! smile

Paskutinį kartą taisė Water (2008-05-17 00:08)

Neprisijungęs

 
Ingrida H2O
Varžybų dalyvė
Vietovė: Kaunas
Registravosi: 2006-09-20
Žinutės: 3571
Atsiliepimai: 2

#7 2008-05-17 09:39

Re: Akmenlige

pas mane 0.06mm, salia 0.04mm kairiojo inksto apatinej daly, o kairiajame smeliukas.. na, bent jau buvo.. db nzn, nes geriau vaistus, kurie patirpintu..
del urologo Taboo sako:
Urologas? Nemalonus tipas. Susiraukęs pažiūrėjo į mano pimpalą, suėmęs dviem pirštukais atsargiai pavartė, o sąskaitą išrašė tokią, lyg nučiulpęs būtų..

Neprisijungęs

 
zok
Naujas dalyvis
Registravosi: 2008-05-16
Žinutės: 20
Atsiliepimai: 0

#8 2008-05-17 10:40

Re: Akmenlige

Ingrida H2O rašė:

pas mane 0.06mm, salia 0.04mm kairiojo inksto apatinej daly, o kairiajame smeliukas.. na, bent jau buvo.. db nzn, nes geriau vaistus, kurie patirpintu..
del urologo Taboo sako:
Urologas? Nemalonus tipas. Susiraukęs pažiūrėjo į mano pimpalą, suėmęs dviem pirštukais atsargiai pavartė, o sąskaitą išrašė tokią, lyg nučiulpęs būtų..

big_smile big_smile

Neprisijungęs

 
Blindness
Dažnas senbūvis
Vietovė: Colchester, United Kingdom
Registravosi: 2007-04-26
Žinutės: 1067
Atsiliepimai: 0

#9 2008-05-20 23:08

Re: Akmenlige

Ingrida H2O rašė:

pas mane 0.06mm, salia 0.04mm kairiojo inksto apatinej daly, o kairiajame smeliukas.. na, bent jau buvo.. db nzn, nes geriau vaistus, kurie patirpintu..
del urologo Taboo sako:
Urologas? Nemalonus tipas. Susiraukęs pažiūrėjo į mano pimpalą, suėmęs dviem pirštukais atsargiai pavartė, o sąskaitą išrašė tokią, lyg nučiulpęs būtų..

Taboo savam stiliuje nykstys big_smile

Neprisijungęs

 
Plienas
Dažnas senbūvis
Vietovė: Klaipėda
Registravosi: 2007-12-11
Žinutės: 1834
Atsiliepimai: 0

#10 2008-05-20 23:19

Re: Akmenlige

Dabar zinai ka jaucia moteris,kai gimdo smile

Neprisijungęs

 
Reniz
Dažnas dalyvis
Registravosi: 2008-03-06
Žinutės: 437
Atsiliepimai: 0

#11 2008-06-20 21:46

Re: Akmenlige

Ingrida H2O rašė:

pas mane 0.06mm, salia 0.04mm kairiojo inksto apatinej daly, o kairiajame smeliukas.. na, bent jau buvo.. db nzn, nes geriau vaistus, kurie patirpintu..
del urologo Taboo sako:
Urologas? Nemalonus tipas. Susiraukęs pažiūrėjo į mano pimpalą, suėmęs dviem pirštukais atsargiai pavartė, o sąskaitą išrašė tokią, lyg nučiulpęs būtų..

big_smile big_smile big_smile

Neprisijungęs

 
bakaz
Dažnas dalyvis
Vietovė: Prie tavo vienkiemio
Registravosi: 2007-01-04
Žinutės: 696
Atsiliepimai: 0

#12 2008-06-21 13:39

Re: Akmenlige

"Saugokimės akmenų vartodami mažiau druskos, rūkyto, aštraus, baltyminio maisto"
Sitie zodziai niekaip su musu sportu nesiderina smile

Neprisijungęs

 
Savas4u
Dažnas senbūvis
Registravosi: 2008-04-04
Žinutės: 3246
Atsiliepimai: 11

#13 2008-06-21 18:38

Re: Akmenlige

Ingrida H2O rašė:

pas mane 0.06mm, salia 0.04mm kairiojo inksto apatinej daly, o kairiajame smeliukas.. na, bent jau buvo.. db nzn, nes geriau vaistus, kurie patirpintu..
del urologo Taboo sako:
Urologas? Nemalonus tipas. Susiraukęs pažiūrėjo į mano pimpalą, suėmęs dviem pirštukais atsargiai pavartė, o sąskaitą išrašė tokią, lyg nučiulpęs būtų..

alah alah alah big_smile

Jooo... Straipsnelis, tai ziaurus yikes skaitant net silpna vienu metu buvo pasidare ir ciuciut supykino, bet staigiai nukreipiau mintis ir nebetaip stipriai gilinaus i viska yikes


Susidariau tokia nuomone, kad reik daug B vitamino ir daug vandens gert, o ir animal pako nebegersiu, imsiu geriau opti men ir valgysiu kurkas maziau drusku, plius creatina gersiu tik pure, o ne kristalini, nes kazkada buvau pamastes, kad jei jis susidaro i slakus pastovejas sultyse, tai kodelgi jam ir organizme i toki nesiversti ir panasiai..

Tarp proteinu ir amino rugsciu darysiu pertraukas. 2 menesius gersiu ir apie menesi negersiu arba ir aminkiu ir proteino arba proteino ar panasiai.

...nu ziaurus tie akmenys brrr....

Neprisijungęs

 
zalias
Atkaklus dalyvis
Vietovė: Dublin, Amzius 22
Registravosi: 2008-02-08
Žinutės: 123
Atsiliepimai: 0

#14 2008-06-21 19:40

Re: Akmenlige

kai tokiu dalyku pasiskaitai tai isvis nieko vartot nebesinori,o kai dar pagalvoji kiek jau esi visokiu paildu privalges tai ir sportuot noras dingsta..sad

Neprisijungęs

 
regis
Dažnas senbūvis
Vietovė: Kaunas r
Registravosi: 2006-03-01
Žinutės: 936
Atsiliepimai: 0

#15 2008-06-21 21:01

Re: Akmenlige

mes visi mainom sveikata i raumenis.as jau po truputi pradedu kitaip mastyt roll

Neprisijungęs

 
zalias
Atkaklus dalyvis
Vietovė: Dublin, Amzius 22
Registravosi: 2008-02-08
Žinutės: 123
Atsiliepimai: 0

#16 2008-06-22 14:43

Re: Akmenlige

Ne nu jus cia rimtai mane isgazdinot:o ,tai gal kas zinot kokiu geru vaistu inkstams valyti?Ne nuo akmenliges,bet siaip,kad pravalytu inkstus ir uztikrintu kad nebutu akmenliges.Jei zinot butinai parasykit (kaina nesvarbi),dekui.smile

Neprisijungęs

 
regis
Dažnas senbūvis
Vietovė: Kaunas r
Registravosi: 2006-03-01
Žinutės: 936
Atsiliepimai: 0

#17 2008-06-22 15:26

Re: Akmenlige

zalias rašė:

Ne nu jus cia rimtai mane isgazdinot:o ,tai gal kas zinot kokiu geru vaistu inkstams valyti?Ne nuo akmenliges,bet siaip,kad pravalytu inkstus ir uztikrintu kad nebutu akmenliges.Jei zinot butinai parasykit (kaina nesvarbi),dekui.smile

lietuvoje geru vaistu labai sunku surast, seip inkstus pravalytum jei valgytum daugiau darzoviu ir vaisiu o maziau mesos, pieno ir kitu panasiu maisto produktu

Neprisijungęs

 
zalias
Atkaklus dalyvis
Vietovė: Dublin, Amzius 22
Registravosi: 2008-02-08
Žinutės: 123
Atsiliepimai: 0

#18 2008-06-22 18:35

Re: Akmenlige

regis rašė:

zalias rašė:

Ne nu jus cia rimtai mane isgazdinot:o ,tai gal kas zinot kokiu geru vaistu inkstams valyti?Ne nuo akmenliges,bet siaip,kad pravalytu inkstus ir uztikrintu kad nebutu akmenliges.Jei zinot butinai parasykit (kaina nesvarbi),dekui.smile

lietuvoje geru vaistu labai sunku surast, seip inkstus pravalytum jei valgytum daugiau darzoviu ir vaisiu o maziau mesos, pieno ir kitu panasiu maisto produktu

va tas ir yra kad valgau labai daug jautienos ir geriu labai daug pieno..

Neprisijungęs

 
Markeris
Kalbus dalyvis
Registravosi: 2007-04-18
Žinutės: 74
Atsiliepimai: 0

#19 2008-06-24 21:32

Re: Akmenlige

As ir buvau susidures su sia problema. Man tai budavo uzeje kokia savajte. T.y Uzvalgau baltyminio maisto nesvarbu kokio (tuno, varskes ar pns ) ir po koky 30 min afigienai pradeda mausti inkstus. Ir retkarciais po kokias 1-2 min uzeina toks skausmas kad atrodo pridesi y kelnes. Tai va nulekiau pas gydytojus ten persviete mane ir pns, taj sake tipo buvo akemnukas bet ysejo jau. Ir paaiskino kad gali buti nuo per daug baltymo vitaminu ir pns.. Bet dbr jauciuos gerai ir vistiek viska rynu kaip ryjas. P.s tikiuos ir kitas akmenukas jei kada bus pasisalins is manes tajp.

Neprisijungęs

 
saitan
Naujas dalyvis
Registravosi: 2009-01-31
Žinutės: 8
Atsiliepimai: 0

#20 2009-05-09 22:16

Re: Akmenlige

Reniz rašė:

Ingrida H2O rašė:

pas mane 0.06mm, salia 0.04mm kairiojo inksto apatinej daly, o kairiajame smeliukas.. na, bent jau buvo.. db nzn, nes geriau vaistus, kurie patirpintu..
del urologo Taboo sako:
Urologas? Nemalonus tipas. Susiraukęs pažiūrėjo į mano pimpalą, suėmęs dviem pirštukais atsargiai pavartė, o sąskaitą išrašė tokią, lyg nučiulpęs būtų..

big_smile big_smile big_smile

soryy Ingrida  ir su pimpalu ?keista ane?

Neprisijungęs

 
Reniz
Dažnas dalyvis
Registravosi: 2008-03-06
Žinutės: 437
Atsiliepimai: 0

#21 2009-05-09 22:43

Re: Akmenlige

saitan rašė:

Reniz rašė:

Ingrida H2O rašė:

pas mane 0.06mm, salia 0.04mm kairiojo inksto apatinej daly, o kairiajame smeliukas.. na, bent jau buvo.. db nzn, nes geriau vaistus, kurie patirpintu..
del urologo Taboo sako:
Urologas? Nemalonus tipas. Susiraukęs pažiūrėjo į mano pimpalą, suėmęs dviem pirštukais atsargiai pavartė, o sąskaitą išrašė tokią, lyg nučiulpęs būtų..

big_smile big_smile big_smile

soryy Ingrida  ir su pimpalu ?keista ane?

Skaityt nemoki? Kiek klasiu baigei? smile

Neprisijungęs

 
Jojikas
Dažnas dalyvis
Vietovė: Vilnius
Registravosi: 2009-02-27
Žinutės: 557
Atsiliepimai: 7

#22 2009-05-10 19:56

Re: Akmenlige

Jausmas baisus, nežinia kas darosi. Nuvežė mane prieš keletą metų į ligoninę, tai po savaitės su šlapimu išėjo toks oksalatinis akmenukas vyšnios kauliuko dydžio. kraštai aštrūs, tai eina draskydamas.Eini į tualetą, tai nešiesi indelį -gal pagimdysi... Yra ir tokia linksmesnė gydymo priemonė - "alaus smūgis", kai  nevalgęs turi išgerti maždaug 3 litrus alaus, stiklinė po stiklinės kas kelios minutės, kad nejauti  nė skonio. Spėju, kad tą akmenį užsidirbau ėsdamas kaime daug žalių lapinių salotų ir rabarbarų, nes tuo metu jokių papildų nevartojau. Salotos - paskutinis š., jokios naudos tik bėdos, tas pats su pupelėm.

Neprisijungęs

 
jamada
Dažnas senbūvis
Registravosi: 2007-04-23
Žinutės: 2087
Atsiliepimai: 0

#23 2009-05-10 21:23

Re: Akmenlige

Jojikas rašė:

Jausmas baisus, nežinia kas darosi. Nuvežė mane prieš keletą metų į ligoninę, tai po savaitės su šlapimu išėjo toks oksalatinis akmenukas vyšnios kauliuko dydžio. kraštai aštrūs, tai eina draskydamas.Eini į tualetą, tai nešiesi indelį -gal pagimdysi... Yra ir tokia linksmesnė gydymo priemonė - "alaus smūgis", kai  nevalgęs turi išgerti maždaug 3 litrus alaus, stiklinė po stiklinės kas kelios minutės, kad nejauti  nė skonio. Spėju, kad tą akmenį užsidirbau ėsdamas kaime daug žalių lapinių salotų ir rabarbarų, nes tuo metu jokių papildų nevartojau. Salotos - paskutinis š., jokios naudos tik bėdos, tas pats su pupelėm.

išmyžai vyšnios dydžio akmenuką? yikes kad nuo salotų akmenys būtų tai klysti.

Neprisijungęs

 
Jojikas
Dažnas dalyvis
Vietovė: Vilnius
Registravosi: 2009-02-27
Žinutės: 557
Atsiliepimai: 7

#24 2009-05-11 05:46

Re: Akmenlige

Jei gerai eina, tai išmyžti geriausias variantas. Tam ir alaus smūgis. Mano buvo ne vyšnios, o vyšnios kauliuko dydžio. Gal tos salotos buvo paskutinis lašas, bet jei oksalatas (tai paaiškėja ištyrus tą akmenuką), tai pavojinga valgyti žalias salotas iš daržo, pupeles, rabarbarus, agrastus. Ingridos ten teisingai viskas sudėta.

Neprisijungęs

 
ATP
Dažnas senbūvis
Registravosi: 2009-03-12
Žinutės: 1232
Atsiliepimai: 6

#25 2009-05-11 16:05

Re: Akmenlige

neskaiciau visko kas cia prirasyta bet is praktines puses soki i karshta vonia ir geri alu kai uzeina priepuolis. Beto turbut turi polinki i tai. Sorry jaj kartojuos.

Neprisijungęs

 

Prisijungti arba Registruotis

Kopijuoti draudžiama © 2005 - 2024 Kulturizmas.net