Sveiki atvykę į Kulturizmas.net diskusijų forumą!

Šis diskusijų forumas geriausia vieta rasti patarimą visais Jus dominančiais klausimais kultūrizmo tema - raumenų auginimas, riebalų deginimas, kūno formų tobulinimui, sveikatos priežiūra! Bendraukite su žmonėmis, kurie jaučia aistrą kultūrizmui, fitnesui ir geroms kūno formoms. Dalinkitės savo įspūdžiais, patirtimi ir patarimais!

Nors galite naršyti forumuose be registracijos, norint pasinaudoti visomis galimybėmis kurias mes siūlome, Jūs turite užsiregistruoti. Registracija trunka vos 30 sekundžių ir Jūs gaunate pilną priėjimą prie visko įskaitant nuosavo profilio, bendravimo asmeniniais pranešimais, temų kūrimo ir atsakymo rašymų, balsavimo, treniruočių žurnalų skelbimo, nuotraukų įkėlimu ir specialių pasiūlymų.

Tapkite Kulturizmas.net diskusijų forumo nariu šiandien visiškai nemokamai – tai užtruks viso labo 30 sekundžių! Registruotis dabar!

Prisijungti arba Registruotis

lorenzo
Moderatorius
Registravosi: 2011-01-17
Žinutės: 3730
Atsiliepimai: 15

#1 2013-05-07 13:02

Maisto papildų D.U.K (dažniausiai užduodami klausimai)

Maisto papildų D.U.K (dažniausiai užduodami klausimai)
Auksinė taisyklė – maisto papildai raumenų neaugina, tai ne kažkokios trąšos, kurių išgėrus per naktį iš laibo berželio pavirsite galingu ąžuolu. Pamirškite močiučių ir nesportuojančių draugų pasisakymus, kad tai draustini anaboliniai produktai („Pažiūrėk, kokie pas jį raumenys, matyt papildų pririjęs“ – didžiausia nesamonė, kokią galima pasakyti.). Juk todėl jie taip ir pavadinti – MAISTO PAPILDAI, nes papildo mitybą, todėl visų pirma reikia pradėti nuo virtuvės – tai ko dedate į savo skrandžius, o tik po to žiūrėti ko trūksta ir ko reikia. Vadovaudamiesi šia taisykle, nepaleisite pinigų vėjais, vartojami papildai suteiks maksimalią naudą ir nereiks kaltinti produkto ar pardavėjo, kad papildai „neveikia“.
Ar vartojant papildą X per daug neužaugs raumenys? Nenoriu būti kaip kultūristai, tiesiog pagrąžinti formas..
Aš irgi daug ko noriu/nenoriu – nenoriu žiemos, noriu išlošti milijoną. Galiu pradžiuginti – raumenys netaps dideli, kaip pas Schwarzenegger‘į kad ir ką vartotumėte. Esmė tame, kad nei jūs nei aš, kad ir norėtumėme, netaptumėme tokie, kaip Mr. Olympia konkurso dalyviai. Pamąstykime logiškai – ar ne naivu tikėtis, kad išgėrus kažkokio maisto papildo (nors ir vartojant metus) tampame raumenų kalnais? Tie raumenų kalnai, kuriuos matome per televiziją, šiam reikalui pašventė savo gyvenimus, dėlto dirbo metų metus, tai jų gyvenimo būdas, darbas, tam jie išleidžia marias pinigų, maitinasi taisyklingai, treniruojasi sunkiai, kas be ko neapseina be chemijos, tad nusiraminkime, turimas papildas X nepavers mūsų tokiais kaip jie.
Kokius papildus man vartoti?
Paprastai išgirdus tokį klausimą ateina mintis – kol kas jokių. Kodėl? Todėl, kad tokius klausimus gali užduoti žmonės, nenusimanantys apie maisto papildus. Negi norite vartoti tai, apie ką nė velnio nenutuokiate? Todėl patarimas – paskirkite dieną domėjimuisi maisto papildais ir grįžkite su konkretesniu klausimu (ką vartoti, maisto papildą X ar Y?). P.S jei jūsų finansai riboti, t.y. gavę iš močiutės 100lt galvojate apie papildus, o sekantis jūsų biudžeto papildymas bus po kelių mėnesių, kai vėl pas ją apsilankysite, pamirškite papildus, eriau investuokite į maistą ar sporto klubo abonementą, naudos bus kelis kartus daugiau.
Proteinas ar Geineris?
Vėl gi žiūrime į tai ką valgote. Jei dienos maisto racione trūksta baltymų – renkamės proteiną, jei angliavandenių – geinerį. Norint priaugti svorio – geineris, nes jis sudarytas iš angliavandenių + baltymų. Metant vienareikšmiškai proteinas.
Kaip išsirinkti tinkamą proteiną?
Renkantis proteiną galite vadovautis mano pateiktu planu.
1.    Išsirenkame piniginės sumos diapozoną, kurią galime skirti baltymams. Tarkime 150-170 lt. Šios sumos rėmuose „atsijojame“ galimus variantus.
2.    Iš išsirinktų produktų atmetame tuos, kurių sudėtyje yra sojos, žirnių, kviečių baltymai. Žiūrėkite, kad proteinas būtų sudarytas (pagal poreikius) iš hidroizoliato, izoliato, koncentrato, kazeino.
3.    Įvykdę antrą žingsnį, sumažinome galimų pasirinkimų skaičių. Dabar, galima atsižvelgti ir į specifinius dalykus, tokius kaip angliavandenių, riebalų, laktozės kiekis. Metant svorį geriau rinkitės mažiau angliavandenių, riebalų turintį proteiną.
4.    Paskutinis, bet ne ką mažiau svarbus žingsnis, kurį reikia nužengti, norint įsigyti produktą, jums tikrai tinkantį ir patinkantį – skonis. Kai kuriems šis aspektas mažiau svarbus, tačiau daugelis nori, netik proteino teikiamos naudos, bet ir gero skonio. Skonis individualus dalykas, tačiau apytikslę nuomonę galima susidaryti paskaičius tam tikrų baltymų apžvalgas forume.
5.    Visi žingsneliai nužengti, belieka pirkti produktą.
Galite naudotis forumiečio VarztaZz naudojamu planeliu:

„Visu pirma, baltymus reikia rinktis pagal ju saltini (isrugos, jautienos, kiausiniu, sojos ir kt.) Pagrindinis faktorius jau mano daug kartu mineta - biologine verte. Kuo ji didesne, tuo geriau pasisavinamas baltymas, ir tuo daugiau aminorugsciu issikiria ji suvartojus

Pagal BV, kiausiniai>soja,  kiausiniai>jautiena, isrugos>jautiena ir apskirtai isrugos> uz bet koki baltyma. Pabreziu: PAGAL BV. Man tai pagrindinis rodiklis. Dar karta pabreziu, PAGAL BV

Tada ziuriu i koncentracija ( 80%, 85% ar dar kazkokia)
Tada ziuriu kokie kokie saldikliai ir t.t.
O vat tada jau ziuriu i baltymo forma : izoliatas, koncentratas ar dar kazkas.“

P.S atsiminkite, jog proteinas ne žmona, kurią renkamės pusę gyvenimo, tai gal veikiau uošvė, kuri atvažiuoja, pasisvečiuoja ir išvyksta, todėl vartokite jį, o ne sukite galvą kokį pirkti. Jei nusipirktas dėl kažkokių priežasčių netiks/nepatiks, kitą kartą pirksite kitą. Viskas daug paprasčiau nei atrodo wink
Kaip išsirinkti geinerį?kuris geresnis?
Kaip ir renkantis proteiną, svarbiausias aspektas sudėtis. Žiūrėkite, kad 100g (būtent 100g, o ne vienoje porcijoje, ne vienoje pakuotėje) būtų bent 30gramų baltymų (izoliato, koncentrato, bet ne sojos, žirnių ar kviečių baltymų). Pamirškite, ką rašo ant pakuotės, kad tai super anabolinis produktas, kad jis geriausias rinkoje – jei būtumėt pardavėjas, nei rašytumėt, kad tai visiškas šlamštas? Ne, todėl vadovaukitės savo galvą, skaitykite sudėtį. Nepamirškime, kad geineris tai ne tik baltymai, bet ir angliavandeniai. Angliavandeniai turėtų būti žemo glikeminio indekso (paieškokit apie tai google, tikrai rasite) – avižos, miežiai, kviečiai, bet ne maltodekstrinas, dekstrozė, gliukozė, fruktozė, nes tai paprasčiausias cukrus, o cukraus maišą nusipirkti juk daug pigiau. Čia taip pat galioja taisyklė – nesirenkame du mėnesius daikto, kurį vartosime kelias savaites ar mėnesį wink
Ar galima į vieną kokteilį mesti kreatiną, BCAA, AAKG, CM(citrulino malatą), proteiną/geinerį?
Jei vartojate su vandeniu, meskite viską į vieną kokteilį ir nesukite galvos.
Kaip daryti kreatino užkrovas?
Pamirškite tas užkrovas, tai pasenęs dalykas. Vartokite paprastai, skaidydami dienos normą į kelis vartojimus ant tuščio skrandžio ir efektas bus lygiai toks pat, kaip ir darant užkrovą.
Kreatiną vartoti su vynuogių sultimis?
Šis įprotis, vartoti kreatiną su vynuogių sultimis išlikęs nuo senų laikų. Vietoj vynuogių sulčių, nusipirkite pakelį gliukozės, ją tikrai rasite didžiosiose parduotuvėse. Poveikis bus tas pats. Apskritai, net ir nevartodami kreatino su gliukoze/sultimis skirtumo nepastebėsite.
Man siūlė grynus papildus (kreatiną, BCAA ir t.t), kas tai?
Gryni – tai be papildomų saldiklių ir dažiklių papildai – vien veikliosios medžiagos, neturinčios firminės etiketės. Jei nusprendėte vartoti tokius papildus, atsiminkite, kad kiekvienas papildas turi specifinį skonį.

Na ir šiek tiek apie cardio-riebalų deginimo, širdies striprinimo, ištvermės didinimo pagalbininką:

Cardio? Kas tai?
Tai širdį stiprinanti veikla. Cardio gali būti bėgiojimas, plaukimas, dviračio mynimas, intensyvus sportas – krepšinis, futbolas, tenisas. Svarbu, kad intensyvumas būtų pakankamas. Norint žinoti, kokio intensyvumo cardio treniruotes atlikti, galite pasinaudoti šia formule:
221 –Jūsų amžius.
Gautas skaičius – maksimalus širdies ritmas.
Pagal gauta skaičių, iš lentelės pasirinkite norimą tikslą:
http://img856.imageshack.us/img856/7963/sirdiesritmas.jpg
Svarbu: cardio ypač tinkamas metant svorį ryškinantis, tačiau, taip pat svarbus auginant masę, nes sveika ir stipri širdis – prioritetas. Tiesa auginant masę nepersistenkite, tačiau kelis kartus per savaitę cardio rekomenduojamas.

Neprisijungęs

 

Prisijungti arba Registruotis

Kopijuoti draudžiama © 2005 - 2024 Kulturizmas.net