UltraVit Vitaminas C 60 kaps.

Laisvi svoriai ar treniruokliai: kas geriau? (Kyle Sinn)

Treniruokliai ar laisvi svoriai? Tai ne pirmas ir turbūt ne paskutinis kartas, kai iškyla šis klausimas. Šiame straipsnyje visa tai ir apžvelgsime.

Laisvi svoriai

Tai daugiau pasirinkimo galimybių, kad pasiektum savo tikslą.

Jei norite priaugti svorio ir padidinti jėgą, niekas nepakeis laisvų svorių. Kultūristui nėra nieko efektyviau, kaip tokios treniruotės. Geležiniai svoriai čia yra svarbiausia dalis. Pavyzdžiui treniruoklyje jūs galite pakelti 75 svarus (~34kg), bet atliekant panašų pratimą ir naudojant laisvus svorius, bus žymiai sunkiau.

Pritūpimai yra puikus pavyzdys, kodėl dirbti laisvais svoriais geriau, nei naudojant treniruoklį. Kai tupiate dirba ne tik jūsų kojos, bet taip pat ir nugaros apačia. Tolygus pratimas pritūpimams yra kojų spaudimas (leg presas). Jūs išdirbate tuos pačius kojų raumenis, bet pratimo metu jūs esate atsirėmę į suolą ir jūsų nugara negauna krūvio.

Atliekant vieną ar kitą iš paminėtų pratimų, jūs nematysite tokių pat rezultatų, nes dirbant treniruoklyje jūs netreniruojate raumenų stabilumo, kas yra labai svarbu norint iškelti didesnį svorį. Taip pat jūs netreniruojate nugaros apačios, kuri padeda išlaikyti gerą formą judesio metu.

Treniruojantis laisvais svoriais jums reikia žmogaus, kuris jus stebėtų, kad įsitikintumėte, jog jūs galite tai atlikti. Tai prideda nemažai motyvacijos. Kai jūs manote, kad jau viskas baigta, jis pasako keletą žodžių, kad jūs vėl tikėtumėte savimi. Jis neleis jums pasiduoti!

Treniruokliai

Treniruokliai toli gražu neprilygsta laisviems svoriams. Jie izoliuoja dirbantį raumenį. O kuo daugiau raumenų dirba vienu metu, tuo geresnio progreso galima laukti.

Žinoma teigiamų savybių čia taip pat yra. Pavyzdžiui senesni žmonės arba tie kurie nepajėgia išlaikyti laisvų svorių, bet vistiek nori sportuoti, renkasi tokį treniravimosi būdą. Dar vienas pliusas tas, kad yra mažesnė tikimybė gauti traumą, taip pat yra geriau išlaikyti taisyklingą formą.

Taip pat treniruokliai gelbsti, jei esi pradedantysis ir neturi trenerio, kuris parodytų, kaip tinkamai dirbti su laisvais svoriais. Jei neturite kas jus stebėtų, tikėtina, kad jūs pasirinksite treniruoklius ir taip išvengsite galimybės prisispausti ar susižeisti.


Quamtrax Whey Protein Isolate 700g arba 2000 gQuamtrax Whey Protein Isolate 700g arba 2000 gQuamtrax 100% Whey Protein Isolate išrūgų baltymų izoliatas išgaunamas žemoje temperatūroje išsaugant visas esmines amino rūgštis ir aukščiausią biologinę vertę.Sužinok daugiau!

Parašykite komentarą