UltraVit Vitaminas C 60 kaps.

180 kg štangos spaudimas gulint (Stuart McRobert)

 

Sveikas, fane! Prieš tave jėgos sistema štangos spaudimui gulint, priklausanti Stuart McRobert, kuris tau yra gerai žinomas savo knyga „Brawn“. Verta prisiminti, kad Joe Weider pavadino ją geriausia XX amžiaus kultūrizmo knyga. Šios knygos pagalba tūkstančiai sportininkų įgijo jėgos ir masės. Tas kuris bandė Stuart McRobert sistemą pats gali tvirtai pasakyti: ji veikia! O tai garantija to, kad veiks ir ši sistema, kurią jūs matote prieš save. Autorius garantuoja jums, kad sportuodami pagal jo metodiką, jūs padidinsite spaudimą gulint iki 130- 140 kg! Su sąlyga, kad jūs esate pradedantis kultūristas. O jeigu už jūsų pečių ilgi treniruočių metai, tuomet spaudimą gulint galite padidinti iki 180 kg!

Pirmyn

Nuo 18 metų mano artimas draugas Čarlis (iš išvaizdos, panašus į mirties lagerio kalinį) vaikščiojo į vieną miesto salę. Tais laikais aš jo nepažinojau, kaip ir nežinojau jo svarbiausios gyvenimo svajonės- tapti spaudimo gulint rekordininku. Trumpiau tariant, ketvirtų metų pradžioje, jis šiame veiksme pasiekė 80 kg ribą. Vietinių sportininkų nuomone, tai jau buvo kažkas panašaus į stebuklą. Toliau Čarlis sustojo šiame taške, ir nežinau kaip pasibaigtų jo istorija, jeigu jis nebūtų atėjęs į mano kolegos- trenerio Flino salę.

– Matytum tu jį, kai atėjo pas mane užsirašyti,- šypsodamasis, pasakojo Flinas. – Įsivaizduok: ūgis 180cm, o svoris- 72kg! Ir štai papasakojo jis man, savo problemą- girdi, noriu išspausti 135 kg, numirt už tai galiu! Detaliai parašė savo programą. Man akys ant kaktos iššoko! Nieko panašaus negirdėjau! Įsivaizduok, krūtinės treniruotė- penkis kartus per savaitę! Svoris beveik visuomet vienodas. Iš pradžių 20 arba 25 priėjimai spaudimo gulint, po to 10- kampu, ir dar 5 žemyn galva. Plius 10- treniruoklyje… Kitus raumenis jis treniravo, gal būt, kartą per savaitę, ir tai bicepsai- kart nuo karto. Ir viskas! O apie pritūpimus ir traukas paskutinius du metus nieko neprisimena. Valgė, kaip po skrandžio operacijos, o pinigus leido kažkokiom tai aminorūgštimis, kurias buvęs treneris pardavinėjo po 40 dol. už dėžutę.

– Jis turbūt, iš karto pasidomėjo tavo nuomone, apie jo programą?
Flinas pradėjo juoktis:
– Žinoma, bet aš jam pasakiau, kad šiandien sekmadienis, o man poilsis. Šiandien galiu sąžiningai prisipažinti, kad tuomet negalvojau, kad jis gali tapti spaudimo gulint čempionu!

Pirma Čarlio programa

Programa skirta 12 savaičių.

Pirmadienis
1. Pritūpimai: 5х5
2. Spaudimas gulint: 5х5
3. Vertikalaus troso trauka už galvos:5х5
4. Susirietimai:5х5

Trečiadienis
1. Štangos spaudimas už galvos (sėdint): 5х5
2. Štangos lenkimas: 5х5
3. Blauzda (stovint): 5х5
4. Susirietimai:5х5

Penktadienis
1. Pritūpimai: 5х5 (svoris – 80 procentų nuo to, su kuriuo Čarlis dirbo pirmadienį)
2. Spaudimas siauru paėmimu (40 cm): 5х5
3. Štangos trauka: 5х5

Sistemoje „5х5“ iš pradžių reikia daryti 2 apšilimo priėjimus su didėjančiu svoriu, o po to 3 darbinius po penkis pakartojimus. Tiesiog reikia, kad laikui bėgant svoris didėtų, ir galų gale prieitum prie savo maksimalaus rezultato. Beje, jeigu pradžioje neišeina stiprinti schemos „5х5“, galima rinktis 4х5, tuomet tik du priėjimai bus darbiniai.

Po pirmų 12 savaičių, jis išspaudė 95 kg! Tuomet po savaitinės pertraukos, antrą kartą pakartojo programą ir išspaudė 101 kg! Per pirmą ciklą priaugo 3kg raumenų, o per antrą dar 3. Negalima padidinti spaudimo gulint, nepadidinus masės.

Antra Čarlio programa

Programa skirta 12 savaičių.

Pirmadienis
1. Pritūpimai: 5х5
2. Spaudimas gulint: 2х5 (apšilimo su didėjančiu svoriu), po to 5/4/3/2/1
3. Štangos trauka pasilenkus: 5х5
4. Susirietimai: 1х40

Trečiadienis
1. Hantelių spaudimas sėdint: 4х6
2. Hantelių lenkimas sėdint (bicepsui) 4х6
3. Blauzda sėdint: 2х10
4. Lenkimaisi į šonus: 1х15 (į kiekvieną pusę)

Penktadienis
1. Štangos trauka: 5х5
2. Štangos spaudimas: 4х5
3. Тяга книзу: 4х5 http://athlete.ru/books/sm_exercise/33_pulldown.htm
4. Kmpu (30 laipsnių) hantelių spaudimas: 4х5
5. Susirietimai: 1х40

Sistema „5/4/3/2/1“

Iš pradžių du apšilimo priėjimai po to darbiniai. Pirmam imi tokį svorį su kuriuo padarytum penkis gerus pakartojimus. Bet ne maksimumą penkiems pakartojimam- kitaip per anksti pavargsi. Toliau šiek tiek padidini svorį ir darai antrą darbinį priėjimą: keturis pakartojimus. Irgi sunkius, bet ne per sunkius. Dar kartą padidini svorį- ir darai priėjimą iš 3 pakartojimų. Po to dar kartą pridedi- ir priėjimas iš dviejų. Pridedi dar kartą- ir darai paskutinį spaudimą. Beje toks laipsniškas svorio kėlimas- labai naudingas dalykas, netik jėgai bet ir masei. Garantuoju tai, kad savo amžiaus nebaigsi invalido vežimėlyje.

Po 12 savaičių antros programos jis priaugo dar 2kg ir paspaudė 108 kg. Po savaitės pertraukos, jis pakartojo antrą ciklą ir paspaudė 113kg. Trumpiau tariant po metų treniruočių jis priaugo 8kg, o spaudimą gulint padidino 33 kg. Tai didelis progresas!

Trečia Čarlio programa

Čia gi vėl reikia ramiai pradėti su komfortabiliu svoriu ir kelti svorį palaipsniui sekančias šešias savaites. O vėliau seka pats sunkiausias darbas.

Pirmadienis
1. Pritūpimai: 4х5 (apšilimas), po to2х5 (sunkūs priėjimai)
2. Blauzda (stovint): 2х10-15
3. Susirietimai su danteliu ant krūtinės: 1х30

Trečiadienis
1. Spaudimas gulint: 3х5 (apšilimas su didėjančiu svoriu), po to 5х1 su svoriu 70% nuo maksimalaus pakartojimo. Kiekvieną savaitę pridedi svorio, kol neprieini iki 90 procentų nuo maksimumo ( kažkur apie 6 ciklo savaitę). Po to, pradedi pridėti po 2 kg kas savaitę. Daugumai toks pridėjimas pavyksta tik pirmas dvi savaites, antroje ciklo dalyje, o vėliau einama prie 1 kg per savaitę. Perėjęs 90 procentų riba, gali pamažinti vienetinių spaudimų nuo 5 iki 2- 4 (jeigu reikia). O kai kurie gauna gerą rezultatą nuo vieno spaudimo. Tarp pakartojimų patartina daryti 2 sekundžių pauzę.
2. Bloko trauka iki krūtinės: 4х5
3. Susirietimai su hanteliu ant krūtinės: 1х30

Penktadienis
1. Štangos trauka: 4х5 (apšilimas), 2х5 (sunkūs priėjimai)
2. Gūščiojimai: 4х6
3. „Plaktukas“: 4х6
4. Pasilenkimai į šonus: 1х30 (30 į kiekvieną pusę su sunkiu hanteliu).

Flinas papasakojo man, kad Čarlis pakartojo šį ciklą 3 kartus, su savaitinėmis pertraukomis tarp jų. Po pirmo ciklo spaudė 126kg. Antro pabaigoje – 131kg. Trečio – 135kg. Bet Flinas sustabdė jį, savo asmeninį rekorą darysi varžybose – tarė Flinas. Jis užrašė Čarlį į spaudimo varžybas tarp „naturalų“. Dar nupirko spaudimo maikę ir bintus. Vaikinas užėmė pirmą vietą tarp naujokų. Pirmu bandymu – 117kg, antru – 126kg, trečiu – 135kg. Tai jam ir atnešė pergalę, bet ketvirtu bandymu jis išspaudė 142kg! O juk kažkada 80 kg buvo jo riba. Spaudimas gulint jam – praeities etapas. Dabar vaikinas svajoja tapti tikru jėgos atletu!


GymOn proteinas be laktozės (WPC80) 450 gGymOn proteinas be laktozės (WPC80) 450 gGymOn natūralaus skonio baltyminis kokteilis be laktozės. Net ir netoleruojantiems laktozės išrūgų baltymų kokteilis gali būti puikus pasirinkimas.Sužinok daugiau!

Komentarai 180 kg štangos spaudimas gulint (Stuart McRobert)

 1. Reikalingas paaiskinimas says:

  Man butu idomu suzinoti sekanti:
  Antra Čarlio programa .
  Penktadienis
  1. Štangos trauka: 5х5
  2. Štangos spaudimas: 4х5
  3. Тяга книзу: 4х5 http://athlete.ru/books/sm_exercise/33_pulldown.htm
  4. Kmpu (30 laipsnių) hantelių spaudimas: 4х5
  5. Susirietimai: 1х40
  Koks pratimas turetas omeny Štangos trauka:pasilenkus ar prie smakro ?
  ir dar vienas klausimas Štangos spaudimas- koks gulint krutiniai ar siaurai paemus tricepsui.Dekui

  • darius says:

   trauka, tai cia mirties. o spaudimas tai manau kad tricepsui, nes sitoj programoj nera nei vieno tricepso pratimo

 2. noname says:

  Štangos trauka pasilenkus – http://www.kulturizmas.net/nugaros-raumenys/635/

  Spaudimas plačiai, krūtinei.

 3. klausimas says:

  Pirmadienis
  1. Pritūpimai: 5х5
  2. Spaudimas gulint: 2х5 (apšilimo su didėjančiu svoriu), po to 5/4/3/2/1
  3. Štangos trauka pasilenkus: 5х5
  4. Susirietimai: 1х40

  Trečiadienis
  1. Hantelių spaudimas sėdint: 4х6
  2. Hantelių lenkimas sėdint (bicepsui) 4х6
  3. Blauzda sėdint: 2х10
  4. Lenkimaisi į šonus: 1х15 (į kiekvieną pusę)

  Penktadienis
  1. Štangos trauka: 5х5
  2. Štangos spaudimas: 4х5
  3. Тяга книзу: 4х5 http://athlete.ru/books/sm_exercise/33_pulldown.htm
  4. Kmpu (30 laipsnių) hantelių spaudimas: 4х5
  5. Susirietimai: 1х40

  Noriu paklausti ar cia dukart per svaite tas pats pratimas, ar cia pirmad. pasilenkus, o penktad. stovint?

 4. sdedfg says:

  bandet kasnors ta progrmama idomu kaip su progresu.

 5. thesavicxx says:

  Susirietimai tai cia priesui(atsilenkimai)?
  Ir kas tas stangos lenkimas cia bicui ar kam gal kas papasakot gali?

 6. ignas says:

  ilga laika neteisingai dariau sia programa, maniau kad stangos trauka tai trauka prie krutines pasilenkus, tai kad kiti nesuklystu paaiskinsiu kad stangos trauka tai yra mirties trauka. tris menesius pirmaja carlio programa darau ir rezultatai tikrai geri manau, dirbu +10kg ant krutines, nekalbu apie zymiai didesnius rezultatus pritupimuose ir spaudime uz galvos, nuo vakar pradedu daryt ta pacia programa antra karta taciau dbr naudosiu mirties trauka, tikiuosi rezultatai pageres dar labiau. isvada – svorio nepriaugau nes mano prasta mityba, bet kalbant apie jega man tikrai veikia, eisiu iki galo su sita programa

 7. Rapolas says:

  O kiek reikia ilsėtis tarp priėjimų?

  • Donatas. says:

   0.30-2 min ;)

  • Donatas says:

   Cia siaip dirbama su jega tode tikrai 30sec pailset :) apie 3 min reiktu kad pilnai jegas atgaut:)

 8. vilmantas says:

  kas yra tie susirietimai?

 9. Pradedantysis says:

  Sveiki, norėjau paklausti , vietoje šito pratimo 3. Vertikalaus troso trauka už galvos:5х5 ar galima pakeisti kuo nors kitu ? Nes sportuoju namų sąlygomis. Bučiau dėkingas už atsakymą.

  • to pradedantysis says:

   prisitraukimais

 10. air.. says:

  Programa isties gera, man ji labai patinka, svoris pakilo pritupuokuose pakilo, neskaitant kas savaite auganti jega mirties traukai. Uz poros savaiciu eisu antra etapa, tikiuosi rezultatai bus panasus. :)

 11. QQ says:

  Spaudimas gulint: 3х5 (apšilimas su didėjančiu svoriu), po to 5х1 su svoriu 70% nuo PM. KA REISKIA PM ? Gal kas issiaiskinot ? :))

  • noname says:

   maksimalaus pakartojimo

 12. qwerty says:

  Niekas daugiau nebandet sios programos?

 13. domas says:

  As dariau sia programa. Iskart stumiau maksimaliai 110kg, po pusantru metu jau 140×5, tai manau veikia, bet as taipat ir mityba susitvarkiau pradedant siai programai bei kreatina naudot pradejau. Siaip kietai, 3 lekstes jau yra solidu.

 14. Antanas says:

  Bandziau ir jau antra karta kartoju, viskas veikia, progresas yra, o jei gerai sukomplektuociau mityba butu visai super

Parašykite komentarą