UltraVit Vitaminas C 60 kaps.

Kaklo treniravimas: patarimai ir pratimai kaklo raumenims stiprinti

 

Kada paskutinį kartą skaitei straipsnį, kuriame būtų rašoma kaip išvystyti stiprų, raumeningą kaklą? Žinoma, penktojo dešimtmečio pabaigoje, šešto pradžioje kultūrizmo žurnaluose buvo straipsnių apie kaklo raumenis ir jų treniravimą… Dabar internete pilna straipsnių apie kaklo treniravimą, bet kažkodėl neatrodo, kad kas nors rimtai domėtųsi šio raumens treniravimu. Amerikietiško futbolo žaidėjai ir imtynininkai nėra vienintelės dvi grupės atletų, kuriems reikia stiprių kaklo raumenų. Visiems sportuojantiems taip pat reikia gerai išvystytų kaklų, taigi per mažas susidomėjimas, arba išvis jo nebuvimas, yra kažkas sunkiai suprantamo. Kaklas taip pat yra raumuo, ir jeigu kas nors treniruojasi, tai turi vystyti visus savo raumenis.

Kaklo treniravimas

Yra manančių mano, kad kaklo ir trapecijos vystymas pavers juos vizualiai siauresniais ir dėl šios priežasties jie vengia tiesioginių šių raumenų grupių treniravimo. Ką šie žmones galvoja tai darydami? Ar jie nenori turėti pilnai išvystytus visus raumenis? Aš asmeniškai manau, kad stambus kaklas ir trapecija nėra blogai… Aišku jeigu pernelyg vystysime kaklą ir trapecija, jie atitrauks dėmesį nuo tavo pečių pločio, bet juk per daug išdirbti dilbiai atitraukia dėmesį nuo tavo rankų viršutinės dalies. Kiekviena per daug išvystyta raumenų grupė atitraukia dėmesį. Todėl mūsų tikslas yra pasiekti maksimalų, proporcingą ir simetrišką viso kūno raumenų išvystymą. Per daug išvystyta raumenų grupė yra beveik taip pat blogai kaip atsiliekanti.

Kaklas nėra vien tik gyvybiškai svarbi raumenų grupė, tai simbolis sveikatos ir vyriškumo. Taigi nereikėtų ignoruoti šių raumenų. Netgi pilnai apsirengus, viduržiemį kaklas vis tiek lieka matomas ir sukuria įvaizdį kas yra žemiau…Visi pripažįsta retai, bet iš tikrųjų. kai kurie žmonės turi išskirtinį kūno sudėjimą, bet vis tiek jų kaklai būna kaip „pieštukai“. Jų raumenų vystymas nepasiekė kaklo, o tai jau yra išsiblaškymas. Pažiūrėkit į bet kurį praeities ar šių laikų garsų atletą, ar matote bent vieną siauru kaklu? Kažin ar išgirsiu teigiamą atsakymą! Žinoma, kai kurie turi dovaną – genetiką. Jiems nereikia daryti tiesioginių pratimų kaklui, nes jų kaklai auga kaip nugaros, trapecijos ir pečių treniruočių rezultatas. Kaklas yra raumenų grupė, kuriai nereikia specialių „sprogstamų“ ar labai aukšto intensyvumo treniruočių programų. Viskas ką jums reikia žinoti, kad kaklas yra palyginti lengvai vystoma raumenų grupė, kuri nereikalauja ko nors specialaus. Iš tikrųjų iš visų raumenų grupių kaklas yra mažiausiai varginantis. Jam nereikia specialių rutinų ir programų.

Pratimai kaklo raumenims

Kaklo raumenis idealiausia treniruoti du – tris kartus per savaitę, pratimai nesudėtingi, bet efektyvus. Štai keli pratimai kaklo raumenims:

1. Galvos sukimas. Manau neiškils klausimų kaip atlikti šį pratimą.. Į kiekvieną pusę reikia po 15-25 pakartojimus. Pratimas pagrinde skirtas apšilimui.

2. Rankšluosčio traukimas. Pratimą gali atlikti ir sėdėdamas ir stovėdamas. Pasiimi didelį rankšluostį, užsidedi ant kaklo iš nugaros pusės taip kad galus laikytum rankose. Nulenki galvą žemyn, taip kad smakras liestų krutinę, po to keli galvą , o rankomis laikydamas rankšluostį darai pasipriešinimą .

3. Pratimas „forward press“. Ir vėl pratimą gali atlikti ir stovėdamas ir sėdėdamas. Užsidedi rankas ant kaktos sukryžiuoji pirštus. Lenki galvą į priekį rankomis sudarydamas pasipriešinimą.

4. Tiltelis. Turbūt atsimeni, kaip pradinėse klasėse darydavai „tiltelį“… Skirtumas tame, kad pratimą atlikdavai rankomis ir kojomis… O šįkart rankas reikia pakeisti galva… Žinoma galima rankų pagalba palengvinti kaklui tenkantį krūvį, bet atletai dažniau krūvį didina ant krūtinės užsidėdami svorius.

5. Atsigulk ant suoliuko (ant pilvo), galva turi būti išlindusi už suoliuko krašto, užsidėk sulankstytą rankšluostį ant pakaušio, o ant rankšluosčio užsidek svarmenį. Pratimas atliekamas lėtai keliant galvą į viršų ir leidžiant žemyn.

6. Dar vienas būdas treniruoti kaklą: užsidedi ant galvos specialius „pakinktus“. Prie kurių tvirtinasi svarmenys ir keli galvą į viršų, po to leidi žemyn.


Protein Inn 100% išrūgų baltymai (WPC) 1000 gProtein Inn 100% išrūgų baltymai (WPC) 1000 gLietuviškas 100 % grynas, tirpus išrūgų baltymo koncentratas Protein InnSužinok daugiau!

Komentarai Kaklo treniravimas: patarimai ir pratimai kaklo raumenims stiprinti

 1. Sveiki,is kur gauti tuos ¨pakinktus¨? says:

  Sveiki,is kur gauti tuos ¨pakinktus¨?Kaip vadinasi jis,ir kur galima nusipirkti?As gyvenu Ispanijoj ir niekas net girdet negirdejes apie toki dalyka.Dekui,laukiu atsakymo

  • bimbam says:

   angliškai būtų kažkas panašaus į „padded head harness for neck training“

 2. as says:

  yra sporto prekese

 3. Aurimas says:

  Dėkui, puikus straipsnis :)

Parašykite komentarą