Pradžia » Treniruočių programos » Pažink savo skausmą

Pažink savo skausmą

Kai jūs pradedate treniruotis po ilgesnės pertraukos, jūs jaučiate skausmus treniruotės metu ir po jos. Atsikėlimas ryte iš lovos sukelia didelius skausmus. Ir šis skausmas neišnyksta kelias valandas o kartais net ir kelias dienas, jeigu jus dieną prieš tai treniravotės – na sakykime už Tėvynę. Daugelis iš mūsų tokį skausmą sutinka su pasitenkinimu, nes supranta kad šis skausmas tai vaisius jų geros treniruotės ir jų vakarykštė diena nenuėjo šuniui ant uodegos. Bet vis dėlto mes turime žinoti skirtumą tarp “gero” ir “blogo” skausmo, tam kad galėtume taisyklingai atsistatyti ir nesukelti raumenų bei sausgyslių traumų.

Juk ne visada skausmas geros treniruotės požymis, tai gali būti ir persitreniravimo, ir persitempimo, ir persistengimo, ir bet kokios kitos problemos požymis. Dažniausiais pasitaikantis – tai deginantis skausmas atliekant pratimus. Šis skausmas greičiausiai kankina jus dėl to, kad jūsų organizme susikaupė daug pieno rūgšties. Tai nėra rimta problema ir turi nusiraminti iškarto po to kai baigsite pratimą. Beje šį skausmą kiekvienas iš mūsų patyrėme – vieni rimtesnį o kiti gal net nepajautė. Galbūt Kai kurie jautė ar jaučia staigų skausmą atsirandanti keliant svorį. Paprastai tai signalas to , kad kažkas pas jus negerai su raumenim arba sausgyslėm. Jeigu skausmo palydovas – patinimas tai reiškia kad jus gavote traumą ir turite tuoj pat sustoti ir pridėti ką nors šalto prie traumuotos vietos . Jeigu vystosi stiprus netrukinėjantis skausmas, kuris net nesiruošia palikti jūsų jum reiktų kreiptis į gydytoją. Vėlyvojo skausmo sindromas dažniausiai atsiranda kitą dieną naujokams ir ilgai užsiiminėjantiems žmonėms po perėjimo ant naujos treniruočių programos. Šis skausmas kalba apie tai kad jus trupučiuką persistengėt. Šio skausmo pikas būna 2-3 dienos po treniruotės. Raumenys tuo metu pasidaro išsipūtę ir kieti. Šiuo metu treniruotėms toms raumenų grupėms tampa arba labai skausmingomis arba išvis neįmanomos.

Tikslios priežastis šių skausmų nežinomos bet manoma kad tai nereikalingų nuosėdų kombinacijos bei mikroskopinių traumų padariniai. Kad atsistatyti paprastai reikia tik poilsio ir baltymų. Šio skausmo galima išvengti jei prieš treniruotę išgersite aspirino arba apšilimo metų labai gerai ištampysite raumenys. Jei skausmas ir toliau atsiradinės po treniruočių dažniausiai jis greitai ir praeis o po kiek laiko jus vėl normaliai treniruositės.

This entry was posted in Treniruočių programos. Bookmark the permalink.

XXL Nutrition Whey Isolate 2500 gXXL Nutrition Whey Isolate 2500 gXXl Nutrition Whey Isolate sudarytas iš aukščiausios kokybės išrūgų izoliato. Geresnės kokybės jokių kitų gamintojų panašiuose produktuose tiesiog nerasite!Sužinok daugiau!

Parašykite komentarą

Amix Nutrition maisto papildai
MPP apranga