Nemokamas pristatymas su Omniva

Ar pienas nekenkia organizmui?

Kai kurie ekspertai teigia, kad jis kelia pavojų sveikatai, kiti – kad tai pats maistingiausias gėrimas. Pabandėme ištirti, kaip yra iš tiesų.

JAV Pieno Švietimo Taryba pavadino pieną „mirtinu nuodu“. Tiesą sakant, panaršius šios organizacijos puslapį www.notmilk.com, galima rasti tuzinus neigiamų straipsnių apie šį gėrimą. Pavyzdžiui, tvirtinama, kad karvių piene yra vėžį sukeliančių hormonų, bet pieno pramonė slepia šį faktą. Visa tai verčia dvejoti – gerti dar vieną gurkšnį ar ne?

Tačiau dietologai ištyrė, kad vyrams pienas labai tinka, nesvarbu, ar jie siekia priaugti, ar numesti svorio. Taigi geriausia pasverti visus už ir prieš, remiantis tyrimais ir faktais, ir taip atsakyti į visus klausimus.

Ar iš tiesų pienas – degina riebalus?

Atlikdami pusę metų trukusį tyrimą Tenesio universiteto mokslininkai atrado, kad žmonės, turintys antsvorio problemų, kurie įtraukė į savo dietą tris porcijas kalcio turtingų pieno produktų, numetė daugiau svorio, nei tie, kurie maitinosi analogiškai, bet be pieninių patiekalų. Be to, buvo išsiaiškinta, jog kalcio papildai neturėjo tokio poveikio, kaip pienas. Kodėl? Tyrėjai mano, kad kol kalcis padidina riebalų degimo tempą, kiti aktyvūs pieno komponentai (kaip pieno proteinas) sukelia papildomą riebalų deginimą efektą. Žinoma, raktas į sėkmę – tai svorio metimo dieta.

Ar jis didina raumenų masę?

Neabejotinai. Tiesą sakant, pienas yra vienas iš geriausių maisto šaltinių raumenims. Pieno proteinas susideda iš 80% išrūgų (vandeningoji pieno dalis, kuri atsiskiria nuo varškės gaminant sūrį) ir 20% kazeino (baltas, beskonis, bekvapis proteinas atsiskiriantis nuo pieno, veikiant jį specialiu fermentu). Abu jie yra aukštos klasės proteinai, bet išrūgų proteinas yra žinomas kaip „greitas proteinas“, nes jis greit suskaidomas į amino rūgštis ir absorbuojamas į kraują. Todėl jis labai tinka vartoti po treniruotės. Kazeinas, priešingai, pasisavinamas lėtai. Tokiu būdu, organizmas idealiai gauna mažesnius proteino kiekius ilgesnį laiko periodą – tarp valgių ar kol miegate. Kadangi piene yra abiejų šių proteino rūšių, iš vienos didelė stiklinės pieno kūnas gauna tobulą kombinaciją raumenims augti.

Karvės šeriamos hormonais. Ar dėl to pienas tampa nesveikas?

Ne, nebent jūs švirkščiate pieną į kraują. Šiek tiek istorijos: 1993 m. JAV Maisto ir Vaistų administracijos departamentas patvirtino rekombinantinio galvijų augimo hormono (rBGH) naudojimą. Šios praktikos rezultatas – didesnė pieno gamyba mažesnėmis sąnaudomis. Tačiau tai įžiebė nemažai diskusijų, nes (rBGH) piene padidina panašaus į insuliną augimo veiksnio (IGF), hormono kuris siejamas su vėžiniais susirgimais, koncentraciją. Ne taip, kaip oraliniu būdu vartojami steroidai, rBGH ir IGF turi būti švirkščiami į kraują, kad būtų pasiektas tinkamas efektas. Taip yra todėl, kad virškinimo procesas sunaikina šiuos „baltymų“ hormonus. Taigi geriant hormonais gydomų karvių pieną, aktyvi šių cheminių medžiagų forma neperduodama. Tačiau yra viena verta dėmesio etikos problema: tai nėra sveika karvėms. Kanados mokslininkai ištyrė, kad šeriamos hormonais karvės turi didesnę tikimybę užsikrėsti infekcija – mastitu.

O kaipgi antibiotikai?

Niekas iš tikrųjų nežino. Kai kurie mokslininkai teigia, jog karvių, kurioms buvo duota antibiotikų, pienas padidina atsparumą antibiotikams, t.y. sumažina šio tipo vaistų efektyvumą, sergant užkrečiamosiomis ligomis. Bet šis teiginys dar nėra įrodytas.

Nugriebtas ar ne?

Priklauso nuo jūsų skonio. Kol jūs tikriausiai buvote tikinami gerti sumažinto riebumo pieną, tyrimai parodė, jog riebus pienas padidina cholesterolio lygį, bet ne tiek kiek nugriebtas pienas.

Vienas prieštaravimas

Danų mokslininkai ištyrė, kad vyrai, kurių mitybos plane buvo nenugriebtas pienas, patyrė nežymų LDL cholesterolio padidėjimą (šešiais balais). Tačiau būtina pažymėti, jog jie išgerdavo neįprastai didelį kiekį pieno – šešias 250 ml stiklines per dieną. Netgi taip, jų trigliceridai – kitas nesveikos širdies rizikos požymis – sumažėjo 22 procentais.

Iki dugno

Dvi ar trys stiklinės pieno per dieną sumažina širdies priepuolio ar smūgio tikimybę – įrodyta britų mokslininkų.

Besilaikant dietos, geresnis pasirinkimas – mažesnio riebumo pienas. Tačiau auginant raumenų masę labiau tinka „normalus“ pienas. Teksaso universiteto mokslininkai atrado, kad, išgėrus nenugriebto pieno po svorių kilnojimo, padidėja raumenų baltymų – augimo rodiklio sintezė – 2,8 kartus, nei išgėrus lieso pieno.


XXL Nutrition Whey Delicious 1000 g XXL Nutrition Whey Delicious 1000 g XXL Nutrition Whey Delicious – be jokios abejonės pats geriausias išrūgų proteinas kokį Jūs kada nors gėrėte!Sužinok daugiau!

Komentarai Ar pienas nekenkia organizmui?

  1. kukis says:

    nesamone, juk visur raso kad pienas kenkia, nes suaugusio zmogaus organizmas jo nesugeba suvirskint, tik kudikiu organizmas sugeba piena suviskint, beto logiskai mastant juk pienas net nera skirtas zmogaus organizmui, jis skirtas yra versiukams, bet ne zmonems… susimastykit ir daugiau pasidomekit..

    • TROLOL says:

      tu atsilupes.. pienas yra gerai, mes juk zinduoliai…O del nesuvirskinimo, tai dziaukis jeigu tokios stiprios jungtys, geriau isisavina i raumenis.

    • fox says:

      :D prajuokino sitas pienas skirtas tik versiukasms x)) kaimas ..tu esi..

  2. LOLTROL says:

    @Kuki bet rimtai tu kazkoks keistas. Cia parasyta kad pienas skatina ir gerina raumenu augima, o tu priestarauji…

  3. zino says:

    pienas puikus gerimas, bet dabartinis baltas vandenelis mazai vertas..

  4. Nezinia says:

    Kad ir kaip bebutu, gali buti kad Kukio komentare yra tiesos. Teigiama, kad zmogaus organizmas netoleruoja laktozes, esanti piene. Laktoze musu organizmas nesuvirskina ir ant zarnu sieneliu jos kaupiasi gleiviu pavidalu, kurios itakoja begale sveikatos problemu. Laktoze suvirskina mazi leliukai iki metu laiko, nes iki to laiko jie turi reikiamus virskinimo enzymus suvirskinti laktoze. Kaip palyginimas versiukai, jie zindo iki tam tikro laiko, o pasksum pereina prie zoles ir viso kito kuom seriamas. Visa tai perskaicius nesuprasi kartais kur ta teisybe .. ;/, atrodo ir viena ir kita puse teisinga. Bet nebereikalo atsirado tokiu pieno produktu, kaip FREE OF LACTOSE… O kaip is tikro velniai zino kaip yra:).. o giliau pasigilinus paaiskeja, kad nieko negalima valgyti net ir kvepuoti :D. Nepulkit manes kuliavoti:), siaip pasidalinu savo perskaityta info:). Gyvenkit sveikai;).

  5. R says:

    Bent jau man pienas yra nuodas. Tik isgeriu stikline, kita ryta pilna nosis snarglių

Parašykite komentarą