Sveiki atvykę į Kulturizmas.net diskusijų forumą!

Šis diskusijų forumas geriausia vieta rasti patarimą visais Jus dominančiais klausimais kultūrizmo tema - raumenų auginimas, riebalų deginimas, kūno formų tobulinimui, sveikatos priežiūra! Bendraukite su žmonėmis, kurie jaučia aistrą kultūrizmui, fitnesui ir geroms kūno formoms. Dalinkitės savo įspūdžiais, patirtimi ir patarimais!

Nors galite naršyti forumuose be registracijos, norint pasinaudoti visomis galimybėmis kurias mes siūlome, Jūs turite užsiregistruoti. Registracija trunka vos 30 sekundžių ir Jūs gaunate pilną priėjimą prie visko įskaitant nuosavo profilio, bendravimo asmeniniais pranešimais, temų kūrimo ir atsakymo rašymų, balsavimo, treniruočių žurnalų skelbimo, nuotraukų įkėlimu ir specialių pasiūlymų.

Tapkite Kulturizmas.net diskusijų forumo nariu šiandien visiškai nemokamai – tai užtruks viso labo 30 sekundžių! Registruotis dabar!

Prisijungti arba Registruotis

Ernestas
Dietologas
Vietovė: Vilnius
Registravosi: 2013-02-19
Žinutės: 12998
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 37

#3801 2016-02-06 15:14

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

LinkolnLT rašė:

Ernestas rašė:

LinkolnLT rašė:

Siaip ne taip susideliojau , bet tiksliai nezinau ar viskas tvarkoj ir protingai cia big_smile Jei, kas netvarkoj pataisom, dekui big_smile

Tikslas - mase/jega.

Push 1

Bench Press – 5x5
Incline Dumbbell Press – 4x8
Fly’s – 4x8
Dips – 4x8
Lateral Raises – 4x12
Triceps Extension – 3x12
Triceps Pushdowns – 3x12

Push 2

Military Press – 5x5
Incline Dumbbell Press – 4x8
Dips – 4x8
Lateral Raises – 4x8
Dumbbell Bent-Over Raise – 4x12
Skull Crusher – 3x12
Triceps Push down – 3x12

Pull 1

Deadlift – 5x5
Pull Ups – 4x8
Barbell Row – 4x8
Shrugs – 4x12
Barbell Curl – 3x12
Dumbbells Curl – 3x12

Pull 2

Deadlift – 5x5
Chin Ups – 4x8
T-Bar Row – 4x8
Barbell Curl – 3x12
Dumbbell Curl – 3x12
Seated Dumbbell Curl – 3x12

Legs 1/2

Leg Extension – 3x15
Squats/Front Squats – 5x5
SLDL – 4x8
Leg Press – 5x8
Lunges – 4x8
Leg Curl – 3x12
+ Calf

susideliuojau big_smile pofik kad nukopinta, tvarkoi cia viskas smile

utiutiu, tikek netikek, bet nekopinau tikrai big_smile Tiesiog angliskai susirasiau, nes per angliskus puslapius info ieskojaus, kaip ka geriau susimest big_smile Siaip tvarkingai ? Nieko keist nereikia ?

mano akim viskas tvarkingai smile tik pull 2 dienoi vietoi shrugs asmeniskai deciau kokia trauka nugarai, pvz hantelio 3x8, ir seip visur asmeniskai dar dasimesciau po pratima nugaros dienoi nugarai, nu as megejeas ja labiau padauzyti, nugara korpusas o kruvis mano akim mazokas, nors cia tau spresti, seip bendrai paemus labai viskas tvarkingai smile

Neprisijungęs

 
LinkolnLT
Dažnas dalyvis
Registravosi: 2014-10-09
Žinutės: 439
Atsiliepimai: 3

#3802 2016-02-06 19:01

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

Ernestas rašė:

LinkolnLT rašė:

Ernestas rašė:


susideliuojau big_smile pofik kad nukopinta, tvarkoi cia viskas smile

utiutiu, tikek netikek, bet nekopinau tikrai big_smile Tiesiog angliskai susirasiau, nes per angliskus puslapius info ieskojaus, kaip ka geriau susimest big_smile Siaip tvarkingai ? Nieko keist nereikia ?

mano akim viskas tvarkingai smile tik pull 2 dienoi vietoi shrugs asmeniskai deciau kokia trauka nugarai, pvz hantelio 3x8, ir seip visur asmeniskai dar dasimesciau po pratima nugaros dienoi nugarai, nu as megejeas ja labiau padauzyti, nugara korpusas o kruvis mano akim mazokas, nors cia tau spresti, seip bendrai paemus labai viskas tvarkingai smile

nykstyssmile

Neprisijungęs

 
LinkolnLT
Dažnas dalyvis
Registravosi: 2014-10-09
Žinutės: 439
Atsiliepimai: 3

#3803 2016-02-06 19:47

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

http://jacktylerperformance.com/push-pull-legs-split/ Prie to pacio, puikus straipsniukas apie Push-Pull-Legs programa ir jos individualu susidaryma smile

Neprisijungęs

 
BigDogg
Naujas dalyvis
Registravosi: 2014-04-24
Žinutės: 9
Atsiliepimai: 0

#3804 2016-02-16 09:57

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

gal zinot kokiu nors geru Upper/Lower body powerlifting programu, nes dbr darau Starting Strength ir spaudimas ziauriai atsilieka nuo traukos ir pritupimu, tai pamaniau gal bus geriau jeigu darysiu atskirai

Neprisijungęs

 
wilkas95
Naujas dalyvis
Registravosi: 2016-03-06
Žinutės: 11
Atsiliepimai: 0

#3805 2016-03-06 18:50

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

su ta pacia programa sportuoju 3 men.bet po kekvienos treniruotes jauciu raumenu skausma.uzsipompina gerai,ar reikia keisti programa ar ir toliau galiu ta pacia daryti(svorius didinu).mase auga.

Neprisijungęs

 
Ernestas
Dietologas
Vietovė: Vilnius
Registravosi: 2013-02-19
Žinutės: 12998
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 37

#3806 2016-03-06 19:20

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

wilkas95 rašė:

su ta pacia programa sportuoju 3 men.bet po kekvienos treniruotes jauciu raumenu skausma.uzsipompina gerai,ar reikia keisti programa ar ir toliau galiu ta pacia daryti(svorius didinu).mase auga.

jeigu progresuoji tai nieko nereikia keisti smile

Neprisijungęs

 
wilkas95
Naujas dalyvis
Registravosi: 2016-03-06
Žinutės: 11
Atsiliepimai: 0

#3807 2016-03-06 19:23

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

Dekui nykstys

Neprisijungęs

 
Peltor
Dažnas dalyvis
Vietovė: Norvegija
Registravosi: 2016-03-04
Žinutės: 772
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 7

#3808 2016-03-07 10:33

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

Sveiki vėl,

dar vienas toks klausimas kamuojantis vis: ar 4d programoje geriau daryti krūtinę/bicą + pečius/tricąs ar vis dėl to tas standartinis labiau variantas yra geresnis kai krūtinė/tricas + pečiai/bicas.

Šiuo metu darau krūtinę/bicą ir taip labiau patinka, nes po geros krūtinės trefkės (ypač užbaigiant lygiagretėm) jau tampa neįmanoma ką nors išspaust iš to tricepso. Bet gal vis dėl to naudingiau tą raumenį damušt galutinai?

Neprisijungęs

 
Ernestas
Dietologas
Vietovė: Vilnius
Registravosi: 2013-02-19
Žinutės: 12998
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 37

#3809 2016-03-07 11:38

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

Mano galva geriau tricas + krutine, nes tricas ir taip gauna didele apkrova darant krutine + tu ji dar atskirai dauzai, tai gaunasi didele apkrova tokiam nedideliam raumeniui, nors is kitos puses atskirai darant trica galima paimti didesni svorix bet ir ciq minusas tas kad traumos tikimybe padideja. Todel siulyciau geriau krutine+tricas, aisku kiekvienam individualiai viskas, bet paziurejus per visus faktorius -traumos, atsistatymas, logiskumas tai mano akim tricas + krutine geriausiai limpa. smile

Neprisijungęs

 
Staffordshire
Get big or die trying
Registravosi: 2008-07-08
Žinutės: 12001
Atsiliepimai: 92

#3810 2016-03-07 11:41

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

Man geriau nugara bicas ir krutine tricas bet jei nesijauciu pailsejas tai eina krutine bicas ar vien nugara o koks tricas prie peciu. Pagal savijauta

Neprisijungęs

 
Ernestas
Dietologas
Vietovė: Vilnius
Registravosi: 2013-02-19
Žinutės: 12998
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 37

#3811 2016-03-07 11:50

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

Variaciju daug, reiketu pagal save ziuretis kas kaip kam tinka smile

Neprisijungęs

 
Peltor
Dažnas dalyvis
Vietovė: Norvegija
Registravosi: 2016-03-04
Žinutės: 772
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 7

#3812 2016-03-07 11:54

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

Ernestas rašė:

Mano galva geriau tricas + krutine, nes tricas ir taip gauna didele apkrova darant krutine + tu ji dar atskirai dauzai, tai gaunasi didele apkrova tokiam nedideliam raumeniui, nors is kitos puses atskirai darant trica galima paimti didesni svorix bet ir ciq minusas tas kad traumos tikimybe padideja. Todel siulyciau geriau krutine+tricas, aisku kiekvienam individualiai viskas, bet paziurejus per visus faktorius -traumos, atsistatymas, logiskumas tai mano akim tricas + krutine geriausiai limpa. smile

Ačiū už nuomonę - tikrai yra svarbių argumentų.

Bet tarkim jei krūtinę/bicą padarau 1dienį, tada kojos 2dienį, tada pertrauka ir seka pečiai/tricas 4dienį, bei užbaigiam nugara - tai išlaikant tokią seką ir realiai duodant pailsėt tricepsui beveik 3 paras, o bicepsą nuo nugaros skriria net 4.

Dėl traumos suprantu, bet tai mažiau tikėtina, nes dirbu su mažais svoriais ir labiau į techniką koncentruojuosi dabar, nei į svorius + klubas ne toks, kur svarbiau kiek , o ne kaip.
Kas dėl atsistatymo, tai geriu BCAA, normaliai miegu, darbas ofisinis, tad tikrai nesijaučiu suvargęs

Ir bent jau tai kaip jaučiasi, tai žymiai geriau užsipumpuoja tokiu variantu - kai sudirba darant krūtinę, tada pailsi pusė savaitės ir gauna kelis tiesioginius pratimus. Panašiai ir su bicu, nes jei nugara ir bicas eina viena po kitos tai kažkurio jau nedadarai taip, kaip jis galėtų.

Aišku visa tai tik pasvarstymai ir pirmi įspūdžiai

Paskutinį kartą taisė Peltor (2016-03-07 11:56)

Neprisijungęs

 
tumuxas
Dažnas senbūvis
Registravosi: 2013-06-02
Žinutės: 1189
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 7

#3813 2016-03-07 12:44

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

Krč treniruotės metu nereiktų koncentruotis į pumpą, ne nuo to priklauso treniruotės gerumas. Ir dar šiaip kvaila padaryt raumenų grupę kokią nors ir paskiau savaitę vėl laukt, kad galėtum ją padaryt, dėl to tuos badzibildingo splitus geriau į šalį mestum ir eitum full body kokias tris dienas į savaitę, Čia sakau, nes kiek supratau eini 4d į savaitę pirm,antr,ketv ir penkt.

Neprisijungęs

 
Peltor
Dažnas dalyvis
Vietovė: Norvegija
Registravosi: 2016-03-04
Žinutės: 772
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 7

#3814 2016-03-07 13:37

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

tumuxas rašė:

Krč treniruotės metu nereiktų koncentruotis į pumpą, ne nuo to priklauso treniruotės gerumas. Ir dar šiaip kvaila padaryt raumenų grupę kokią nors ir paskiau savaitę vėl laukt, kad galėtum ją padaryt, dėl to tuos badzibildingo splitus geriau į šalį mestum ir eitum full body kokias tris dienas į savaitę, Čia sakau, nes kiek supratau eini 4d į savaitę pirm,antr,ketv ir penkt.

Nusiramink žmogau. Visų tikslai skirtingi ir visi pradeda su skirtingais nusiteikimais. Ateis laikas gal ir darysiu full body kasdien, bet dabar man reikia susidėliot pagr pratimus 4dienų trefkėj, pradirbant visą kūną per savaitę vieną kartą. nykstys

Neprisijungęs

 
tumuxas
Dažnas senbūvis
Registravosi: 2013-06-02
Žinutės: 1189
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 7

#3815 2016-03-07 13:55

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

Lazar Angelov, Jeff Seid ir kiti naturalai fitneso modeliai irgi sportuoja panašiais splitais, 4d į savaitę po vieną kartą raumenų grupę. Tikriausiai nuo jų nukopijavai, nes nori tapti tokie kaip jie.
Aš tau bandau pagelbėti, ŽMOGAU. Visi mes pradžioj perėjom per tą laikotarpį kai atėjom į salę ir turėjom daug neteisingos informacijos kaip reikia treniruotis ir praleidom daug laiko maldamį Š, vietoj to, ką būtumę galėję padaryt. O aš tau nuo pat pradžių noriu ištest pagalbos ranką, ką labai norėčiau, kad ir man būtų kas nors padaręs, kai tik pradedinėjau. Ar tau tikslas raumeninė masė, ar jėga, treniruodamas vieną kartą per savaitę raumenų grupę neišnaudosi viso galimo potencialo. Progresuosi labai lėtai, vietoj to, kaip galėtum.
Kitas dalykas, ar tau reik tokios didelės treniruočių apimties?? Ar tau reik padaryt per vieną dieną 3 skirtingas vertikalias ir 3 skirtingas horizontalias traukas nuagarai, nes aceit reik iš kiekvieno galimo kampo išdirbti nugarą? Ir paskiau laukt savaitę, kad galėtum vėl tą patį pakartot?
Aj bet aš jau pavargau rašyt čia, nes tikriausiai vistiek liksi prie savo nuomonės ir manęs neklausysi. sad

Neprisijungęs

 
Peltor
Dažnas dalyvis
Vietovė: Norvegija
Registravosi: 2016-03-04
Žinutės: 772
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 7

#3816 2016-03-07 14:15

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

tumuxas rašė:

Lazar Angelov, Jeff Seid ir kiti naturalai fitneso modeliai irgi sportuoja panašiais splitais, 4d į savaitę po vieną kartą raumenų grupę. Tikriausiai nuo jų nukopijavai, nes nori tapti tokie kaip jie.
Aš tau bandau pagelbėti, ŽMOGAU. Visi mes pradžioj perėjom per tą laikotarpį kai atėjom į salę ir turėjom daug neteisingos informacijos kaip reikia treniruotis ir praleidom daug laiko maldamį Š, vietoj to, ką būtumę galėję padaryt. O aš tau nuo pat pradžių noriu ištest pagalbos ranką, ką labai norėčiau, kad ir man būtų kas nors padaręs, kai tik pradedinėjau. Ar tau tikslas raumeninė masė, ar jėga, treniruodamas vieną kartą per savaitę raumenų grupę neišnaudosi viso galimo potencialo. Progresuosi labai lėtai, vietoj to, kaip galėtum.
Kitas dalykas, ar tau reik tokios didelės treniruočių apimties?? Ar tau reik padaryt per vieną dieną 3 skirtingas vertikalias ir 3 skirtingas horizontalias traukas nuagarai, nes aceit reik iš kiekvieno galimo kampo išdirbti nugarą? Ir paskiau laukt savaitę, kad galėtum vėl tą patį pakartot?
Aj bet aš jau pavargau rašyt čia, nes tikriausiai vistiek liksi prie savo nuomonės ir manęs neklausysi. sad

Aš tikrai nesiginčysiu ten, kur nežinau - tikriausiai tu TEISUS čia. Esmė, kad aš dar tik pradedu sportuot, todėl gal tau ir juokingai atrodo tos 6 traukos, bet aš noriu išmokt jas daryt teisingai ir pajaust ką jos iš tikrųjų turi apkraut. O tada jau galima ir tą full body daryt ar visas grupes p[pravaryt du kart į savaitę, bet jei tik atėjus į salę šokt daryt mirties trauką, ar pistelt pritupimus tai tikriausiai išneštų iš tos salės susirakinusį kur nors.

Ir dar kartą - aš visiškai neteisinu ir nesakau, kad yra reikalinga tiek daug pratimų ar būtinai reik 4dienas dirbt tokiu principu, jog pradirbant tik kartą.

Neprisijungęs

 
tumuxas
Dažnas senbūvis
Registravosi: 2013-06-02
Žinutės: 1189
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 7

#3817 2016-03-07 14:21

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

Tau pats pirmas tikslas atėjus į salę turėtų būt išmokt tūpt ir traukt. Ir kuo dažniau tai darytum, tuo greičiau tai padarytum. O dar geriau, kad būtų kas išmokytų. Duočiau tau PAČIĄ GERIAUSIĄ NAUJOKO PROGRAMĄ, bet nedarytum jos, nes kiek matau visos mano pastangos velniui ant uodegos nueina.

Neprisijungęs

 
Peltor
Dažnas dalyvis
Vietovė: Norvegija
Registravosi: 2016-03-04
Žinutės: 772
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 7

#3818 2016-03-07 14:26

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

tumuxas rašė:

Tau pats pirmas tikslas atėjus į salę turėtų būt išmokt tūpt ir traukt. Ir kuo dažniau tai darytum, tuo greičiau tai padarytum. O dar geriau, kad būtų kas išmokytų. Duočiau tau PAČIĄ GERIAUSIĄ NAUJOKO PROGRAMĄ, bet nedarytum jos, nes kiek matau visos mano pastangos velniui ant uodegos nueina.

DUOK, būsiu dėkingas. O ar darysiu tai pagyvensim pamatysim - tikrai nepamaišys.
Matai problema, kad tų ''geriausių'' programų yra panašiai tiek, kiek ir asmeninių trenerių+besitreniruojančių.

Neprisijungęs

 
tumuxas
Dažnas senbūvis
Registravosi: 2013-06-02
Žinutės: 1189
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 7

#3819 2016-03-07 14:34

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

Jei nedarysi, tai bus viena iš didžiausių tavo gyvenimo klaidų.
Pirm:  A
Antr:
Treč:  B
Ketv:
Penk:  A
Šeš:
Sekm:
Pirm:  B
Antr:
Treč:  A
Ketv:
Penk:  B
Šeš:
Sekm:
Pirm:  A
ir t.t.

A:
Pritūpimai 3x8-10
Štangos spaudimas horizontaliai 3x8-10
Štangos trauka pasilenkus 3x8-10
Hyperekstenzijos 3x8-10

B:
Mirties trauka 3x8-10
Prisitraukimai 3x8-10
Karinis spaudimas 3x8-10
Kojų kėlimai ant skersinio 3x

Jei nespėsi atsistatyt iki kitos treniruotės tai tuomet gali pabandyt kas trečią dieną vaikščiuoti, tai būtų
Pirm:  A
Antr:
Treč:
Ketv:  B
Penk:
Šeš:
Sekm:  A
Pirm:
Antr:
Treč: B
ir t.t.

Sėkmės wink
Grįžk po 3 mėnesių.

Paskutinį kartą taisė tumuxas (2016-03-07 14:36)

Neprisijungęs

 
Peltor
Dažnas dalyvis
Vietovė: Norvegija
Registravosi: 2016-03-04
Žinutės: 772
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 7

#3820 2016-03-07 14:43

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

Hmm, arba tu čia atradai šventą gralį, arba tokia trefkė visiškas no sense'as. Tu čia ją pats susigalvojai ar yra daugiau praktikuojančių kur nors? Būtų įdomu daugiau nuomonių sulaukt smile

Neprisijungęs

 
Rojus
Netamsinti langai
Registravosi: 2011-02-12
Žinutės: 1003
Atsiliepimai: 4

#3821 2016-03-07 14:48

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

Peltor rašė:

Hmm, arba tu čia atradai šventą gralį, arba tokia trefkė visiškas no sense'as. Tu čia ją pats susigalvojai ar yra daugiau praktikuojančių kur nors? Būtų įdomu daugiau nuomonių sulaukt smile

Natūralui pagrindas yra bazė. SQ, DL, BP, MP. O tie visokie izoliaciniai pratimai tuose minkštuose treniruokliuose tai nežinau kam skirti. Stuburam, moterim ir fermeriam.

Neprisijungęs

 
Ernestas
Dietologas
Vietovė: Vilnius
Registravosi: 2013-02-19
Žinutės: 12998
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 37

#3822 2016-03-07 15:17

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

Sutiksiu su tumuxu visu 1000% ir palaikysiu ta nuomone, kad naturalui toks isdestymas peciai/tricas nekazka. Yra zymiai geresniu splitu - push/pull,  upper/lower, fullbody, push-pull-legs. smile

Neprisijungęs

 
Peltor
Dažnas dalyvis
Vietovė: Norvegija
Registravosi: 2016-03-04
Žinutės: 772
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 7

#3823 2016-03-07 15:28

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

Ernestas rašė:

Sutiksiu su tumuxu visu 1000% ir palaikysiu ta nuomone, kad naturalui toks isdestymas peciai/tricas nekazka. Yra zymiai geresniu splitu - push/pull,  upper/lower, fullbody, push-pull-legs. smile

jau baigia galutinai subalamutint, nes visur skirtingai pridėliota tų programų ir visi savaip jas. ABi programos is Staffordshire posto pažengusiems turi tą patį - pečiai/tricas

(D) Pazengusiam 4 dienu programa masei

1 diena (peciai tricas)

(E) Pazengusiam 4 dienu programa mase/jega

1 diena (krutine bicas)

Neprisijungęs

 
tumuxas
Dažnas senbūvis
Registravosi: 2013-06-02
Žinutės: 1189
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 7

#3824 2016-03-07 15:31

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

Vsio pas mane nėr daugiau kantrybės. Viskas ant lėkštutės pateikta ir vistiek neaišku kažkas jam. Vistiek kažkiek karmos taškų užsidirbau.

Neprisijungęs

 
Peltor
Dažnas dalyvis
Vietovė: Norvegija
Registravosi: 2016-03-04
Žinutės: 772
Įspėjimai: 1
Atsiliepimai: 7

#3825 2016-03-07 15:39

Re: Ar gerai? / Kas geriau? / Ar gali?

tumuxas rašė:

Vsio pas mane nėr daugiau kantrybės. Viskas ant lėkštutės pateikta ir vistiek neaišku kažkas jam. Vistiek kažkiek karmos taškų užsidirbau.

Nesiparink žmogau, čia tokių kaip aš (tikėtina ir dar blogesnių) ateis vėl ir vėl. Tam ir yra forumai.
Tik mano bėda, akd aš bandau skaityt - o tada gaunasi, akd visi daugiau mažiau skirtingai čia rašo ir bbž pagal ką spręsk žmogau ar pagal karma, ar pagal fotkę ar dar ką nros, kuris čia teisiausias iš Jūsų.

Neprisijungęs

 

Prisijungti arba Registruotis

Kopijuoti draudžiama © 2005 - 2024 Kulturizmas.net