UltraVit Vitaminas C 60 kaps.

Gerieji riebalai: kodėl mums reikia Omega-3 ir Omega-6?

 

Kai kurie žmonės maistą renkasi pagal kalorijų kiekį, kiti pagal baltymų, angliavandenių, riebalų santykį.  Kad ir ko mes beieškotumėm, priimkime tai kaip tiesą, kad tai gyvybiškai svarbios maistinės medžiagos, kurias gauname iš maisto. Medžiagos kurios suteikia mums energijos, palaiko mūsų kaulų stiprumą, organų funkcionavimą, sveiką odą, ir t.t. Gerieji riebalai yra viena iš medžiagų kuri, daro daugybę gerų dalykų musų organizmuose.

Kas yra gerieji riebalai?

Yra dvi gerųjų riebalų rūšys, kurių mūsų organizmas negali pasigaminti ir mes turime juos gauti iš savo mitybos ar maisto papildų. Tai yra Omega-3 ir Omega-6 gerieji riebalai.

 • Omega-3 natūraliai yra randami linuose,kanapės sėklose,sojų pupelėse ir graikiniuose riešutuose.
 • Omega-6 natūraliai yra randami dažiniam dygmine, saulėgrąžose, kanapėse, sojos pupelėse, graikiniuose riešutuose, moliūguose ir linuose.

Koks yra gerųjų riebalų vaidmuo mūsų organizme?

Tai dažnai užduodamas klausimas. Omega-6 gerieji riebalai pastaruoju momentu turi bloga reputaciją, bet jie yra nenuginčijamai svarbūs mūsų sveikatai. Abi gerųjų riebalų rūšys Omega-3 ir Omega-6 užima esminį vaidmenį mūsų organizme apimant: augimą ir vystymasis, smegenų funkcionavimą, odos būklę, plaukų augimą, medžiagų apykaitą, reprodukcinę sveikatos sistemą ir ląstelės membranų vientisumą.

Kodėl tu privalai gauti gerųjų riebalų?

 • Omega-3 pagerina sąnarių veiklą. Moksliniais tyrimais nustatyta, jog omega-3 sumažina kremzlinio audinio senėjimą, ir gali sumažinti osteoartrito uždegimą.
 • Omega-3 gali sumažinti skausmą. Tyrimai rodo, jog nesitreniruojantis vyras kuris suvartodamas Omega-3  1,8 g per dieną, patyrė mažesnius raumenų skausmus nuo neįprastų pratimų, nei tie kurie pasitikėjo placebo efektu.
 • Omega-3 padidina reumatoidinio artrito požymius. Tai apima: minkštus ar išsipūtusius sąnarius ir sąnarių skausmą.
 • Omega-3 gali sumažinti širdies ritmą atliekant fizinę veiklą. Tyrime kuriame buvo nagrinėjami alyvuogių aliejus ir žuvies taukai, žuvies taukai dalyvaujantiems padėjo sumažinti deguonies nepriteklių ir aukštą širdies dažnį atliekant pratimus nekeičiant jų atlikimo. Todėl, širdis turėjo mažiau darbo ir organizmas reikalavo mažiau deguonies esamam krūviui.

Mums reikia tik 3-6 g gerųjų riebalų Omega-3 per dieną išvengti jo trūkumo ženklų. Bet gali būti, kad reikės didesnės dozės optimaliai sveikatai, bet tai priklauso nuo mūsų sveikatos būklės bei mitybos.

Nevalgai žuvies, ar kito maisto prisotinto gerųjų riebalų? Gali būti, kad tau trūksta Omega-3. Vengi maisto kuriame yra riebalų? Gali būti, kad tavo organizmui trūksta Omega-6 gerųjų riebalų.


ICONFIT Omega-3 60 kaps.ICONFIT Omega-3 60 kaps.Kiekvienoje ICONFIT Omega-3 minkštoje kapsulėje yra optimalus 180 mg EPA (eikozapentaeno rūgšties) ir 120 mg DHR (dokozaheksaeno rūgšties) kiekis.Sužinok daugiau!

Komentarai Gerieji riebalai: kodėl mums reikia Omega-3 ir Omega-6?

 1. Lina says:

  liuks straipsniukas , dabar kai perskaiciau knyga apie naudingus riebalus tai tikrai supratau omega 3/ 6/9 nauda

 2. GERDA says:

  Jau yra kraujo tyrimas nustatyti Omega-3 ir ?Omega -6 santykį ląstelėje. Šio tyrimo dėka žinom, kad 95.5% žmonių Omega -3 trūkumas žiaurus. Šių ruebiųjų rūgščių santykis turi būti 3:1 , o yra 15:1

Parašykite komentarą