UltraVit Vitaminas C 60 kaps.

Vandens vaidmuo raumenų auginime

Vienas, labai svarbus aspektas į kurį žiūrima iš aukšto yra adekvatus vandens kiekio vartojimas. Vanduo yra labai, labai ir dar kartą labai svarbus mūsų kūnui, o ypač tiems, kurie turi masės perteklių (nutukę), bei tiems, kurie aktyviai sportuoja.

Šiame straipsnelyje aš trumpai papasakosiu apie tai, kaip vanduo yra naudojamas mūsų organizme ir aptarsiu kokią įtaką jis daro sportuojantiems ar turintiems antsvorį žmonėms.

Kartais vanduo yra vadinamas svarbiausia maisto medžiaga. Jis yra gausiai sutinkamas mūsų planetoje ir žinoma yra būtinas kiekvienai gyvai būtybei, kad ji išgyventų. Vanduo yra reikalingas faktiškai visoms kūno funkcijoms. Apytiksliai 40-60% mūsų kūno masės sudaro vanduo, o raumuo susideda netgi iš 72% vandens.

Nors ir atrodytų kvaila, tačiau yra ištirta, jog per dieną mūsų kūnas per odą, plaučius, inkstus ir žarnyną praranda 10-12 puodelių vandens ir tai tik nesportuojantis organizmas, nieko fiziškai stipriai neveikdamas. Kita vertus, normalus žmogus valgydamas įgauna apie 4 puodelius vandens ir kitą pusę puodelio kaip šalutinį produktą tavo medžiagų apykaitos.

Net ir dabar tu prarandi daugiau nei 5 su puse puodelio vandens per diena netgi nesitreniruodamas. Treniruodamasis gali prarasti 2, 3 ar net 4 kartus daugiau skysčių. Tai reikštų , kad fiziškai neaktyvus žmogus turėtų išgerti 6-8, o treniruodamasis 12-32 puodelių.

Padauginkite savo kūno svorį iš 0,04-0,06 (didesnė koncentracija tiems, kurie gyvena šilto klimato sąlygomis), tiek litrų vandens turėtum išgerti per dieną. Pvz., 85 kg sveriantis žmogus turi suvartoti šiek tiek daugiau nei 4 litrus vandens (85 kg * 0,05 = 4,25 l).

Kadangi riebalinį audinį sudaro tik 25% vandens, o raumeninį net 72% vanduo, galima sakyti, jog gerdami daug vandens mes efektyviau deginame riebalus ir auginame raumenis.

Dar galima pridėt , kad tiems, kurie laikosi dietų, kurių reikšmė yra gerti ir maitintis kuo mažiau, gali įvykti dehidratacija. Kai dehidratuoji, kūnas bando išlaikyti kiekvieną lašelį vandens, kurį esi sukaupęs, o tai tikrai nėra gerai.

Inkstai filtruoja medžiagas esančias visame tavo organizme, tačiau jie jas filtruoja vandenyje ir be pakankamo kiekio vandens inkstai negalės normaliai dirbti. Ką tai reiškia? Tai reškia, kad tavo organizmas gali būti užkrėstas įvairiomis ligomis. Taigi, kai žmogaus organizmas negali atlikti visų funkcijų, tuo pačiu sumažėja katabolizmas ir riebalų deginimo funkcijos. Beje, dauguma to kaupiamo vandens “pasislėps” poodyje, o tai sudarys labai blogą vaizdą t.y., raumuo taps lygus, be iškilimų, tai reiškia atrodys neraumeningas, kitaip tariant „apsinešęs“.

Kultūristai visada nori to išvengti, to pasekoje imasi kitų, pragaištingų alternatyvų, tokių kaip diuretikų (tai preparatas, kuis sukelia šlapimo išvarymo reakciją) naudojimas. Tai gali sukelti dvi problemas: viena iš jų tokia, jog gali pasidaryti taip, kad tavo raumenys atrodys mažesni, nes didžioji dalis vandens iš raumenų bus prarasta. Antra – tavo kūne sumažės elektrolitų, kurie daro raumenis tvirtesnius, galima sakyt – juos sujungia.

Visa tai aš čia aiškinu jums todėl , kad jūs suprastumėt koks svarbus vanduo yra. Juk tai paprasta, imi ir išgeri – didelė dalis darbo bus padaryta. Vanduo nieko nekainuoja. Iš pradžių gali atrodyti, kad vienos stiklinės vandens gėrimas po kitos atrodys daug, tačiau bėgant laikui organizmas pripras ir jūs norėsite išgerti tą “didelį” kiekį vandens, kiekvieną mielą dieną.

Žinot, išduosiu paslaptį , kad ir kaip tai atrodytu juokinga. Aš visada prie savęs turiu vandens, jį nešiojuosi kišenėje, nedideliame buteliuke, kai tik truputį užsinoriu atsigerti – geriu, tai man labai padeda psichologiškai ir atsiliepia fiziškai. Pabandykite ir Jūs.


GymOn proteinas be laktozės (WPC80) 450 gGymOn proteinas be laktozės (WPC80) 450 gGymOn natūralaus skonio baltyminis kokteilis be laktozės. Net ir netoleruojantiems laktozės išrūgų baltymų kokteilis gali būti puikus pasirinkimas.Sužinok daugiau!

Komentarai Vandens vaidmuo raumenų auginime

 1. Evaldas says:

  Sveiki,

  Rašote, jog 85kg žmogus turi suvartoti 130 uncijų vandens, 4.5 litro. Aš paskaičiavęs gaunu tik 85*0,7*0,03´5=2,0825l. Ką darau ne taip?

  • noname says:

   Patikslintas koeficientas, padauginkite kūno svorį (kg) iš pasirinkto koeficiento, pvz. 85 kg * 0,05 = 4,25 l

 2. Evaldas says:

  Smagu, jog taip operatyviai administruojate puslapį. Tokiu atveju turėtų būti ne uncijų, o tiesiog litrų: „Padauginkite savo kūno svorį iš 0,04-0,06 (didesnė koncentracija tiems, kurie gyvena šilto klimato sąlygomis), tiek uncijų vandens turėtum išgerti per dieną“.

 3. Rimvydas says:

  Is tikro dar patarciau iki treniruotes isgert bent jau 2L vandens, kiek skaiciaus internete iki 19% stipresnis gali buti vien del to, kad gerai hidratavai

 4. Ernestas says:

  Gerti vandeni kasdiena butina! Jei zmogaus smegenys negauna per diena tam tikro kiekio vandens, jo smegenys pilnai nefunkcionuoja, t.y sunkiau galvojau, sunkiau isspresti uzdaviny koki ar panasiai. Taipogi gerdami vandeni daznai jus padedat jusu organizui, padideja medziagu apykaitos ratas, tuo pasekoje galite lengviau pasiekti reikiamu rezultatu ar pns

 5. Skirtumas says:

  Ar yra skirtymas: gazuotas ar negazuotas, druskingas ar nedruskingas vanduo

  • Stichas says:

   Skirtumas yra ir labai didelis. Organizmas turi atskirti, burbuliukus (gaza), druskas, nuo vandens, o tai tikrai didelis apkrovimas;) gerk tyra – gela vandni ir visos medziagos lengviau pateks i organizma. beto gerdamas burbuliuku pusi pilvo apacia;)

 6. Darius says:

  Man reikėjo

 7. Zil says:

  Sveiki visi o jai as isgeriu 2 liteus pasuku ir 3 litrus vandens tai gerai

Parašykite komentarą