UltraVit Vitaminas C 60 kaps.

Kaip išsirinkti tinkamą baltyminį batonėlį?

 

Reikia suvalgyti 2 gramus baltymų vienam kilogramui? O gal jūs bandote suvalgyti 6 mažus valgius per dieną? Skamba lengviau negu yra, todėl baltyminiai batonėliai gali būti tai ko jūs ieškote. Baltyminiai batonėliai yra puikus ir greitas valgis batonėlyje. Juos lengva pasiimti su savimi į darbą ar mokyklą ar kur kitur, kur jums reikia gauti baltymų ar tiesiog numalšinti alkį sveiku būdu.

Argi jie ne šlykštūs?

Ne! Paskutinius metus baltyminių batonėlių gamintojai pasiekė naują lygį, dabar visi batonėliai yra puikaus skonio ir kai kurie skanesni nei šokoladiniai batonėliai. Jūs mielu noru suvalgysite batonėlį kiekvieną dieną ir tuo pačiu metu gausite jums reikalingų medžiagų. Rinkitės populiarų batonėlį jeigu nerimaujate dėl skonio, tuos, kuriuos perka žmonės ir rekomenduoja, dažniausiai yra skaniausi.

Kuris baltyminis batonėlis jums geriausias?

Jeigu bandote sudeginti riebalus tai jūs rinkitės batonėlį su nedaug angliavandenių ir kalorijų, papildomi baltymai padės jums išsaugoti jūsų raumenų masę. Jeigu bandote priaugti masės tai jūs rinkitės batonėlį su daug baltymų ir daug kalorijų, bet kartu palyginus su nedaug cukraus ir riebalų. Jeigu jūs tiesiog norite pakeisti kokį valgį į greitą valgį tai baltyminis batonėlis su saikingu angliavandenių ir kalorijų skaičiumi bus pats tas jums.

6 pagrindiai faktoriai renkantis baltyminį batonėlį

Nesvarbu kokia būtų priežastis dėl ko sugalvojote pasirinkti baltyminį batonėlį, bet labai svarbu, kad pasirinktumėte teisingai.

1. Kalorijos

Pirmas faktorius apie kurį reikėtų pagalvoti tai kalorijos, jeigu jūs metate svorį ir suvalgote 400 kalorijų batonėlį tai tada tikrai nebus lengva numesti svorio, jeigu pavyzdžiui turite suvartoti apie 1200 kalorijas per dieną tai jūs išvaistote trečdalį kalorijų ant šio batonėlio! Jūs geriau galėtumėte tas 400 kalorijų gauti iš 170 g žuvies, puse puodelio ryžių ir 2 puodelių garintų daržovių.

Bet kita vertus jeigu jūsų tikslas priaugti liesos raumenų masės ir jūs kiekvieną dieną vargstate rinkdami pakankamai kalorijų tai 400 kalorijų baltyminis batonėlis būtų lyg iš rojaus atsiųsta dovana.

Labai svarbu pasižiūrėti į kalorijų kiekį batonėlyje kurį renkates, nes jie gali būti labai skirtingi, nuo 70 kalorijų iki 484 kalorijų. Jūs aiškiai galite pastebėti, kad suklydus ir pasirinkus ne tokį kokio norėjote tai gali labai sutrukdyti svorio metimo progresui ar duoti labai mažai naudos auginant raumenų masę.

2. Angliavandeniai

Antra, labai svarbu pasižiūrėti į angliavandenių sudėtį, žmogui, kuris siekia numesti svorio nederėtų rinktis batonėlio su daugiau kaip 30 angliavandenių ir netgi tiek gali būti per daug, priklauso nuo jūsų dietos plano.
Jeigu jūs suvalgote batonėlį iškart po treniruotės tai tada galite leisti sau šiek tiek daugiau angliavandenių, kadangi pagrindinė užduotis šiuo metu būna gauti angliavandenių ir baltymų, jeigu dėl šitos priežasties pasirinkote batonėlį, kaip po treniruotinį valgį, tai norėsite pasirinkti batonėlį su kuo mažiau riebalų, kadangi šiuo metu reiktų vengti riebalų jeigu metate svorį.

3. Cukraus alkoholio buvimas

Cukraus alkoholis (angl. k. Sugar alcohols) yra angliavandeniai, kurie taip pat vadinami polioliais (angl. k. Polyols), tai yra painus pavadinimas, dalis jo cheminės struktūros primena cukraus, o kita dalis alkoholio. Nors yra žodis alkoholis, jūs nuo jų nenusigersite, netapsite girti.

Kai jūs renkatės batonėlį, kuris turi pakankamai mažai angliavandenių tai sekantis dalykas, kurį turėtumėte padaryti tai pažiūrėti ar yra cukraus alkoholio, dauguma žmonių neturi problemų su jais ir toleruoja juos, bet kitiems jie gali sukelti šalutinių poveikių, pavyzdžiui išsipūtimas, tinimas, viduriavimas, mėšlungis. Jūs turėsite išbandyti batonėlius pats,kad pamatytumėte pats kaip reaguojate į jį, ar pasireiškia šalutiniai poveikiai ar nepasireiškia. Lentelė palyginti cukrui ir cukraus alkoholį.

Ingredientas Saldumas GI Cal/g
Cukrozė (cukrus) 100% 60 4
Maltitolio sirupas 75% 52 3
Krakmolo hidrolizatas 33% 39 2.8
Maltitolis 75% 36 2.7
Ksilitolis 100% 13 2.5
Isolmatas 55% 9 2.1
Sorbitolis 60% 9 2.5
Laktitolis 35% 6 2
Manitolis 60% 0 1.5
Eritritolis 70% 0 0.2

4. Ingredientų sąrašo išdėstymas

Dabar pasižiūrėkite į ingredientų sąrašą, čia suraskite kokioje formoje angliavandeniai batonėlyje, geriau venkite batonėlių,kuriuose yra dideli kiekiai kukurūzų sirupo fruktozės (angl. k. High-fructose corn syrup (HFCS). Daug batonėlių turės kukurūzų sirupo juose, bet jeigu jis kažkur žemiau sąraše tada bus geresnis pasirinkimas, nei batonėlio, kurio ingredientų sąraše kukurūzų sirupas yra antroje ar trečioje vietoje (jeigu kukurūzų sirupas pirmoje vietoje tai geriau jau padėkite tą batonėlį atgal).

5. Riebalų sudėtis

Sekantis dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesi tai į riebalų sudėtį, kad būtumėte tikri jog išsirinkote sau tinkama batonėlį. Geriau susirasti tokį batonėlį, kuris turi šiektiek riebalų, kadangi tai sulėtins angliavandenių išsiskyrimą į kraują.

Pasižiūrėkite kiek yra sočiųjų riebalų, stenkitės pasirinkti tokį batonėlį, kad tų riebalų būtų kuo mažiau. Jeigu sugebėsite rasti batonėlį su jums tinkančiu ir galimu riebalų kiekiu tai bus puiki naujovė prie jūsų mitybos plano ir tikrai bus protingesnis pasirinkimas nei bet koks batonėlis iš parduotuvės prikimštas riebalų..

6. Angliavandenių ir baltymų santykis

Paskutinis dalykas, kurį norėsite patikrinti tai angliavandenių ir baltymų santykį batonėlyje. Tai yra labai svarbu, kadangi geriau išsirinkti batonėlį, kuriame baltymų kiekis yra pakankamai didelis palyginus su angliavandeniais.
Jeigu baltymų ir angliavandenių santykis yra prastas (jeigu yra daug daugiau angliavandenių nei baltymų) tai tada tai nėra geras pasirinkimas, kadangi tai būtų tas pats kas suvalgyti grūdinį batonėlį, kurį galite rasti kiekvienoje parduotuvėje. Baltymai tai ir yra tai kas paverčia tai į baltyminį batonėlį, taigi batonėlis neturėtų būtų skurdus baltymais.

Šie batonėliai yra puikus pasirinkimas, juos galima nešiotis su savimi visur ir palyginus pigesnis variantas nei kiti, be to, jūsų išsirinktas ir tinkamas jums batonėlis duos daug daugiau naudos nei koks kitas užkandis parduotuvėje ar koks greito maisto restoranas. Taigi paranku turėti vieną ar kelis batonėlius su savimi jeigu kartais negalėtumėte normaliai pavalgyti ir prispaustų alkis.


Warrior Crunch baltyminis batonėlis 64gWarrior Crunch baltyminis batonėlis 64gWarrior Crunch batonėliuose yra net 20 gramų baltymų, sumaišytų su nuostabiai tirštu karamelės sluoksniu ir padengtu skaniu šokolado sluoksniu.Sužinok daugiau!

Komentarai Kaip išsirinkti tinkamą baltyminį batonėlį?

 1. transporteris says:

  butu idomu kiek toki dalykai kainuoja ir kur ju butu galima nusipirkti :)

 2. tewas says:

  dabar nezinau bet seniau vaistineje maciau po 8 lt uz 1:D

 3. tewaz says:

  butu gal visai nk. tas 1 batonelis taip iseina galima vietoi proteino porcijos vartoti ar ne?

  • LarisVaris says:

   Na taip, batonėlis gali atstoti vieną porciją,valgymą. Dar priklausytų manau nuo batonėlio, kadangi ne visi batonėliai yra 100g, yra ir mažesnių, tai gali būti ,kad ir 2 reiktų.

 4. tewaz says:

  nu dar 100g jeigu po 5 lt tj mano manymu apsimoka

  • LarisVaris says:

   Jo ir aš manau ,kad apsimoka, daug geriau nei kokiam mcdonald mesainį užkasti ar betkokį batonėlį iš parduotuvės suvalgyti.:)

Parašykite komentarą