UltraVit Vitaminas C 60 kaps.

Vertingiausi baltymai

 

Kiaušiniuose yra tik 12% baltymų, bet net 94% iš jų yra panaudojami raumenų statybai. Kita vertus, sojos miltų sudėtyje yra net 41% baltymų, bet tik 61% iš jų gali būti panaudoti mūsų organizmo labui. Taigi pažiūrėję į etiketę nepulkite iš karto klykauti, kad šis produktas stebuklingas, nes jame daugybė baltymų, prisiminkite, kad dažnai labai baltymingi produktai yra labai prastai įsisavinami organizmo. Kiaušiniai yra tokie puikūs baltymų tiekėjai, kad jie naudojami kaip palyginimas kitiems produktams apžvelgti.

Produktas Baltymų % nuo svorio Panaudojamo baltymo %*
Kiaušiniai 12 94
Pienas** 4 84
Žuvis 18-25 80
Sūris 22-36 70
Ryžiai 8 70
Mėsa 19-31 68
Sojų miltai 42 61

* organizmo panaudojamas baltymas raumenų statybai
** įvairūs pieno produktai turi kitokią baltyminę sudėtį, bet apskritai baltymo panaudojimo galimybės lieka panašios.

Produktas Biologinis naudingumas 
Kiaušiniai (su tryniu) 100
Žuvis 70
Liesa mėsa 69
Karvės pienas 60
Tamsūs ryžiai 57
Balti ryžiai 56
Sojų pupelės 47
Arachisas 43
Bulvės 34

Atkreipkite dėmesį, kad kalba eina apie kiaušinius kartu su tryniu. Mūsų dienomis labai populiaru valgyti vien tik kiaušinio baltymus, nes jie skirtingai nei tryniai neturi savo sudėtyje riebalų. Bet daugelis profesionalių kultūristų nerekomenduoja išmesti trynių, nes juose taip pat labai gausu baltymų, o taip pat ir didesnė dalis mineralinių medžiagų bei vitaminų. Jeigu jums reikia atsisakyti riebalų, siūlyčiau juos braukti iš kitų produktų, nes trynys yra naudingiausia kiaušinio dalis (kiaušinio trynyje yra cholesterolio, todėl jei turite kokių nors problemų su kraujotakos sistema, siūlyčiau pasitarti su gydytoju prieš pradedant valgyti kiaušinius dideliais kiekiais).

Jeigu gerai pažiūrėsite į lenteles, pamatysite, kad augaliniuose produktuose (ryžiai, soja, bulvės) yra mažiau įsisavinamo baltymo. Taip yra dėl to, kad augaliniai produktai neturi žmogui būtinų amino rūgščių rinkinį, iš kurių ir sudaryti baltymai. Bet jei jūs vegetaras, galite susirinkti pilną amino rūgščių rinkinį derindami tarpusavyje valgomus produktus. Vienuose produktuose bus kelios jums reikalingos rūgštys, kituose dar kelios, ir taip jūs sudėsite pilną amino rūgščių rinkinį, kuris ir sugebės patenkinti jūsų organizmą.


Protein Inn 100% išrūgų baltymai (WPC) 1000 gProtein Inn 100% išrūgų baltymai (WPC) 1000 gLietuviškas 100 % grynas, tirpus išrūgų baltymo koncentratas Protein InnSužinok daugiau!

Komentarai Vertingiausi baltymai

 1. Kiausiniai says:

  Cia tipo zalius kiausinius valgyt?

 2. O varske? says:

  Kazkaip praleista lyg ir? :)

  • noname says:

   Atidžiau paskaityk:
   Pienas**
   ** įvairūs pieno produktai turi kitokią baltyminę sudėtį, bet apskritai baltymo panaudojimo galimybės lieka panašios.

 3. Ona says:

  ačiū už informaciją

 4. me2s says:

  Manoma, kad svarbiausias baltymo faktorius maiste – baltymo kiekis. Kuo daugiau baltymų gramais šimte gramų produkto, tuo geriau. Deja, tai ne visai tiesa. Daug svarbesnis faktorius yra paties baltymo kokybė. Baltymas susideda iš suvirškinamos ir nesuvirškinamos dalių. Paprastai nesuvirškinama dalis baltyme sudaro 2 – 8 % ir ji pašalinama iš organizmo kartu su išmatomis. Nesuvirškinamas baltymas neturi jokios maistinės vertės. Kitaip sakant, suvirškinama baltymo dalis yra ta, kurią sugeba organizmas skrandyje ir plonajame žarnyne suskaidyti į aminorūgštis. Po baltymo suskaidymo aminorūgštys plonajame žarnyne yra įsiurbiamos į kraują, kuriame jos dalyvauja arba anaboliniame, arba kataboliniame procese. Įsiurbimas – tai dar ne įsisavinimas.

  Naudingas, fiziologiškas ir tikslingas a n a b o l i n i s aminorūgščių irimo kelias
  Ne visos įsiurbtos svetimos aminorūgštys įsisavinamos ir įsijungia į organizmo darbą. Neįsisavintos aminorūgštys utilizuojamos anaboliniu keliu ir tampa žmogaus baltymo statybine medžiaga, naujų ląstelių sudėties pagrindu. Šis kelias unikalus tuo, kad juo einant, aminorūgštys neišskiria energijos ir neduoda tarpinių metabolizmo produktų – azoto ir jo junginių (azotas ir jo junginiai turi būti pašalinti iš organizmo kaip metabolizmo atlieka, nes gali susidaryti nuodingi organizmui junginiai), kurie charakteringi kataboliniam keliui. Anaboliniame aminorūgščių apykaitos procese energija nesukuriama, ji naudojama.

  Nenaudingas, kenksmingas, ligas kuriantis k a t a b o l i n i s aminorūgščių irimo kelias
  Kataboliniu baltymų irimo atveju išsiskiria energija ATP formoje ir azoto katabolitai. Azotas yra pats pagrindinis dalyvis toksinų susidaryme, kurių yra kiekviename iš mūsų. Dalį šių toksinų sutvarko kepenys, dalis atitenka inkstams, kurie juos išfiltruoja ir pašalina iš organizmo su šlapimu.

  Esminis šių dviejų kelių skirtumas, kad katabolinio baltymo irimo atveju nesusidaro statybinė medžiaga, o tai reiškia, kad pablogės ląstelių statyba, audinių atstatymas, gijimo procesai organizme. Aminorūgščių naudingumą organizmui nusako azoto utilizacijos procentas NNU( Net Nitrogen Utilization). Pvz. kiaušinio šis rodiklis yra 48%. Tai reiškia, kad 48% amino rūgščių irs anaboliniu keliu ir bus panaudotos organizmo statybai, o likę 52% – bus panaudoti katabolizmo procese energijai gaminti ir azoto junginiams sudaryti. Iš to seka, kad baltymas tuo vertingesnis, kuo mažiau iš jo organizmas gali pagaminti energijos, o tuo pačiu ir mažiau toksinų. „Protinguoliai“ šioje vietoje ims prieštarauti, kad organizmui reikalinga energija, bet jiems tada reiktų žinoti, jog energijai gauti yra paprastesnis kelias – iš angliavandenių ir riebalų, kurių skilimo metu nesusidaro azoto katabolitai.
  Maiste NNU rodiklis gali būti nuo 32 iki 48%. Kaip jau minėta, aukščiausias jis vištos kiaušinyje – 48. Svarbu paminėti, kad negalima atskirti baltymo nuo trynio, nes tuo atveju šis rodiklis krenta. Trynio jis bus 18%, o baltymo – tik 17% . Kodėl taip yra? Todėl ,kad trynio ir baltymo aminorūgščių sudėtis visai kita ir tik kartu šis derinys organizmui yra priimtiniausias (beje, suplaktas trynys su baltymu įsisavinamas dar geriau). Per didelis kiekis baltymo maiste ir žemas jo NNU rodiklis didina šlapalo kiekį kraujyje, o tai savo ruožtu perkrauna kepenis ir inkstus.
  Ši informacija ypač svarbi pagyvenusiems žmonėms, nes su metais inkstų funkcija silpsta. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį ir nėščioms moterims – jų kraujyje nėštumo metu padidėja šlapalo, o be to reiktų joms žinoti, kad augantis vaisius priverčia motinos kūną didėti ir, jei nėra kokybiškos statybinės medžiagos naujoms ląstelėms(aminorūgščių, nuėjusių anaboliniu keliu), bus paprasčiausiai ištemptos senos, ko pasėkoje po gimdymo liks sutrūkusi ir pažeista oda.
  Kai kurios papildus kuriančios kompanijos gamina aminorūgščių kompleksus, kurių NNU 99%, bet tai jau kita tema.

 5. sss says:

  O kaip del keptu kiausiniu, islieka tiek pat baltymu???

  • BCAA says:

   Keptas maistas-blogis sporte,geriau virtas

 6. taut says:

  man dabar 15m as pradejau spurtuoti pries menesi kokius man baltimus naudot?

  • to taut says:

   Nepatarciau pirkti visokiu papildu, geriau darykis baltyminius kokteilius (internete pilna receptu), valgyk daugiau pieno produktu(jei darysies kokteilius, naudok varske), kiausiniu. Tik nepadaugink baltymu daugiausiai galima suvalgyti apie 2g baltymu vienam kilogramui tavo kuno, pvz jei sveri 70kg nevalgyk daugiau 140g baltymu i diena.

 7. to taut says:

  deca, methan drostenolone (i subine saukis)

  • o ne apie baltymus galvok says:

   :DDDD

Parašykite komentarą