UltraVit Vitaminas C 60 kaps.

Alkoholis ir kultūrizmas. Ar jie dera tarpusavyje? (Big Red)

Ačiū Dievui jau penktadienis. Prasideda savaitgalis ir ką daugelis paauglių daro savaitgaliais? Švenčia! Ir pripažinkite tai, nesvarbu ką sakote savo tėvams grįžę namo, bet ką geriate per įvairius vakarėlius? Alų, sidrą, degtinę! Beveik visi moksleiviai (neskaitant įvairių mažumų) geria, o dalis į mokyklas eina vien tik susirasti kompaniją ir išgerti.

Kultūristų kūnai yra jų gyvenimas. Mes valgome taisyklingai visą savaitę, daug laiko ilsimės, geriame daug vandens, saugome sveikatą ir žinoma treniruojamės. Visas šias disciplinas sudedame į vieną teigiamą. Tada pridedame audringą, alkoholiu aplaistytą savaitgalį, ir ką turime? Nieko.

Aš smarkiai gėriau vakarėlių metu, kol prieš kelias supratau, jog gėrimas smogia mano rezultatams. Aš viliuosi, kad po to kai perskaitysite šį straipsnį bent trumpai pagalvosite ar tikrai verta užsiimti tokia žalinga pramoga.

Tuščios kalorijos

Alkoholis yra tuščios kalorijos. Jos neturi jokių maistingųjų medžiagų, vitaminų, baltymų ir t.t, bet turi vidutiniškai 7 kcal grame alkoholio. Stikliuke 40 laipsnių degtinės yra apie 100 kcal. Jei metate svorį ir tuo pačiu išgerinėjate – pamirškite svorio metimą. Tik dar pastambėsite. Būtų dar visai nieko jei alkoholis turėtų tik šią neigiamą pasekmę. Taip pat alkoholis stabdo jūsų metabolizmą, medžiagų pasisavinimą. Sutrikus metabolizmui riebalai pradeda „eiti į kūną“, taigi pradedate stambėti, deja toks „augimas“ yra žalingas.

Dehidratacija

Alkoholis taip pat kenkia raumenų augimui. Ne tik sulėtindamas jūsų treniruotės tempą, suprastindamas koncentraciją, bet sumažina baltymų sintezę 20 proc. Dvidešimt procentų! Kodėl? Alkoholis džiovina raumenis, tuo sukeldamas dehidrataciją. Dehidratacijos metu tikėtis produktyvių treniruočių yra daugiau nei beprasmiška.

Hormonai

Alkoholis sumažina testosterono kiekį, tuo pačiu padidinamas nenaudingo estrogeno kiekį. Buvo išmatuoti negeriančių ir geriančių vyrų testosterono lygiai. Nustatyta, jog geriantys vyrai testosterono turėjo 25 proc. mažiau. Įsidėmėtina ir tai, jog tuo momentu kai alkoholio kraujyje yra daugiausia, testosterono būna mažiausiai. Alkoholis taip pat pagreitina androgenų virtimą estrogenais, kas atsako į klausimą kodėl dažnai geriantiems pagelsta dantys.

Asmeninės problemos

Užuot aiškinęs jums faktus, aš geriau papasakosiu savo istoriją. Kol nestudijavau buvau gėręs tik 3-4 kartus savo gyvenime. Mano dieta buvo nuostabi. Per pirmąjį savo studentišką vakarėlį aš atradau koks skanus (ir džiuginantis) yra alus. Po to pradėjau gerti kiekvieną savaitgalį. Mano dieta nustojo veikti, nes iš ryto prabusdavau vėlai, jau praleidęs du valgymus. Tomis dienomis valgydavau 3-4 kartus į dieną. Dėl baltymų trūkumo man prasidėjo smarkus katabolizmas, raumenys „sutešlėjo“. Išvažiuodamas į universitetą svėriau 75 kilogramus. Grįžęs – 82 kg. Tas septynių kilogramų prieauglis susidarė dėl pastovių vakarėlių. Kaip suprantate, priaugau riebalų. Dabar vėl grįžau į taisyklingo maitinimosi ir abstinencijos kelią. Išgeriu kartą į du mėnesius – jei yra rimta proga.

3 naudingi patarimai

Taigi prisigėrei kaip žuvis. Ką daryti, kad alkoholis kuo mažiau pakenktų tavo organizmui?

1. Prie lovos pasistatyk butelį su vandeniu. Šį vandenį (apie 2 litrus) turi išgerti prieš eidamas miegoti.

2. Išgerk proteino kokteilį ar suvalgyk ką nors turinčio baltymų (varškės, sūrio) prieš griūdamas į lovą (jei dar negriuvai)
Tai padės pristabdyti katabolizmą tavo organizme.

3. Suvalgyk pusryčius kuriuose būtų daug vitaminų, kalcio, natrio, magnio, geležies, baltymų. Būtent šias medžiagas alkoholis išstumia iš tavo organizmo.

Pabaigai

Sutikime – alkoholis pralinksmina, padaro storas merginas dailiomis, droviems leidžia pasijusti drąsuolių rolėje. Deja, alkoholis sumažina testosterono kiekį, sustabdo baltymų sintezę, kūną priveda prie dehidratacijos, kenkia psichikai. Tai nereiškia, kad jūs negalite pasilinksminti. Daug profesionalių kultūristų moka linksmintis neprarasdami formos. Mokėkite ir jūs. Eikite, išgerkite kelis bokalus alaus, turėkite gerą laiką, tik jauskite ribas.


Raw Powders Omega 3 žuvų taukai 200 kaps.Raw Powders Omega 3 žuvų taukai 200 kaps.Raw Powders Omega 3 - aukštos kokybės žuvų taukai, kuriuose 35% EPA ir DHA riebiųjų rūgščių.Sužinok daugiau!

Komentarai Alkoholis ir kultūrizmas. Ar jie dera tarpusavyje? (Big Red)

 1. Erikas says:

  Puiku kad perskaiciau si skyriu man patiko as sportuojiu esu liesas bet mano raumenys isiryskine ir atrodo graziai bet esu paauglis kaip ir minejote savaitgaliai tai toke paaugliu diena kad taip jau iseina padaryti as nesakau kad kiek viena savaitgali geriu bet pasitaiko ivairiais budais tai wat norejau pasakyt kad dabar pareidamas girtas pries miega suwalgysiu butinai baltymu varskes jai neturesiu ko nors kito nesakau kad visiskai raumenys nuo to neniks bet nors su tais baltimais sumazins ta nukritima raumenu :)

 2. Erikas says:

  bet seip dar logiskai pagalwojas pries miega 2litrus vandes isgert o dar plius tu girtas tai kazin ar uzmigsi lakstysi kas 5min i toleta :)

  • tomas. g. says:

   geras pastebejimas.hahahahaha

   • as says:

    Isgersi, esu geres ne karta pries miega po litra kaip niekur vandens ir uzmigdavau sau ramiai, bet atsikeldavau „pilnas“ turinio i WC. :D

 3. ssss says:

  Dar ziurint kokioj busenoj grysi, jei grysi komoj tai labai didelis klausimas ar tau lis tie 2litrai vandens ar suvalgysi ta varskes dubeneli. Ar neapsivemsi

Parašykite komentarą