UltraVit One Daily 50+ 60 tab.

Nugaros skausmo reabilitacija

Visų pirma pajutus skausmą nugaros srityje po tam tikro pratimo ar po treniruotės būtina kreiptis į gydytoją, ir pačiam nesiimti jokių eksperimentų. Tik daktarui numalšinus ar gerai prislopinus skausmą sudaromos sąlygos nugaros skausmo reabilitacijai. Kinezeterapija yra reabilitacijos pagrindas. Nugaros skausmo atveju jums turėtų būti individualiai pritaikyta ta kinezeterapijos forma, kuri būtina konkrečiai jums, atsižvelgiant į nugaros skausmo išsivystymo mechanizmą. Yra keli principai, kuriuos reikėtų įgyvendinti bet kuriuo atveju.

 • Jūs turite būti motyvuotas ir aktyvus reabilitacijos programos dalyvis.
 • Nugaros skausmo reabilitacija turi būti neatskiriama ir etapinė nugaros skausmo priežiūros dalis.
 • Nugaros skausmo reabilitacija neatsiejama nuo jo prevencijos.

Nugaros skausmo prevencija

Pirminė nugaros skausmo profilaktika turėtų prasidėti nuo vaikystės, mokyklos laikų. Tai taisyklinga kūno padėtis ir judesiai. Natūralu, kad 9 iš 10-ies per gyvenimą susiduriame su nugaros skausmu. Tad paprastai tenka spręsti antrinės profilaktikos klausimus. Kalbant šiuo spektu, pripažinta norma turėtų tapti nugaros skausmo mokykla. Ambulatorinio, stacionaro, tiek sanatorinio gydymo ir reabilitacijos etapų metu ji turėtų tapti kiekvieno gyvensenos dalimi.

 1. Atsigulti ant nugaros. Ištiesti rankas virš galvos, kojos ištiestos. Patempkite rankas ir kojas 5 sek., po to atsipalaiduokite ir t.t.
 2. Atsigulti ant nugaros sulenktomis kojomis per kelius. Kojų pirštus traukti į save (5 sek.) vis labiau įtempiant blauzdos raumenis. Po to atpalaidoti pėdas ir t.t.
 3. Atsigulti ant nugaros, kojos ištiestos. Lenkti dešinę koją bei klubo sąnarius ir švelniai traukti kelią prie krūtinės. Šią padėtį išlaikyti 6 sek. Ir grįžti į pradinę padėtį. Tą patį pakartoti su kita koja.
 4. Atsigulti ant nugaros sulenktomis kojomis per kelius, o pėdomis tvirtai remtis į grindys. Po to grįžti į pradinę padėtį. Pratimą pakartoti į kairę pusę. Atliekant pratimą pečiai nuo grindų neatkeliami, lenktis tik per juosmenį.
 5. Atsigulti ant nugaros, kojos sulenktos per kelius, padai suglausti. Leiskite kelius į šalis, leiskite kad svorio jėga ištemptu raumenis. Išlaikyti 6 sek. Ir grįžti į pradinę padėtį.
 6. Atsigulti ant nugaros, kojos sulenktos per kelius, pėdos pečių plotyje. Kairys kelias siekia dešinės kojos pėdą ir grįžta į pradinę padėtį. Dešinys kelias siekia kairę pėdą ir grižta į pradinę padėtį.
 7. Atsigulti ant nugaros ištiestomis kojomis. Dešinę ranką ištiesti virš galvos, o kairę – prie šono. Temptis įstrižai. Kai dešinė ranka virš galvos, tempti kairės pėdos pirštus. Išlaikyti 5 sek. Atsipalaiduoti. Pratimą pakartoti pakeitus rankų padėtį.
 8. Atsigulti ant grindų ir sulenkti dešinį kelį. Ištiestą kairę koją iškelti į viršų. Palaikyti 6 sek. Pratimą pakartoti su kita koja.
 9. Atsigulti sulenktais keliais ant grindų. Padai suglausti. Kelti klubus į viršų, rankos ištiestos ant grindų. Grįžti į pradinę padėtį.
 10. Atsigulti sulenktais keliais ant grindų, padai suglausti, rankos sulenktos per alkūnę. Keldami galvą, rankomis siekiame kelius. Grįžti į pradinę padėtį.
 11. Pratimas tas pats, tik kairė ranka siekia dešinį kelį ir atvirksčiai.
 12. Atsigulti ant nugaros, kojos sulenktos per klubų, kelio ir čiurnos sąnarius 90.Rankos spaudžia grindis. Galva truputi pakelta. Tokioje padėtyje pabūti 6 sek. Ir atsipalaiduoti, pėdas nuleisti ant grindų.
 13. Atsigulti ant šono. Visu kūnu truputi pasvirti į priekį. Viršutinę ištiestą koją kelti į viršų. Po to koją nuleisti žemyn. Pratimą pakartoti atsigulus ant kito šono.
 14. Pradinė padėtis ta pati. Koja pritraukiama prie krūtinės ir ištiesiama.
 15. Atsigulti kniūbsčiomis ant grindų, ir prieš save sulenkti rankas per alkūnes. Kelti rankas aukštyn kartu su galva. Išlaikyti šią padėtį 6 sek. Ir atsipalaiduoti
 16. Padėtis ta pati. Rankos ištiestos į priekį. Kairę koją kelti per klubo sąnarį, pėdą traukti į save, dešinę ranką kelti į viršų. Išlaikyti šią padėtį 6 sek., atsipalaiduoti.
 17. Atsistoti keturpėsčiai. Išriesti nugarą aukstyn, galvą nuleisti žemyn, atsipalaiduoti.
 18. Atsistoti keturpėščiai. Pakelti dešinę koją ir kairę ranką aukštyn, dešinės kojos pirštus traukti į savę, galvą laikyti tiesiai. Šią padėtį išlaikyti 5 sek., atsipalaiduoti. Pratimą pakartoti pakeitus kojų ir rankų padėtį.

Litaratūra: doc. Arūnas Ščiupokas  „Šiuolaikiniai nugaros skausmo diagnostikos ir gydymo aspektai“.


Universal Animal Flex 44 pak.Universal Animal Flex 44 pak.Animal Flex skirtas išlaikyti stabilų sąnarių lankstumą bei tamprumą esant didelėms sportinėms apkrovoms bei siekiant apsisaugoti nuo degeneracinių pakitimų.Sužinok daugiau!

Parašykite komentarą