UltraVit Vitaminas C 60 kaps.

Sąnarių problemos: skausmas

 

Sąnarių skausmas yra viena dažniausiai pasitaikanti problema sportuojantiems. Galbūt tema ir nėra tokia patraukli ir rėžianti akį tema, tačiau jeigu tu esi vienas iš tūkstančių sportuojančių žmonių susidūrusių su sąnarių problemomis, tai tau nusispjaut kas per tema, tau svarbu kaip numalšinti sąnarių skausmą.

Sąnarių skausmas

Daugiau nei 80% atvejų aktyviai sportuojant sąnarių skausmas gali būti išvengiamas. Štai keletas treniravimosi klaidų, dėl kurių gali kilti sąnarių problemos:

 • Nepakankamas apšilimas prieš treniruotę
 • Treniruojamasi per ilgai, arba per dažnai
 • Naudojama powerlifter‘ių metodika(dideli svoriai, mažai pakartojimų) per daug dažnai
 • Po alinančių treniruočių paliekama per mažai laiko sąnariams, sausgyslėms, raumenims atsistatyti
 • Netaisyklingai keliami svoriai
 • Nepakankama mityba

Visiems mums kartais suskauda kelį, alkūnę ar kokį kitą sąnarį, bet chroniškas ilgai besitęsiantis skausmas tai jau kita istorija. Jeigu tu pakankamai apšyli prieš treniruotę, treniruojiesi neilgiau kaip valandą 3-4 kartus per savaitę, treniruojiesi kaitaliodamas ciklus su mažais ir dideliais svoriais, pasiimi laisvą dieną, kai tau jos reikia, esi geros sveikatos, tavo mityba pakankama ir tu vis tiek turi problemų su sąnariais tai greičiausiai tu jau sergi chronišku sąnarių skausmu.

Pagrindinės sąnarių skausmą sukeliančios problemos

Dažniausiai sąnarių skausmą sportininkams ir „paprastiems“ žmonėms kelia bursitas, tendinitas, artritas ir panašūs negalavimai gali sukelti sąnarių skausmą. Taigi, trumpai apie pagrindines sąnarių problemų kamuojančių sportininkus.

Artritas

Yra daug skirtingų artrito formų. Dažniausiai pasitaikančios tai : osteoartritas ir reumatoidinis artritas. Iš šių dviejų sportininkams dažniau pasitaiko osteoartritas. Jį sukelia sąnarių susidėvėjimas ir įtrūkimai juose, osteoartrito pagrindinis požymis yra kaulų galuose esančios kremzlės susidėvėjimas. Lygiai ir švelniai kremzlei tampus šiurkščia, nuo sąnaryje atsiradusios trinties atsiranda ir skausmas. Laiku nepradėjus gydyti, ši liga gali labai silpninti atletus. Chroniškas osteoartritas yra ne vieno sportininko karjeros pabaigos priežastis.

Bursitas

Sąnariuose yra mažas, tepaliniu skysčiu užpildytas maišelis vadinamas bursas. Jo darbas yra padėti sąnariams ir raumenis atlikti judesius apsaugant sąnarius ir kaulus nuo trinties. Jei šis maišelis būna pažeistas dėl įvairių priežasčių (žr. treniravimosi klaidos), tai gali būti chroniško skausmo vadinamo bursitu priežastimi. Dažniausiai bursitas būna pečiuose ir alkūnėse, bet taip pat gali būti ir kituose kūno sąnariuose. Jis sukelia siaubingą skausmą ir gali lengvai sugriauti treniruotes, jeigu nebus gydomas.

Tendinitas

Tai tikriausiai dažniausiai tarp atletų pasitaikanti sąnarių liga, ir laimei ji lengvai išgydoma. Tačiau jei ji negydoma ir yra treniruojamasi skaudant tendinitas gali tapti rimta problema kuri greitai sustabdys jūsų rezultatus sporte. Iš esmės tendinitas reiškia, kad sausgyslėse aplink sąnarį yra uždegimas sukeltas nuo per didelio naudojimo arba mikro įtrūkimų. Nors tai ir skamba gan paprastai, bet žmonėms kurie kenčia nuo chroniško tendinito tai ne juokai, o rimtas skausmas sąnariuose.


Swanson Hyal - Joint Hyaluronic Acid Complex 60 kaps.Swanson Hyal - Joint Hyaluronic Acid Complex 60 kaps.Swanson Hyal teikia pagalbą siekiantiems lengvų ir nevaržomų judesiųSužinok daugiau!

Komentarai Sąnarių problemos: skausmas

 1. sanariai says:

  jau pasimokiau kelius skauda zmones rupinkites savo sanariais , viskas nera taip grazu kaip cia aprasyta sanariai neatsikuria vienintelis dalykas ka galima padariti tai sumazinti skausma ir suletinti sanariu irima bet ligos jau neisgydisi rupinkites savo sanariais kol dar sveiki pajutus skausma vargu ar ira kelias atgal, nebent protezavimas (protezas irgi neamzinas) dazniausia sanariai sueina kulturistams taip kad rupinkites atlikimo technika ir nepervarkit.

 2. Efka says:

  Sveiki, ieskau patarimo, skauda abieju ranku alkunes, labai neramu. Sportavau panasiai astuonis menesius, skauda apie sesias savaites. Bandziau yvairiu kremu, kazkokius raiscius su gyvsidabriu, niekas nepadeda. Dabar nebesportuoju, bet visa laika dirbu fizini darba, skausmas jauciasi. Patarkit ka daryt, is anktsto dekoju.

  • noname says:

   1. susitvarkai mitybą, kad būtų pilnavertė
   2. pavartoti papildų sąnariams su gliukozaminu ir chondroitinu

   sportuojant, būtinas geras apšilimas.

 3. vitalka says:

  sveiki. turiu beda. kaskas dilbiui.skauda vide puse negaliu visai daryt nei tricepso nei bicepso ir kitu pratimu…manau gal patempiau sausgysle ar kaskas panasaus. ar yra kas su panasia beda susidures kaip gydit ir ka dar?skauda jau senokai ir vis smarkiau…

 4. begikas says:

  anksciau begiodavau kasdien, dabar karta per savaite, daugiau skiriu jegos pratimams ir mase auginu, tai patarciau kas begiojate, tai geriau darykit stadione su minksta danga (gan nuobodu), bet tikrai padesite savo sanariams!!!

Parašykite komentarą