UltraVit multivitaminų guminukai suaugusiems

Amino rūgštys – nuo A iki Z

 

Amino rūgštys atlieka svarbiausią vaidmenį daugumoje organizmo procesų, yra viena iš baltymų sudedamųjų dalių ir raumenų ląstelių statybinės medžiaga. Bet kokia fizinė veikla reikalaujanti energijos, judėjimas, atsistatymas, raumenų/jėgos prieaugis ir riebalų deginimas, taip pat kaip nuotaika ir smegenų funkcionavimas yra kritiškai susiję su amino rūgštimis. Tačiau vis dar daugelis atletų mažai žino apie amino rūgštis, jų skirtumus ir geriausią vartojimo laiką. Laikas skirtas informacijos paieškoms vėliau gali labai atsipirkti – ir įgytu fiziniu dydžiu ir sutaupytais pinigais.

Kas yra amino rūgštys?

Iš viso yra 23 amino rūgštys – baltymų (proteino) statybinės medžiagos. Pagal priimtą klasifikaciją 9 amino rūgštys yra vadinamos esminėmis amino rūgštimis (EAA), tai reiškia kad jos privalo būti gaunamos ir maisto ir papildų, visos likusios amino rūgštys yra tiesiog nesvarbios, kitaip sakant – neesminės(DAA) arba sąlygiškai nebūtinos, nes organizmas jas sintezės būdu pasigamina iš kitų amino rūgščių.

Turbūt tu apie tai daug negalvoji, kai įsikandi į vištienos krūtinėlę ar troškintą žuvį, bet amino rūgščių kiekis ir balansas, ypatingai esminių ir neesminių amino rūgščių balansas yra tai, kas įtakoja tavo kūną ir sveikatą. Bet tai dar ne viskas, kas svarbiausia.

Be angliavandenių, riebalų ir iš jų gaunamų kalorijų poveikio, proteino kokybė yra susijusi su specifinių amino rūgščių kiekiu iš abiejų, EAA ir DAA, amino rūgščių grupių. Nors ir EAA kiekis yra žymiai svarbesnis, tačiau taip pat nereikia pamiršti ir DAA, nes šių amino rūgščių sintezė yra per lėta, kad palaikytų maksimalų augimą. Nors surenkamas puikus amino rūgščių kiekis, tačiau reikia aptarti ir faktorių kokiais kiekiais, esant reikalui, amino rūgštys yra išnešiojamos po audinius. Tai iškelia naują klausimą apie virškinimą, absorbavimą, tikrąjį papildų bionaudingumą ir pajėgumą.

Amino rūgščių bionaudingumas

Kokybiško maisto valgymas yra būdas surinkti amino rūgštis, labiausiai tam tinka liesos mėsos ir kiti kasdieniniai produktai be riebalų. Netgi kai kurios daržovės ir ankštinės kultūros turi didelį kiekį daugumos amino rūgščių. Rimtiems atletams proteino milteliai ir grynos, laisvos formos amino rūgštys suteikia patogų ir efektyvų būdą savo mitybą papildyti reikalingais priedais.

Bionaudingumas matuojamas tam tikros medžiagos kiekiu, kurį panaudoja organizmas arba medžiagos kiekiu kuris nukeliauja į savo panaudojimo vietą. Taigi bionaudingumas pasako kiek iš to ką suvalgai ištiktųjų panaudos organizmas.

Dvi mitybos programos gali turėti tą patį kiekį, tų pačių amino rūgščių, bet turi didžiulis skirtumas bus jų absorbavime. Daug faktorių veikia amino rūgščių bionaudingumą (žr. Faktoriai veikiantys amino rūgščių bionaudingumą)

Norint organizmui pristatyti specifinių amino rūgščių, jų gavimą reikia valdyti patiems. Didžiausia bionaudingumą turi miltelių pavidalo laisvos formos amino rūgštys.

Viena rūšis („nesandėliuojamų“) amino rūgščių gali ypač pakelti savo lygį organizme per 15 minučių, tai padaro ją pasiruošusią medžiagų apykaitai. Taigi, pavyzdžiui, rekomenduojama vartoti BCAA amino rūgštis prieš, per ir po treniruotės, kad apsaugoti nervų sistemą nuo nuvargimo, taip pat apsaugoti raumenų proteiną nuo katabolizmą ir pagreitinti jėgų atgavimą bei raumenų atsistatymą.

Kiek laiko trunka suvirškinti amino rūgštis, kad jos būtų pasiruošusios keliauti į audinius priklauso nuo keleto faktorių:

 • Maisto paruošimas – amino rūgštys yra daugiau ar mažiau jautrios karščiui. Pavyzdžiui argininas yra ypač stabilus ir ims irti veikiamas pastovios maždaug 243 C temperatūros. Karnitinas ima irti prie 140 C temperatūros. Kaitinimas, kad būtų sunaikinti mikro organizmai, atpalaiduoja polipeptidų grandines, tai amino rūgštis padaro daug pažeidžiamesnes kai jos pasiekia virškinimo sistemą.
 • Fizinė maisto forma: normali, skystis, milteliai ar tabletės. Taip pat kiek tas maistas yra apdorotas chemiškai.
 • Virškinimo sistemos būklė, kuri priklauso nuo genetikos, amžiaus, bendros sveikatos ir specifinių ligų ir susirgimų.
 • Metabolizmas ir panaudojimas plonojoje žarnoje prieš absorbciją.
 • Metabolizmas kepenyse prieš pasiunčiant į pagrindinę apytaką. Maksimaliems efektams amino rūgštys turėtų būti vartojamos esant tuščiam skrandžiui ir dozėmis, kurios leistų joms pasiekti audinius.

Amino rūgščių nauda sportuojantiems

Raumenų masė gali augti tik esant šiems faktoriams: treniruotėms, hormonams(augimo hormonui, insulinui, testosteronui ir skydliaukės hormonui tireoidinui) ir maisto medžiagoms. Mitybos mokslas yra suradęs laiką, kada atletams vartojantiems laisvos formos amino rūgštis EAA ir BCAA į raumenis patenka efektyviau.

Raktas yra „galimybių langas“, kuris atsiveria iškart po treniruotės, kai raumenys yra labai imlūs maisto medžiagoms. Sprendimas kad būtų optimalizuotas raumenų atsistatymas ir augimas šiuo atveju yra suvartoti nedidelius užkandžius, sudarytus iš baltymų bei paprastų ir kompleksinių angliavandenių.

Tačiau tai nėra dabartinių technologijų panaudojimas. Jeigu tu sunkiai treniravaisi, yra šansų, net jeigu patogus ir lengvas užkandis jau yra paruoštas, tau niekaip nepavyks to suvalgyti. Dar svarbiau, baltyminis maistas nesukels tavo kraujotakoje amino rūgščių lygio, kol nepraeis keleta valandų po valgio, ypač jeigu kraujo tekėjimas į virškinimo sistemą buvo sumažėjęs per sunkią treniruotę. Taigi, net jeigu iškart po treniruotės tu suvalgai reikiamą maistą, maisto medžiagos į raumenis ateis per vėlai, kad pilnai pasinaudotų „galimybių langu“.

Laisvos formos amino rūgštys

Papildų gamintojai pastebėjo, kad tikrai vertingų laisvos formos amino rūgščių paklausa yra ribota, dėl jų kainos ir informacijos apie jas stygiaus, tačiau po keleto metų mokslinių tyrinėjimų amino rūgščių paklausa staiga ryškiai išaugo. Sufasuoti treniruočių ir atsistatymo gėrimai, turintys suskystinto proteino ir dažniausiai kelių laisvos formos amino rūgščių dabar užpildo sporto salių šaldytuvus. Kapsulių ir miltelių pavidalo laisvos formos amino rūgštys, nors ir yra brangios, tačiau vis daugiau mėgėjų ir profesionalių kultūristų jas naudoja.

Pirma ir svarbiausia laisvos formos amino rūgščių vertė yra ta, kad joms nereikia būti suvirškintoms. Pasakymas „laisvos formos“ reiškia būtent tai, kad šios amino rūgštys yra laisvos nuo cheminio kitų molekulių poveikio todėl lengvai praeina pro skrandį iki plonosios žarnos, kur yra greitai absorbuojamos į kraujotakos sistemą.

Po absorbcijos amino rūgštys yra apdorojamos kepenyse. Kai tu valgai pavyzdžiui kepsnį, palyginti vos kelios amino rūgštys ištrūksta iš kepenyse vykstančių medžiagų apykaitos procesų. Suvartojus 3-4 gramus greitai absorbuojamų amino rūgščių kepenų talpa bus viršyta ir amino rūgštys nukreiptos į audinius kurioms jos reikalingos, šiuo atveju raumenis, kad juos atstatytų po treniruotės.

Tai gražiai skamba, tačiau ar tikrai veikia praktikoje? Dar 1990 metais Bulgarų nacionalinė sunkiosios atletikos komanda pradėjo bandymus, kad nustatytų ar tikrai laisvos formos amino rūgštys skatina raumenų augimą. Gauti tyrimų rezultatai buvo teigiami – amino rūgštys dalyvauja raumenų augime.

Amino rūgščių įtaka jėgai

Egzistuoja daug klaidingų nuomonių apie raumenų susitraukinėjimą ir energijos naudojimą per sunkias, didelio intensyvumo treniruotes. Kai treniruojiesi svarbiausia dalis energijos yra gaunama ne iš angliavandenių. Kai raumuo susitraukia kelias pirmąsias sekundes jis naudoja savo sukauptą adenozin 5′ trifosfatas (ATP, gyvybiškai svarbią medžiagą visiems energijos reikalaujantiems procesams gyvose ląstelėse). Junginys skirtas papildyti ATP atsargas yra kreatino fosfatas(CP). Nesenas kreatino produktų paklausos šuolis įrodo jo vertę kultūristams ir jėgos sportininkams.

Kreatino fosfatas yra padarytas iš trijų amino rūgščių: arginino, metionino ir glicino. Norint išlaikyti CP ir ATP lygius aukštus, šių amino rūgščių kiekis kraujotakos sistemoje taip pat turi būti aukštas. Šiomis amino rūgštimis galima apsirūpinti iš maisto. Tačiau palaikyti aukštą lygį šių amino rūgščių iš tradiciško maisto užima daug laiko(virškinimui) ir nėra specifinis, nes kartu su amino rūgštimis organizmas gauna ir riebalų ir angliavandenių, kurie gali būti visai nepageidaujami.

Laisvos formos amino rūgščių ir jų kombinacijų su kreatininiais papildais vartojimas gali suteikti tiesioginį energijos šaltinį jėgos ir masės augimui.

Amino rūgščių poreikis metant svorį

Metant svorį du pagrindiniai procesai turi vykti:

1) Turi padidėti kūne sukauptų riebalų mobilizacija ir apytaka;

2) riebalai turi būti nutransportuoti į mitochondrijas ir ten paversti į energiją.

Yra kelios medžiagos, kurios gali pagelbėti riebalų pavertime į energiją, tarp jų tokie lipotropiniai veikėjai kaip cholinas, inositolis, ir amino rūgštis metioninas, kurio esant pakankamam kiekiui riebalų transportacija ir apykaita gali būti pagerintos.

Papildai su visišku EAA mišiniu, BCAA ir glutaminas gali palaikyti žemą maisto ir kalorijų kiekį tuo tarpu prisidėdami prie riebalų metabolizmo.

Raumenų katabolizmo mažinimas

Žmogaus kūnas turi įgimtą gebėjimą ardyti raumenų audinius ir juos naudoti kaip energiją per treniruotes. Raumenų katabolizmas gali sukelti raumenų skausmus, jų mažėjimą ir net gali nuvesti prie traumos.

Šis kultūristų priešas yra dalis proceso vadinamo gliukoneogenoze, kuri gamina gliukozę ir neangliavandeninių šaltinių. Vienas šios reakcijos būdų kuris yra labai svarbus kultūristams yra vadinamas gliukozės – alanino ciklu, kurio metu iš raumenų audinio yra atimama dalis BCAA, iš kurių pasigamina amino rūgštis alaninas, kuris nukeliauja į kepenis ir ten virsta gliukoze.

Jeigu tu vartoji BCAA papildus, kūnui nereikia „ardyti“ raumenų, kad gautų papildomos energijos. Atlikti tyrimai patvirtino, kad BCAA vartojimas (daugiau negu 4g) per ir po treniruotės gali žymiai sumažinti raumeninio audinio ardymą per treniruotę.

Be to BCAA esantis argininas yra dar viena amino rūgštis, kuri naudinga kultūristams. Argininas vartojamas didelėmis, bet saugiomis dozėmis gali pakelti augimo hormono lygį net iki 1,000%.

Laisvos formos amino rūgštys prieš Di ir Tripeptidus

Forma kurios yra amino rūgštys buvo painus dalykas prieš kelerius metus, iš dalies dėl tyrimų kurie rodė geresnę absorbciją grynų di ir tripeptidų fragmentų. Di ir tripeptidai tai paprasčiausiai dvi ar trys susijungusios amino rūgštys, skirtingai negu atskiros laisvos formos amino rūgščių molekulės.

Miltelių pavidalo laisvos formos amino rūgštys yra absorbuojamos iš plonosios žarnos į kraujotakos sistemą ir pasiekia audinius labai greitai. Di ir tripeptidai turi problemą ne su bionaudingumu, tačiau su prieinamumu vartotojams. Suskystinti proteinai nebūtinai yra geri di ir tripeptidų šaltiniai. Paprastai jie turi vos kelis šiuos amino rūgščių derinius, nors ir lie patys gali dingti tarp ilgesnių grandinių peptidų kurie yra šiuose hidrolizuotuose.

Taigi kol di ir tripeptidai yra efektyvūs savo absorbavime į kraujotaką, laisvos formos amino rūgštys yra lygiavertės ar net geresnės kultūristams ir kitiems atletams, ir lengvai pasiekiamos papildų parduotuvėse.

Amino rūgščių formos ir vartojimas

Forma Funkcijos/vertė Pliusai Minusai Vartojimas
Laisvos formos Nereikalauja virškinimo; maži kiekiai greitai absorbuojami į kraujotaką Yra absorbuojamas ir pasiekia audinius greitai. Padeda apsaugoti raumenis nuo kabolizmo Palyginti brangus. Pavyzdžiui: gliutaminas 3- 5 gramai 1-5 kartus per dieną tarp arba prieš valgį; tas pats ir EAA mišiniui
Suskystintos Cheminis apdorojimas pagreitina patekimą į virškinimo sistemą, bet amino rūgščių ilgesnės grandinės turi būti suskaidytos. Cheminis apdorojimas pagreitina absorbciją. Turi ilgas grandines, kurios turi būti išskaidytos prieš absorbuojant į kraujotaką Maksimaliam raumenų ir jėgos augimui, esant dideliam stresui ar žarnyno problemoms 20- 30 gramų 1-3 kartus per dieną; sveikatos palaikymui 20 gramų kartą per dieną.
Išsišakojusios grandinės(BCAA) Padeda alaninui ir gliutaminui susidaryti iš gliukozės Gali būt paversto į energiją, kad apsaugotu raumenis nuo katabolizmą. Palyginti brangus kaip energijos šaltinis raumenų veiklai. Treniruočių dienomis 4- 5 gramai 2-5 kartus per dieną, ypač prieš ir po treniruočių. Optimalus amino rūgščių santykis 2:1:1(leucinas:izoleucinas:valinas), nors didesnis kiekis leucino pieš ir po treniruotės yra gerai.
Di ir tripeptidai Dviejų ar trijų amino rūgščių junginys. Greitai suvirškinamas. Proklausomai nuo būklės gali žymiai padidinti azoto išsaugojimą. Vidutiniškai greitas suvirškinimas ir absorbcija Kaina, prieinamumas, skonis. Dažniausiai randami geriausios kokybės suskystintuose proteinuose(dozės duotos aukščiau)

Amino rūgščių klasifikavimas

Yra trys amino rūgščių rūšys: esminės amino rūgštys, iš dalies esminės amino rūgštys ir neesminės amino rūgštys. Esminės amino rūgštys privalo būti suteiktos organizmui per mitybą ar papildus. Iš dalies esminės amino rūgštys yra paremtos organizmo gebėjimu jas susintetinti iš kitų amino rūgščių. Neesminės amino rūgštys taip pat yra sintetinamos iš kitų amino rūgščių.

Esminės amino rūgštys

Izoleucinas

 • Šakotos grandinės amino rūgštis paruošta naudoti raumenų audinių energijai
 • Naudojamas apsaugoti raumenų yrimą
 • Būtinas hemoglobino gamybai

Liucinas

 • Šakotos grandinės amino rūgštis naudojama kaip energijos šaltinis
 • Mažina raumenų ardymą energijai
 • Prisideda gyjant žaizdoms ir lūžusiems kaulams

Valinas

 • Šakotos grandinės amino rūgštis
 • Neapdorojama kepenyse, todėl iškart nusiunčiama į raumenis
 • Gerina smegenų veiklą

Histidinas

 • Vienas iš pagrindinių junginių absorbuojančių ultravioletinius spindulius
 • Svarbus raudonųjų ir baltųjų kraujo kūnelių gaminime
 • Naudojamas alergijoms gydyti

Lizinas

 • Mažas kiekis gali sulėtinti baltymų sintezę, paveikti raumenis ir jungiamuosius audinius
 • Slopina virusus
 • Lizinas ir vitaminas c kartu formuoja L-karnitiną: medžiagą, kuri leidžia raumenims daug veiksmingiau naudoti deguonį, mažina nuovargį
 • Veikia kaulų augimą, padėdamas formuoti kolageną.

Metioninas

 • Kreatino ir cistino pirmtakas
 • Gali padidinti antioksidantų lygį ir reguliuoti kraujo cholesterolio lygį
 • Padeda pašalinti toksines medžiagas iš kepenų ir dalyvauja kepenų ir inkstų audinių regeneracijoje

Fenilalaninas

 • Tirozino pirmtakas
 • Pagerina atmintį, nuotaiką, suteikia gyvybingumo
 • Naudojamas depresijai gydyti
 • Vienas iš pagrindinių veiksnių kolageno gamyboje
 • Malšina apetitą

Treoninas

 • Viena iš amino rūgščių – šalintojų
 • Trukdo riebalų kūrimui kepenyse
 • Svarbi kolageno sudedamoji dalis
 • Paprastai vegetariniuose valgiuose jos mažai

Triptofanas

 • Stimuliuoja augimo hormono ganimimą
 • Galima gauti tik iš natūralių maisto šaltinių
 • Veikia raminančiai

Iš dalies esminės amino rūgštys

Argininas

 • Gali padidinti insulino, gliukagono ir augimo hormono išsiskyrimą
 • Dalyvauja atsistatyme po susižalojimų, kuria kolageną, stimuliuoja imuninę sistemą
 • Kreatino pirmtakas
 • Gali padidinti spermos gamybą

Cisteinas

 • Dalyvauja iš organizmo šalinant toksiškas medžiagas
 • Dalyvauja organizmo apsisaugojime nuo tabako ir alkoholio žalos
 • Stimuliuoja baltųjų kraujo kūnelių veiklumą

Tirozinas

 • Veikia nervų sistemą
 • Pirmtakas augimo hormonų ir melanino
 • Pakelia nuotaiką

Neesminės amino rūgštys

Alaninas

 • Pagrindinis jungiamųjų audinių komponentas
 • Tarpinė grandis gliukozės – alanino cikle, kai audiniai gauna energiją iš amino rūgščių
 • Padeda imuninės sistemos kūrime

Asparagino rūgštis

 • Padeda angliavandeniu paversti į energiją raumenims
 • Dalyvauja imuninės sistemos kūrime
 • Sumažina amoniako lygį po treniruotės

Cistinas

 • Dalyvauja gijimo procese, stimuliuoja baltųjų kraujo kūnelių aktyvumą ir padeda numalšinti uždegimų skausmą.
 • Svarbus plaukų ir nagų augime

Gliutamino rūgštis

 • Pagrindinis gliutamino pirmtakas
 • Energijos šaltinis
 • Svarbus smegenų veiklai ir kitų amino rūgščių metabolizmui

Gliutaminas

 • Žinomiausia amino rūgštis
 • Dalyvauja imuninės sistemos funkcionavime
 • Svarbus energijos šaltinis
 • Kuras smegenims

Glicinas

 • Dalyvauja kitų amino rūgščių gamyboje, yra hemoglobino sudedamoji dalis.
 • Turi raminantį efektą
 • Gamina gliukagono
 • Mažina cukraus norą

Ornitinas

 • Gali žymiai padidinti augimo hormono lygį
 • Padeda kepenų ir imuninės sistemos funkcionavime
 • Skatina sveikimą

Protinas

 • Pagrindinis komponentas jungiamojo audinio ir širdies raumens kūrime
 • Gali būti panaudotas kaip energijos šaltinis raumenims
 • Pagrindinė kolageno sudedamoji dalis

Serinas

 • Svarbus ląstelių energijos gamybai
 • Dalyvauja atminties ir nervų ląstelių funkcijose
 • Dalyvauja imuninės sistemos kūrime

Taurinas

 • Dalyvauja riebalų absorbcijoje ir pašalinime
 • Dalyvauja smegenų procesuose

GymBeam Pro Amino 390gGymBeam Pro Amino 390gGymBeam Pro Amino skirtas papildyti mityba kokybiškomis amino rūgštimis, kurių porcijoje yra net 10,6g!Sužinok daugiau!

Komentarai Amino rūgštys – nuo A iki Z

 1. sportas says:

  na lyg viska perskaiciau apie aminus bet kiek laiko jy vartot reikia tai neradau,gali parasyti?

  • bimbam says:

   vartoji priklausomai nuo poreikio..

   • proto gumbas says:

    pizdec tu cia issamiai atsakiai…

 2. Edgaras says:

  ar reikia vartoti amino rugstis poilsio dienomis ?

  • bimbam says:

   rekomenduojama

   • Edgaras says:

    aisku :) tospacios porcijos ? ir aplamai jas geriau pries valgi ? ar su valgiu, ar nesvarbu ant tuscio skrandzio ar ne?

   • bimbam says:

    ne sporto dienomis prieš pusryčius arba kaip nurodyta ant pakuotės.

 3. open says:

  Sveiki, patarkite kur iterpti Beta-Alanina ir L-Carnitina ir seip gal kokiu pasiulymu ar kokiu patarimu su mano maisto ir papildu rezimu:

  8:00 50 g grudu kose (avizos, 4 grudu ir pan.) valgomas saukstas lydyto surio, del skonio. 5 kiausinio baltymai, 1 bananas ir Animal Pak.

  10:00 1 Vaisis ( as valgau obuoli, ar braskes ). 300 ml isrugu baltymu kokteilis.
  12:00 300 g vistienos file/zuvies file, 50 g makaronu/ryziu/grikiu, 100 darzoviu, 1 valg.saukstas majonezo ir garstyciu.
  14:00 30-50 g ivairiu riesutu.
  15:00 300 g varskes ir 2 valg. saukstai uogienes.
  16:45 svieziai isspaustos apelsinu sultys is 2-3 apelsinu sumaisau su universal atomic 7 (amino rugstys)
  17:00 Animal Pump
  17:30 treniruole
  18:30 Animal Nitro
  19:15 Isrugu kokteilis
  19:45 150 g zuvies file, 50 g darzoviu
  Pries miega varskes.

  • nebesinuodyk says:

   O tu asmenini gyvenima turi? :D

   • Asilas says:

    Jis turbut jau nebegyvas
    Animal pack yra triguba dienos vistaminu doze , negana to jis dar paeda kugelio nemazai ir dar 2 animal’u ant virsaus uzmeta :D
    Zodziu gali man siulyt i galva, bet manau pagal tavo dienotwarke neturesi laiko kada duoti :D

 4. jaunius says:

  o man butu galima vartoti amino rugstys jei man 14 metu, o sportuoju jau 9 men?

 5. mnvaidas says:

  gal kas zino ar gali amino vartot merginos?

 6. Sportininkas says:

  Amino rugstis naudoju 3 kart per diena kai sportuoju, o poilsio dienomis irgi 3 kart naudoti?

 7. zmogus says:

  o nieko blogo jei aminorugstis ir l-karnitina geriau tuo paciu metu?

 8. Tomas says:

  Gal galite paaiskinti.sudetyje prie vienu amino rugsciu rasoma L raide,prie kitu ne.kiek suprantu,esme ta ,vienos kairios,kitos desines.koks tarp ju skirtumas.esu girdejes,kad geriau nenaudoti be L raides.

  • Senas says:

   Skirtumas tas, kad L reiskia jog ji yra laisvoi formoi, kaip radikalas ir lengviau isavinama. Nes kai ji yra ko nors sudetyje ja sunkiau usavint,…. na ir tt. jei pastebejai kai stovi raide L dazniausiai tai yra izoliuota medziaga, na gal su minimaliu priemaisu kiekiu, kitaip tariant grynas produktas.

 9. Justas says:

  Ar galima i ta pati vandeni sumaizyti 5g. Glutamino ir Kreatino 5g. ir to paciu amynkes isgerti?

 10. Jurgita says:

  ar galima kartu vartot bcaa ir kreatina?

 11. Ernestas1984 says:

  Ar galima vartoti amino ir whey proteina kartu?

  • noname says:

   galima, tačiau skirtingu metu

 12. Egidijus says:

  Jeigu amino rugstys yra proteine tai kam reikia papildomai vartoti bcaa kapsules?

  • noname says:

   proteiną ir BCAA vartoti skirtingu metu

 13. tomas says:

  sveiki , iskart po treniruotes isgeriu amino..po kurio laiko galima gert proteina ?

 14. tomas says:

  sveiki,po treniruotes iskart isgeriu amino…po kurio laiko gert galima (rekomenduojama) proteina ? aciu

 15. NAJA says:

  Noriu paklausti – ar galima vartoti amino rūgštis nesportuojant – o tik šiaip savijautai pagerinti – gal po dvi tabletes parai.

  • noname says:

   amino rūgštis galima vartoti nesportuojant, jeigu neviršijamas bendras dienos baltymų poreikis

 16. Arvydas says:

  Sveiki. Noriu pasiteirauti ar visi tie papildai neapkrauna kepenu? Koks salutinis poveikis? Ačiū

 17. Arta says:

  Ar galima gerti thermo speed ir amino rukstis vienu metu.?

 18. Dovydas says:

  Ar amino rugstis geriant reikia laikytis kokios nors mitybos? Kelis kart per diena juos butu geriausia naudoti? Jei vartosi 2-3 men ir staigiai nustosi nebus salutinio poveikio ??

  • noname says:

   amino rūgštys skirtos greitesniam atsistatymui po treniruotės, priklausomai nuo produkto sudėties, rekomenduojame vartoti pagal gamintojo nurodymus

 19. Andrius says:

  Prieš miega išgeriu porcija amino, o varške galima iškart valgyti ar palaukti 15-20min.?

Parašykite komentarą