UltraVit multivitaminų guminukai suaugusiems

Apie žaliąja arbatą ir jos ekstraktą

Dabar beveik visi maisto papildai padedantys mesti svorį turi žaliosios arbatos ekstrakto ingredientų sąraše. Taip, taip galima gauti naudos iš maisto papildo, bet šiuo būdu jūs neišnaudojate viso žalios arbatos potencialo.

Žalioji arbata

Visos arbatos yra iš to pačio šaltinio. Augalai iš kurių daroma arbata yra kilę iš Kamelijos šeimos (Camelia sinensis). Juodoji arbata, oolong arbata ir žalioji arbata yra kilusios iš šio augalo. Spalva nulemia tai, kaip yra ruošiama arbata. Po to kai augalas yra nuskinamas jis yra fermentuojamas ir tada pakaitinamas, kad sustabdytų fermentavimo procesą. Šis fermentavimo procesas nulemia kiek kofeino bus arbatoje.Kuo ilgiau fermentuojama arbata tuo daugiau kofeino ji turės. Žalioji arbata turi mažiausiai kofeino iš visų arbatų, nes yra mažiausiai fermentuojama, štai kodėl žalioji arbata turi daugiausia naudos sveikatai, kadangi ilgesnis fermentavimo procesas sunaikina daugelį naudingų medžiagų esančių augale( žalioji arbata turi net 6 kartus geresnes antioksidanto savybes nei juodoji arbata).

Žaliosios arbatos sudėtis

Taninų (angl.k. Tannins) – Paprastas junginys susidarantis iš fenolio (angl.k. phenol), polifenolio (angl.k. polyphenol) ir flavonoidų (angl.k. flavonoid). Augalų pagaminti taninai yra atsparūs virškinimui ar fermentacijai. Visi taninai veikia kaip sutraukiamieji vaistai, sutraukia audinius ir sudaro struktūrinius baltymus odoje ir gleivynėje.

Kokia iš to nauda?
Puodelis žaliosios arbatos po valgio gali padėti virškinimui.

Katechinai (angl. k. Catechins) – Katechinai tai polifenolių kategorija ( Epikatechinas (angl.k. epicatechin (EC), epigalokatechinas (angl.k. epigalocatechin (EGC), epikatechino galatas (angl .k. epicatechin gallate (ECG) ir epigalokatechino galatas (angl. k. Epigallocatechin gallate (EGCG)). EGCG sudaro apie 10-50% viso katechino ir pasirodo, kad tai stipriausias katechinas iš visų, su antioksidanto veikla yra maždaug 25-100 kartų galingesnis nei vitaminai C ir E. Puodelis žaliosios arbatos gali aprūpinti 10-40 mg polifenolių ir tai yra geresnis antioksidantas nei porcija brokolių, špinatų, morkų ar braškių.

Kokia iš to nauda?
Na turint stiprų antioksidantą jūsų organizme po sunkios treniruotės tai yra pats tas suvaldyti laisvuosius radikalus ir jų galima žalą.

Flavonoidai (angl. k. Flavonoids) – Flavonoidai yra augalų pigmentai ir yra ryškios spalvos chemikalų sudedamosios dalys aptinkamos daugumoje šviežių vaisių ir daržovių. Jie gali padėti apsisaugoti nuo infekcijos.

Kokia iš to nauda?
Na, akivaizdu, kad jūsų treniruotės nukentės jeigu sergate.

Teaninas (angl. k. Theanine) – Tai amino rūgštis, kuri suteikia ramybės jausmą smegenims, teaninas yra unikali amino rūgštis aptinkama sencha lapuose. Teaninas skiriasi nuo polifenolio ir katechino antioksidantų, dėl kurių įprastai ir yra geriama žalioji arbata.

Kokia iš to nauda?
Po kelių žaliosios arbatos puodelių pasijausti gerai, jausitės ramus.

Žaliosios arbatos ir ekstrakto nauda

 1. Padeda sumažinti hormonų aktyvumą ir laikoma saugiu ir efektyviu būdu gydyti aknę.
 2. Padeda metant svorį be jokių šalutinių poveikių.
 3. Padeda apsaugoti kūną nuo respiracinių ir virškinimo infekcijų.
 4. Padeda sumažinti cholesterolio lygį.
 5. Sumažina kraujo spaudimą.
 6. Padeda imuninei sistemai.
 7. Turi naudos gydant kai kuriuos vėžius, širdies ir kraujagyslių ligas, reumatoidinį artritą.
 8. Žaliosios arbatos ekstraktas yra naudingas su termogeneze ir taip pat yra naudingas kūno riebalų medžiagų apykaitoje. Tai taip pat padeda dietos besilaikančiai bendruomenei numesti svorį be bet kokių šalutinių poveikių ir taip pat sumažina širdies ligų, kepenų nepakankamumo ir vėžio pavojų.
 9. Žaliosios arbatos ekstraktas yra pranašesnis už kitus riebalų degintojus, tuo, kad jis nepadidina širdies susitraukimų dažnio kaip kiti riebalų degintojai.

Žaliosios arbatos šalutiniai poveikiai

Žalioji arbata turi kofeino, todėl žmonėms, kurie anksčiau turėjo sutrikimų dėl kofeino būtinai turi pasitarti su gydytoju prieš pradedant gerti žaliąją arbatą. Nėščios moterys ir žmonės, kurie geria antidepresantus taip pat turėtų pasitarti su gydytoju prieš pradedant gerti žaliąją arbatą.

Žaliosios arbatos ekstrakto dozavimas

Norint gauti naudos iš jo reikia gerti nuo 1 iki 3 tablečių žaliosios arbatos ekstrakto kiekvieną dieną. Išgerti ryte arba per pietus. Jeigu turite problemų su skrandžiu tai išgerkite valgio metu.

Puikus gėrimas prieš treniruotes

Žalioji arbata yra puikus pasirinkimas, žalioji arbata yra puiki dėl to, kad turi šiek tiek kofeino ir teaninas esantis joje tikrai puikiai padeda atsipalaiduoti protiškai, bet netrukdo toliau atlikinėti pratimus fiziškai.

Manoma, kad vartojant žaliąją arbatą jūs galite pagreitinti medžiagų apykaitos greitį besiilsint apie 3%. Norint tai pasiekti būtina išgerti apie 3 stiklines žaliosios arbatos kasdien. Jeigu jūsų bazinis medžiagų apykaitos greitis (BMR) yra 2000 tai su 3% būtų 2060, taigi net 60 papildomų kalorijų sudegintumėte kasdien. Be to, nebūtina gerti vien paprastos žalios arbatos 3 puodelius kasdien, galima gerti ir žaliosios arbatos ekstraktą, kuris tiek pat naudingas, o gal netgi ir geresnis už žaliąją arbatą.


XXL Nutrition Whey Delicious 2500 gXXL Nutrition Whey Delicious 2500 gXXL Nutrition Whey Delicious – be jokios abejonės vienas geriausių išrūgų proteinų kokį Jūs kada nors gėrėte!Sužinok daugiau!

Komentarai Apie žaliąja arbatą ir jos ekstraktą

 1. klausimas says:

  kur rasti to ekstrakto tabletemis? niekad nesu mates kur nors pirkti

 2. Tommix says:

  Nepirk tu nieko is lietuvos-kainos durnos. geriausia is JAV, bet muitines istatymai neleidzia net arbatos importuot normaliai, ir extracto, tai geriausia is anglijos siustis. uz 360 tab. 350mg sumokesi ~50lt.

  Amerikoj 100 tab, 500mg ~15lt.
  Bet geriau Melatoninas.. :)

 3. rrt says:

  o yra maximoi pirkti Teaninas arbatos ?

 4. arbatos ceremonija :) says:

  o kaip manote jei treniruotes metu gerti salta zaliaja arbata???

  • a says:

   Manau lik geriau prie vandens treniruotės metu.

 5. As says:

  Sveiki ar galima gerti zaliosios arbatos ekstrakta jei man 14 metu nes CIA parasite kad maxima hormone aktyvuma

  • noname says:

   Hormonų aktyvumas tokiame amžiuje ir taip daugiau nei aktyvus, tad geriau pagalvok kur išnaudoti savo energiją…

 6. Įdomu says:

  Kodėl nepatariama gerti šaltos žalios arbatos treniruočių metu ?

Parašykite komentarą