UltraVit cinkas 60 kaps.

Kaip numesti svorio ir teisingai sulieknėti?

 

Dažnai spaudoje atsiranda dar viena stebuklinga dieta kaip numesti svorio arba greita lieknėjimo dieta. Pažadai numesti 5-7 kg per savaitę dalijami į kairę ir į dešinę. Kas gi slepiasi už tokių pažadų? Ar iš tikro egzistuoja tokie stebuklingi receptai, ar tai tik reklamos triukas, kurį naudoja patyrę šio populiaraus biznio atstovai?

Kai kalbame apie svorio metimą, pirmiausiai turime omenyje riebalinio sluoksnio mažinimą. Rezultatai dažniausiai kontroliuojami svarstyklių pagalba. Bet svoris gali mažėti ne vien tik riebalinio sluoksnio dėka, o praradus skysčius arba susilpnėjus raumenynui. Akivaizdu, kad skysčių praradimas ir raumenų susilpnėjimas negali būti vertinami kaip teigiamas rezultatas.

Kiekviena kalorijas mažinanti dieta, su sąlyga, kad sudeginamų kalorijų kiekis iš tikro viršija suvartojamų kalorijų kiekį – mažina svorį. Tai veikia tol, kol laikomasi tokios dietos. Jeigu ši fazė greitai pasibaigia, žmogus vėl grįžta prie savo “normalios” mitybos (tai yra įprastos, bet netaisyklingos) ir vėl priauga papildomus riebalų kilogramus. Deja, dauguma siūlomų dietų nesuteikia ilgalaikio įpročio taisyklingai maitintis.

Kaip nereikia numesti svorio?

Dažnai madinguose žurnaluose siūlomos nesubalansuotos vienpusės dietos. Tokių dietų pasekoje nors ir prarandami kilogramai, bet organizmui padaroma daugiau žalos negu naudos. Beveik visos dietos siūlo sumažinti suvalgomo per dieną maisto kiekį. Pasekoje sumažėja ir svarbiausių suvartojamų maistinių medžiagų kiekis. Bet jeigu disbalansas yra didelis, tuomet jau po trumpo laiko organizmas nebegali normaliai funkcionuoti ir tokios dietos tenka atsisakyti. Po tokios neracionalios dietos dažniausiai susilpnėja žmogaus raumenynas, o numesti kilogramai vėl greitai priauga ir riebalų kiekis kūne pasidaro dar didesnis (tai vadinama “Jo-Jo- efektu”).

Jūs galite numesti svorio

Jeigu Jums reikia numesti svorio, darykite tai paprastu natūraliu būdu: protingai pakeitus mitybos įpročius ir pradėjus judėjimo programą. Svarbiausias uždavinys mažinant kūno svorį – likti darbingam ir nesusilpninti savo raumenyno. Tai svarbu ne tik todėl, kad treniruotas kūnas atrodo patrauklesnis, bet ir todėl, kad raumenys padeda sudeginti nereikalingas kalorijas.

Sportininkų patirtis

Sporte dažnai tenka reguliuoti svorį (prisiminkite svorio kategorijas). Todėl sportininkams yra žinomas ne vienas būdas kaip tai daryti. Štai vienas iš tokių metodų – labai veiksni, bet ganėtinai griežta – intervalinė dieta.

Beje šis metodas nereikalauja beveik jokių papildomų investicijų į mitybą, netgi atvirkščiai – padeda taupyti. Dietos intervalas – 3 dienos.

Pirma diena pati lengviausia – reikia maitintis kaip įprasta.

Antra diena sunkesnė – reikia sumažinti racioną per pus, ir tai padaroma labai paprastai, tiesiog suvalgant tik pusė įprasto maisto kiekio.

Trečia diena sunkiausia – dienos bėgyje galima suvalgyti tik trečdali įprasto maisto.

Antros ir trečios dienos bėgyje patartina gerti daug skysčių. Tai gali būti nesaldi vaisinė arbata arba mineralinis vanduo. Šių skysčių kiekis neribojamas. Kuo daugiau, tuo geriau. Labai palaiko mintys apie tai, kad sekanti bus vėl Pirma diena.

Bet tokios griežtos dietos negalima laikytis ilgai. Žymiai svarbiau, kad tokia dieta padeda ugdyti discipliną ir ilgainiui suformuoti racionalius mitybos įpročius bei nugalėti pagundą persivalgyti.

Naudingi patarimai svorio metimui

Reguliuojant svorį sportininkai naudoja ir dar keletą išbadytų metodų: pvz. vietoj vakarienės – baltyminis sportinis kokteilis. Nustatyta, kad didesnis baltymų kiekis maiste būtinai reikalingas, jeigu mažinamas valgomo maisto kiekis. Be to tik baltymai padeda išsaugoti raumenis ir taip likti maksimaliai darbingam.

Dar vienas išbadytas metodas – L-Karnitinas prieš treniruotes. L-Karnitinas – aktyvi biologinė medžiaga, kuri ne tik pagyvina riebalų apykaitą, bet ir palankiai veikia daugelį žmogaus organizmo funkcijų (pvz. toksinių medžiagų šalinimą), gerina savijautą ir darbingumą. L-Karnitinas populiarus ne tik suaugusiųjų bet ir kūdikių mityboje (paskaitykite vaikiškų mišinėlių sudėtis). Vaikams jis duodamas ne riebalų deginimo, o sveikatos sumetimais. Bet pats L-Karnitinas nedegina riebalų. Jis kaip katalizatorius padeda tai daryti, jeigu žmogus laikosi mažai kaloringos dietos ir atlieka nesunkius fizinius pratimus. Tam, kad riebalai degtu sparčiai, reikia pajausti nestiprų alkį ir suvartoti apie 300 mg L-Karnitino, o po to apie 30-40 min. dirbti kokį nors nesunkų fizinį darbą (pvz. eiti). L-Karnitino pagalbą riebalai degs 2-3 kart greičiau negu įprasta.

Nepamirškite vitaminų ir mineralų! Jeigu laikotės dietos, vartojate mažesnį maisto kiekį ir jūsų organizmas negauna reikalingo kiekio vitaminų ir mineralų. Pasirūpinkite jais. Nusipirkite gerą vitaminų ir mineralų kompleksą ir vartokite visos dietos metu.

Ne tik dieta

Dažnai su pavydu mes žiūrime kaip sportuoja kiti. Beje, sportinis aktyvumas tai vienas iš geriausių būdų palaikyti savo fizinę formą. Pradėkite nuo plano: sudarykite savo asmeninio fizinio aktyvumo programą. Pasistenkite prisiminti seniai pamirštą mankštą, ir žinokite, kad ją galima atlikti ne tik ryte, o bet kuriuo patogiu Jums metu. Ir dar: apsilankykite šalia esančiame sveikatingumo klube. Gal būt jums ten patiks, ir Jūs įgysite ne tik gerą sportinę formą bet ir surasite draugų. Sėkmės!


Amix CLA 1000 + Green Tea 120 kaps.Amix CLA 1000 + Green Tea 120 kaps.Amix™ CLA 1000 + Green Tea - skatina raumenų augimą, stiprina imuninę sistemą, greitina medžiagų apykaitą, ir svarbiausia, padeda sumažinti riebalų kiekį.Sužinok daugiau!

Komentarai Kaip numesti svorio ir teisingai sulieknėti?

 1. L-karnitinas says:

  300mg karnitino xD

 2. bimbam says:

  300 mg l-karnitino sakyčiau mažokai, norint geresnio efekto reikėtų 600-1000 mg

 3. dawis says:

  skaiciau forume kad reikia minimum 1g..

 4. Pavadinimas says:

  Nesamoningus straipsnius pradejo det :D

Parašykite komentarą