UltraVit Vitaminas C 60 kaps.

Kreatinas – teikiama nauda ir galima žala

 

Kreatinas, tai medžiaga, kuri aptinkama skeleto raumenyse ir ji atlieka svarbų vaidmenį gaminant energiją kūnui, adenozino trifosfato formoje (ATP, angl. k. adenosine triphosphate). Kreatinas gaminamas kepenyse , inkstuose ir kasoje ir maždaug 95 % viso kūno kreatino yra sukaupta skeleto raumenyse, o likę 5 % yra aptinkami širdyje, sėklidėse ir smegenyse. Mūsų kūnai pagamina pusę mums reikalingo kreatino kepenyse, inkstuose ir kasoje iš trijų amino rūgščių : glicino, arginino ir metionino (angl. k. glycine, arginine ir methionine), kita dalis yra gaunama su maistu, kurį mes valgome, daugiausia iš žuvies ir raudonosios mėsos. Kai tik kreatinas yra pagaminamas, tai jis iškart pernešamas į raumenis, per kraują. Raumenų ląstelėse, kreatinas susijungia su fosfato jonais ir virsta fosfokreatinu (angl.k. (PC); phosphocreatine), fosfokreatinas yra energiją teikiantis junginys, kuris atstato adenozino trifosfatą (angl.k. adenosine triphosphate) (ATP, junginys, kuris aprūpina energija), nepaprastai greitai per aukšto intensyvumo veiklą. Kreatino papildų tikslas yra padidinti fosfokreatino atsargas jūsų raumenyse, teoriškai kuo daugiau fosfokreatino jūsų raumenyse tuo ilgiau galite palaikyti aukšto intensyvumo veiklą.

Tiesa / melas

 • Kreatino dėka jūs tapsite nežymiai greitesni, stipresni trumpiems laiko etapams – tiesa
 • Kreatino dėka užsiauginsite kalnus raumenų per kelis mėnesius – melas
 • Kreatino dėka jūsų aerobinis ištvermingumas (ilgos distancijos bėgimas) padidės – melas
 • Kreatino dėka jūsų anaerobinis ištvermingumas (trumpos distancijos bėgimas, sprintas) padidės – tiesa
 • Kreatino dėka jūs galite lengviau atlikti papildomą pratimo pakartojimą – tiesa
 • Kreatino dėka jūs galite kiekvienoje treniruotėje dvigubinti krūvį – melas

Kreatino nauda

 1. Didžiausias kreatino pliusas tai padidėjusi jėga ir daugiau energijos per jūsų treniruotes, o tai leidžia išspausti dar kelis pakartojimus, didesnis kreatino kiekis raumenyse reiškia daugiau energijos.
 2. Kreatino vartotojai beveik iškart priaugs šiektiek svorio, šis reiškinys žinomas kaip “vandeninis svoris” (angl. k.“Water weight”), to pasekoje jūsų raumenys atrodys didesni.
 3. Mažesnė priklausomybė nuo glikogeno energijos, tai iš esmės reiškia, kad jūsų kūnai pagamins mažiau pieno rūgšties, ko pasekoje bus mažesni raumenų skausmai, tai leis jums treniruotis sunkiau.
 4. Greitesnis raumens augimas. Su daugiau turimos energijos jūs galėsite treniruotis sunkiau, ir jūs pastebesite rezultatus daug greičiau, kai kurie tyrimai parodė,kad kreatino monohidratas, padidina lieso raumens augimą iki 30 %.
 5. Daugiau jėgos per jūsų treniruotes. Grįždamas, prie pirmo punkto norėčiau pridurti,kad kreatinas suteikia jums daugiau energijos, to pasekoje jausitės daug stipresnis per savo treniruotes.
 6. Kreatinas yra 100 % natūralus produktas, tai nėra narkotikas ar steroidas. Jis yra aptinkamas raudonoje mėsoje (jautienoje ir kiaulienoje) ir žuvyje (silkėje,lašišoje). Bet tai yra nepraktiška mėginti papildyti jūsų kreatino atsargas per mitybą, dietą todėl, kad kreatino kiekis maiste, yra nedidelis. Pavyzdžiui, jūs turėtumėte suvalgyti maždaug 2,3kg žalios raudonosios mėsos per dieną, kad gautumėte tokį patį kreatino kiekį, kiek jo yra 1 kreatino monohidrato arbatiniame šaukštelyje!
 7. Kreatinas taip pat buvo naudojamas rimtų ligų gydymui, pavyzdžiui širdies ligoms.
 8. Veiklos metu,pavyzdžiui, kai jūs bėgate bazes (beisbolas), pasuojate kamuolį (krepšinis,futbolas) ar paprasčiausiai irkluojate valtį tai raumenys priklauso nuo ATP energijos. Veiklos metu ATP yra skaidomas į ADP,adenozino difosfatą (Angl. k. Adenosine diphosphate). Kitaip sakant kai energijos lieka vis mažiau ir mažiau ir prasideda nuovargis. Fosfokreatinas „įkrauna“ išvargintus raumenis,suteikia daugiau energijos padedant paversti ADP atgal į ATP.
 9. Vartojant kreatino papildus didėja fosfokreatino atsargos, didesnės fosfokreatino atsargos atitolina raumenų nuovargį ir paspartina raumenų atsigavimą.

Galimi neigiami kreatino šalutiniai poveikiai

 1. Tinimas yra vienas iš šalutinių poveikių, kurį kai kurie kreatino vartotojai pranešė, vartojant kreatino monohidratą.Tai yra retas šalutinis poveikis.
 2. Dar vienas kreatino monohidrato šalutinis poveikis yra tas,kad jis gali sukelti dehidrataciją. Aišku, ši problema išsprendžiama labai paprastai, tiesiog reikia gerti daugiau vandens. Sportininkai turi gerti daugiau vandens bet kokiu atveju, todėl pranešimų apie šį šalutinį poveikį yra labai nedaug.
 3. Dar yra vienas labai retas atvejis, kai kreatinas sukėlė akmenų atsiradimą inkstuose. Nedaug yra žinoma kiek ir kaip kreatinas yra susijęs su inkstų akmenimis. Šitie atvejai yra labai reti.
 4. Nutraukus kreatino vartojimą gali pasijausti energijos stygius, bei išvaizdos pasikeitimas, kūnas gali šiek tiek “išsileisti” ,kadangi jūs prarasite papildomą “vandeninį svorį” (Angl. k. “Water weight”).
 5. Gali pasitaikyti pykinimas bei viduriavimas, atvejis nėra dažnas, bet pasitaiko, dažniausiai dėl to, kad kreatinas pakankamai neištirpsta skrandyje.

Kreatino efektyvumas priklauso nuo teisingo jo dozavimo ir vartojimo. Netinkamas vartojimas ar dozavimas geriausiu atveju baigtųsi tuo,kad nebūtų jokių rezultatų. Blogiausiu atveju netinkamas vartojimas ar dozavimas gali sukelti tokias problemas kaip inkstų sutrikimas. Labai svarbu tinkamai vartoti kreatiną, kad ne tik pasiektumėte pageidaujamus rezultatus, bet taip pat ir išvengtumėte bet kokių sveikatos sutrikimų.


Amix Kreatino monohidratas 300 arba 500 gAmix Kreatino monohidratas 300 arba 500 gAmix Kreatino monohidratas (166 porcijos) – tai aukščiausios kokybės, itin grynas ir purus bei kliniškai (HPLC) ištirtas kreatinas.Sužinok daugiau!

Komentarai Kreatinas – teikiama nauda ir galima žala

 1. peliukas says:

  is tikro galejo but daugiau lietuviu kalbos, nes sakiniai tikrai nerislus :D

  • katiniukas says:

   Na, bet tu džiaukis, kad dabar bent žinosi apie kreatiną ir jo poveikius. Vis geriau negu nieko!

  • dakaras says:

   dziaukis, kad isvis parase. dar cia pretenzijas kelia…

  • Tomas says:

   Labai geras straipsnis. O daugiau visada yra geriau :)))

 2. Andriuha says:

  Asmeniskai man 2 sikius istino zandas is niekur nieko, tuo metu naudojau kriatina ir itariau juk tai nuo jo, bet nebuvau tikras tuom, bet dabar tikrai zanau kad tai buvo nuo jo, bet vartuojau kriatina ir vieliau viskas ok , bent kolkas :))

  • NIEKAS says:

   Kaip ilgai tinimas truko ir ar tinimas buvo didelis ?

 3. xxx says:

  andriuha-is tavo sakinio rislumo matosi salutinis poveikis ne tik zande :)

 4. tomas says:

  visa informacija yra naudinga,ka manote apie bsn cell mass?

 5. tomas says:

  ir noreciau naudingo patarimo del raumenu, mases didinimo,nes vartoju manau kokybiskus papildus bsn usn gaspari universal,ir tu paciu firmu kreatinus amino,azoto skatintojus ir pan,pinigai dideli o rezultatai liudni,mityba manau ir nebloga,sveriu 97kg rankos apimtis 43cm,ir jau gan ilgas laikas neauga nei apimtis nei darbiniai svoriai,atrodo viskas sustojo,ar butina pradet vartoti steroidus ar dar kazka kad pramust augima kazkiek,cia gal ir ne tokio pobudzio forumas bet manau kad kazkas kas gerai nusimano atrasys,isanksto aciu,

  • Tadas says:

   Jaigu nustojo augimas,reiktu pakeisti programa,nes nuolat darant tuos pacius pratimus raumuo prie to pripranta ir nustoja augti.

   • Audrius says:

    Pakeisk pratimus, ir visa programa.

  • perfectlife says:

   jei tvirtai subrendes esi jei tokius rezultatus jau pasiekes pilnai gali koki kursiuka jau padaryt ,aisku viska tvarkingai su atsistatymu :)) ir nepatarciau deca susta ka dazniausiai visi siulo tam kartuj stiprei isipusi o poto viskas isbegs nori kokybisko kurso propa fenyla gali dar pridet metano del jegu ir didesnio kiekio vandens kazkas vistiek liks :) aisku daug kas pries steroidus bet manau jei sportuoji ilgai ir sieji savo gyvenima su sportu nuo vieno kurso dar niekas nenumire pades paprasciausiai judeti i prieki :) nes pats is patirties zinau kai sustoji kartais sukisi i papildus tokius litus o rezultato 0

 6. Pagalba says:

  Sveiki.. Norejau pasiteiraut.. Tarkim jei As Kretina.. Naudosiu Menesi.. Ir poto to menesio jo nenaudosiu.. Mano jega isliks tokia pati ar ji dings.. ?

 7. as says:

  kazkiek jega nukris tikrai, o jeigu mityba nebus subalansuota, manau, dings visai

 8. donce says:

  sveiki , noriu patarimo ,koki geriausiai rinktis maisto papilda , kad butu mazesne zala organizmui , bet didesnis efektivumas.

 9. creatinas says:

  norejau paklausti o kas jaigu as nedarysiu jokios pertraukos vatrojant creatina kas nuo to keices? aciu

 10. giedriuha says:

  Geriau daryk ta pertraukele pora savaiciu nes pripras organizmas prie kretino o kaip praeis pauze ir vel bus boomm!!!

 11. pradedantis says:

  norėjau paklausti, ką reiks daryti kai baigsiu naudoti kreatina, kad ,,nesubliukščiau“. ar užtektų tiesiog toliau sportuot ir likčiau oje pačioje formoje?

 12. Stasys says:

  Naudojau Kreatino papildus. Salutis poveikis tai isipute zandai. Vanduo turbut kauptis pradejo ne tik raumenyse bet ir zanduose :D

 13. patarkit says:

  Patarkite koki kreatino papilda pirki, kad butu geras ir efektyvus. Man 17metu sportuoju 2 metus ir noriu geresniu rezultatu

 14. ginte says:

  sveiki, domiuosi kreatinu ir turiu klausima, kokia jusu nuomone apie jo nauda moters kunui? sportuoju saleje 3 kartus per savaite+1 kartas 1 val tik kardio. maista dar derinu. tik nenoriu issiputusiu zandu :) aciu uz mintis

 15. Grifas says:

  bet kretinas ir spaudima sukele gali is nosies kraujas begt

 16. Dainius says:

  Kas liecia kreatina tai db vartoju ASSAULT musclepharm firmos, geras su visais argininais,BCAA ir t.t.
  jauciasi gera pompa ir jega, tik stebuklu nesitikekite.As asmeniskai vartoju tam kad jausti pompa treniruotes metu ir kad raumuo butu pilnesnis.Realiai ,kad ir koks kreatinas bebutu, ta jo veikima jauti pirma savaite,veliau lyg ir nieko-jokio skirtumo.Faktas, kad kai vartoji kreatina tai matosi ant zanduku ir svoris priauga kiekvienam skirtingai, priklausomai nuo esamo kuno svorio.Pvz. sveriau 115 kg. ir pradejes vartoti kreatina nesilaikydamas dietos po 10 dienu sveriau jau 120 kg.,bet jeigu tu sveri zymiau maziau tai ir tas prieaugis skirsis,kadangi kreatinas sulaiko vandeni.Aisku nustojus vartoti susileidi arba grizti i savo svori ir viena diena jauti silpnuma.be to kreatino monohydratas tai senas reikalas yra naujos kartos kreatinai tokie kaip C4 cellular-kreatino nitratas, buk tai 1000 % galingesnis uz monohydrata(jo dar nebandziau). O jeigu klaustu kuris geriausiai veike anksciau, tai kreatine esthyl ester nuo jo kiauras dienas vaikstai issiputes.Siaip sportuoju apie 25 metai tai esu visko isbandes isskyrus steroidus.Sekmes augant

 17. Sportor says:

  Sveiki, norejau paklaust, ar vortojant creatin`a labai svarbu mityba? Ir kas labiau apsimoka ar milteliai ar kapsules?

  • noname says:

   sportuojant mityba visada svarbu. milteliais pigiau, kapsulėmis patogiau.

 18. Miki says:

  O ar butina ta uzkrovimo faze daryt? nu tipo 5dienas po 20-15g.

 19. Paulius says:

  sveiki norecia jusu paklausti. ar yra kam buwe kad isgerus kreatino padideja pulsas,sirdis pradeda plakti greitai, bet po keliu minuciu viskas atsistato. ar cia taip turi buti, ar kazkas negerai su sirdimi?

  • noname says:

   gerk daugiau vandens, jeigu nepagerės, nutrauk vartojimą.

 20. Gvidas says:

  Pasigaminus kreatino porciją ją reikia iš karto visą išgert ar galima tarkim 3min bėgyje? Naudoju arbatinį šaukštelį ant 200ml vandens.

 21. Robke says:

  Ar galima vartoti kreatina,jai pas zmogu yra pakiles kraujospudis?

 22. Kristis says:

  Sveiki turiu klausima nuo keliu metu patartumet vartoti kreatina?

 23. Povilas says:

  Man atsirado problema, kad padidejo slapime kraujo kiekis ar gali buti kltas kreatinas?

 24. Algis says:

  Sveiki pradejau sportuot ir patarkit ka vartot raumenu mases augimui.I savaite sportuoju 4-5kartus po valanda ir daugiau,sveriu 80kg ugis 185.28metai

 25. valdas says:

  Svieiki, noriu patarimo, turiu vadinama alaus pilvuką, noriečiau ji numest kreatino pagalba, sveriu 115 kg, man 32 metai. Jai galit parašykit kaip naudot ir makštis ir ar vartojant kreatina ir sportojant nepadidės svoris. Ir as butina maikštyntis kiekviena diena, lauksiu atsakymo, didelis ačiu.

 26. Shadow says:

  o kiekviena diena reik varotot ar tik pries treniruote

 27. Shadow says:

  o kaip pasigamin su vandeniu suplakt

 28. Shadow says:

  kaip reik naudotis ar su vandeniu maisyta ar kaip

 29. sasasasa says:

  Kas jeigu 15ml per karta suvartojau nes nepazejau kiek tam sauksteli yra ml, tiesiog siandien daugiau nevartot?

 30. Saras says:

  Labai troskina o naktį labai gausiai prakaituoti pradedu

 31. Vardenis says:

  Nuo kiek metu galima vartoti kreateina?

 32. Klausimas says:

  Atlikinejau uzkrovos faze po mazdaug 30g i diena,3 ar 4 užkrovos diena pradejau jaust nemalonu jausma apatineje pilvo dalyje dešineje pusėje.Jausmas toks lyg kazkas prispaudes laikytu.Ar tai gali buti nuo kreatino ir ka patartumete daryti?(kreatino jau pora dienu nebevartoju).

 33. tomas says:

  istino kelias gali delkreatino

 34. tasostranfunkcionierius says:

  sveiki,noriu paklausti kada vartoti kreatina pries sporta,per sporta,ar po sporto butu geriausiai ? ir ar galima kreatina gerti ne vandieniu o pienu ?

 35. Deividas says:

  Sveiki,pas mane panašus klausimas… Kada vartoti kreatina? Prieš ar po sporto ir po kiek g? Tarkim ant kreatino dežės rašo vartoti į diena 5g. Kiek girdėjęs reikia ji vartoti ryte prieš pusryčius,taipogi prieš ir po sporto. Ar tai tiesa? Jai taip,klausimas kaip neperduosuoti dienos 5g normos? Nes paskaičiavus gaunasi 5g ryte prieš pusryčius + 5g prieš sporta + 5g po sporto… Tai gaunasi 15g i diena. Nieko nesuprantu,laukiu patarimų. Dėkoju iš anksto.

 36. KAJUS says:

  Sveiki, man 15 metų, intensyviai sportuoju, noriu pradėti naudoti kreatiną, ar nepakenks.

Parašykite komentarą