UltraVit Vitaminas C 60 kaps.

Naudingi patarimai geresniam miegui

Geras nakties miegas suteikia Jūsų darbo dienai daugiau efektyvumo. Jeigu Jūs turite miego problemų, ko gero jau žinote kaip sunku išlikti budriam bei žvaliam. Bet ar žinote, kad miegas taip pat yra svarbus ir Jūsų sveikatai? Žmonės, kurie turi nuolatinio miego nuostolių, yra labiau linkę į nutukimą. Tokie žmonės dažniau serga įvairiomis širdies ligomis, diabetu. Vaikai, turintys aktyvumo ir dėmesio sutrikimų (t.y. sergantys ADHD, angl. Attention deficit/hyperactivity disorder) dažnai turi miego sutrikimų.

Jeigu Jūs negaunate pakankamo nakties miego kiekio, galite pasitelkti į pagalbą kofeiną, kad būtumėte budrūs visą dieną. Kofeinas yra populiarus stimuliatorius, kurio galima rasti arbatoje, šokolade, keliose sodos rūšyse, energetiniuose gėrimuose bei kavoje. Puodelis kavos ryte nėra nieko blogo, tačiau jeigu Jūs išgeriate daugiau negu vieną ar du puodelius, vertėtų susimąstyti, ypač jeigu kavą geriate po pietų. Per didelis kofeino kiekis priverčia Jus būti įsitempusiais ir jeigu vartojate kofeiną po pietų, atsiranda sunkumų užmiegant bei miegant naktį. Tai gali tapti apgaulingu ratu. Jūs naudojate kofeiną, kad pažvalėtumėte, tačiau tada negalite užmigti bei miegoti, taigi sekančią dieną suvartojate dar daugiau kofeino ir vėl nebegalite užmigti. Ir taip toliau ir taip toliau..

Nustoti vartojus kofeiną nėra lengva ir patogu. Daug žmonių kenčia nuo galvos skausmo, mieguistumo, nepatogių jausmų kaip sergant gripu, irzlumo bei susikaupimo trūkumo vien tik dėl to, kad jie akimirksniu nustoja vartoję kofeiną. Tačiau galima išvengti šių simptomų palaipsniui mažinant suvartojamo kofeino kiekį. Pabandykite sumaišyti kavą be kofeino su įprasta kava bei palaipsniui mažinkite suvartojamo kofeino kiekį, kol visai jo nebevartosite.

Sąryšis tarp dietos ir gero miego nesibaigia vien tik kofeinu. Yra dar keletas taisyklių, kurių laikantis Jūs tikrai turėtumėte miegoti geriau.

Nevartokite per daug sunkaus bei aštraus maisto ar kitų maisto patiekalų, kurie gali sukelti skausmingą deginantį jausmą gerklėje ar krūtinėje.

Negerkite per daug alkoholio. Saikingas alkoholio kiekis gali padėti užmigti, tačiau svaigiųjų gėrimų padauginimas gali sukelti bemiegę bei nepatogią naktį.

Valgykite vyšnias, ne vien tik dėl to, kad vyšniose yra daug vitaminų, bet ir dėl to, kad vyšniose galima rasti melatonino,- preparato, kuris padeda sureguliuoti miegą. Šviežių ar džiovintų vyšnių valgymas prieš nakties miegą gali padėti miegoti geriau.

Mėgaukitės tik lengvais užkandžiais prieš miegą. Rinkitės tokius produktus, kaip kad nedidelis puodelis javų dribsnių su neriebiu pienu. Angliavandeniai, esantys produktuose, išgaunamuose iš pieno, padeda lengviau užmigti. Tokie produktai turi triptofano, žmogui būtinos aminorūgšties, kuri skatina miegą. Kiti produktai, turintys triptofano, yra bananai, avižos bei medus.

Nevalgykite per daug riebalų. Žmonės, kurie suvartoja didelius riebalų kiekius taip pat turi sunkumų miegodami. Pasistenkite gauti pakankamai riebiųjų Omega 3 rūgščių kiekvieną dieną, nes viena iš Omega 3 rūgščių, randamų žuvyje, ypač tune, lašišoje bei upėtakyje, turi įtakos miego stimuliavimui smegenyse.

Žmonės, kurie negauna pakankamai miego, yra linkę persivalgyti papildomai pridėdami saldžius bei daug angliavandenių turinčius užkandžius savo dietose. Visos papildomos kalorijos veda prie nutukimo, taigi ne tik maistas lemia tai, kaip Jūs miegate, tačiau ir miego kiekybė taip pat paveikia maisto pasirinkimą.


Raw Powders Gaba 125 gRaw Powders Gaba 125 gRaw Powders Gaba vienoje pakuotėje yra 125 g gamma-aminosviesto rūgšties.Sužinok daugiau!

Parašykite komentarą