UltraVit multivitaminų guminukai suaugusiems

Mityba sportuojant: masės auginimo ir svorio metimo dieta

 

Mityba sportuojant yra vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių masės auginimo ir svorio metimo rezultatus. Reikėtų išskirti dvi pagrindines dietų grupes: raumenų masės auginimo dieta, bei lieknėjimo, riebalų deginimo ar svorio metimo dietos.

Mityba sportuojant

Kaip teisingai maitintis, susidaryti mitybos planą, kad pasiekti maksimalų dietos efektą? Būtina žinoti keletą esminių dalykų, – taisyklingai mitybai būtinos pagrindinės maistinės medžiagos: baltymai, angliavandeniai ir riebalai, kurios turi būti derinamos tam tikru santykiu, kad dieta būtų veiksminga. Taipogi reikia turėti omeny, kad baltymai ir angliavandeniai būna greitai arba lėtai pasisavinami, – pagal šį požymį skiriasi jų vartojimo laikas paros bėgyje. Dietoje turėtų dominuoti gerieji riebalai.

Pagrindiniai baltymų šaltiniai: vištienos ar kalakuto krūtinėlė, žuvis, kiaušiniai, pieno produktai… Angliavandeniai: grūdinės kultūros, vaisiai ir daržovės… „Gerųjų“ riebalų šaltinis: žuvies taukai, linų sėmenų aliejus, riešutai.

Dauguma eilinių atletų dienos metu būna užimti, taigi iškyla problema, kaip laiku ir tinkamai pavalgyti, kad dieta būtų efektyvi. Čia neretai gelbsti maisto papildai: proteinas (baltyminiai milteliai) ir baltymų – angliavandenių mišiniai (gaineriai).Kad išspręsti taisyklingos mitybos klausimą, norėtume Jums pasiūlyti savotiškus dietos šablonus…

Masės auginimo dieta

Teisingas pasirinkimas būtų, jei dietoje baltymai / angliavandeniai / riebalai būtų derinami santykiu 20-35% / 50-70% / 10-15%. Jei Jūsų organizmo medžiagų apykaita greita, tai didesnis turėtų būti angliavandenių kiekis dietoje, jei lėtesnė (organizmas linkęs kaupti riebalus), – didesnė dalis turėtų tekti baltymams.

Reikėtų žinoti, kad angliavandeniai geriau pasisavinami organizmo pirmoje dienos pusėje ir nepatartina daug jų naudoti artėjant vakarui, nes miegant, dėl tam tikrų organizme vykstančių procesu, didesnė jų dalis bus verčiama nereikalingais kūno riebalais. Taipogi, masės auginimo dietoje tinka ir angliavandenių – baltymų mišinys (gaineriai). Šį maisto papildą reikėtų rinktis tokį, kuriame baltymai sudarytų 20-40%, o angliavandeniai 50-70%. Be to, jame kaip baltymų šaltinio pagrindas turėtų būti pieno išrūgų baltymas, o didžioji dalis angliavandenių – lėtesnio pasisavinimo (dažniausiai maltodekstrinas) o ne cukrus ar gliukozė… Gainerį galite pasigaminti ir panaudodami proteiną: į proteino kokteilį įmaišykite bananų ar avižų dribsnių.

Pabandysiu pateikti galimą masės auginimo mitybos šabloną dirbančiam – besimokančiam atletui, kuris treniruojasi vakare:

8:00 Pusryčiai – kiaušiniai, košė
10:30 Baltymų-anlgiavandenių kokteilis
12:00 Pietūs – mėsos ar žuvies patiekalas su bulvėmis ar kruopomis, daržovės
15:00 Varškė (dėžutė tuno savo sultyse), bananai, sauja riešutų
17:30 Baltymų-anlgiavandenių kokteilis
18:00 Treniruotė
Iškarto po treniruotės baltymų-anlgiavandenių kokteilis
19:30 Vakarienė – mėsos ar žuvies patiekalas su bulvėmis ar kruopomis, daržovės
21:00 Varškė (dėžutė tuno savo sultyse)

Tai tik vienas iš daugybės galimų mitybos variantų. Atminkite, kad konkrečius produktų kiekius turite pasiskaičiuoti patys, nes organizmui reikiamų kcal kiekis gali būti skirtingas ir priklauso nuo Jūsų kūno svorio. Pasiskaičiuokite, koks kcal kiekis paroje reikalingas Jūsų organizmo masei palaikyti ir prie šito kiekio pridėkite 10-12%, – gausite masės auginimui reikiamą kcal kiekį. Beje, šį papildomą kcal kiekį turėtų kompensuoti būtent angliavandeniai…

Paprastai tariant, kuo esate sunkesnis, tuo daugiau turite suvalgyti, tik nepamirškite prisilaikyti aukščiau minėto maistingųjų medžiagų santykio. Kalorijų skaičiuoklių rasite internete. Taip pat internete rasite ir informacijos, kiek ir kokių maistinių medžiagų yra viename ar kitame produkte. Taigi, gerai ir taisyklingai maitinkitės ir aukite!

Svorio metimo dieta

Metant svorį dietoje labiau dominuoja baltymai, o angliavandenių kiekis sumažinamas. Rekomenduotume tokį baltymų / angliavandenių / riebalų santykį: 30-45% / 45-60% / ~10%. Vėlgi, reikėtų turėti omenyje, kokia Jūsų organizmo medžiagų apykaita. Šiuo atveju baltymų-anlgiavandenių kokteilis turėtų būti pakeistas proteino (baltymų) kokteiliu. Į treniruotes būtina įtraukti kardio užsiėmimus (bėgimas ristele, dviračio mynimas). Kad padidėjusiam energijos poreikiui būtų pradėta naudoti riebalų energija, Jūsų kūno masei palaikyti būtiną kalorijų normą derėtų sumažinti 3-5%. Porcijas derėtų išdalinti mažomis dalimis, kad organizmas geriau pasisavintų maistingasias medžiagas.

Štai galimas svorio metimo dietos šablonas dieną užimtam atletui:

8:00 Pusryčiai – kiaušiniai, košė
10:30 Proteino kokteilis, vaisius
12:00 Pietūs – mėsos ar žuvies patiekalas su koše, daržovės
15:00 Varškė, sauja riešutų
17:30 Treniruotė
Iškarto po treniruotės proteino kokteilis
19:30 Vakarienė – žuvies patiekalas, daržovės
21:00 Varškė

Dietos sudarymas – sudėtingas dalykas. Kiekvienu atveju reikalinga detali individuali analizė. Pateikiami mitybos planų šablonai neturėtų būti vertinami, kaip vieninteliai teisingi… Sėkmės siekiant savo tikslų!


100% Whey Gold Standard 910 g100% Whey Gold Standard 910 gOptimum Nutrition 100% Whey Gold Standard - 910 g pakuotė (29 porcijos)Sužinok daugiau!

Komentarai Mityba sportuojant: masės auginimo ir svorio metimo dieta

 1. Lala says:

  Kaip suprasti „dėžutė tuno savo sultyse“?

  • timas says:

   Varškė arba dėžutė tuno savo sultyse. Žuvies skyriuje paieškok „Tunų gabaliukai savo sultyse“ arba „Smulkintas tunas savo sultyse“.

   • VIPboy says:

    na jau smulkinto tuno tai tikrai nepirkite, ten susmulkinamos ir sudedamos visos atliekos, t.y kaulai ir dar bala žino kas. to dėl ir pigesnis 1-1.50lt

  • Sawad says:

   Pamiršk tuną skardinėje, tau reikia žuvies, o ne maisyto garnyro iš atliekų.

 2. ben says:

  sveiki,norejiau paklausti kai nori pamaznti savo kuno mase ir laikaisi dietos ar druska dauk ka sako?ar pvz ant vistienos krutineles virtos prieskoniai?

  • Druskos vartojimas sportuojant says:

   Taip, sportuojant druskos reikėtų atsisakyti, nes druska sulaiko organizme vandenį ir nebeįvyksta kažkokia ten reakcija ir daug sunkiau išsiryškina raumenys.

   • Big.shaman says:

    Klaidinga nuomone … Druskos nevartoja profesionalai tik priesh varzybas .druska sulaiko vandenis ..o jiem per varzybas reik but isausintiems perkeltine prasme.. Daug saltiniu rades kur visi ramiai vartoja druska .. Ji netrugdo jokiam vystimuisi ..

 3. . says:

  kartais riesutu nereiktu valgyti pirmoje dienos puseje, nes jie sunkisu virskinami.

 4. bla bla says:

  Man įdomu iš kur energijos bus prieš treniruote?

 5. kriste says:

  per kiek laiko ir kiek kg galima numesti laikantis sios dietos?

 6. aa says:

  į savaite po vieną kg

 7. lala says:

  energija kunas tur imti is riebalo

 8. bum says:

  O pvz ten tą varškę kaip vartoji, tai ją vartoti vieną ? be visiškai jokių priedų ?

 9. bum says:

  ir gal galit kas patart kokį proteino kokteilį geriausia vartot, norint numesti svorio ?

  • Virginija says:

   Patarciau proteino kokteilį naudoti kuriame yra L-karnitino..

  • Deimantas says:

   puikiai

 10. svoris says:

  metant svori, vakarui liesa varske su papjaustytu bananu ar kitu vaisiu galima ar geriau kitas varskes produktas? Ka vakarui rekomenduojama valgyti, norint suliekneti.

  • Anonimas says:

   Vaisiu nereiketu valgyt po pietu jau, vien baltymai/nesotieji riebalai.

 11. Evaldas says:

  Super , bandysiu Svorio metimo dieta.

 12. Evaldas says:

  Baltimai – 349 riebalai – 221 angelvandeiai – 188 Kolorijos 3427
  Pas manes sitaip gaunasi , per mazai angliu gaunu , bet as noriu svorio metimo dieta , ta rpasme riskintis , ar taip gerai kiek gaunu ar nelabai?

 13. Evaldas says:

  baltimai 45 procentu , riebalai 30 procentu , anglevandeniai 25 procentai. kazkaip ne taip gaunu per daug sunku.

 14. MND says:

  Auginant mase, tunas aliejuje, manau butu dar efektyvesnis.

  • Vaiva says:

   o ar zinai koks ten aliejus pilamas..?

 15. matrioska says:

  sveiki,gal kas galit sudaryti man sokia tokia dieta svorio metimui.ugis 183cm svoris 89kg,sportuoju mhuythay 2k i savaite po 1,5val,o kitom dienom paklnoju stanga.noreciau numesti bent 5 kg.ka pasiulytumete?

  • StartingBodyB says:

   Zodziu valgyk maziau angliavandeniu riebalu, valgyk daugiau baltymu, pvz kosiu maziau valgyt, blynu ir panasiai, valgyk daugiau zuvies, varskes, jautienos. Zodziu pasiziurek http://www.kalorijos.lt kas turi maziausiai angliavandeniu ir riebalu. Nereikia per daug but protingam, kad susidaryt dieta :)

  • Nba says:

   Nezinau , mano ugis toks pat , tai patssportuoju muay thai ,bet vien per treniruotes numeciau 8 kg ,todel dbr sveriu 76 , bet man vyksta treniruotes 3k i savaite ir po 2 valandas ,+ vakarinis krosas. Dieta gali buti labai paprasta , , naudodk daugiau anglevandeniu , baltymu , nusistatyk tokias porcijas , kad nebutu per daug. as pavyzdiau pusryciu nevalgau , 12:30 dienoja pirma kart pavalgau jau stipriai ir tada 18:30 , aviziniai dribsniai ir dar koki sureli ar tai snikeri :DD. O diena skirt sportui , bet staigiai , didelis kiekiks pratimu ir grietu ,kad raumenys butu labiau lankstesni , lengvesni ir stipresni

   • Eko says:

    Visiska nesamone, pusryciai yra butini. Ypac metantiems svori!

   • Timis says:

    1.8:00 Pusryčiai – 3baltymai, 1trynys , košė 100g avizu
    2.10:30 Proteino kokteilis, vaisius
    3.12:00 Pietūs – mėsos 120g ryziais 100g surio 20g, daržovės
    4. 15:00 Tunas, 120g vistienos, 50g ryziu
    17:30 Treniruotė
    5. Po trynkes proteinas
    6.19:30 Vakarienė – mesa 120g daržovės surio 20g
    7.21:00 Tunas skardine

    Baltymai Anglys Fat
    1 valgymas 31,4 60,4 12,2
    2 valgymas 24,7 11,4 1,1
    3 valgymas 42 34,18 9,78
    4 valgymas 60,2 16,58 4,33
    5 valgymas 24,2 1,3 0,9
    6 valgymas 36,4 9,08 8,88
    7 valgymas 26 1 1
    Total 244,9 133,94 38,19
    Total kcal 979,6 535,76 343,71
    Total kcal 1859,07

  • Whatever says:

   Pabandyk nueit i baseina..plaukimas geras dalykas mest svoriui

 16. Nba says:

  Kaip pasigaminti „Geineris“ ?

  • Errrr says:

   Gaineris,tai angliavandeniai. Ju nepasigaminsi.

   Angliavandeniai turi sudaryti 55-62 % paros davinio energijos vertės.

   Energinė angliavandenių 1 g vertė – 16,75 KJ/4 kcal.

   Angliavandenių funkcijos:

   Aprūpina organizmą energija.

   Tausoja baltymus ir riebalus.

   Įeina į organizmo ląstelių sudėtį.

   Skatina naudingų žarnų bakterijų augimą, kurios gamina kai kuriuos vitaminus, reikalingas kalcio ir fosforo absorbcijai.

   Palaiko normalią virškinamojo trakto veiklą.

   Angliavandenių šaltiniai:

   Grūdai ir jų produktai (ryžiai, dribsniai, duona ir jos produktai, makaronai);

   Daržovės ( krakmolas, cukrus, celiuliozė). Lapinės daržovės angliavandenių turi mažiausiai, o šakninės, gumbinės ir sėklos – daugiausiai (bulvės, morkos, pupos, lęšiai);

   Vaisiai (džiovintuose vaisiuose cukraus daugiau negu šviežiuose. Jų daug bananuose, o mažiausiai arbūzuose);

   Riešutai ( 10–27 % angliavandenių);

   Pienas (laktozė);

 17. Del susikaupusiu riebaliuku says:

  sveiki,

  mano ugis 166, svoris 52, taciau yra susidares riebaliuku sluoksnis ties pilvuku ir sonu….kaip ju atsikratyti? taciau nenoriu mesti svorio….tik tu sankaupu atsikratyti…

  aciu

  • Errrr says:

   Daryk pilvo (preso) pratimus saziningai ir numesi.

   • Eko says:

    Be mitybos nieko nenumesi.

 18. Masės auginimas says:

  Sveiki, turiu klausima tas kas tikrai nusimano apie proteinus ir ju savybes, taigi renkuosi mases auginimo dieta koki galetumete pasiulyti proteina, kad mases auginimo dietai butu geri ir sveiki.Dekui.

  • bimbam says:

   proteinas papildo mitybos spragas baltymais būtinais raumenų augimui. gali rinktis laiko išbandytus 100% Whey Gold Standard arba BSN Syntha-6, iš pigesnių Optimum Health proteinas, Nutrabolics HyperWhey ar VPX Syngex.

   angliavandenių ir baltymų mišiniai (gainerei), ekonominiai bet neprasti produktai Nitro Future Weight Gainer ar RX Gold Max Gainer 33, brangesni žinomų gamintojų produktai kaip Gaspari Nutrition Real Mass, BSN True Mass, Nutrabolics Mass Fusion, PVL Mutant Mass ir kiti.

   • Masės auginimas says:

    Tai jei pasirinkciau situos – 100% Whey Gold Standard , tai tiktu mano dietai?

   • bimbam says:

    nežinau kokia tavo dieta, tačiau baltyminis kokteilis po treniruotės tikrai nepamaišytų siekiant geresnių rezultatų.

  • Errrr says:

   Norint priaugti kuno mases,reikia daugiau vartoti angliavandeniu.

 19. svorio metimas says:

  sveiki,esu skaiciusi,kad norint numesti svori negalima maisyti produktu,pvz:mesa valgyti tik su darzovem,o ne su bulvemis ar kose,ar dar kokiu nors garnyru,tai ar tai tiesa?

  • mitybos pradidinkas says:

   Na dalinai tiesa. Siaip jei svori meti reikia tiesiog treniruociu intensyviu po ju cardio jei tik gali ir mityba kad butu angliavandeniu maziau nei baltymo ir viskas. Bet patariu jei jau nori numesti svorio atsisakyk kuriam laikui bulviu kosiu ir bulviu

   • Mantas says:

    Kaip suprast dalinai tiesa, galima gal detaliau? :)

 20. Ricielis says:

  SVEIKI VISI! Norejau va cia tokiu klausimu biski pasiteiraut.. mano svoris 78kg ugis 183 man yra 21metai.. zodziu nesu nei storas, nei kudas normalus kuno sudejimas.. Visa gyvenima prasportaves, noreciau atgauti sena forma tiksliau presa labiau isryskint, nes ties apatine preso dalim metas tas pilvukas kuri paskiau bus labai sunku numest jei taip ir toliau nieko nesiimsiu, tai ka daryt kokia dieta man rinkis, kokia sveika mityba, as nenoriu nei svorio mest, nei tu raumenu augint.. tiesiog kad duotu naudos tie kasdieniniai atsilenkimai, prisispaudimai ir pan. nes laiko salei dabar nelabai beturiu, daug dirbu ir man tas darbas kaip sporto sale tapo beveik, tai va jei kas turit kokiu patarimu parasykit :)

 21. Andrius says:

  Jaučiu teks atsisakyt alučio po darbo. Preso pratimai + daugiau baltymų, mažiau anglių ir riebalų.

  • Ricielis says:

   Kad zinok alaus po darbo negeriu, praktiskai isvis negeriu.. Savaitgali nebent.. :)

   • Tautvydas says:

    tai is savaitgaliu pakeisk kart I mernsi ar net I du men karta, o seip komentarus cia paskaityk daug kas raso.

    Angliavandeniu maziau nei baltymo.

    sekmes

 22. Agnė says:

  Labadiena,
  Norėčiau pasiteirauti, sakykit svorio metimo dieta kuri cia parasyta, kaip atrodytu dienos dieta jei sportas ryte, pvz 10val.?
  Ir taip pat noriu pasiteiraut, kuo galima butu pakeisti proteino kokteili?
  Aciu uz atsakyma.

 23. GonG says:

  Sveiki, dabar turiu nemažą riebalų sluoksnį, ūgis 188cm, svoris 82kg. Bet raumenų turiu tikrai mažai. Norėčiau kad riebalai virstų raumenimis ir riebalų apmažėti. Kurios dietos laikytis? :)

  • m3 says:

   deja tai neimanoma ,atsikratyk virsvorio tada augink raumenis

  • Whatever says:

   Pradek sportuot..viskas susitvarkys savaime

 24. Sportininke :) says:

  Sveiki :)As esu labai zemo ugio ir esu labai plona, noreciau tureti raumenu,ypac preso, taigi nusprendziau sportuoti! Tiesiog man labai baisu ar tik nepaplonesiu ir nebusiu kaip visiska dziusna :) Taigi vis galvoju verta sportuoti ar ne.

  • Eko says:

   Sportuoti visada verta ir ne tik del isvaizdos, o dar ir del sveikatos. Jeigu pasirinksi taisyklinga mityba ir sporto programa, svorio nenumesi, o raumenuku tikrai padauges :)

 25. Sportininke :) says:

  Taip pat noreciau paklausti ar sportuojant galima gerti kava arba retkarciais suvalgyti kokiu cipsu, picos ?:)

  • noname says:

   kava – galima, pica – žiūrint kokia, bet labai retai, čipsai – užmiršti.

   • Sportininke :) says:

    Aisku, aciu :) Bet esme tame kad as nestoreju :)

 26. Paulius says:

  Saunuoliai hebra, kurie padedat ir patariat mums! Mes kazka irgi kitiems patarsim! Draugiskas ratas
  As pasidariau savo tokia lengva dieta, bet tuo paciu raumenu auginimas.

  Pusryčiai
  5-6 kiaušinio baltymai
  100 g košės
  Kavos puodukas
  Pietūs
  170-250 g vistienos
  50g makaronu
  50gramu brokoliu

  Valgis prieš treniruotę
  1val pries treniruote
  250 g liesos varškės, sauja riesutu
  Valgis po treniruotės
  Baltymų kokteilis su vandeniu, 50 g ryžių su 25g razinų
  6 kiausiniu baltymai
  Bananas
  Vakarienė
  200 g liesos varškės

  • Nobe says:

   O jeigu mano treniruote prasideda 6-7h ryte? Kada valgyti? Ar isvis nevalgyti pries treniruote?

 27. Aras says:

  pusryciuose parasyta kiausiniai ir kose, apie kokia kosia cia kalbama?

  • noname says:

   avižinė, taip pat galima grikių ar ryžių

 28. Mantas321 says:

  Sveiki,svoio metimo dieta tikrai veiksimnga,per 2 men numeciau 9kg (iskaitant L-Karnitino vartojima)

 29. Mr.Bula says:

  Sveiki, “proteino kokteilis“ ce svoriui mesti, koki geriau butu pirkti?

  • noname says:

   kokybiškas baltymas neleis pažeisti raumens metant svorio, bet tikrai neįtakos svorio kritimo. žiūrint sudėtį, pirmoje vietoje išrugų izoliatas, toliau – išrūgų baltymai. pagal specifinius poreikius galima rinktis ir kitas baltymų rūšis.

   • Runy says:

    Sveiki. Žodžiu sportuoju kas antrą dieną jau daug metų, po 1.5 – 2 val.ryte anksti 5-6 ryte pradedu. Čia su kardijo apie 20-30 min. Svoris laikosi visada toks pat 100-102 kg, ūgis 1.8m. Riebalinis sluoksnis tikrai ne mažas. Sunku su mityba, gal kas ką galite patarti ką valgyti maždaug ir kada kad sumažinti rebalini sluoksnį. Norėčiau sverti apie 90kg.

  • Eko says:

   Bet koki kur nera angliavandeniu, o baltymas kokybiskas, pvz- pieno isrugu baltymai.

 30. Ardo says:

  Esu 188cm ūgio ir 80kg svorio,presas matosi:)Laikausi daugelio visų jūsų čia diskutuojamų dalykų.Mane tik domina ir būčiau dėkingas jei nepatingėtumėt atsakyti, kas per baltymų rūšis yra želatina ir ar ji tinka, naudinga raumenims.Želatinos 100 gramų yra 85 gramai baltymų!

  • noname says:

   baltymai turi būti gaunami iš gyvulinės kilmės produktų (kiauliena, jautiena, žuvis) ir pieno produktų (varškė, sūris), iš produktų turinčių platų profilį esminių aminorūgščių. želatina susideda iš neesminių aminorūgščių, kurią organizmas pats gamina, todėl negali pakeisti pilnaverčių baltymų.

 31. Rita says:

  Sveiki, noreciau pasiklausti patarimo. Esu 173 ugio, 62 kg. sportuoju pastoviai, ( sakykim apie 15 metu;) virs… Visada turejau ryskius raumenukus, ranku, koju, peciu ir preso. Pradejus sportuot intensyviau pradejau pustis:( esu mergyna 28 metu, Mano tykslas niera auginti mase, bet islaikyti ir paruskinti raumenukus. Patarkyte prasau su mityba, ryskinant bet ne auginant raumenu. Mano diena saleje yra apie 2 valandas 5-6 dienas I savaite. Dirbu daugiau su svoriais, maximum I can;) aciu labai

  • noname says:

   rita, daugiau aerobinio krūvio, mažiau darbo su svarmenimis, tuo labiau maksimaliais apkrovimais. tavo tikslas ne raumenų auginimas, o daili figura. treniruoklių salėje turėtum užtrukti ne ilgiau 45-60 minučių. mityboje perskaičiuok kalorijas, kad tilpum į dienos poreikį ir stenkis jo neviršyti, gerk daugiau vandens.

 32. Rita says:

  Aciu;) sakykite kas yra Mano artimesnis draugas sioje situacijoje proteinai ar anglevandeniai? Ar darbas su svoriais mane pucia ar netaisiklinga mityba? Ankaciau sportavau panasiai, bet tokiu bedu neturejau:( gal but su amziumi keiciasi organizmo veikla:) lieteja medziagu apytaika…

  • noname says:

   su amžiumi mažėja reikalingas kalorijų kiekis, todėl būtina reguliuoti mitybą. baltymų tavo atveju reikia/pakanka apie 0.8 gramo vienam kilogramui, likusias kalorijas renkamos iš angliavandenių ir riebalų.

 33. Rita says:

  Aciu labai uz naudinga info;)

 34. baddriver006 says:

  Kiek gramu koses reik suvalgyt, pvz jai raso 50g tai cia virtos koses mase ar kruopu

 35. baddriver006 says:

  Kiek gramu porcija kruopu turetu buti metanciam svori?

  • noname says:

   visos dienos kalorijų poreikį skaičiuok, tik vėliau kruopų gramus.

 36. baddriver006 says:

  Dekui

 37. baddriver006 says:

  Mano dienos kalorijos 2700 baltymu-280gr angl-160gr riebalu-70gr sveriu 89kg gal ka reiketu pakeisti, patarkit prasau

  • noname says:

   neaiškus tikslas, sudėjimo tipas, aktyvumas, amžius, kokie produktai valgomi. ką galima patarti?

 38. Svorio metimui says:

  Sveiki sportuoju su kardio,aerobika.Ugis 170cm,svoris 62cm,esu normalaus sudejimo.Noreciau padailinti kuna,tik nezinau kuria dieta reiketu tam rinktis?

 39. Rugilita says:

  O kas jei aš noriu laikytis svorio metimo dietos, bet nenoriu gerti proteino kokteilio ar svoris mažiau kris nuo to? o gal reikėtų ką nors suvalgyti vietoj to kokteilio?

  • noname says:

   proteinas = baltymai, jeigu pakankamai surenkama baltymų iš maisto, kokteilio papildomai vartoti nėra būtina. aktyviems asmenims priklausomai nuo amžiaus ir lyties per parą vidutiniškai reikia 0,8g baltymų vienam kūno kilogramui.

 40. Simona Macijauskaite says:

  Sveiki. Man labai reikia pagalbos. Gyvenu ne lietuvoje, sportuoju. Kai nuėjau pas privatų trenerį pasakiau, kad noriu buti fitness model. Sveriu 53kg.168cm . Sudarė man meniu, programa. Sportuoju 6k sav. Sake, kad turiu spausti maximum, spaudziu ir pradedu panaseti I raumenų kalną. O dar tik antras mėnuo. Kas bus toliau? Juk fitness model nera raumenų kalnai? Ka darau ne taip? Maitinuosi taip:
  1.avizu koše su 1/2protejino ir razinos (razinos organinės)
  2.kokteilis (bananas, saldyti ananasai, obuolys, vanduo)
  3.protejino gėrimas

  4.vistiena su rugiu duona ir kiaušiniu
  5.protejino gerimas
  6.vistiena su saldžiosi bulvemis ir salotis
  7.zemes riesutai
  Kiekviena diena meniu skiresi, tik šeštadienį galiu suvalgyti sveika saldumyna ir 8gabaliukus juodo sokolado. Sekmadienia tik vaisių kokteiliai , greifurtai ir vistienos sriuba.
  Kaip manote ar viskas cia gerai ? Ar norint atrodyti seksuoliai o ne raumeningai darau kazka ne taip?

 41. patyrusio atsakimo says:

  sveiki man 27 sworis 94 esu tikrai nenutukes tiesiog kuno sudejimas sportininkas is prigimties platus peciai stambios raumeningos kojos ,susidares riebalinis sluoksnis ant pilvo ir krutines sportuoju 3 menesiai dieta susidariau. puikiai weikia per2 saw 4 kg tik daba kila kitas klausimas ar man mesti svori ir tada auginti liesa ar iskart auginti mase ir tada riskintis .prie to pacio papildu turiu visa arsenala pradedant animal produkcija tai butu pak,nitro,storm.optimus whey 100%.bsn no-explode syntha-6.dar zuvies taukus geriu ir glucosamina laukiu pareinancio zma .turiu ir amino 1500 bet nebenaudoju nes nitro pradejau wartot.tai noriu paklaust arvisko neperdaug turiu uzsibrestu tikslu ir ju laikaus .atsisakiau alhoholio druskos cukraus savaitgaliais pasilepinu ledais ai dar su kretinu nauduju dextrose tai tiek kas ka galetu patart aisku e vaikisku komentaru!

  • patyrusio atsakimo says:

   pasutines sawaites jauciuosi nuostabiai puikiai pailsejas pilnas energijos
   mano dieta
   7ryto
   100gr koses su saukstu uogienes 4kiausiniai 1trinis ir koki waisiu sugriauziu
   10val
   150gr liesos varskes su 0%riebalu jogurtu ir banana
   1val
   zuvis,vista,jautiena+ryziai,makaronai,grikiai+darzoves deudu is akies kad jauciaus pawalges puuse patiekalo sudaro darzowes
   4val
   baltiminis kokteilis+bananas
   7val
   trniruote,po treniruotes baltiminis kokteilis
   9 val grizus namo po sales
   tas pats kas ir 1 valanda truputi mazesne porcija
   11 val varske su jogurtu
   4 dienas sportuoju 1diena papildomai kardio sekmadienis baseinas sauna

 42. GEDDUKAS says:

  sveiki turiu toki klausima, neseniai uzsisakiau is virtualios profesanaliu treneriu svetqines mytibos programa mases auginimui, mano svoris 84kg ugis 184cm riebalu pertekliaus nera :) tai jie man sudare mityba kuri sudaro apie 1500 kcal per diena ar gali buti tiek mazai kcal per diena norint didinti mase?

 43. Medutė says:

  Sveiki, aš sportuoju 5k. į savaitę ir labai daug. Esu raumeninga. Tačiau kad ir kokius pratimus atlikinėčiau, man niekaip nepavyksta atsikratyti riebalų vidinėse šlaunų pusėse. Mityba normaliai sureguliuota. Ką galėtumėte patarti? Ką daryti? Gal atsikratyti kokių maisto produktų?

 44. Paulina says:

  Sveiki, norėčiau patarimo iš jūsų, mano ūgis 163 cm, 62 kg, 7 metus lankau krepšinio treniruotes, neseniai pradėjau bėgiot vakarais po 30 min,atsilenkimai presui,kojom bėgioju laiptais, mitybos kažkaip nereguliuodavau, bet dabar norėčiau truputi atsikratyti riebalų nuo šlaunų, kokius pratimus patartumėt? Ir kokia mityba rinktis ? Iš anksto dėkoju :)

 45. vi says:

  Labas, pradejau sportuoti pries gerus 3 menesius. Priaugau apie 6kg. -+ Kazkur. Einu i sale 4/5 dienas i savaite. 1.30/2h i diena. Viena diena apsylimui begu 20 min. kazkur. Po to treniruoju viena kuno sriti i diena, pvz vien kojas kita diena ar rankas ar nugara.. IR gale savo treniruotes skiriu apie 30min presui. (dirbu salei tikrai sunkiai, iseinu vos ne keturiom is jos :D ) Kazkas gal ir ryskeja ( virsutine dalis ), bet esu skaiciusi, jog ja sunkiausiai yra istreniruoti, apatine preso dalis ir sonai nekinta, arba labai nepastebimai, leciau, nei virsutine. Neturiu ansvorio, bet noriu nepriekaistingo pilvuko, esu 1.60cm ugio, o svoris mano 54/55kg (pries sporta sveriau 48kg ). Patarkit ka daryt. Aciuuu !

 46. vi says:

  *kiek viena diena begu apsylimui ! Sry

 47. vi says:

  Viskuo kitu esu patenkinta ir matosi rezultatai. Tikrai darydama presui pratimus svoiu nevengiu.

 48. Edita says:

  Sveiki. Turiu problema juosmens srityje, rysku riebaliuku pertekliu. Pradejau daryti pratimus pilvo presui. Ka patartumete valgyti, kad efektas butu didesnis, ir kuriuo paros metu geriau atlikti pratimus? Galiu tik arba anksti ryte, arba vakare. Dekui.

  • Aiva says:

   Edita, siuo atveju pratimai tik sustiprins pilvo presa, o jis taip ir liks po riebalo sluoksniu. Reiketu daryti cardio pratimu ir derinti mityba

 49. simona says:

  Sveiki, pradėjau sportuoti po ilgos pertraukos. Mano ūgis 165 svoris 45kg. Netekau daug svorio todėl noriu truputį pasiauginti masę ir išryškint raumenis. Į salę vaikštau 5k į savaitę, maždaug po valandą. Dėl dietos baisu kad nepriaugčiau per daug, todėl noriu patarimo į ką atkreipti dėmesį? Ir labai sunkiai ryškinasi man raumenys.

 50. Cikaga says:

  Sveiki.. Esu smarkiai pasileides.. Ūgis 181,o svoris 85 kg..ir viskas į pilvą bei papus.. Fizinis aktyvumas yra nemažas.. Bet alų ir maistą varau kaip reikiant.. Gal kas padėtų sudaryt mitybos ciklą kokį, kad panaikinti nereikalingus riebalus?

 51. Laura says:

  Sveiki. Ka butu galima pakeisti vietoj vistienos ir kalakutienos ? Ar tinka valgyti kiauliena? taip pat jeigu sportuoji namuose, intensyviai, savo svoriu ir keliais svarmenimis, ar didele galimybe sustangrinti kuna ? formos yra, reikia tik sustangrinti ir paryskinti, nes apsileidusi buvau per daug. vasara artejas, zmones, help!!!!! :))) :D

 52. Viki says:

  Sveiki esu po 4 gimdymo kaip 2 mėnesiai.Ūgis 175cm svoris 75kg. Problemele juosmens ir slaunu srityse.Sportuoju kas dien po 1 val .Kaip patartumėt susistatyti mityba jei sportuoju 10 val.ryte. ar tinka tas racionas kurį rašėte metantiems svorį.Ir kurių pratimų vertėtų dauginti jei noriu susitvarkyti po gimdymo.
  AČIŪ

 53. Auksinis kardas says:

  Sveiki, mano ugis 1.71, o svoris 54 visiskai neatitinka ugi, kadangi noreciau padidinti mase ar galetumet patarti kokius pratimus daryti?
  Tokie kurie tiktu namuose?
  Kadangi neturiu laiko nueiti i sporto sale. Beto esu mergina, 19 metu, dirbu stovima darba ir daug judu

 54. Sonata says:

  Sveiki visi, esu 24m mano ugis 167 cm ir svoris 63kg,esu po dvieju gimdymu. Esu nepatenkinta savo kūnu, visu pirma yra ant pilvo ir šonų riebalų kuriu labai noriu atsikratyt, koki maista rinktis? I sporto salę galimybes neturiu nueit nes viena auginu vaikučius, kokius pratimus atlikt namu sąlygom? Noriu padailinti ir sustiprinti visa savo kuna… Prašau patarkit. Ačiū

 55. Mantas says:

  suvalgau per diena apie 250 baltymu, uztenka ?

 56. Nedas says:

  Sveiki gal galit man patart kaip susizynot ko man reik siekt mases auginimo deta ar svorio metimo deta ar ryškinimo gal durnus klausimus uzduodu bet klausiu kaip tik pradedantis sportuot tai jai nesunku gal kazkas gali patart nes mano ugis 168 o svoris
  65kg

 57. Andrejus says:

  Sveiki
  O kada ir kiek gerti vandens ?

 58. Andrius says:

  Sveiki pries kelis 4 men pradejau mest svori tai nuo 96.7 numeciau iki 75.5 siuo metu . Ir pries ppra men pradejau sportuoti vis vargstu susidarant mityba vartojau gan mazai angliavandeniu ir dienos kaloriju normos nesiekdavo ir 1400kcal. Bet pastaruotuju metu vis bandau atrast ta idealu varianta apskaiciuot toksliai kaloriju kieki ir macros siuo metu sportuoju 3- 4 kartus per savaite stangos 40-60 min . Kalorijos vartoju 1850 -1900 macros baltymai 40 angliavandeniai 40 riebalai 20 svoriui krist padeda bet gal kas patarimu duos kas kur blogai ir ka kur patobulint ? Kad daugiau ramenu augimui ir jegai dekui is anksto uz patarimus

 59. Runy says:

  Sveiki. Žodžiu sportuoju kas antrą dieną jau daug metų, po 1.5 – 2 val.ryte anksti 5-6 ryte pradedu. Čia su kardijo apie 20-30 min. Svoris laikosi visada toks pat 100-102 kg, ūgis 1.8m. Riebalinis sluoksnis tikrai ne mažas. Sunku su mityba, gal kas ką galite patarti ką valgyti maždaug ir kada kad sumažinti rebalini sluoksnį. Norėčiau sverti apie 90kg.

Parašykite komentarą