UltraVit Vitaminas C 60 kaps.

Nemiga: kaip gerai išsimiegoti (J.P.)

Laikas eina, kai linksminatės, laikas eina, kai naktį bandote atgauti jėgas po treniruotės ir pakrauti save jėgų ateinančiai dienai. Ir štai suskambsta žadintuvas ir… – laikas keltis. Aš žinau, kaip tai vargina.

Kad ir koks varginantis ir nemalonus yra skubotas kėlimasis, bet tai dar ne blogiausia dalis. Blogiausia yra tai, kad dažnai bundame neatsigavę, neišsimiegoję ir nepailsėję. Peter Hauri – Mayo klinikos Minesotoje profesorius teigia, jog 17 proc. visų žmonių turi problemų susijusių su nemiga. Jei tu vienas iš jų – šis straipsnis gali būti naudingas.

Natūralios alternatyvos

Nemigą gali lemti ne vien fiziologinės, bet ir psichologinės priežastys. Taigi prieš rydami medikamentus pabandykite šiuos natūralius būdus:

Atsisakykite grožio miego

Jei dienos metu pramiegate 1-2 valandas – padidėja tikimybė, jog naktį neužmigsite. Nemiegokite dieną. Pakentėkite. Atėjus nakčiai bus lengviau užmigti.

Paslėpkite laikrodį

Šią problemą ir pats turiu. Ryte, prieš studijas, tikrinu laikrodį kas 5 minutes – „O kiek laiko man liko miegoti?“. Tai mus išblaško ir nebeleidžiai užmigti. Tad daug geriau būtų užsistatyti žadintuvą tam laikui, kai norite pabusti, o laikrodį paslėpti stalčiuje – toliau nuo akių.

Kofeinas prieš miegą

Kofeino turinčių gėrimų gėrimas prieš miegą yra garantuotas būdas neužmigti.

Nebandykite užmigti per prievartą

Kartais jūsų kūnas tiesiog nenori miegoti. Galbūt jo taip nenuvarginote per dieną, kad žutbūt reikėtų miego. Vietoj to, kad beprasmiškai vartytis nuo šono ant šono bandant užmigti, pabandykite nuveikti ką nors ramaus – paskaityti knygą, išgerti pieno. Kai pasijusite mieguistesnis – grįžkite į lovą.

Jūsų lova skirta tik 2 dalykams

Jūsų lova yra skirta tik miegui ir… patys suprantate kam. Nepaverskite lovos darbo kabinetu. Jei lovoje vedate buhalterinę apskaitą ar rašote mokslinius darbus, tai psichologiškai pasijusite lovoje it darbe. O juk darbo vietoje nesinori miegoti?

Tryptofanas

Klasikinis metodas užmigti – išgerti karšto pieno. Amino rūgštis vadinama tryptofanu randama piene. Būtent ji padeda jums užmigti. Taip pat tryptofanas veikia gydant depresiją ar priešmenstruacines problemas (na mums tai negresia). Taip pat tryptofanas naudojamas šalinant alkoholio ir narkotikų likučius iš organizmo. Turi jis ir neigiamą pusę kultūristams – mažina apetitą.

1989 metais kai kurie vartotojai patyrė skausmingą tryptofano šalutinį poveikį raumenims. Tai buvo pavadinta eosinophilia-myalgia sindromu. Tryptofanas buvo pašalintas iš prekybos. Bet ne iš pieno.

Antialerginės piliulės

Dauguma 12 ir 24 valandas veikiančių antialerginių piliulių turi šalutinį poveikį – mieguistumo sukėlimą. Jei vartojate diphenhydraminą arba hydroxyziną – tai gali padėti jums sumažinti įvairias alergines reakcijas, bei sukelti mieguistumą. Taigi jei vartojate antialerginius vaistus – vartokite juos prieš miegą.

Balzamai

Šių laikų homeopatai rekomentuoja raminamąją arbatą (balzamą) padarytą iš šviežių arba kritusių lapų – nuraminti nervams prieš miegą. Du šaukštelius lapų sumaišykite su puodeliu virinto vandens. Leiskite 10-20 pritraukti ir gerkite šiltą.

Trumpai apie įvairius medikamentus

Naudoti tik tada, kai kiti metodai nebeveikia.

Triazolamas (tabletės) Sukeliantis priklausomybę, gali sukelti apsunkimo jausmą, nevartoti su alkoholiu. Pašaliniai efektai – galvos skausmas, letargas, pusiausvyros sutrikimai, suletėjusi reakcija.

Temazepamas (tabletės ar kapsulės) Sukeliantis priklausomybę, gali sukelti apsunkimo jausmą, nevartoti su alkoholiu. Pašaliniai efektai – galvos skausmas, letargas, pusiausvyros sutrikimai, suletėjusi reakcija.

Flurazepamas (kapsulės) Sukeliantis priklausomybę, gali sukelti apsunkimo jausmą, nevartoti su alkoholiu. Pašaliniai efektai – galvos skausmas, letargas, pusiausvyros sutrikimai, suletėjusi reakcija.

Hydroxyzinas (talbetės, kapsulės, skystas gėrimas) Sukeliantis priklausomybę, gali sukelti apsunkimo jausmą, nevartoti su alkoholiu. Pašaliniai efektai – galvos skausmas, letargas, pusiausvyros sutrikimai, suletėjusi reakcija, nosies sausumas, skausmas burnos srityje.

ZMA Maisto papildas ZMA padeda palaikyti gerą miegą. Taip pat jis didina kūno anabolizmą. Tai daro ZMA labai patraukliu maisto papildu bet kuriam atletui.


Raw Powders Choline Bitartrate (Cholino Bitartratas) 250 gRaw Powders Choline Bitartrate (Cholino Bitartratas) 250 gKiekvienoje Raw Powders Choline Bitartrate porcijoje yra 400 mg Cholino Bitartrato.Sužinok daugiau!

Komentarai Nemiga: kaip gerai išsimiegoti (J.P.)

  1. Komentaras says:

    Labai praverčiantis komentaras (:

  2. geras says:

    del pieno, tai sokiravo..

Parašykite komentarą