UltraVit Vitaminas C 60 kaps.

Steroidų vartojimas: dozė – laikas – efektas

Šiandien tūkstančiai sportininkų naudoja savo sveikatą visiškai nepasiteisinamai rizikai, naudojant įvairius anabolinius preparatus. Steroidų vartojimas vyksta be medicininės kontrolės ir su minimumu žinių iš sportininko pusės. Pagal duotus tyrimus, atliekamus JAV, tik 10% sportininkų vartoja anabolinius steroidus taisyklingai, likusieji 90% negrįžtamai kenkia savo sveikatai.

Viena iš pagrindinių klaidų, daromu steroidų vartojimais, yra neteisingas preparatų dozavimo parinkimas, ir taip pat per didelė kurso trukmė tų arba anų stimuliatorių. Per didelių dozių vartojimas tapo pagrindinė problema daugumai sportininkų prieinančių prie anabolinių gaminių pagalbos. Toks anabolinių steroidų vartojimas yra ne tik pavojingas, bet ir mažai efektyvus.

Būtent šiuo metu medicina vienareikšmiškai nustatė priklausomybę dozės poveikio ir kurso trukmės įvairiems androgeninėms ir anabolinėms preparatams. Raumenų masė, prie sintetinių hormonų stimuliacijos, padidėja iki nustatytos ribos, po kurios jos augimas nustoja nepriklausomai nuo dozės. Tai vyksta dėl pusiausvyros pasiekimo tarp augimo greičio ir raumenų plastinės medžiagos skaidimo. Tolimesnėje situacijoje, tolimesnio padidinimo hormoninių preparatų dozių, skaidymo greitis akivaizdžiai padidėja, ir kataboliniai procesai organizme (t.y raumenų skaidimas) pradeda dominuoti.

Įrodyta, kad labai didelės dozės hormoninių preparatų atvirkščiai trukdo vystymui ir raumenų atsistatymui. Vieną kartą įvedamas perdozavimas androgeninių arba anabolinių stimuliatorių priveda prie labai greito padidėjimo jų lygio kraujyje, kas suteikia reikšmingą slopinimą receptinio androgenų susirišimą. (kitais žodžiais, raumenų ląstelės nustoja reaguot į steroidus) Atsistatymo ir raumenų augimo fazė vyksta tik tokiu atveju saikingo sintetinių hormonų sudėties kraujyje ir padidinto receptorinio susirišimo androgenų lygį, kas stimuliojasi tik saikingomis steroidų dozėmis.

Vartojimo pasekmės padidintų anabolinių steroidų dozių (pašaliniai poveikiai) gali būti labai pavojingi. Kaip taisyklė per didelis hormono kiekis transformuojasi į moterišką lytinį hormoną – estrogenas, kas suteikia masę nepageidaujamų poveikių. Didelės dozės verčia kepenius ir inkstus dirbti streso režime, kas neišvengiamai veda prie šitų organų susirgimų.

Dar viena steroidų vartotojų klaida – tai per ilga kurso vartojimo trukmė. Labai daugelis sportininkų ignoruoja perspėjimą apie tai, kad negalima vartoti steroidus daugiau negu 8-10 savaičių iš eilės. Didžiausias sportininkų skaičius vartoja steroidus be pertraukos 6 menesių bėgyje, metus ir net daugiau. Tokia praktika irgi pavojinga ir mažai efektyvi. Per ilgas steroidų vartojimas suteikia inkstam ir kepenim per didelį apkrovimą. Būtent dėl to pas sportininkus dažnai vystosi inkstų ir kepenų susirgimai.

Steroidai nustoja teikti savo anabolinį poveikį organizmui po 6 savaitinio periodo pabaigos jų vartojimo. Teigiamas azotinis balansas – pagrindinis privalumas, suteikiamas steroidais, – išseka jau po 6-8 savaičių. Būtent todėl ilgesnis steroidų vartojimas neprineša norimų rezultatų.

Bet kuris kas naudoja arba planuoja naudoti anabolinius steroidus, turi įdėmiai išanalizuoti savo programą iš galimo nukreipimo nuo reikalavimų jos sveikatos saugumui požiurio.

Maitinkitės teisingai

Mitybos reikšmės ignoravimas gali reikšmingai nusilpninti anabolinį steroidų efektą ir padidinti jų pašalinius poveikius. Steroidai labiausiai efektyvesni kai juos vartoja derinant su didelių kalorijų maistu, aukštos proteinų sudėties. Vienintelis steroidas kuris kažkurioje riboje išreiškia anabolinį efektą prie žemų kolorijų dietos – tai primobolanas. Optimaliausiu vartojamų kalorijų kiekiu dienos trukmėje, su steroidų vartojimu yra 4000-4500 ir daugiau kalorijų. Šis kiekis turi susidėti iš 60% sudėtingų angliavandenių, iš 20% pilnų baltymų ir 20% iš riebalų.

Dauguma sportininkų mažai valgo kad priversti veikti steroidus kaip turi but, o jeigu ir vartoja pakankamą kalorijų kiekį, tai dažnai iš didelio riebalų kiekio dietoje. Steroidų vartojimas gali padidinti didelį cholestirino kiekį kraujyje ir kraujospudį. Tai gali privesti prie širdies susirgimų. Jeigu sportininkas rimtai nusprendė pasinaudoti privalumais, kurie suteikia steroidai, jis turi įsisavinti, kad teisinga mityba yra dalis naudojamos programos. Reikia visalaika stengtis vengti į dietą riebalų papildymo, kad labiau išvengti rizikos širdies susirgimui, kuriam ir taip būdingas steroidų vartojimas. Tuo pačiu metu reikia būtinai stebėti tai, kad dietoje būtų reikiamų kiekių proteinų, ir kad pagal kaloringumą ji atitiktų tam lygiui, kuris padeda pasiekti maksimaliausio steroidų efektyvumo.


Hi Tec Black Devil 240 kaps.Hi Tec Black Devil 240 kaps.Naujos kartos revoliucinis produktas, maksimaliam naturalaus testosterono skatinimui.Sužinok daugiau!